سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ادامه اعتصاب غذا و کاهش وزن شدید مهدی خزعلی در زندان انفرادی...
» احضار و بازجویی نزدیکان و دوستان خزعلی

ادامه اعتصاب غذا و کاهش وزن شدید مهدی خزعلی در زندان انفرادی

چکیده :مهدی خزعلی که پیش از این با قول فراهم شدن شرایط قانونی و مساعدت جهت آزادی همراهانش از سوی مسوولان زندان، اعتصاب غذای خود را شکسته بود، اما هفته گذشته در اعتراض به ادامه رفتارهای غیرقانونی بازجویان و نهادهای قضایی و انتقال مجدد به بند 209 وارد اعتصاب غذا شده است....


با گذشت بیش از دوماه از بازداشت، مهدی خزعلی نه روز است که برای دومین بار به انفرادی 209 منتقل شده و همچنان در اعتصاب غذاست.

به گزارش کلمه، با گذشت بیش از دوماه از بازداشت مهدی خزعلی در جلسه سرای اهل قلم، فشار بر این زندانی سیاسی، خانواده و دوستان وی همچنان ادامه دارد.

در حالی که مهدی خزعلی در نهمین روز از اعتصاب غذای خود بسر می برد، بشدت کاهش وزن داشته و در شرایط جسمی مناسبی نیست.

مهدی خزعلی که پیش از این با قول فراهم شدن شرایط قانونی و مساعدت جهت آزادی همراهانش از سوی مسوولان زندان، اعتصاب غذای خود را شکسته بود، اما هفته گذشته در اعتراض به ادامه رفتارهای غیرقانونی بازجویان و نهادهای قضایی و انتقال مجدد به بند 209 وارد اعتصاب غذا شده است.

در همین حال احضار و بازجویی از افرادی که با مهدی خزعلی در تماس بوده اند همچنان ادامه دارد و از این افراد تعهد گرفته می شود که هیچگونه تماسی با این زندانی سیاسی نداشته باشند.

پیش از این کلمه گزارش داده بود که فرزندان مهدی خزعلی به دادگاه احضار شده و مورد سوال قرار گرفته اند.

دادگاه برای دختر خزعلی که پیشتر احضار شده بود قرار منع تعقیب صادر کرده است، ولی هنوز خبری از تصمیم دستگاه قضایی برای همسر و برادر مهدی خزعلی در دست نیست.

مهدی خزعلی، که پیش از این نیز در اعتراض به رفتارهای فراقانونی و محدودیت های فراوان دست به اعتصاب غذا زده بود، تصمیم گرفته است مجددا در اعتراض به عدم آزادی همراهانش و همچنین انتقال غیرقانونی خود به بند 209، اعتصاب غذای خود را سر گیرد. پیش از این وی با قول مساعد مسوولان زندان و بازجوی خود مبنی بر آزادی همراهانش اعتصاب غذایش را شکسته بود، اما پس از شکستن اعتصاب غذا وی بدون هیچ توضیحی به بند 350 منتقل شد.

بیش از دوماه از بازداشت این فعال سیاسی منتقد می گذرد و به نظر می رسد فشار به خانواده و اطرافیان مهدی خزعلی نشان از تلاش های مضاعف برای انزوای فعالین سیاسی دارد.

مهدی خزعلی متولد ۱۳۴۴ در قم، پزشک متخصّص چشم پزشکی، فرزند آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی، مدیر انتشارات حیّان و بنیان‌گذار مؤسّسه فرهنگی انتشاراتی اباصالح است. وی پس از آنکه به انتقاد از راهپیمایی دولتی 13 آبان پرداخت و خواهان حضور مردم و منتقدین در این روز در اعتراض به وضع موجود شد بازداشت شد.

این ششمین بار است که وی طی سه سال گذشته بازداشت شده است.


4 پاسخ به “ادامه اعتصاب غذا و کاهش وزن شدید مهدی خزعلی در زندان انفرادی”

 1. حسین گفت:

  اقای خزعلی نمونه بارز یک مجاهد سبز است باید استقامت وپایداری این مرد شریف را ستود . با ارزوی سلامت وازادی همه در بندان سیاسی از جمله اقایان موسوی وکروبی و خزعلی و خانم رهنورد ودیگران ….

 2. خلیل گفت:

  پس اینهمه آدمهایی که آزادیخواه هستن و ………. هیچی نمیگن؟
  چیکار باید کرد؟

 3. Ali گفت:

  درود بر حاجی مهدی ما و ننگ ونفرت بر خدافروشان دروغ گو و مال مردم خور بصیرت حرام خوار

 4. فتنه سبز زنده گفت:

  درود بر تو دکتر جان که از جنس ایرانی اصیل هستی