سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اکبر ترکان: فساد تا خرخره دولت را فرا گرفته...

اکبر ترکان: فساد تا خرخره دولت را فرا گرفته

چکیده :در مواقعی اسم این رشوه زیر میزی بود، اما الان رو میزی شده و حتی با شما بحث و چانه زنی می کنند. این آلودگی در سیستم بروکراسی وجود دارد.کسانی که با سیستم بانکی سر و کار دارند و قصد استفاده ار تسهیلات بانکی دارند، می دانند؛ آنهایی که در مسیر صحیح حرکت می کنند، به نتیجه نمی رسند و موفق نمی شوند. آنهایی موفق هستند که کسانی را "می بینند". باید یک عده ای را "دید" تا بتوانید از تسهیلات استفاده کنید. کسانی که با شهرداری سرو کار دارند هم می دانند که بایستی کسانی را "ببینند" تا مشکلاتشان حل...


اکبر ترکان که علاوه بر مسئولیتهای نظیر وزیردفاع در دولت سازندگی، در دولت نهم احمدی نژاد نیز معاونت وزارت نفت را برعهده داشت در دومین همایش اخلاق حرفه ای که در محل جامعه مهندسین مشاور برگزار شد، به رعایت اخلاق توسط مهندسین مشاور و در سطح کلان جامعه تاکید کرد و افزود: 3 اصل که در جامعه مهندسی کشور بایستی رعایت شود و در دین مبین اسلام نیز به آن تاکید شده، راستگویی، صداقت و وفای به عهد است.

به گزارش بازتاب وی گفت: در حال حاضر فساد تا خرخره دولت را فرا گرفته است. در بخشهای مختلف بروکراسی متاسفانه فساد هست.

وی با بیان اینکه در دستگاه های دولتی تا رشوه ندهید، کار راه نمی افتد، افزود: در مواقعی اسم این رشوه زیر میزی بود، اما الان رو میزی شده و حتی با شما بحث و چانه زنی می کنند. این آلودگی در سیستم بروکراسی وجود دارد.

وی افزود: کسانی که با سیستم بانکی سر و کار دارند و قصد استفاده ار تسهیلات بانکی دارند، می دانند؛ آنهایی که در مسیر صحیح حرکت می کنند، به نتیجه نمی رسند و موفق نمی شوند. آنهایی موفق هستند که کسانی را “می بینند”. باید یک عده ای را “دید” تا بتوانید از تسهیلات استفاده کنید. کسانی که با شهرداری سرو کار دارند هم می دانند که بایستی کسانی را “ببینند” تا مشکلاتشان حل شود.
ترکان از سراسری شدن فساد در سیستم اظهار نگرانی کرد و افزود: علاوه بر دستگاه های بروکراسی بانک، شهرداری، ثبت اسناد ؛ متاسفانه نمونه هایی در دستگاه قضایی کشور نیز مشاهده می شود.

مشاور رییس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: یکی از دوستان تعریف می کرد برای پیگیری پرونده ای نزد یکی از وکیل رفتم. ایشان پرسید شما وکیل با قاضی میخواهید و یا بی قاضی. هر کدام تعرفه جداگانه ای دارد. البته خدا نکند که این حرف واقعیت داشته باشد.

وی در پایان از تلاش مهندسان مشاور در جهت اخلاق مداری و رعایت اخلاق در فضایی که بروکراسی اداری بسیار فاسد است را ستود .

ترکان به تاسیس شورای انتظامی در داخل جامعه مهندسان مشاور تاکید کرد و افزود: ایجاد این شورا برای بررسی عملکرد اعضاء ضروری است.


6 پاسخ به “اکبر ترکان: فساد تا خرخره دولت را فرا گرفته”

 1. حاجی گفت:

  شهرداری وبانکها که دقیقا همین طور است و توجه داشته باشید که اقای قالیباف چه قالی قرمزی برای خودش از پولها ورشوه های شهردار بافته و برای رئیس جمهوری خودش پهن کرده است

 2. تقی گفت:

  اگر کسی می خواهد فساد را ببیند به اداره ثبت اسناد برود . تا پول ندهی از جایشان حرکت نمی کنند . اگر پول ندهی 2 سال باید پله ها را بالا و پایین بروی . هرکس پول می دهد ظرف چند روز با چند متر اضافه بنا صورتجلسه تفکیکی می گیرد انکه پول ندهد چند متر هم بعد از یک سال دوندگی کمتر سند می زنند . بساز بفروشان هفت خط 5 میلیون می دهند و هر واحد را 2 متر اضافه می گیرند و 30 میلیون از خریداران اپارتمان ها می گیرند و این اسلام است که پیاده شده . و این کمترین کارشان است .کارهای بزرگتر پول بیشتر

 3. محق گفت:

  اذا فسد العالم فسدالعالم .

  اگر از فساد بعض از علما جهان پر از فساد شود تعجب نکنید .

 4. کامران گفت:

  فساد مانند میکروب است در کشور ما فساد بی قا نونی و اقتصادی و رانت خوری از دفتر ولایت و خود ولایت شروع شده و تمام جا معه را گرفته است

 5. IRANI_MEHDI گفت:

  مفسدین را شناسایی کنید و مستندات فساد آنها را برای روز مبادا و ارایه در دادگاه نگهداری کنید.

 6. Asadi گفت:

  حاج اکبر آقا شما یکجا فرموده اید:” در حال حاضر فساد تا خرخره دولت را فرا گرفته است. در بخشهای مختلف بروکراسی متاسفانه فساد هست” ودر جایی دیگر: “وکیل با قاضی میخواهید و یا بی قاضی. هر کدام تعرفه جداگانه ای دارد. البته خدا نکند که این حرف واقعیت داشته باشد”. دولت و قوه قضاییه دو تشکیلات و قوه ی مجزا هستن،خب چرا تو پرده سخن میگی داداش تو که جیک وپیک آقایون خوب میدونی و میدونی مشکل از کجاست ؟!یهو برو سر اصل مطلب و خلاص ؟!(البته شوخی کردم مهندس شیر نشی کار دست خودت بدی ؟! الان داشتم مطلب ” ز خشم ملوکانه و تظاهرات سازماندهی شده شاهانه تا سقوط منفعلانه؛ همه چیز درباره ۱۹ دی پنجاه و شش ” رو میخوندم بمصداق این نکته حکما که “گذشته چراغ راه اینده ” دیدم اوضاع اونقد خیط و قاراشمیشه که اقایون (اعم از بصیریون و عماریون و…)عکس العملشون قابل پیش بینی نیست سوپاپ موپاپ دم انتخاباتم حالیشون نیست شاید همین چیزایی هم که الان گفتی کار دستت بده؟!بیخیال تا همین حدی هم که گفتی فعلا کافیه؟!