سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » محمد یزدی خواستار توسعه فعالیت‌ در فضای مجازی شد...

محمد یزدی خواستار توسعه فعالیت‌ در فضای مجازی شد

چکیده :در حالی که بیشترین محدودیت ها برای استفاده از فضای مجازی مقرر شده، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: هر چند کارهای خوبی در فضای مجازی انجام شده است اما این برنامه‌ها باید توسعه...


در حالی که بیشترین محدودیت ها برای استفاده از فضای مجازی مقرر شده، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: هر چند کارهای خوبی در فضای مجازی انجام شده است اما این برنامه‌ها باید توسعه یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد یزدی در دیدار مدیرکل، معاونان و مدیران سازمان تبلیغات اسلامی استان قم به کاربرد تبلیغ چهره به چهره اشاره کرد و گفت: روش سنتی و چهره به چهره تبلیغ از صدر اسلام وجود داشته و علما و روحانیون در طول قرن‌ها از این شیوه برای تبلیغ دین استفاده می‌کردند.

وی با اشاره به آسیب‌هایی که متوجه این نوع تبلیغ شده است اظهار کرد: متأسفانه مرزهایی بین مقامات علمی و تبلیغی کشیده شد که این فرهنگ از نجف سرچشمه گرفته بود که عده‌ای اعتقاد داشتند که مقامات علمی نباید تبلیغ چهره به چهره داشته باشند اما در دهه‌های اخیر برخی از علمای بزرگ این فرهنگ را شکستند.

یزدی با بیان اینکه توقع مردم این است که مبلغان دینی از مطالعات و اطلاعات لازم برخوردار باشند، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی مسئله تبلیغ دین از جمله شیوه تبلیغی چهره به چهره توسعه یافته است و انتظارات مردم هم بیشتر شده است تا جایی که مستمع گوینده را وامی‌دارد که با اطلاعات کامل سخنرانی کند.

رئیس جامعه مدرسین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر شیوه‌های زندگی و توسعه علوم و ارتباطات بهره‌گیری از ابزارهای جدید ارتباطی در تبلیغ دین را امری ضروری دانست و تاکید کرد: مسئولان تبلیغات اسلامی باید برای توسعه برنامه‌های فرهنگی و دینی در فضای مجازی توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی گفت: مقام معظم رهبری در مورد مقابله با نقش آفرینی دشمنان در فضای سایبری توصیه‌های راه‌گشا فرموده‌اند و شورای عالی فضای مجازی را تشکیل داده‌اند بنابراین هر چند کارهای خوبی در فضای مجازی انجام شده است اما این برنامه‌ها باید توسعه یابد.


2 پاسخ به “محمد یزدی خواستار توسعه فعالیت‌ در فضای مجازی شد”

  1. کامران گفت:

    اطلا عات تو اقای یزدی از لاستیک های ماشین و ان کار خانه که به تو وخا نواده ات در یزد دادند چه اندازه است چرا این همه قیمت ها را بالا بردی

  2. GhasemAgha گفت:

    آخه شیخ ممد ترا چه به اظهار نظر کردن در باره فضای مجازی و اینترنت و کامپیوتر. تو برو نماز روزه های قضاشده و خورده ات را جبران کن که فردا نزد نکیز و منکر خجل نشوی، این امور چه کارداری؟