سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام تسلیت 51 زندانی سیاسی بند 350 اوین به رهنورد: شما و میرحسین امروز از همیشه سربلند...
» حبس و حصار و فشار، قدر و منزلت شما را روز افزون نموده است

پیام تسلیت 51 زندانی سیاسی بند 350 اوین به رهنورد: شما و میرحسین امروز از همیشه سربلندتر هستید

چکیده :حصار بلند ظلم و جور در سال های اخیر، سرکار عالی را از مصاحبت و همراهی با پدر عزیزتان در واپسین دوران عمر پر برکت ایشان محروم ساخت و غم از دست دادن پدر را دو چندان کرد. شما و همسر معزز ومکرمتان، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، ابتلاء ها و امتحانات سخت و سنگین را با صبوری و استواری پشت سر گذراده و امروز از همیشه سربلندتر هستید، و حبس و حصار و فشار، قدر و منزلت شما را روز افزون نموده است....


زندانیان سیاسی بند 350 اوین در پیامی به دکتر زهرا رهنورد، بانوی در حصر جنبش سبز، درگذشت پدرش را به وی تسلیت گفتند و تاکید کردند: حصار بلند ظلم و جور در سال های اخیر، سرکار عالی را از مصاحبت و همراهی با پدر عزیزتان در واپسین دوران عمر پر برکت ایشان محروم ساخت و غم از دست دادن پدر را دو چندان کرد.

به گزارش کلمه، در این پیام که به امضای 51 زندانی بند 350 رسیده، زندانیان سیاسی خطاب به رهنورد تصریح کرده اند: شما و همسر معزز ومکرمتان، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، ابتلاء ها و امتحانات سخت و سنگین را با صبوری و استواری پشت سر گذراده و امروز از همیشه سربلندتر هستید، و حبس و حصار و فشار، قدر و منزلت شما را روز افزون نموده است.

شب گذشته هم زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر خطاب به دکتر رهنورد پیام تسلیت منتشر کرده بودند، پیامی که در آن آمده بود: مطلع شدیم که شما اجازه نیافتید در لحظات آخر عمر پدر در کنار بستر ایشان و قوت قلبی برای مادر رنجورتان باشید و حتی اجازه نیافتید تا در مراسم تشییع و تدفین آن مرحوم نیز شرکت نمایید. از این جهت علاوه بر اعلام تسلیت و اظهار همدردی با شما تاسف خود را از این رفتار غیر اخلاقی حاکمیت با شما و اعضای خانواده تان اعلام می نماییم.

علاوه بر زندانیان سیاسی اوین و رجایی شهر؛ خانواده زندانیان سیاسی، خانواده های شهدای انقلاب و جنگ و رزمندگان دفاع مقدس، مراجع تقلید مستقل، شخصیت های سیاسی و احزاب اصلاح طلب نیز در پیام های جداگانه ای به زهرا رهنورد، مراتب تسلیت و تقدیر خود نسبت به صبوری و ایستادگی این همراه سبز مردم را اعلام کرده بودند.

ماموران امنیتی حاکمیت از حضور زهرا رهنورد و میرحسین موسوی در مراسم تشییع و تدفین مرحوم صادق کاظمی جلوگیری کردند و همچنین ساعاتی پیش کلمه گزارش داد که با اعمال فشار نهادهای امنیتی، محل برگزاری مراسم ختم ایشان نیز تغییر کرده و آنها تاکید کرده اند که باید مداح و سخنران این مراسم نیز مورد تایید آنها باشد؛ رویه ای که یادآور برخورد ساواک با معترضان  و منتقدان در دوران ستمشاهی است.

متن پیام زندانیان بند 350 اوین که در اختیار کلمه قرار گرفته، بدین شرح است:

بسمه تعالی

انا الله وانا الیه راجعون

اندیشمند گرامی و بزرگوار سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد

حصار بلند ظلم و جور در سال های اخیر، سرکار عالی را از مصاحبت و همراهی با پدر عزیزتان در واپسین دوران عمر پر برکت ایشان محروم ساخت و غم از دست دادن پدر را دو چندان کرد.

شما و همسر معزز ومکرمتان، جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، ابتلاء ها و امتحانات سخت و سنگین را با صبوری و استواری پشت سر گذراده و امروز از همیشه سربلندتر هستید، و حبس و حصار و فشار، قدر و منزلت شما را روز افزون نموده است.

ما مصیبت درگذشت پدر عزیزتان را به سرکار عالی و جناب مهندس موسوی از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و از درگاه قادر متعال و رضوان الهی و همنشینی با مقربان درگاهش را مسئلت می نماییم و امیدواریم شرایط ناعادلانه ای که بر شما تحمیل شده هرچه زودتر به سر آید.

اسامی امضا کنندگان:

1-سیدمحمد ابراهیمی

2-پوریا ابراهیمی

3- اسدالله اسدی

4-حسن اسدی زیدآبادی

5-امیر اسلامی

6-امید بهروزی

7-رضا انتصازی

8-نادر بابایی

9-علیرضا بهشتی شیرازی

10-عماد بهاور

11-سیدمصطفی بادکوبه ای

12-سیاوش حاتم

13-آریا حامدی

14-امید خوارزمیان

15-غلامرضا خانیان

16-مهدی خدایی

17-محمدعلی دادخواه

18-مصطفی دانشحو

19-امیرخسرو دلیرثانی

20-محمد داوری

21-علی ذاکری

22-محمد رضایی

23-مصطفی ریسمان باف

24-علی روشن

25-علیرضا رجایی

26-محمدصادق ربانی

27-حسین زرینی

28-فرزاد روحی

29-مهرداد سرجویی

30-علیرضا سیدیان

31-آرش سقر

32-پوریا شاهپری

33-رضا شهابی

34-بهمن صادقی نور

35-مسعود صادقی

36- سیامک قادری

37-ابوالفضل قدیانی

38-ابوالفضل قاسمی

39-رحمن قهرمانپور

40-حمید کرواسی

41-افشین کرم پور

42-امیر گرشاسبی

43-جعفر گنجی

44-فرشید لاهوتی

45-حمیدرضا مرادی

46-محسن میردامادی

47- سعید مدنی

48-محمدامین هادوی

49-احمد هاشمی

50- محمدحسن یوسف پورسیفی

51-فرشید یدالهی


یک پاسخ به “پیام تسلیت 51 زندانی سیاسی بند 350 اوین به رهنورد: شما و میرحسین امروز از همیشه سربلندتر هستید”

  1. Masa17 گفت:

    هر که در این بزم مقرب تر است…