سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محسنی اژه ای: تغییری در وضعیت موسوی و کروبی ایجاد نمی‌شود...
» تداوم زندان خانگی و محرومیت از حقوق ابتدایی

محسنی اژه ای: تغییری در وضعیت موسوی و کروبی ایجاد نمی‌شود

چکیده :غلامحسین محسنی اژه ای در چهل و دومین نشست سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که تغییری در وضعیت میرحسین و کروبی ایجاد نشده است. وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر آریا مبنی بر اینکه آیا قرار است تغییری در این مورد رخ دهد گفت : خیر....


کلمه- گروه خبر: غلامحسین محسنی اژه ای در چهل و دومین نشست سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که تغییری در وضعیت میرحسین و کروبی ایجاد نشده است.

در این نشست، خبرنگاری در خصوص تغییر وضعیت میرحسین موسوی و کروبی سئوال کرد که سخنگو در این باره اظهار داشت: تغییری در وضعیت این دو نفر ایجاد نشده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگر آریا مبنی بر اینکه آیا قرار است تغییری در این مورد رخ دهد گفت : خیر.

نزدیک به دوسال است خانم زهرا رهنورد و میرحسین موسوی و مهدی کروبی در زندان خانگی به سر می برند و ارتباطات آنها با بیرون قطع شده است. در این مدت بعضا خانواده ماه ها از آنان بی خبر بوده اند و یا ملاقات های نامنظم و ارتباطات تلفنی بسیار اندک داشته اند. اخیرا نیز مجددا دختران موسوی از دیدار با پدر و مادر خود محروم هستند و حتی در چند هفته اخیر امکان گفت و گوی تلفنی نیز نداشته اند. با این حال هیچ یک از مقامات رسمی کشور تا کنون حاضر به تعیین وضعیت حقوقی میرحسین و کروبی و رهنورد نشده است و مشخص نیست بر اساس چه قانونی و با چه حکمی  از طرف حکومت بر موسوی و کروبی و رهنورد اعمال محدودیت شده است.

داداستان کل کشور همچنین با تایید به انفرادی فرستاده شدن فائزه هاشمی گفت: وی از سه روز قبل به دلیل اقدامات تنبیهی سازمان زندان ها به سلول انفرادی منتقل شده است. اگر یک زندانی مقررات را زیر پا بگذارد زندان می تواند اقدامات تنبیهی را برای او اعمال کند.

پیش از این کلمه خبر داده بود: زندانی سیاسی محبوس در بند زنان زندان اوین روز شنبه پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” و “اخلال در نظم زندان” در دادسرای اوین به سه هفته انفرادی تنبیهی فرستاده شد. همچنین معاون امنیتی دادستانی تهران گفته است: مرد نیستم اگر بگذارم از زندان بیرون برود.

سحنگوی قوه قضائیه درخصوص آخرین وضعیت مهدی هاشمی نیز گفت: پرونده مهدی هاشمی در شرف صدور کیفر خواست و ارسال به دادگاه می باشد.

اژه ای همچنین درباره ارائه لیست مفسدان اقتصادی به قوه قضائیه گفت: چندین بار به بانکهای دولتی نامه دادیم که معوقات را اعلام کنند اما آنها نامه ای در خصوص اعلام لیست ممنوع الخروجها به ما دادند. گفتیم که ما این را از شما نخواسته بودیم. در آبان ماه نیز به معاونم گفتم که نامه ای برای آنها ارسال کند و لیست معوقات را دریافت کنیم اما نه به آن نامه و نه به نامه بعدی جوابی داده نشد تا اینکه رئیس[دولت] گفت 60 درصد پول در جیب 300 نفر است. به همین دلیل نامه نوشتیم که اگر چنین موضوعی را در اختیار دارید نام آنها را بگویید اما تا کنون کسی جواب این نامه را نداده است. سخنان آقای الهام نیز همان لیست ممنوع الخروج ها است.


8 پاسخ به “محسنی اژه ای: تغییری در وضعیت موسوی و کروبی ایجاد نمی‌شود”

 1. Motagh_1330 گفت:

  تنبه زندان شلاق .نه تنها مشگل گشا نیست بلکه مشگل ساز هم هست همچنانکه شلاق طبیعت به کمر ه تان زده.وشما هم کمر اعتماد را در میان مردم شگسته اید

 2. az diar fars گفت:

  در هند به دختري تجاوز شد و صدها هزار هندي با راهپيمايي و اعتراض خود دولت و حكومت را زير سئوال بردند ! اما در ايران ، حكومت و مزدورانش به دختران بي گناه تجاوز مي كنند و هيچ كس هم جرات اعتراض ندارد ! اگر ماجراي كهريزك و تجاوز به دختران و زنان و حتي مردان و يا واقعه ي خميني شهر و …. در هر جاي دنيا روي مي داد ، مردم چه مي كردند ؟ آيا به راستي رژيم اسلامي غيرت را از مردم ايران نچاپيده است ؟
  بيچاره ميرحسين و كروبي و رهنورد كه چشمشان به در است ؟ بيچاره زندانياني كه شب ها ، خواب سروصداي منجياني را مي بينند كه زندان ها را چون زندان باستيل تسخير كرده اند ؟ بيچاره دختر همسايه ي ما ، كه طلب كمك و ياري و شايد جستن آدرسي از بسيجي هاي پايگاه محله و سرباز منطقه ي انتظامي و شهربان و سپاهي و روحاني محل را در سر مي پروراند ! بيچاره من كه شايد رءياي آزادي را با خود به گور ببرم و بيچاره …..

 3. kameran گفت:

  این ادم باید مدافع قانون باشد .که متا سفانه با کمال پر روئی می گوید که وضع کروبی و موسوی فرقی نکرده . اخر طبق چه قا نونی این ها را زندان کرده اید و در بند نگه داشته اید به حکم کدام دادگاه لعنت بر زور و تحجر و استبداد .و رانت خور شکنجه گر بی قا نون . روزی باید تقاس این کارها را از بالا تا پائین مانند .. بدهید
  دیر نیست ان روز اماده باشید

 4. Irani_mehdi گفت:

  اطرافیان احمدی نژاد مانند مشایی روزانه در حد میلیارد دلار پول درارند از کشور خارج میکنند و قصد دارند در ماههای آینده کشور را ترک کنند.

 5. MOJ1346 گفت:

  به دوست عزیزم :az diar fars : این بیچاره گی و سرخوردگی فقط مخصوص تو و آن دخترک و زندانیان بند 350 اوین و موسوی و کروبی ….. نیست . این معجونی از رخوت ، بی غیرتی ، ترس ، به من چه به تو چه و تن دادن به زندگی در یک جوب مملو از لجن به نام ایران ، به خورد 75 میلیون ایرانی داده شده است . من همیشه با این جمله سر بر بالین می گذارم و سپرده ام که بر سنگ مزارم هم بنویسند : بسپاریم بر سنگهای مزارمان تاریخ نزنند تا آیندگان ندانند که بی عرضه گان این برهه از تاریخ ما بوده ایم .

 6. Haji گفت:

  من گاهی که تصویر اژه ای را می بینم گویا مجسمه نخوت وکبررا میبینم

 7. Setareazadmard گفت:

  خدالعنت کنه سازنده سریال جومونگ رو! چون ازروی این سریال یاد گرفتن که حصرخانگی کنن .وگرنه اینا سواد اینکارو نداشتن! باورکنید! همین آقای اژه ای! مگه عقلش به این چیزا قد میده؟

 8. حامد گفت:

  ازجلادی همچو اژه ای انتظاری بیش ازاین نمی رود .خواب غفلت مردمی را برده که زمانی تحمل کوچکترین ظلمی را برنمی تافتند . ای سیددر بند ما را بخاطر ترس و بزدلی ببخش ،ای شیرمرد عرصه آزادگی ما را بخاطر گردن نهادن به بردگی و ذلالت ببخش ، ای آزادمرد دربند نمرود ، ما رابه خاطر عافیت طلبی و روزمرگی ببخش ودربند بمان چرا که اینجا سیاهی و ظلمت بی داد می کند ، اقتصادمان ویران ،جوانانمان سرگردان و حیرا ن ، دانشگاه هایمان خموش وبی تفاوت ، دلسوزان زنجیربه گردن ونویسندگانمان مات ومبهوت از سانسور ، خرافه وخرافه گرایی نقل مجلس سردمداران ، ………