سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هشدار عضو خبرگان نسبت به وضعیت جامعه: نظرات و منویات جناحی در کشور، بر آرای عمومی ا...
» دلسوزان و انقلابیون سکوت کرده اند

هشدار عضو خبرگان نسبت به وضعیت جامعه: نظرات و منویات جناحی در کشور، بر آرای عمومی ارجحیت داده می‏‌شود

چکیده : معیشت مردم با مشکل مواجه شده، اخلاقیات در حال از دست رفتن است و بی‌ادبی سیاسی و اجتماعی روز به روز فراگیرتر می‏‌شود و در این میان دلسوزان و انقلابیون با سابقه سکوت را بر سخن‌گفتن ترجیح می‌دهند. آن چیزی که می‏‌تواند این ماهیت را با خطر مواجه کند تنها فاصله با مردم به عنوان صاحبان اصلی این نظام است؛ عاملی که حضور قدرتمند آن بزرگ‌ترین دلیل پیروزی‏های انقلاب بوده...


عضو خبرگان رهبری می گوید: مسئولان ما ذیل عنوان اسلامی بر مردم کشور حکومت می‏‌کنند و درصدی از عمل آنها خواه ناخواه به پای حوزه دین نوشته می‌‏شود. او با تبیین شرایط بحرانی جامعه گفته است که دلسوزان و انقلابیون با سابقه سکوت را بر سخن‌گفتن ترجیح می‌دهند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری همچنین گفت: نظرات و منویات جناحی در کشور، بر آرای عمومی ارجحیت داده می‏‌شود.

به گزارش ایلنا، آیت‌الله ‌هاشم‌زاده هریسی با بیان اینکه آن چیزی که می ‏تواند ماهیت انقلاب را با خطر مواجه کند تنها فاصله با مردم به عنوان صاحبان اصلی این نظام است افزود: انقلاب اسلامی سال57 به عنوان بزرگ‌ترین انقلاب قرن بیستم پایه گذار نظامی بود که رسیدن به معنویت و احقاق حقوق ملت را در سرلوحه اهداف خود داشت. اکنون بیش از سه دهه است که به گواه نام جمهوری اسلامی، نظام حاکم در ایران با دو مشخصه جمهوریت و اسلامیت در داخل و خارج شناسایی شده و بر همین پایه نیز جلو می‏‌رود.

وی با بیان اینکه اکنون در پس تمام آن تلاش‏ها، مجاهدت‏ها و دستاوردهای عظیم شرایط چندان مناسب نیست، افزود: معیشت مردم با مشکل مواجه شده، اخلاقیات در حال از دست رفتن است و بی‌ادبی سیاسی و اجتماعی روز به روز فراگیرتر می‏‌شود و در این میان دلسوزان و انقلابیون با سابقه سکوت را بر سخن‌گفتن ترجیح می‌دهند.

آیت الله هاشم زاده هریسی با بیان اینکه بی‌شک این وضعیت با آرمان انقلاب اسلامی ایران همخوانی و انطباق لازم را ندارد ادامه داد: واقعا چرا در پس تمام آن تلاش‏ها، مجاهدت‏ها و تجارب ارزنده امروز ما درگیر چنین فضایی هستیم؟ جواب این سوال را باید در ارتباط مردم و مسئولان دید. جایی که نظرات و منویات جناحی گاهی بر آرای عمومی ارجحیت داده می‏شود. هیچ عالم دینی نمی‏ تواند بگوید که دین مردم جدای از دنیای آنهاست، به عبارتی توده مردم برای آنکه بر دین خود پایبند باشند یا اعتماد خود را نسبت به این حوزه حفظ کنند نیاز به اعتماد متقابل با این حوزه دارند.

وی افزود: این مساله وقتی جدی‏‌تر و حیاتی‏ تر می‏‌شود که توجه کنیم مسئولان ما ذیل عنوان اسلامی بر مردم کشور حکومت می‏‌کنند و درصدی از عمل آنها خواه ناخواه به پای حوزه دین نوشته می‌‏شود. بر این اساس توجه به نیازهای دنیوی مردم نیز در سیاست دینی بااهمیت تلقی می‌‏شود.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قطعا هیچ‌کس بهتر از خود مردم نمی‏داند که وضعیت معیشت عمومی و سطح سختی‏‌ها یا آرامش زندگی چگونه است، ادامه داد: بر همین اساس آنها خود بهترین داورانی هستند که می‏‌توانند قضاوت کنند چه کسانی بهتر و بیشتر آنها را تامین کرده و در جهت ارتقا شأن اجتماعی‏شان کوشیده ‏اند و چه کسانی در این راه قصور داشته‏ اند.

آیت الله هاشم زاده هریسی با بیان اینکه هموار نبودن راه این قضاوت عمومی، عرصه را برای اظهار نظرهای غیر واقعی که بستر اصلی فراگیر شدن دروغ و اتهام و بهتان در جامعه است باز خواهد کرد، افزود: انقلاب ما در پس تمام تهدیدها و فشارها هنوز ماهیت خود را حفظ کرده و به پیش می‏‌رود، نه جنگ تحمیلی هشت ساله، نه تهدیدات گروه‌های داخلی و نه فشارهای خارجی به این ماهیت خدشه وارد نکرده‏ اند. آن چیزی که می‏‌تواند این ماهیت را با خطر مواجه کند تنها فاصله با مردم به عنوان صاحبان اصلی این نظام است؛ عاملی که حضور قدرتمند آن بزرگ‌ترین دلیل پیروزی‏های انقلاب بوده است.


4 پاسخ به “هشدار عضو خبرگان نسبت به وضعیت جامعه: نظرات و منویات جناحی در کشور، بر آرای عمومی ارجحیت داده می‏‌شود”

 1. شمس گفت:

  این اوضاع جامعه بایددرمجلس خبرگان مطرح وباقیدمسئولیت خبرگان دربوجودآمدن چنین اوضاع مدهش اجتماعی که هیچ سنخیتی بادستورات اسلام ندارندچاره اندیشی کنندومسبب اصلی راکه معرف همه هست دربسط یدمحودکنندکه جلوی ضررراهرجابگیرندمنفعت است

 2. Motagh_1330 گفت:

  سکوت دلسوزان انقلاب .هشدار است حتمی و جدی بگیرید

 3. Rahjoo گفت:

  همانطور كه آن بنده خدائى كه دانشگاه آمريكائى صادق به او به ارث رسيده گفت
  وظيفه شوراى خفتگان حفاظت و صيانت از رهبرى است تا همچنان كشور را به
  سمت يك قهقراى تمام عيار هدايت كند. نتايج دهه ها مديريت ايشان كم كم آشكار
  شده بعد از اين بهتر و عريان تر و غليظ تر هم خواهد شد. دامة افاضاة ( يعنى
  لياقت مان همين است). به عبارت ديگر بايد يك كم صبر كنيم تا فرهنگ مداحى
  خوب جا بيافتد بعد هم بچه هاى مهد كودك هاى حسينيه ها وارد اجتماعى بشوند
  كه توسط ضرغامى مهندسى فرهنگى شده اند و تا آن موقع هم درياچه رضائيه
  خوب شده است هم هواى تهران از غلظت كافى برخوردار است و هم مراسم
  سنتى خروس جنگى بازى وسعت پيدا كرده و هم به كميت و كيفيت اماكن مذهبى
  رسيدگى كامل صورت گرفته است. اينكه آقاى احمدى نژاد كه از همه به مقام
  معظم رهبرى نزديكتر است ميگويد همه مردم ايران ويلاهاى ييلاقى و قشلاقى
  بايد داشته باشند براى همان روزهاست كه دولت پايان ندارد.

   

 4. حامد گفت:

  شماها که اکثریتتان پایدرلب گوردارید مسئول ویرانی ملک ودین هستیدطفره نروید اگر راست می گویید مشت نمونه خرواراست آیت الله دستغیب ثابت کرد