سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احمدی نژاد حرفهای چهار سال پیش را تکرار کرد: خوش و بش با يک پسر يا عقب رفتن روسري دلي...

احمدی نژاد حرفهای چهار سال پیش را تکرار کرد: خوش و بش با يک پسر يا عقب رفتن روسري دليل رد صلاحيت نيست

چکیده :در حالی که سخت ترین حملات گشت های امنیت اجتماعی در زمان احمدی نژاد رخ داد و او هیچ واکنشی نشان نداد، حالا می گوید خوش و بش با يک پسر يا عقب رفتن روسري دليل رد صلاحيت نيست....


در حالی که سخت ترین حملات گشت های امنیت اجتماعی  به شهروندان در زمان احمدی نژاد رخ داد و او هیچ واکنشی نشان نداد، حالا می گوید خوش و بش با يک پسر يا عقب رفتن روسري دليل رد صلاحيت نيست.

احمدی نژاد گفته است که حکومت نباید به گونه‌ای رفتار کند که مردم در برابر آن مجبور به رفتار دوگانه شوند، چون در این صورت کار حکومت تمام می‌شود، یعنی اهدافش در جامعه جلو نمی‌رود.

وی بار دیگر سخنان چهار سال پیش خود در مورد موی دختران و لباس پسران تکرار کرد و با انتقاد از طرح گزینش ها در دانشگاه و ادارات گفت: به طور مثال می‌دیدیم کسی به خاطر این‌که در خیابان با آقا پسری خوش و بش کرده و یا روسری‌اش یک میلی‌متر عقب رفته است رد می‌شد، برخی از آنها پدر و مادرشان می‌آمدند، خانواده خوب، موجه و محترمی داشتند و خود آن فرزند هم بچه خوبی بود، اما حالا در خیابان حرفی زده بود یا احوال‌پرسی کرده بود، پس کافر نشده است و اساس و انسانیتش ساقط نشده است و با نصیحت درست می‌شود، پس باید مراقب باشیم که گاهی ابعاد و حجم کار دیگران را نمی‌ترساند و یا ناراضی نمی‌کند، بلکه کیفیت کار مهم است.

احمدی نژاد ادامه داد: به طور مثال شاید بتوان گفت اگر در مصاحبه از افراد سوال شود که آیا مشروب خورده‌اند خب فرد چه پاسخی خواهد داد اگر نخورده باشد که می‌گوید نخورده‌ام، اما این موضوع تبعات بدی دارد مثلا کسی که اصلا در این فضاها نباشد می‌گوید به من توهین شده است و چرا اینقدر به من بدبین هستید و البته اگر هم فردی خورده باشد آیا خواهد گفت که مشروب خورده‌ام؟

وی اضافه کرد: اگر بخواهید قایم موشک بازی در بیاورید یاد می‌گیرند که سر شما کلک بگذارند به طور مثال این‌که سوال شود آیا تا به حال با نامحرم ارتباط داشته‌اید؟ صرف‌نظر از نتیجه، شاید سوالی خلاف شرع باشد.

وی با تاکید بر این‌که کار اداره حکومت برای کمال انسان‌هاست و چرخه کار اداری باید کمال‌آفرین باشد که بخشی از آن به گزینش مربوط می‌شود، تصریح کرد: باید وزن بیشتری به آموزش اختصاص داده شود.

رییس دولت ادعا کرد: خیلی‌ها را می‌شناسم که امتحان کرده‌ام و آدم‌های پاکی هستند که در مرام‌شان حرام خوردن نیست، اما ظواهر را بلد نیستند که باید یادشان داد البته نه با بخشنامه و دستور بلکه با بیدار کردن، چون دستور ممکن است اثرات منفی داشته باشد و به طور مثال در برخی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی که تاکید می‌شود همه با چادر بیایند شاهدیم گاهی طوری چادر سر می‌کنند که بدتر از نپوشیدن آن است پس باید به نحوی رفتار کنیم تا افراد خودشان انتخاب کنند و به آنها تحمیل نشود.

وی با بیان این‌که اگر کاری که ممنوع است بر اساس تشخیص اشتباه، آزاد شود، تبعات منفی‌اش کمتر از آن است که کاری که مجاز است را ممنوع کنیم ، گفت: دومی منجر به بی‌دینی می‌شود، اما اولی نه چون در مورد اول، فرد مرتکب به کار غیردینی نمی‌شود، اما در مورد دوم، وقتی از حرف ما عبور کند احساس می‌کند که از مرز دین عبور کرده است و به مرور زمان دین بی‌ارزش می‌شود پس درست است که بگوییم اگر کسی مانع از ورود کسی که حق اوست وارد شود، بشویم خسارتش بیشتر از آن است که شاهد ورود کسی باشیم که حقش نیست.

ادعاهای احمدی نژاد در حالی مطرح می شود که در زمان دولت نهم و دهم دانشجویان زیادی به بهانه هایاهی از گزینش رد و موفق به ادامه تحصیل نشده اند.


2 پاسخ به “احمدی نژاد حرفهای چهار سال پیش را تکرار کرد: خوش و بش با يک پسر يا عقب رفتن روسري دليل رد صلاحيت نيست”

  1. من گفت:

    منکه نفهمیدم چی گفته. گمونم خودش هم طبق معمول نفهمیده و یه چی گفته که فقط حرف زده باشه!!!

  2. ali گفت:

    این آقا روی فراموشکاریِ ما مردم حساب باز کرده است، البته باز هم دیر نیست اگر همین امروز مسئولیت استانداری ها و فرمانداری ها و وزارت کشور و ستاد انتخابات را از افرادی با ظاهر خاص و بدون هر مطالعه و آگاهی و امانت داری بگیرد و به دست همین دست افراد که بسیار درست کار و امانت دار هستند بسپارد تا بیم از دست کاری در صندوق ها کمی کاهش یابد و چند نفر از مشاورانش را از میان همین جوانهای شایسته برگزیند.
    با حرف که کسی خام نمی شود، اگر پس از این همه سال دروغ و دروغ و دروغ اینک به احتمالی اندک راست می گوید، باید به جای حرف وارد میدان عمل بشود.