سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » در ملاقات بازجوی ستار بهشتی با مادر او چه گذشت...
» 40 روز گذشت؛ حتی یک نفر از مسئولان هم برای دلجویی تماس نگرفت

در ملاقات بازجوی ستار بهشتی با مادر او چه گذشت

چکیده :مامور بازداشت شده که متهم اصلی قتل ستار بهشتی است، هفته پیش با خانواده این وبلاگ نویس مقتول ملاقات داشته و با گریه و التماس خواستار بخشش و گذشت آنها شده. مادر ستار بهشتی نیز پس از شنیدن این سخن از بازجو، گفته است که شیر ستارم را حلال کردم، تا قیام قیامت از ستار راضی هستم که هیچ چیز نگفته و فقط خندیده است....


کلمه- گروه خبر: یکی از بازجویان ستار بهشتی می گوید در زمانی که این زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار داشته است، ستار تنها به آنها لبخند می زده و برخلاف معمول متهمان زیر شکنجه، به فریاد و گریه متوسل نمی شده است.

به گزارش کلمه، این مامور بازداشت شده که متهم اصلی قتل ستار بهشتی است، هفته پیش با خانواده این وبلاگ نویس مقتول ملاقات داشته و با گریه و التماس خواستار بخشش و گذشت آنها شده است.

این ملاقات شنبه هفته قبل (18 آذرماه) در محل دادسرای جنایی تهران انجام شده است که در آن چهار تن از متهمان این پرونده که از افسران پلیس فتای تهران بودند و در این پرونده نقش داشتند، از زندان به دادسرای جنایی آورده شده و خانواده ستار بهشتی از نزدیک با آنان ملاقات کرده اند.

به گفته افراد مطلع، در این دیدار خانم گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، پس از مواجهه با بازجویی که مقام های دادستانی او را مسئول اصلی شکنجه و قتل فرزندش معرفی کرده اند، از او سوال کرده است که “آیا بچه من وقتی شکنجه اش کردی گریه کرد؟ داد کشید؟” و این مامور پلیس فتا گفته است که “نه، فقط می خندید؛ همین!”

بر اساس این گزارش، مادر ستار بهشتی نیز پس از شنیدن این سخن از بازجو، گفته است که شیر ستارم را حلال کردم، تا قیام قیامت از ستار راضی هستم که هیچ چیز نگفته و فقط خندیده است.

از سوی دیگر، خبرنگار کلمه گزارش می دهد که طی 40 روز گذشته تاکنون حتی یک نماینده مجلس یا مقام دیگری از حاکمیت برای دیدار و همدردی و تسلای این خانواده به منزل آنها مراجعه نکرده است و حتی با وجود کشته شدن ستار بهشتی در بازداشت ماموران نظام، کسی از مسئولان رسمی حتی تماس تلفنی هم با خانواده او نداشته است.

این رفتار غیر مسئولانه، در حالی است که شاکیان پرونده نه تنها هنوز هیچ توضیح قانع کننده ای از سوی نهادهای رسمی دریافت نکرده اند وبه شکایت آنها هم به درستی رسیدگی نشده، بلکه در مراسم چهلم فرزندشان نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

مادر ستار بهشتی که تمام خانه اش را پر از عکس ستار کرده، می گوید این روزها فقط با عکس پسرش زندگی می کند.

به گزارش خبرنگار کلمه، حال مادر ستار بهشتی در پایان مراسم چهلم فرزندش در امامزاده محمدتقی رباط کریم و به علت شدت برخوردها، کاملا نامساعد بوده است، به طوری که در نهایت خانواده مجبور به بردن او به بیمارستان شده اند.

این مادر داغدار که از بیماری پوکی استخوان رنج می برد، پس از برخوردهای صورت گرفته در مراسم چهلم دچار شوک عصبی شده است، و همچنین در اثر این ضرب و شتم ها تمام بدنش کبود شده است. به گفته شاهدان عینی، از جمله اقدامات وحشیانه ای که در برخورد با این خانواده در مراسم مذکور صورت گرفته، این بوده که موهای سر خانم گوهر عشقی (مادر ستار) را کشیده و کنده اند و همچنین روسری دختر او (سحر بهشتی) را هم از سرش ربوده بودند.

یازدهم آبان ماه سال جاری، کلمه از بازداشت و ضرب و شتم ستار بهشتی توسط پلیس امنیت خبر داد و کمتر از یک هفته پس از آن، خواهر این سبز گمنام اعلام کرد که از پلیس امنیت به وی اعلام کرده اند که که این جوان ۳۵ ساله جان خود را از دست داده و آنها باید برای وی قبر تهیه کنند و روز آینده برای دریافت پیکرش مراجعه کنند.

چند روز بعد، تصویر دستخط این وبلاگ نویس که حاوی شکایت او از بازجویش در زندان اوین بود، در کلمه منتشر شد؛ برگه ای با سربرگ زندان که نشان می داد ستار بهشتی در آن شکایت خود را از بازجویانی که این روزها برای گرفتن عفو از خانواده او به گریه افتاده اند، مطرح می کند و به مواردی از شکنجه ها و رفتارهای غیر انسانی صورت گرفته با خود اشاره می کند. شکایتی که هیچ گاه به آن رسیدگی نشد.

هم چنین ۴۱ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ اوین شهادت دادند که در ساعاتی که ستار بهشتی در این بند بوده، آثار شکنجه ها و ضرب و شتم را بر بدن وی دیده اند.

به گفته آنها، ستار بهشتی در حضور افرادی در بند ۳۵۰ اظهار داشته که در مقر پلیس امنیت از سقف آویزان شده و در همان حال مورد ضرب و شتم قرار گرفته است، سپس پلیس دست و پاهای وی را به صندلی بسته و مجددا وی را مورد ضرب و شتم قرار داده است. درمواقعی دست های وی را با دستبند بصورت قپانی بسته و کتک می زدند و در مواقعی دیگر وی را بر روی زمین انداخته و با پوتین ضربه های شدیدی به سر و گردن وی وارد می کردند. در ضمن این شکنجه ها، زشت ترین فحش های رکیک ناموسی نیز نثار وی می شده است و مکررأ تهدید می کردند که وی را می کشند.

زندانیان بند 350 زندان اوین هم چنین شهادت دادند: زمانی که ستار به بند ۳۵۰ آورده شد آثار شکنجه در تمام قسمت های مختلف بدنش مشهود بود و وی در شرایط کاملا دردناک و مجروحی قرار داشت. صورت وی زخمی، سر او متورم، مچ دست های او کبود شده بود و آثار آویزان شدنش از سقف روی مچ های او به چشم می خورد. در بخش هایی از بدن وی از جمله دور گردن، شکم و کمر وی آثار ضربه و کبودی دیده می شد.

شکنجه هایی که در نهایت منجر به قتل او شد و که حالا عاملان این شکنجه های خشونت بار و وحشیانه، مقابل خانواده ستار ایستاده و با گریه درخواست عفو کرده اند. اما مادر ستار و دیگر اعضای خانواده او همچنان بر رسیدگی به این پرونده اصرار دارند و خون خواه عزیز از دست رفته ی خود هستند.

در حالی که تاکنون بارها در خصوص نامه ستار بهشتی از زندان ایجاد تردید کرده اند، صبح امروز وکیل خانواده ستار بهشتی در گفتگو با ایلنا با تاکید بر اینکه نامه نوشته شده از زبان ستار بهشتی به خط خود مرحوم است و جعلی نیست، گفت: در حال پیگیری مساله این نامه نیز هستم اما تنها حرفی که به من گفته شد این بود که این نامه دیر به دست مقامات مربوطه رسیده است ضمن اینکه زندانیان بند ۳۵۰ اوین نیز کبودی‌های بدن متوفی را تایید کردند.

اشاره وکیل ستار بهشتی به شهادتنامه زندانیان سیاسی اوین است که ۴۱ زندانی سیاسی سبز محبوس در بند ۳۵۰ اوین شهادت دادند در ساعاتی که ستار بهشتی در این بند بوده آثار شکنجه ها و ضرب و شتم را بر بدن وی دیده اند.


12 پاسخ به “در ملاقات بازجوی ستار بهشتی با مادر او چه گذشت”

 1. عباس گفت:

  در این وانفسای درگیری های هزارتوی بیهوده ما انسان نماها ….. افرین  بر شرفت ستار وهزاران سپاس بر خانواده ات

 2. Isarbazeiran گفت:

  آقاي خاتمي در حصار امنيتي قرار دارند كه دستكمي از حصر آقاي موسوي نداره.قبل از حرف زدن كمي فكر كردن واسه آدم خوبه برادر.

  • koosha2 گفت:

    
   آقای خاتمی اگر در حصر هستند باید به طور آشکار به مردم ایران اعلام
   کنند که در حصر هستند. اینکه شما یا چند نفر بیایید بگویید که شرایط خاتمی
   خیلی سخت است دلیل نمیشود. آقای خاتمی باید تک تک موارد ظلمی که از طرف
   حکومت  میشود را باید به  طور آشکار محکوم کند. در واقع  آقای خاتمی هیچ
   موقع  از پتانسیل خود برای فشار به حکومت استفاده نکرده است. من قبلا هم
   گفتم الان هم می گویم که بیشتر حرکت خاتمی در جهت کسب و تثبیت محبوبیت خود
   است و به مسولیت سنگینی که دارد عمل نمیکند. آقای خاتمی یا باید خودش را
   کنار بکشد و مردم را به خود امیدوار نکند یا اینکه به طورجدی در مقابل
   حکومت موضعگیری کند. اگر حکومت ایشان را هم حصر کرد مردم تکلیف خودشان را
   می دانند.

   کوشا

  • Varozh62 گفت:

   شما هم کمی فکر کن!! پیام از حصار امنیتی بیرون می اید . شما هم که نگاهی اینچنین عاقل ان در صفیه نسبت به دیگر همراهانت داری دیر نیست که اگر به جایی برسی مثل این دراکولاها بشوی .با  احترام

 3. Yahoom گفت:

  هرکس بخواد بخاطر این مساله پلیس رو بازخواست کنه کور خونده. چون الان پلیس خودش بازجوی متخلف رو گرفته و اگه رضایت شاکی جلب نشه بازجو اعدام میشه.
  ضمنا این قضیه ربطی به مجرم نبودن ستار نداره .
  از نظر من قاتل اصلی جوونهای مظلومی مثل ستار، همین سایتهای توهم زا هستن که جوونهای ساده رو فریب میدن. خودشون اونور آب نشستن حالشون رو میبرن و داخلیا رو با هزار ترفند گول میزنن!!!
  ما اکثریت مردم ایران هیچوقت قاتلهای اصلی رو که یه زمان دستشون با صدام توی یه کاسه بود و الانم تکلیفشون معلومه نخواهیم بخشید

  • Game گفت:

   پس با این حساب آیت الله خمینی هم در دوران تبعید و دوری از وطن در پاریس حالشون می  ردند و جوونهای ما به دست عوامل ساواک کشته شدند و با ااون ور آبیها دتشون تو یک کاسه بوده

  • Aban Andalib گفت:

   خداوند در قرآنش می گه : اگر نخواهید ببینید و بفهمید کاری می کنم که که هرگز قادر به دیدن و فهمیدن و درک کردن نباشید.
   راستی منظور از اکثریت مردم ایران رو نفهمیدم برادر می شه بگید دقیقا چه تعداد هستید آخه انگار آمارتون خیلی دقیقه!!!

 4. Farshkerman گفت:

  سلام . بخواست خدا اگر بازجوهای ستارمحکوم به اعدام شدند وبرای اینکار دیه مطالبه کردند مابه نسبت وسع خود آماده کمک به خانواده ستار هستیم .

 5. BagherKhan گفت:

  خون ستارها ی دوران تاريخ ايران از مبارزات مشروطيت تا با مبارزات بر عليه ديکتاتوری اخير ، بالاخره به نتيجه خواهد رسيد و ديگر شاهد شکنجه و تازيانه و اعدام وخفه کردن  و زندان و ترور افراد مبارز برای اجرای قانون و عدالت و رعايت حقوق انسانی نخواهيم بود.  

 6. Nbfuy گفت:

  ستارها پیروزند

 7. Fdar گفت:

  باز مثل کهریزک گول نخورید رضایت بدید اگه یکی عدام بشه بقیه شکنجه گرا حساب دستشون میاد که مقامات بالا که دستور شکنجه میدن خودشون یروز اونا رو اگه لازم باشه قربانی خودشون می کنن و خودشون رو پاک جلوه میدن پس دیگه این دستورات رو اجرا نمی کنن

 8. معتقدم که مرا قبت دایم از قبر ستار بهشتی منتظر گذشت زمانند تاجسدمبارک ستار بپوسد اگر شکایتی شد وخواستند نبش قبر کنند اثاری نمایان نشود ومراقبت برای اینست که زود تر از مدت معین کسی بفکر نبش قبر نباشدتا اثار جرم وجنایتشان رو نشود