سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش آیت الله بیات به کتک زدن مادر ستار بهشتی: جا دارد مسلمانان از این گونه رفتاره...
» مردم بدانند که دین و شریعت با این رفتارها موافق نبوده و نیست

واکنش آیت الله بیات به کتک زدن مادر ستار بهشتی: جا دارد مسلمانان از این گونه رفتارها دق کنند و بمیرند

چکیده :والله و بالله که به عنوان دلسوز عرض می کنم که در این دوران که این همه فشار بر مردم و همینطور حکومت وجود دارد، آیا این رفتارها به حل شدن معضلات کمکی می کند؟ توهین و برخورد با مادر و خواهر جوانی که نهادهای ذی‌ربط نیز مرگ او را به دلیل برخوردهای ناشایست برخی مامورین تشخیص داده و پذیرفته اند، کدام یک از چالش های پیش رو را حل می کند الّا اینکه به جامعه القا بکند که حکومت دینی یک حکومت خشن و به دور از عقلانیت است؟ ...


بدنبال برخورد ماموران ناجا به مادر و خواهر ستار بهشتی، آیت الله بیات زنجانی با محکوم کردن این رفتارها، برخورد با مسببین این قضیه را خواستار شد.

ماموران انتظامی بعد از مراسم چهلم ستار بهشتی مادر این تازه جانباخته را کتک زدند و روسری از سر خواهرش کشیدند. روز گذشته مادر ستار بهشتی بعلت شوک وارده در اثر ضربه و درد شدید از ناحیه پا چند ساعتی در بیمارستان بود.

آیت الله بیات زنجانی در درس خارج فقه خود، در حاشیه بحث پیرامون قضیۀ مباهلۀ پیامبر عظیم الشأن اسلام(صلی الله علیه و آله) به رخدادهای اخیر در جامعه اشاره کرده و فرمودند: شنیده شده که در یکی از شهرهای استان تهران با خانوادۀ جوانی که متأسفانه به دلیل رفتار نامناسب در دوران بازداشت از دنیا رفته، برخورد زشتی صورت گرفته است.

وی افزود: در اینکه یک جوان به دلیل برخوردهای ناپسند و غیرقابل دفاع از دنیا رفته است شکی نیست و گزارش‌های مجلس و نیز برخورد فرماندۀ نیروی انتظامی با مسؤول آن قضیۀ ناراحت‌کننده هم نشان از صحت این مسأله تلخ است و هم البته در این موضوع جای تقدیر دارد که ان شاء الله امیدواریم پیگیری این پرونده توسط مسؤولین نیز ادامه یابد؛ ولی جای سؤال است که این افراد چه کسانی هستند که به خود اجازه می دهند در ماه محرم با زنانی بی پناه که برای عزیز از دست رفته شان بر سر مزارش مراسمی گرفته اینگونه رفتار کنند؟

این مرجع گفته است که آیا مامورند به این کار که طبعاً رفتار آنها هیچ نتیجه ای به جز زیر سؤال رفتن اعتبار نهادهای دستور دهنده نخواهد داشت و یا خودسرند که باید به سرعت با آنها برخورد شود؛ البته بنده هم معتقد به مامور بودن آنها نیستم.

وی تاکید کرد: والله و بالله که به عنوان دلسوز عرض می کنم که در این دوران که این همه فشار بر مردم و همینطور حکومت وجود دارد، آیا این رفتارها به حل شدن معضلات کمکی می کند؟ توهین و برخورد با مادر و خواهر جوانی که نهادهای ذی‌ربط نیز مرگ او را به دلیل برخوردهای ناشایست برخی مامورین تشخیص داده و پذیرفته اند، کدام یک از چالش های پیش رو را حل می کند الّا اینکه به جامعه القا بکند که حکومت دینی یک حکومت خشن و به دور از عقلانیت است؟ من سؤال می کنم – که ان شاء الله صحیح نباشد – این خبر که نعوذبالله به نام مامورین در خیابان و در منظر عمومی، روسری از سر یک زن مسلمان بکشند، این چه تصویری را از ما به دنیا معرفی می کند؟ آیا به قول امیرالمومنین(ع) اگر مسلمانی از شنیدن این اخبار دق کند و بمیرد جا ندارد؟

وی در پایان گفت: مردم بدانند که دین و شریعت با این رفتارها موافق نبوده و نیست؛ مردم بدانند که شریعت حقه به دنبال معرفت و اخلاق است و دین‌مداران به هیچ وجه رفتارهای اینچنینی را تایید نکرده و نمی کنند. از باب امر به معروف و نهی از منکر تذکراتی داده شد که امیدوارم ان شاء الله موثر واقع شود.


12 پاسخ به “واکنش آیت الله بیات به کتک زدن مادر ستار بهشتی: جا دارد مسلمانان از این گونه رفتارها دق کنند و بمیرند”

 1. در جستجوی حقیقت گفت:

  سلام حاجاقا مسئلتون خب لطفا دق کنید تا ماهم دق کنیم !

 2. i گفت:

  بر عکس این از “افتخارات واقعی اسلام” و ملت و فرهنگ ایران است.

 3. میرسبز گفت:

  متاسفانه باید عرض کنم که این کتک ها با مجوز رسمی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای و بسیاری از علمای قم من جمله آیت الله صافی ، آیت الله مصباح، آیت الله نوری همدانی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله علم الهدی، آیت الله جوادی آملی عزیز و باقی علمای دین مبین اسلام صورت میگیرد و دلیل آن هم سکوت (تایید) حوزه علمیه قم و نجف است. شایان ذکر است که بقای ولایت و امامت مقام  عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای تنها با ریختن خون مردم بیگناه بیمه خواهد شد.

  • Mokhtarm10 گفت:

   ایت خدا شیخ حسنعلی منتظری بود  ستار بهشتی این کارگر جوان اگر دز زمان ابا عبداله الحسین  بود حتما در رکاب حسین ابن علی شهید میشد   مزارش را اهالی رباط کریم؛ کریم و عزیز بدارید . خدایا مرا با ستار بهشتی محشور کن  اقای میر سبز اینانی که نام بردی ایات الهی نیستند اینان ایات استبداد و ظلم و توجیه گران  حکومت حاکم جائر هستند

 4. عباس گفت:

  شریعت حقه؟ تا وقتی یک نفر خود را حق مطلق بداند نتیجه اش می شود همین جنایات. بهترین راه جدایی دین از حکومت است

  • بهاره گفت:

   و بهترين راه ها بالا بردن سطح سوادتون است…

  • Alimohmad_d گفت:

    شما یکی از کارای که این اقایون می کنند و اسلام تایید می کنه رو برای من بی دین بازگو کنه!؟
   ببینم چطور شد که به این نتیجه رسیدی که دین باید از حکومت جدا بشه!؟!
   مثلا الان این کارهایی که اقایون می کنن تو پای اسلام میذاری!

 5. بهاره گفت:

  كلمه از كدام منبع خبر كتك زدن خانواده ستار رو دريافت كردى ؟؟
  در صورتى كه هيچ تصوير و يا فيلمى در اين خصوص پخش نشده و در مقابل فيلمى كه نشان دهنده برقرارى اين مراسم در آرامش كامل بوده پخش شده، ما چطور به اخبار شما اطمينان كنيم ؟؟ لطفاً مسأله را روشن كنيد

  • عشق فقط سید علی ابن ابی طالب گفت:

   فیلمی هم از چگونگی مرگ ستار هم نیس

  • Alimohmad_d گفت:

   چند صحفه قبل برو بخون خبرش رو.یا وایسا خبر بعدی که در مورد ستار اومد لینک های مرتبط گذاشته شده برو ببین بعد بیا به ساین کلمه این حرف ها را تحویل بده

  • Alimohmad_d گفت:

    در پاکی و صداقت کلمه شک نکن ، سایتی که همه بهش استناد میکنن.

 6. Mohammad گفت:

  سرکشی تا کجا؟؟؟؟؟
  بی غیرتی ما تا کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بشینید و کتک خوردن یک مادر سالخورده رو ببینید
  خاک بر سر من!
  خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاک!!!!