سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادر ستار بهشتی قاتلان فرزندش را دیده است؛ درخواست از مسئولان برای پیگیری پرونده...

مادر ستار بهشتی قاتلان فرزندش را دیده است؛ درخواست از مسئولان برای پیگیری پرونده

چکیده :مادر ستار بهشتی هر چند با حضور در پلیس فتا قاتلان فرزندش را دیده است، اما خواستار ملاقات با رییس قوه قضاییه و دادستان است تا بتواند مشکل خود را مستقیم با آنان مطرح کند. وی عاجزانه گفته بود که از تمام مسولان تمنا می کنم که پیگیر مرگ بچه ام باشند و از خونش نگذرند. من هیچ چیز نمی خواهم جز اینکه مسولان قاتلان پسرم مجازات شوند. همان مساله ای که امروز سحر بهشتی بر آن تاکید کرد و گفت که مادرم فقط خواستار قصاص قاتلان برادرم است. ...


کلمه – گروه خبر: خواهر ستار بهشتی در گفت و گو با کلمه در مورد آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی گفت که مادرش فقط خواستار قصاص عامل قتل فرزندش است.

سحر بهشتی ظهر امروز در حالی که برای مراسم چهلم برادرش آماده می شد، ابراز امیدواری کرد که این مراسم به خوبی و در شان برادر از دست رفته اش برگزار شود و مثل مراسم هفته و خاکسپاری با مشکلی رو به رو نگردد.

این خواهر داغدار که اولین بار در مصاحبه با کلمه خبر از کشته شدن برادرش در بازداشتگاه فتا را داده بود و اظهار کرده بود که همسرش را برای تحویل دادن پیکر ستاربهشتی خواسته اند، در چهل روز گذشته هیچ گفت و گویی با رسانه ها نداشته است و علت سکوتش را درخواست مادرش می داند.

مادر ستار بهشتی پیشتر در گفت و گویی از تهدید دختر خود توسط نیروهای امنیتی خبر داد و گفته بود: دخترم را تهدید کردند و بهش گفتند اگر به خودت رحم نمی کنی حداقل به بچه ۶ ماهه ات رحم کن.

گوهر عشقی همچنین گفته بود که به من می گویند مصاحبه نکن. من هم می گویم که دیگر از هیچ چیز نمی ترسم. من ازخون بچه ام نمی گذارم.می گویم آنقدر مصاحبه می کنم تا بالاخره جواب بگیرم.

خواهر ستار بهشتی به خبرنگار ما گفت به علت فشارهای صورت گرفته، او به درخواست مادرش مصاحبه نمی کند و منتظر هستند تا نتیجه دادخواهی آنان نسبت به مجازات قاتلان ستار بهشتی زودتر به نتیجه برسد.

در حالی که خبرهای رسیده به کلمه حاکی از پاره کردن اعلامیه های مراسم چهلم ستار بهشتی است، یکی از نزدیکان به خانواده ستار بهشتی با تایید این موضوع گفت: برخی از اعلامیه های نصب شده بر مغازه های محلی پاره شده و احتمالا این اقدامات برای ایجاد رعب و وحشت در میان مردم منطقه است که در این مراسم شرکت نکنند.

اما خواهر ستار بهشتی ابراز امیدواری کرد که این مراسم در کمال آرامش برگزار شود. قرار است تا ساعاتی دیگر اعضای خانواده، دوستان و اهالی محل با حضور در امام زاده محمدتقی رباط کریم برای تسلی این خانواده گرد هم آیند.

ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویسی است که در اثر ضرب و شتم در بازداشتگاه فتا کشته شده است و اینک وکیل این قربانی نگران است که پرونده در دادسرا مختومه شود و به دادگاه نرسد.

گیتی پورفاضل با اشاره به اینکه یک نفر از متهمان این پرونده از خانواده ستار بهشتی درخواست عفو کرده‌ است، گفت: فردی را در بازپرسی آورده بودند و گفتند که این شخص متهم اصلی است. من و خانواده مرحوم ستار بهشتی آنجا بودیم و آن فرد تقاضا می‌کرد که مورد بخشش قرار گیرد.

خواهر ستار بهشتی با تایید این مطلب، گفته های خانم پورفاضل در خصوص رضایت محضری را هم تایید کرد و با توجه به فشاری که بر خانواده است که مصاحبه نکنند، خبرنگار ما را برای اطلاعات بیشتر به وکیل ستار بهشتی رجوع داد.

پورفاضل وکیل ستار بهشتی این رضایت نامه را غیرقانونی می داند و گفته است که مادر ستار بهشتی بی‌سواد است و به نظر می‌رسد که از این موضوع بهره‌برداری شده است. معتقدم این رضایت وجهه قانونی ندارد، چون در شرایطی خاص اخذ شده و حتی قبل از اینکه مجرم اصلی پیدا شود، رضایت گرفته شده است.

هر چند چنین رضایت نامه ای به اجبار از این مادر گرفته شده است اما او گفته است که تنها خواستار قصاص مجرم است و هر گونه شائبه مرگ طبیعی را رد کرده و تاکید نموده که من اصلا این حرف را قبول نمی کنم. ستار ۳۵ سالش بود و سالم. نه بیماری قلبی داشت که می گویند قلبش گرفته است و نه هیچ مشکل دیگری داشت. سه شنبه ای بچه ام را بردند سه شنبه هفته بعدش گفتند بیا و جنازه اش را بگیر. آخر من چطور می توانم باور کنم که مرگ او طبیعی بوده است.

مادر ستار بهشتی هر چند با حضور در پلیس فتا قاتلان فرزندش را دیده است، اما خواستار ملاقات با رییس قوه قضاییه و دادستان است تا بتواند مشکل خود را مستقیم با آنان مطرح کند. وی عاجزانه گفته بود که از تمام مسولان تمنا می کنم که پیگیر مرگ بچه ام باشند و از خونش نگذرند. من هیچ چیز نمی خواهم جز اینکه مسولان قاتلان پسرم مجازات شوند. همان مساله ای که امروز سحر بهشتی بر آن تاکید کرد و گفت که مادرم فقط خواستار قصاص قاتلان برادرم است.


3 پاسخ به “مادر ستار بهشتی قاتلان فرزندش را دیده است؛ درخواست از مسئولان برای پیگیری پرونده”

 1. khorshid2 گفت:

  با عرض تسلیت به این خانواده شجاع و داغدیده، من نیز به عنوان یک ایرانی و یک انسان از مسئولان نظام جمهوری اسلامی در خواست به مجازات رساندن قاتلین را  دارم. امیدوارم مردم شریف ایران این عمل بیشرمانه پلیس را همواره پیگیری کرده و این خانواده عزیز را تنها نگذارند! 

 2. مهمان گفت:

  بی بی سی :
  ” با پایان مراسم، ماموران به خانواده ستار بهشتی حمله کردند و خواهر و مادر او را مورد ضرب و شتم قرار دادند به طوریکه روسری از سر خواهر ستار افتاد. همچنین تلاش کردند که برادر ستار را بازداشت کنند، اما با مقاومت مردم محلی نتوانستند او را با خود ببرند. اما یکی از اهالی که برای کمک به خانواده رفته بود توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.” 

 3. J Nader55 گفت:

  خدا به خانواده محترمش صبر بده.