سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احمدی مقدم: اگر یک روز جای مامور انتظامی باشید، مردم را کتک می زنید/ رییس فتا بخاطر ...

احمدی مقدم: اگر یک روز جای مامور انتظامی باشید، مردم را کتک می زنید/ رییس فتا بخاطر فشار رسانه ها برکنار نشد

چکیده :فرمانده ناجا بدون اشاره به همه مظالمی که در بازداشتگاه های تحت امر او می شود، گفت: حتی در حق یک مجرم و متهم نیز حق نداریم، قصور و افراط کنیم....


در حالی که نماینده مشهد گفته است رییس فتا را بخاطر ستار بهشتی برکنار نکردند، احمدی مقدم هم می گوید این برکناری بخاطر فشار رسانه ای و افکار عمومی نبوده است.

فرمانده نیروی انتظامی درباره برکناری رییس پلیس فتای استان تهران گفت: این که فرد بی‌گناهی برای کاهش فشار افکار عمومی برکنار شود، درست نیست.

به گزارش خبرآنلاین؛ سردار اسماعیل احمدی مقدم امروز در مراسم اختتامیه استانداردسازی و تعالی رفتار سازمانی کارکنان پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: متاسفانه باب شده است هر اتفاقی می‌افتد می‌گویند باید استعفا بدهند و کنار بروند. اما این که فردی که گناهی نکرده را برای کاهش فشار افکار عمومی برکنار کنیم درست نیست چرا که ما مسلمان هستیم و باید بررسی کنیم مقصر و قاصر کیست و با وی برخورد قاطعی صورت گیرد.

فرمانده ناجا با اشاره به برکناری رییس پلیس فتای تهران گفت: خیلی‌ها پس از اعلام این خبر به من گفتند که این اقدام برای اثر رسانه‌ای خیلی خوب بوده و برخی دیگر نیز گفتند که حتما وی در جای دیگری در حال خدمت است. در حالی که هیچ کدام از این موارد نبوده و تا زمانی که برای ما محرز نشود که فردی مقصر است با وی برخورد نمی‌کنیم.

او با اشاره به برکناری رییس پلیس فتای استان تهران در پرونده ستار بهشتی، گفت: پلیس فتای تهران را بخاطر اثر رسانه ها و تحت فشار رسانه ای برکنار نکردم بلکه اگر فردی خطایی کند باید به آن برخورد شود. در آخرت حساب و کتابی است اگر ظلمی در حق کسی شود باید با آن برخورد کنیم و در حق یک متهم نباید خطایی صورت گیرد.

فرمانده ناجا بدون اشاره به همه مظالمی که در بازداشتگاه های تحت امر او می شود، گفت: حتی در حق یک مجرم و متهم نیز حق نداریم، قصور و افراط کنیم. من رفتار بد هیچ ماموری را تایید نمی‌کنم. در عین حال به افرادی که در این خصوص معترضند بایند بگویم یک بار بیایید لباس مبدل بپوشید، کنار مامور ما بایستید اگر تا بعداظهر مردم را کتک نزدید ما قبول می‌کنیم اما این امر جوازی برای برخورد ماموران با مردم نیست.

احمدی مقدم با بیان اینکه احترام به مردم در عین قاطعیت بسیار مهم است، گفت: باید به گونه ای فرهنگ سازی کنیم که زمانیکه پلیس با فردی برخورد می کند مردم حق را به پلیس دهند و بگویند حتما خطایی کرده است.

او گفت: غربی ها نمایش بازی می کنند زمانیکه قطاری از ریل خارج می شود وزیر مربوطه استعفا می دهد و چنین کاری باب شده است ما مسلمان هستیم باید بررسی کنیم مقصر و قاصر و خاطی باید شناسایی و هرکس در حد خطای خود با آن برخورد شود.

احمدی مقدم بر احترام به مردم در عین قاطعیت در رفتار پلیس تاکید کرد و گفت: ماموران راهنمایی و رانندگی ویترین ناجا هستند، اگر رفتارشان با مردم استاندارد و متعالی باشد، قضاوت نسبت به کل نیروی انتظامی تغییر می کند.


8 پاسخ به “احمدی مقدم: اگر یک روز جای مامور انتظامی باشید، مردم را کتک می زنید/ رییس فتا بخاطر فشار رسانه ها برکنار نشد”

 1. Sahh گفت:

  یعنی مردم گوسفندن . یه صبح تا ظهر باهاشون کار کنید متوجه می شید . لعنت به تو …

 2. Omidbir گفت:

  مدیر اگر مدیر باشد باید بداند در مجموعه تحت امرش چه می گذرد حتی خودشم باید برکنار شود

 3. قلم فرانسه گفت:

  ” در حالی که هیچ کدام از این موارد نبوده و تا زمانی که برای ما محرز نشود که فردی مقصر است با وی برخورد نمی‌کنیم.”
  اگر این سردااااااااار احمدی مقدم یک جمله به درد بخور در تمام زندگی گفته باشد، یقین همان جمله بالاست! فقط یک اشکال وجود دارد و آن اینکه هیچ وقت هیچ حقیقتی بر ایشان و آمرانشان “محرز” نمی شود !
  نتیجه گیری اخلاقی: اگر فردا روزی ببینید که این بابا یعنی رئیس برکنار شده فتا ( شکر خدا اسمش را هم ننوشته اند ) بعنوان وزیر کشور شروع بکار کرد ! یه وقت تعجب نکنید ها ! این اتفاقات برای دنیا عجایب هفتگانه ست برا ما خاطره ست ! میگی نه ؟! یه توک پا برو سازمان تامین اجتماعی ! قلم فرانسه

 4. احمد باستان حق گفت:

  آقای احمدی مقدم، یک آدم بیگناه در دستگاه این آدم بیگناه که فرمانده فتا باشد، ازبین رفته است.  جوانی با آن قامت رعنا به قول آن نماینده مجلس عمودی و روی دوپای خودش وارد دستگاه این فرمانده بیگناه شده، چهار روز بعد او را افقی از بازداشتگاه بیرون آورده اند و جنازه اش طوری آش و لاش شده بوده که حتا به خانواده اش هم اجازه بازدید از او را نداده اند. حال که این فرمانده نالایق را از کار برکنار کرده اند، به جای آنکه برای آرام کردن افکار مردم و خشم توفنده آنها بگویی بزودی همه متهمان محاکمه و به جزای خود خواهند رسید میگویی او بیگناه است، و بی جهت برکنار شده است؟ اینهم شد داستان قتل های زنجیره ای که به عده ای محفلی بستید، اینهم شد کشتار کارشناسان اتمی که به اسرائیل و موساد بستید، اینهم شد قتل دکتر سامی، مطهری و بهشتی و دیگران، اینهم شد قتل های جوانان ما در خیابانها، اینهم شد سلاخی در سینما رکس آبادان. آقا والله حیا هم خوب چیزی است.

 5. Faraz گفت:

  اين آقا از ابتدا در سرکوب و کشتار مردم شرکت داشته و برايش عادي شده!
   سرکوب را  از روستاهاي کردستان شروع کرده و بخاطر خوش خدمتي در سرکوب مردم ، سردار شده.

 6. پویا گفت:

  می گویید غربی ها نمایش بازی می کنند شما که مدعی مسلمانی و پیرو تشیع ، مگر نشنیده اید علی بن ابی طالب به خاطر دزیده شدن خلخال از پای دختری یهودی خود را سرزنش می کند و می گوید اگر از این غم بمیرم رواست؟ شما بفرمایید دقیقن به چه اصولی معتقد هستید تا مردم تکلیفشان را بدانند. غربی هایی که استعفا می دهند روح مسئولیت را درک کرده اند و خود را به عنوان نماینده حکومت ملزم به رعایت اصول می دانند و هر گاه اتفاقی رخ دهد با اذعان به ضعف خود از مسئولیت کناره می گیرند. بالاخره شما حافظ امنیت مردم هستید یا مسئول کتک زدن؟ 

 7. basiji vagheyi گفت:

  وقتی فرمانده ناجا بنوعی مجوز کتک زدن مردم را صادر کند دیگر چه انتظاری داریم؟؟

 8. Mehraveh_1264 گفت:

  مهراوه
  دیدن پلیس به جای ایجاد احساس امنیت بین مردم حس نگرانی و عدم اعتماد ایجاد میکنه و این تفکر خاص من نیست و اغلب با من هم عقیده اند. بس که ماموران در این پوشش به مال و جان و بعضا ناموس افراد تعرض کردندک البته ما مسلمانیم …!