سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیشنهاد علی مطهری به وزیر کشور و ناجا: در نامه ای از خانواده ستار بهشتی عذرخواهی کن...
» پیگیری فوت ستار بهشتی ادامه دارد، همه مسئولان باید پاسخگو باشند

پیشنهاد علی مطهری به وزیر کشور و ناجا: در نامه ای از خانواده ستار بهشتی عذرخواهی کنید

چکیده :هیچ کس مدعی نیست که این گونه اتفاقات کار نظام است و اساسا نظام نیازی به این کارها ندارد. اما قابل انکار نیست که در میان نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما، هستند معدود افرادی که فکر می‌کنند برای حفظ نظام هرکاری مباح است و حفظ نظام را بد فهمیده اند....


کلمه – گروه خبر: پس از برکناری رییس پلیس فتا، نادر قاضی پور گفت: مسئولان مقصر، حال چه تقصیر داشته باشند و چه مرتکب قصور شده باشند باید پاسخگوی باشند و علی مطهری خواستار عذر خواهی مسئولان از خانواده ستار بهشتی شد.

علی مطهری نماینده مردم تهران در نطق پیش از دستور خود گفته است: بجاست در صورت اثبات قصور یا تقصیر ضابطان، وزیر کشور و نیروی انتظامی طی نامه‌ای از خانواده ستار بهشتی و ملت ایران و مقام رهبری عذرخواهی کنند. راه جلب اعتماد بیشتر ملت به نظام این است نه پنهان‌ کردن و توجیه نمودن و احیانا به فتنه‌گران نسبت دادن.

اظهارات این نماینده مجلس در حالی صورت می گیرد که رییس پلیس فتا روز گذشته از سوی فرمانده نیروی انتظامی برکنار شد و مجلس خواستار پیگیری این پرونده تا محکومیت همه مقصران است.

وی در ادامه افزود: هیچ کس مدعی نیست که این گونه اتفاقات کار نظام است و اساسا نظام نیازی به این کارها ندارد. اما قابل انکار نیست که در میان نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما، هستند معدود افرادی که فکر می‌کنند برای حفظ نظام هرکاری مباح است و این جمله امام(ره) را که «حفظ نظام بالاتر از هرچیز دیگر است» بد فهمیده‌اند. لذا مقامات بلندپایه امنیتی و اطلاعاتی باید این افراد را توجیه کنند و فصل سوم قانون اساسی درباره حقوق ملت را به آنها بیاموزند.

در همین حال، نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مجلس نهم در گفتگو با ایلنا در رابطه با برکناری رییس پلیس فتا تهران اظهار داشت: موضوع فوت ستار بهشتی در کمیسیون امنیت در حال بررسی است و این بررسی پایان نیافته است.

وی افزود: مجلس با حساسیت پیگیر موضوع است و برکناری یکی از مسببین توسط فرمانده ناجا اقدام مثبتی است و قطعا قضات عادل و دادستانی پیگیر مسئله خواهند شد.

وی تاکید کرد: همه مسببین باید در محکمه حضور پیدا کنند و قوه قضاییه نیز عدالت را در ارتباط با این پرونده اجرا خواهد کرد و مسئولین مقصر حال چه تقصیر داشته باشند و چه مرتکب قصور شده باشند باید پاسخگوی محکمه باشند.

در جریان رسیدگی مراجع قانونی به پرونده مرحوم ستار بهشتی، به دستور سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده ناجا، سعید شکریان رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ به علت قصور و ضعف در نظارت کافی بر عملکرد پرسنل تحت امر و روند رسیدگی پرونده متوفی، از سمت خود برکنار شد.

پبش از این سردار احمدی مقدم در جمع خبرنگاران از قصور پلیس فتای تهران بزرگ خبرداده و گفته بود: پلیس فتای تهران باید پاسخگوی موضوع درگذشت ستار بهشتی باشد.

در همین حال، روز گذشته نیز بروجردی که مدعی مرگ طبیعی برای ستار بهشتی بود اعتراف کرد که مسلماً درون بازداشتگاه پلیس فتا ضرب و شتم صورت گرفته است که البته بر اساس گزارش پزشکی قانونی، مرگ ستار بهشتی متاثر از این ضرب و شتم‌ها نبوده بلکه ناشی از شوک و ترس بوده است.

یازدهم آبان ماه سال جاری کلمه از بازداشت و ضرب و شتم ستار بهشتی توسط پلیس امنیت خبر داده بود و کمتر از یک هفته پس از آن خواهر این سبز گمنام اعلام کرد که از پلیس امنیت به وی اعلام کرده اند که که این جوان ۳۵ ساله جان خود را از دست داده و آنها باید روز آینده برای دریافت پیکرش مراجعه کنند

کلمه پس از دو روز با انتشار سندی با دستخط ستار بهشتی که در بند ۳۵۰ شکایت خود را از کسانی که وی را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند این رفتار غیر انسانی و غیر قانونی را محکوم و از سکوت مسئولان امر و رسانه های وابسته به قدرت در کشور انتقاد کرده بود.

پس از آن ۴۱ زندانی سیاسی در شهادت نامه ی خود با اشاره به این سند منتشر شده شهادت دادند: ستار در حالی که به دلیل ناراحتی دست به سختی قادر به نوشتن بود طی شکایتی به مسوول بند ۳۵۰ در چند سطر وضعیت خود و برخوردهای پلیس امنیت با خود را نوشت و خواهان پیگیری آن شده بود.

مطالب پیشین کلمه در این باره را در صفحات زیر بخوانید:

دادستانی تهران: هنوز تعیین علت قطعی فوت مقدور نیست/ احتمال مرگ بر اثر شوک ناشی از ضربه به نقاط حساس بدن
واکنش یک وکیل دادگستری به اطلاعیه دادستانی: «ارعاب منجر به مرگ» هم مصداق قتل است
یک نماینده مجلس: محل نگهداری ستار بهشتی غیرقانونی بود
مرگ بر اثر استرس بازجویی؟! مردم را هالو فرض نکنید
پاسخی به دو نماینده مدعی اصولگرایی: بی تقوایی حدی دارد؛ اگر خجالت نمی‌کشید لااقل ساکت باشید
مجمع مدرسین حوزه: پیروان حسین چگونه مرگ جوانی را که به اتهام اعتراض دستگیر شده، می پذیرند؟
یک نماینده مجلس پس از شنیدن خبر ستار بهشتی از حال رفت!
بیانیه جمعی از اصلاح طلبان مازندران: قتل ستار بهشتی، ادامه راه و روش معاویه و یزید بود
بیانیه دوم ۴۱ زندانی سیاسی؛ جای عامل جنایت و شاهد جنایت عوض شد
سر نخ های مهم در پرونده قتل ستار بهشتی/ علت دقیق مرگ چه بود
دوربین های زندان، دروغ پلیس فتا را برملا کرد/ چرا زندانی سیاسی عمودی می رود، افقی بر می گردد؟
ستار بهشتی، نمونه پیوند طبقات فرودست با جنبش سبز
اگر با خاطیان کهریزک برخورد می شد، شاهد ماجرای ستار بهشتی نبودیم
گفته ها و ناگفته های اژه ای درباره ستار بهشتی/ پذیرش تلویحی شکنجه و قتل در زمان بازداشت
فیلمی از مزار ستار بهشتی + فایل صوتی آخرین سخنان او قبل از آخرین بازداشت
شهادتنامه ۴۱ زندانی سیاسی بند ۳۵۰: ستار بهشتی شکنجه شده بود
ادامه رفتار غیر مسئولانه حاکمیت درباره سرنوشت یک زندانی/ تصویر شکایتنامه ستار بهشتی از شکنجه در زندان
تهدید خانواده ستار بهشتی از سوی ماموران: حق ندارید در زمان تغسیل جنازه حضور داشته باشید
جنایت در زندان/ تماس ماموران با خانواده ستار بهشتی: قبر بخرید و فردا جنازه را تحویل بگیرید


18 پاسخ به “پیشنهاد علی مطهری به وزیر کشور و ناجا: در نامه ای از خانواده ستار بهشتی عذرخواهی کنید”

 1. Motagh_1330 گفت:

   اول حفظ مردم بعد حفظ گشور ونظام مردمی

 2. حق گفت:

  ستار قاتلان فکر میکردند تو را مثل صدها جوان دیگر بی سر وصدا  کشته و خاک خواهند کرد ….اما نمیدانستند که با قدرت الهی نمیتوان درافتاد….خون مظلوم روزی دامان ظالم را خواهد گرفت و تا ابد به بدنامی ازاین جانیان یاد خواهد شد.

 3. من گفت:

  اولا حفظ نظام یعنی حفظ نظام الهی و نه نظام سیاسی. نظامی که بر اساس آموزه های امامان عزیز ماست. اگر حکومت تشکیل می دهد مانند حکومت علی(ع) است. صلح آن صلح امام حسن(ع) است. امر به معروف و نهی از منکرش از نوع حسینی است و ولیعهدی اش رنگ و بوی ولایت امام رضا(ع) را دارد.اشاعه فرهنگش هم نه از نوع انصار حزب اللهی بلکه از نوع امامان بزرگوار است.  در مورد مسئولین کشور باید بگویم که به واقع دارای فقر فرهنگی هستند. اینها اهل عذرخواهی و بازگشت از اشتباهاتشان نیستند و مرتب بر آن پافشاری می کنند که امیدوارم مفهوم مسئولیت را کسانی که در راس قرار می گیرند کم کم به آنها آموزش دهیم. هرچه مقام بالاتر رود باید میزان مسئولیت پذیری افزایش یابد در صورتیکه در اینجا برعکس کاهش می یابد.

  • محمد گفت:

    دوست عزیز به عشق همین امام ها ادم می کشند و به عشق اسلام دروغ می گویند عوام می فریبند و سرکوب می کنند و شکنجه گا ه و سلول های خوف ناک دارند و به عشق رهبر نماینده خدا و با کمک او رانت می خورندو اختلاس می کنند مجلس مزدور و دست نشانده او حق نظارت هم ندارد حق استیضا ح هم ندارد

 4. محمد گفت:

  در حکو مت زور و جهل و استبداد این کار ها ! اقای مطهری عزیز از توهم در بیا دیدی که چه بر سر استیضاح رهبر با بصیرت خود کامه در اورد این بار خودت را خراب نکن 

 5. یک جانباز گفت:

  تنها کاری که مسئولین کشور ما بلد نیستند انجام بدند همین معذرت خواهیه!

  میترسن به گوشه قباشون بر بخوره!!!!!

 6. kazem گفت:

  کاش اینها می فهمیدند که حضرت علی (ع) به مالک اشتر گفت هرچه فرمانده ات به تو گفت را اگر برخلاف شرع بود انجام نده و بهانه نیاور که من مامورم و ماذور.

 7. mahmoud گفت:

  اقای مطهری میگوید هیچکس  نمیگوید این قتل کار نظاماست؟   ایا فقط دراین 33 سال  هزاران قتل وجنایت  رخ نداده وهیچ کدام  به جایی نرسیده  وهر کسی از انها هم صحبت نماید جرم است .   اقای مطهری  فقط  می خواهد حرفهای  مطلوب نظام را بیان نماید  ودر مورد دولت  مقداری منتقد است نه  اصل  مشکلات مردم که  ولایت فقیه است

 8. WEEE گفت:

  بهرحال باید از آقای مطهری که فرزند پدری فاضل است و جزء فاضلان و دانشمندان بوده تشکر کرد. معلوم می شود این حاکمان نادان از مدینه فاضله بوی نبرده اند. بر مدار مدینه فاسقه می گردند. 
  شاید اگر امثال مطهری ها نباشند. جنون دیوانگی زودتر از این این نادانان را به کام مرگ کشانده بود. باید به آن رئیس کمیسیون امنیت ملی لعنت فرستاد به خاطر بیانات احمقانه اش در خصوص ستار بهشتی ، واقعا ایشان دیوانه قدرت است. ایشالله ایشان در دادگاهی برای فساد مالی با خانواده اش محاکم خواهد شد. 

 9. محمد گفت:

  پس تکلیف شکنجه گرها چی کیشه؟

 10. مهدی گفت:

  مطهری نوشته باید ازخانواده بهشتی ومقام معظم رهبری عذرخواهی کنند
  جناب مطهری مقام رهبری خامنه ای دیگه چرانمازجمعه 88یادت رفت که خودش فرمان خاموش کردن صدای جوانان داد؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. یک جانباز70درصد گفت:

  کاملا درست می فرمایید
  ایران

 12. محق گفت:

  به این نحو که  آقای مطهری پیش می رود طولی نمیکشد که از آقای خامنه ای خواهد خواست که از آقایان موسوی و کروبی بخاطر حصر نابجا  عذر خواهی کند .

 13. عباس آقا گفت:

  آقای مطهری، اگر فرزند ترا به آن گونه وحشیانه شکنجه کرده و بکشند، بعد یک نامه بفرستند که آقای مطهری خیلی ببخشید که ما فرزند شما را به این صورت کشتیم.  ما را ببخشید درحال انجام وظیفه بودیم و فکر نمی کردیم جوانی با آن قد وقامت در برابر اقدامات ما به آن زودی بمیرد اما خوب مرد دیگه. حالا شما ما را ببخشید.  آیا شما که علی مطهری هستید، واقعا اینها را می بخشید، یا می گویید این خوش غیرت ها را گرفته و محاکمه کرده و به شدت مجازات کنند که دیگر ازاین گونه قتل های عمد در زندانهای ما روی ندهد؟ از ابتدا این کار را می کردند، هرگز کار به اینجا نمی کشید. برای چه خانواده این بینوا رضایت بدهند. برای چه به درخانه آنها رفته و با گردن کلفتی و تهدید رضایت قلابی آنها را گرفته اند. اینجا هم مملکتی است که سنگ روی سنگ بند شود؟

 14. محمد گفت:

   درود بر کوشا

 15. مهمان گفت:

  آقای مطهری اول از ملت عذرخواهی کنند که در روزهایی که جوانان مردم در خیابان ها سلاخی می شدند، تو تیم ظالمان بود. واقعا ضرب المثل قشنگیه که آب که از سر گذشت، چه یک وجب چه صد وجب. حالا هزار وجب هم به سمت بالا شنا بکنند فایده ندارد. خون ریخته شده بر نمی گردد.

 16. Davidrayclark39 گفت:

  با درود به دست اندر کاران شجاع سایت کلمه و کاربران گرامی‌
  آقای مطهری شما حرف نزنی‌ بهتره.یعنی‌ چی‌ عذر خواهی‌؟ باید تمام مسئولان بازخواست شوند و هرکس در هر مقامی که هست باید جوابگو باشد.این مملکت یا قانون دارد یا ندارد.اگر ندارد که بگوئید ندارد..اگر دارد باید اجرا شود.مگر این بار اول است که کسی‌ شکنجه و کشته میشود.کدام مرتبه یکی‌ از مسئولان زندانی شد.کدام وکیل شریک جرم دزدیها و رشوه بگیرها زندانی شد.کدام مسول تصدیق صلاحیت آنها محاکمه شد.هیچ کس حق ندارد برای حفظ نظام کوچکترینخطاییبکند.نظام بدون مردم معنایی ندارد.یک مشت شارلاتان،کلاهبردار قدرت را در دست گرفته اند و خودشان میبرند و میدوزند.چطور یک فرد در خیابان کسی‌ را میکشد ،چند روز بعد مجازات میشود ولی‌ هیچ کدام از مسئولین تابحال تاوان جنایت و دزدیهای خودشان را نداده اند .کسی‌ بچه شما را شکنجه کند و بعد بکشد و بعدا از شما عذر خواهی‌ کند؟
  جمع  کنید این دکان را.

 17. شاهین گفت:

  اگر براستی نمایندۀ مردمید و نقش سوپاپ اطمینان را بازی نمیکنید,میبایستی خواهان یک دادگاه علنی برای رسیدگی به این پروندۀ مّلی باشید. ولی برای شما مصلحت مردم و کشور لزوما” مهم نیست.پیگیری شما ومسئولین در اینطور مواقع فوق آهسته و اسلو میشن بوده برای اینکه هیجان و حساسیت موضوع از طرف افکار عمومی کمرنگ بشه, در این زمینۀ خاص شما استاد و هفت خط تشریف دارید. جناب مطهری به خدا سوگند تمامی شما در پیشگاه مردم ایران پشیمان خواهید شد از این همه کوتاهی وظلم .