سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » محمدجواد لاریجانی: قوه قضاییه در دفاع از حقوق مردم غفلت نمی کند/ قتل ستار بهشتی مشک...

محمدجواد لاریجانی: قوه قضاییه در دفاع از حقوق مردم غفلت نمی کند/ قتل ستار بهشتی مشکوک است

چکیده :قرار بود قوه قضاییه یک هفته ای افکار عمومی را در جریان پرونده ستار بهشتی قرار دهد، اما با گذشت نزدیک به یک ماه هنوز خبری از این تحقیقات نیست و محمدجواد لاریجانی باز وعده می دهد که با مجرمان برخورد می شود....


قرار بود قوه قضاییه یک هفته ای افکار عمومی را در جریان پرونده ستار بهشتی قرار دهد، اما با گذشت نزدیک به یک ماه هنوز خبری از این تحقیقات نیست و محمدجواد لاریجانی باز وعده می دهد که با مجرمان برخورد می شود.

ادعای لاريجاني در حالی صورت می گیرد که طی این مدت هیچ خبری از بازداشت ماموران و عاملان قتل ستار بهشتی منتشر نشده است، اما برادر رییس قوه قضاییه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران درباره نحوه رسيدگي به مرگ ستار بهشتي در قوه قضاييه اظهار داشت: دستگاه قضا در چارچوب قانون مرگ ستار بهشتي را بررسي خواهد كرد و هر كس كه در جريان تحقيقات مجرم شناخته شود، قوه قضاييه با آن برخورد مي‌كند.

رئيس ستاد حقوق بشر قوه قضائيه تصريح كرد: با توجه به اينكه اين فرد در هنگام بازداشت جان سپرده، استرات‍ژي دستگاه قضا، برخورد قانوني با عالمان اين حادثه است.

وي ادامه داد: مرگ ستار بهشتي مشكوك به نظر مي‌رسد و قوه قضائيه در نظر ندارد تا قبل از تكميل بررسي‌ها، عنوان اتهامي را عليه شخص و يا نهادي مطرح كند.

لاريجاني گفت: اين پرونده در حال حاضر در مرحله تحقيقات قرار دارد و پس از اتمام تحقيقات، جزئيات آن از طريق دادستان كل و يا داستان تهران اطلاع‌رساني مي‌شود.

رئيس ستاد حقوق بشر قوه قضائيه درباره گزارش‌هاي مجلس درباره مرگ اين شخص اضافه كرد: مجلس شوراي اسلامي مي‌تواند نظر و يا گزارش خود را اعلام كند ولي مسير قضايي پرونده با روند تحقيقات مجلس متفاوت است و بررسي‌هاي قضايي قواعد خاص خود را دارد.

وي در واكنش به پيگيري‌هاي آيت‌الله آملي لاريجاني در روند بررسي پرونده ستار بهشتي اظهار داشت: دستگاه قضا تنها نهاد حكومتي دفاع از حقوق مردم است و اين نهاد از هيچ اقدامي براي دفاع از حقوق ملت غافل نمي‌شود.

لاريجاني گفت: اقدام رئيس دستگاه قضا در خصوص پيگيري پرونده ستار بهشتي اطمينان‌ساز است و از گسترش مفاسد جلوگيري مي‌كند، چنانكه اين گونه اقدامات مورد تاكيد مقام معظم رهبري است.

اين برادر لاریجانی ها با تقدير از اقدامات روساي دستگاه قضا در دوره‌هاي پيشين، به تعریف و تمجیبد از برادرش پرداخت و تصريح كرد: آيت‌الله آملي لاريجاني پيگيري جدي‌تري درباره امور مختلف از خود نشان مي‌دهند و برخوردهاي بدون اغماض ايشان اميدواركننده است.

وي درباره نظارت خاص برادرش خاطرنشان كرد: آيت‌الله آملي لاريجاني پيگيري‌هاي وي‍ژه‌اي بدون اطلاع‌رساني درباره پرونده‌هاي مختلف انجام داده‌اند كه البته همگي اين پيگيري‌ها بر اساس مكانيزم قضايي صورت گرفته است و اين امر نشان از توجه دستگاه قضا به حقوق مردم دارد.


8 پاسخ به “محمدجواد لاریجانی: قوه قضاییه در دفاع از حقوق مردم غفلت نمی کند/ قتل ستار بهشتی مشکوک است”

 1. یعقوبی گفت:

   یوسف برادران لاریجانی شمایی یا اون یکیا؟!

 2. ناشناس آشنا گفت:

  این یکی‌ مشکوک است؟
  همهٔ قتلهایی که تاا بحال انجام دادید مشکوک است!

 3. Ssq گفت:

  بنظرم کار اصلاح طلبان است تا نظام را بی آبروکنند!!

 4. سبز گفت:

  رفتیم سر کار………..

 5. من گفت:

  به گمانم کار کار انگلیسی هاست! جواد جون اگه تو رو نداشتیم به چی می خندیدیم. البته خنده تلخ. مقام عالی قضایی که تو باشی باید در قوه قضاییه رو بست!!!

 6. javid گفت:

  ترکوندینا … شما سه تفنگدار ،این مملکتو.وای به روزتون.

 7. هوروش گفت:

  برادر شما لطف کنن عدالت  را اول از شما و 250 هکتار زمین غصبی شما در ورامین و پرورش تخم شتر مرغ ، و همچنین دیگر برادرتان به عنوان رئیس مجلس که در  زمان تصدی بر سازمان صدا و سیما به غارت بیت المال مبادرت ورزیدند شروع کنند  تا بعد اگر فرصت اجازه داد  به  دیگر حقوق  پایمال شده ملت ایران بپردازند…..

 8. بی بصیرت گفت:

  بنده خدا راست میگه قوه قضاییه در دفاع ازحق مردم غفلت نمی کنه………….از بیخ و بن تمرد میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!