سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده ولی فقیه در سپاه: درانتخابات دخالت نمی کنیم، اما رییس جمهور باید ولایتمدار...

نماینده ولی فقیه در سپاه: درانتخابات دخالت نمی کنیم، اما رییس جمهور باید ولایتمدار باشد

چکیده :علی سعیدی، نمایند رهبری در سپاه بارها بر مشروعیت مداخله سپاه در امور سیاسی تصریح کرده و حتی گفته است: “حضور اعضای سپاه در انتخابات و مجلس به نوعی پاسداری از سنگر انقلاب خواهد...


در حالی که نماینده ولی فقیه در سپاه هموراه گفت: سپاه هیچ دخالتی در انتخابات نخواهد داشت اما نسبت به انتخابات و اینکه چه کسی رئیس جمهور شود نیز بی تفاوت نخواهد بود؛ ما معیارها و شاخص‌ها را برای بسیجیان و پاسداران تبیین می‌کنیم.

علی سعیدی، نمایند رهبری در سپاه بارها بر مشروعیت مداخله سپاه در امور سیاسی تصریح کرده و حتی گفته است: “حضور اعضای سپاه در انتخابات و مجلس به نوعی پاسداری از سنگر انقلاب خواهد بود.”

علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با سایت سعیر، گفته است: بصیرت اگر نباشد با تعبد نمی‌توان راه را پیدا کرد؛ مقدس مآبی منهای بصیرت می‌شود انجمن حجتیه و خوارج و روشنفکری و سیاسی بودن منها ایمان می‌شود منافقین و مدعیان تحلیل سیاسی؛ بسیجی هم فهم دینی دارد و هم بصیرت نافذ تا در فتنه راه را گم نکند؛ یکی از ویژگی‌های قمر بنی هاشم نیز بصیرت ایشان بود.

وی بدون اشاره به نقش سپاه در عرصه های سیاسی و اقتصادی می گوید: سپاه یک نهاد متعلق به نظام بوده و هست؛ سپاه همیشه از رهبری تبعیت می کند و سعی می کند با اوامر رهبری زاویه نداشته باشد لذا این که مطرح می شود که سپاه از یک فرد خاصی یا حزب خاصی حمایت می‌کند، درست نیست؛ اینکه عده‌ای عنوان می‌کنند سپاه از آنها حمایت می‌کند، در این فاصله تا انتخابات نیز اشتباه است و باعث ایجاد شبه در جامعه می‌شود.

سعیدی افزود: اما سپاه نسبت به انتخابات بی‌تفاوت نیست؛ سپاه یک سبد رأی دارد و باید شاخص‌ها و معیارها را بگوید؛ ما رئیس‌جمهوری را می‌خواهیم که ولایت مدار باشد و تدابیر رهبری را به نحو احسن اجرا کند؛ ما معیارهای ارزشی بودن، ولایت مداری و مدیریت بالا را برای پاسداران و بسیجیان تبیین می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه مدعی شد: سپاه هیچ دخالتی در انتخابات نخواهد داشت اما نسبت به انتخابات و اینکه چه کسی رئیس جمهور شود نیز بی تفاوت نخواهد بود؛ ما معیارها و شاخص‌ها را برای بسیجیان و پاسداران تبیین می‌کنیم و انتخاب فرد بر عهده خود آنان است؛ خودشان تصمیم می گیرند چه کسی را برگزینند.


7 پاسخ به “نماینده ولی فقیه در سپاه: درانتخابات دخالت نمی کنیم، اما رییس جمهور باید ولایتمدار باشد”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  کسی‌ با اینکه پاسداران یا بسیجی‌ها حق رای دارند و با هم مشورت میکنند مخالفتی ندارد!
  مشکل تقلبی وراه ندادن معترضان در انتخابات است ساده دیکتاتوری!

  • گل افشان گفت:

    فقط کاش با هم مشورت کنند .تمام امکا نات و پول بیت المال را برایش هزینه می کنند در ده ما
   روحانی ده که رئیس بسیج است و حقوق بگیر ورانت خور و همه کاره ده خودش را می دانت به روستائی ها می گفت باید بروید به احمدی نزاد رای دهید

 2. من گفت:

  این باید گفتن شما خودش نوعی دخالت است. البته بالاخره پذیرفتید که در انتخابات 88 دخالت فعال داشتید! ما که گفتیم تقلب شده. هی بگو نه!!!!!

 3. javid گفت:

  تو انتخاب قبلی هم از سنگر انقلاب دفاع کردی؟

 4. Mokhter10m گفت:

  در دولت الکترونیک تقلب الکترونیکی است اقای سعیدی  شمادر وجدانهای مردم سقوط کرد اید حکومت سر نیزه نمیتواند انتخابا ازاد را اجرا کند .

 5. Mokhter10m گفت:

  کدام پاسداران را می فرمایی همان پاسدارانی که  70%انان در شهرک امام حسین سپاه به اقای خاتمی رای دادند 

 6. kazem گفت:

  در انتخابات دخالت نمی کنیم ولی دخالت می کنیم.