سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نماینده مجلس: هر‌کسی می‌گوید بازداشتگاه غیرقانونی داریم غلط کرده است/ فرمانده فت...

نماینده مجلس: هر‌کسی می‌گوید بازداشتگاه غیرقانونی داریم غلط کرده است/ فرمانده فتا استعفا ندهد

چکیده : اینکه می گویند رئیس پلیس باید استعفا کند حرف درستی نیست. باید مقصر یا مقصرین (در صورت وجود) مشخص شود بعد با آنها برخورد قانونی شود....


در حالی که مسئول رسیدگی به پرونده ستار بهشتی از وجود بازداشتگاه های غیرقانونی ناجا پرده برداشته است، اسماعیل کوثری فرمانده سابق سپاه اظهار داشت:‌ بعد از ماجرای کهریزک دیگر هیچ بازداشتگاه غیر قانونی نداریم و هر کسی چنین ادعایی دارد غلط کرده است.

چند روز پیش دواتگری، مامور ویژه مجلس برای بررسی پرونده مرگ ستار بهشتی با محرز دانستن تخلف آشکار پلیس فتا در نگهداری ستار بهشتی در بازداشتگاهی غیرقانونی، گفت که مسوولین دخیل در این تخلف برای یک بار هم که شده با عذرخواهی از مردم از سمت خود استعفا دهند.

کوثری در همین راستا به خبرنگار پارلمانی ایلنا گفت:‌اینکه فردی مدتی در زندان اوین می‌ماند و پس از آن هم در بازداشتگاهی فوت می کند دلیل غیر قانونی بودن بازداشتگاه نیست.

وی ادامه داد: اوین زندان قانونی است و بازداشتگاه‌هایی هم که وجود دارد همه قانونی و تحت نظارت هستند.

نماینده تهران در مجلس نهم شورای اسلامی همچنین در خصوص فوت ستار بهشتی وبلاگ نویس ایرانی یادآور شد:‌ ما در کمیسیون امنیت ملی منتظر گزارش قوه قضائیه هستیم و اینکه می گویند دو هفته ای است که اطلاع رسانی شفاف صورت نگرفته ناعادلانه است.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یک گزارش در حد اطلاعات موجود ارائه کرد و الان نیز قوه قضائیه پیگیر است و باید پاسخ آزمایش های پزشکی قانونی بیاید. همین طوری نمی شود در جامعه خبری منتشر کرد.

کوثری همچنین با تاکید بر اینکه تا مشخص شدن موضوع کسی نباید استعفا کند اذعان داشت: اینکه می گویند رئیس پلیس باید استعفا کند حرف درستی نیست. باید مقصر یا مقصرین (در صورت وجود) مشخص شود بعد با آنها برخورد قانونی شود.

وی ادامه داد:‌ مردم مطمئن باشند که اگر واقعا این مرگ طبیعی نباشد مقصرین در هر سطحی که باشند شناسایی و محاکمه می شوند.


8 پاسخ به “نماینده مجلس: هر‌کسی می‌گوید بازداشتگاه غیرقانونی داریم غلط کرده است/ فرمانده فتا استعفا ندهد”

 1. آرش کمانگیر گفت:

  راست میگه این بازداشتگاهها که در آن زندانیان شکنجه میشن قانونیه منتها قانون نانوشته وعرفی آقایان اما یادشان رفته در قانون اساسی نیز بنویسند که شکنجه و ضرب وشتم زندانی آزاده

 2. قلم فرانسه گفت:

  یک روزی در یک مناظره تلویزیونی یک کاندیدای با شعور و با فهمی این عبارت زیبا را بکار برد :

  “ادب مرد به ز دولت اوست”

  و بکار بردن این عبارت همان و خانه شین شدن ایشان همان! همیشه جای سئوال بود که آخر این عبارت چه اشکالی داشت که تاوان سنگینی اینچنین بر جای گذاشت ؟!
  بعد دیدیم و دیدید که اگر اینچنین نمی کردند دیگر جائی بر”بی ادبان” نمی ماند ! دیگر “لولوئی نمی ماند تا ممه رابخورد”!دیگر وقتی ن م ا ی ن د ه مجلس از شنیدن واقعیات آتش می گرفت “آب را به آنجائش که می سوخت”نمی ریخت! و این همه وقیحانه نمی گفت: “هیچ بازداشتگاه غیر قانونی نداریم و هر کسی چنین ادعایی دارد غلط کرده است.”
  با خود فکر کردم من هم بگویم یا نه ؟! تصمیم گرفتم بگویم حالا یا حبس است و یا حصر !

  مردک “ادب مرد به ز دولت اوست” ! قلم فرانسه

 3. من گفت:

  اقای ثانی گفت. یعنی غلط کرده؟ دیشب هم که رسایی به استاندار تهران گفت غلط کرده!!! ما هم می گیم که همه غلط کردید و به راه راست برگردید اما گوش شنوایی وجود ندارد!

 4. javid گفت:

  ” مردم مطمئن باشند که اگر واقعا این مرگ طبیعی نباشد مقصرین در هر سطحی که باشند شناسایی و محاکمه می شوند”

  دروغگوی ایران فروش، قبلا این کار رو توکهریزک انجام دادی؟ تو جریان زهرا کاظمی چی ت.

 5. Hamid گفت:

  کسی چنين ادعايی دارد غلط کرده است.”
   اين اوباش نماينده هستند؟!  

 6. Iranian گفت:

  فرمانده فتا بايد دستگير و محاکمه شود نه اينکه ارتقا شغل بگيرد.

 7. MOJ1346 گفت:

  غلط تو کردی و جد و آبادت مرتیکه مزخرف . پس اون انفرادیهایی که توی کلانتری نارمک ساختن و صدها نفر مثل من  روزها و شبها توی اون فضای یک متر در یک متر سرد با دیوارهای فلزی و سیمانی بدون هرگونه زیر انداز و پوششی اسیر بودیم و کتک می خوردیم و فحش ناموس میشنیدیم از نظر تو کثافت قانونیه ؟ وقتی که بدستور رییس وقت اونجا که سید صداش میکردند ، سربازها روزی دو یا سه بار از زیر درب سلول با شیلنگ آب کف سلول را خیس و غیر قابل نشستن می کردن اونم تو سرمای آذر و دی و بهمن از نظر توی به همه کس کار قانونیه ؟ ای خدا شکایت از این پفیوزها را پیش کی ببریم ؟ توام که انگار صدای ماهارا نمی شنوی ؟؟!!

 8. Davidrayclark39 گفت:

  با درود،
  در جواب یکی‌ از دوستان که سوابق ایشان را خواسته عرض می‌کنم کافیه به قیافهٔ وی و حرف زدنش توجه کرد.شما تو مجلس یکی‌ را نام ببرید که سرش به تنش بیارزه؟ حتا در جهان سومین‌ترین کشورها هم یک نماینده چنین دهان گشاد و متعفنش را باز نمیکند که هر چه خورده پس بدهد.واقعاً جای بسی‌ تاسف برای ملت متمدن ایران.داریوش بزرگ ۲۵۰۰ پیش گفته: خدایا کشور مرا ا از قحطی و دروغ حفظ کن.درحال حاضر هم قحط الرجال است و هم دروغ سراسر سرزمین ما را فرا گرفته.