سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رکود شدید معاملات مسکن؛ قیمت ها پایین نمی آید...

رکود شدید معاملات مسکن؛ قیمت ها پایین نمی آید

چکیده :در سال گذشته در چهار ماه آخر سال بطور متوسط روزانه 15 هزار خرید و فروش مسکن در کشور صورت ‌گرفت، اما در حال حاضر این عدد به روزی 5700 معامله رسیده است....


رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با بیان اینکه خرید و فروش مسکن دچار رکود شدیدی است گفت: خرید و فروش مسکن از روزی ۱۵ هزار معامله به ۵۷۰۰ معامله کاهش یافته است.

مصطفی قلی‌خسروی در گفت و گو با فارس افزود: در سال‌های گذشته همواره گفته می‌شد که در فصل زمستان املاک زیر برف می‌روند و خرید و فروش به شدت راکد می‌شود، اما در حال حاضر در حالی که شاهد رکود بازار هستیم قیمت مسکن با نوسانات نرخ ارز افزایش یافت.

وی ادامه داد: در سال گذشته در چهار ماه آخر سال بطور متوسط روزانه 15 هزار خرید و فروش مسکن در کشور صورت ‌گرفت، اما در حال حاضر این عدد به روزی 5700 معامله رسیده است.

وی گفت: رکود خرید و فروش مسکن یک مقدار به خاطر این مسائل جو روانی نرخ دلار در بازار غیررسمی بود و چون قیمت‌ها بالا رفت خرید و فروش راکد شد.

قلی‌خسروی افزود: با توجه به صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص دلار که اعلام کردند قیمت دلار پایین‌تر خواهد آمد مسلما قیمت مسکن نیز در بازار به ثبات بیشتری می‌رسد.

قیمت مسکن بالا رفت و پایین نمی آید

وی در پاسخ به این سوال که آیا بعد از اینکه جو روانی افزایش نرخ ارز کنترل شد و نرخ دلار پایین آمد قیمت مسکن نیز کاهش یافت یا خیر گفت: متاسفانه به هیچ وجه قیمت مسکن کاهش نیافت چرا که وقتی مالکان می‌بینند قیمت مسکن بالا رفت دیگر دوست ندارند از قیمت‌های بالا رفته پایین‌تر بیایند.


یک پاسخ به “رکود شدید معاملات مسکن؛ قیمت ها پایین نمی آید”

  1. منi گفت:

    خداوکیلی این بنگاههای معاملات املاک با بهانه افزایش نرخ ارز خوب جوری تازوندند! این تابستان شوم ترین تابستان اجاره مسکن بود و در این بین بنگاهها هم به کمک مالکین تا دستشون رسید گوش مردم بینوا را بریدند!