سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتراض زندانیان سیاسی بند زنان اوین نتیجه داد؛ همه مسئولان بند تغییر کردند...
» کمتر از یک هفته پس از پایان اعتصاب غذای اعتراضی زندانیان

اعتراض زندانیان سیاسی بند زنان اوین نتیجه داد؛ همه مسئولان بند تغییر کردند

چکیده :پس از اعتصاب غذای نه تن از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین در اعتراض به برخورد توهین آمیز ماموران زندان، مسئولان قضایی در واکنش به این اعتراض کل نگهبان ها، مسئولین و رئیس بند زنان زندان اوین به زندان قرچک منتقل کردند....


به دنبال اعتراض زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین به برخورد توهین آمیز ماموران زندان، با مساعدت مسئولان کل نگهبان ها، مسئولین و رئیس بند زنان زندان اوین به زندان قرچک منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار کلمه، پس از اعتراض زندانیان سیاسی و اعتصاب غذای تعدادی از آنان که به برخورد توهین آمیز ماموران زندان اعتراض داشتند، مسئولان مربوطه در واکنش به این اعتراض همه ی نگهبان ها، مسئولین و رئیس بند زنان زندان اوین به زندان قرچک منتقل کردند.

بر اساس این گزارش به جای عبدالحمیدی، رئیس قبلی بند زنان، فردی به نام رضوان که پیش از این مسئول بند زنان زندان گوهر دشت بوده به زندان اوین منتقل شده است.

پیش از این گروهی از زندانیان سیاسی زن در اعتراض به رفتار غیر انسانی ماموران زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده و پس از چند روز در پی وعده مسئولان زندان برای پیگیری موضوع و برخورد با خاطیان، به اعتصاب خود پایان دادند.

بر اساس این گزارش اعتصاب غذای تعدادی از زندانیان بند زنان اوین پس از آن صورت گرفت که ماموران زن یگان حفاظت زندان اوین به این بند هجوم آوردند و با خشونت و تندی به جست و جوی بند و تفتیش بدنی زندانیان حاضر در آن پرداختند؛ آن هم با رفتاری که در نامه ۳۳ زندانی این بند به رئیس زندان، وحشیانه و مصداق بارز تعرض و هتک حرمت توصیف شده است.

با این وصف می توان امیدوار بود که مسئولان به نیت اصلاح مدیریت زندان زنان و بهینه کردن امور و رعایت حقوق زندانیان در آینده دست به این تغییرات زده اند.


7 پاسخ به “اعتراض زندانیان سیاسی بند زنان اوین نتیجه داد؛ همه مسئولان بند تغییر کردند”

 1. Ghasem گفت:

  ما مردم یا ما ملت بالاترین قدرت را داریم.  تمام این دستگاه و حکومت گران و رژیم نوکر و مواجب بگیر ما هستند. اگر دمی برخلاف خواسته های ما یا برخلاف منافع ملی ما عمل کنند، دمشان را میگریم و بیرون می اندازیم، چگونه؟ همانگونه که شاه را بیرون انداختیم. حال نیز به این سردمداران تذکار میدهیم، هشدار میدهیم، با مردم باشید و خواست مردم را بجای آورید وگرنه با اردنگی شما را بیرون خواهیم راند. این مملکت مال ما و نسل های بعدی است. پدران شما این مملکت را برای شما به ارث نگذاشته اند وشما از مردم طلب ارث پدرتان را ندارید. کج بروید با رای خود، با بیان خود، با نوشته های نقدآمیز خود، شما را راست خواهیم کرد. آن روی ما را بالا نیاورید. به نفع شما نیست.

  • سبز گفت:

    این یک وقعیت است که حکومتها در طول تاریخ تغییر کرده و میکنند و این مردمند که پابرجاند..زنده باد ایران و انسانیت.

 2. ناظر گفت:

  رفتند سروقت زندانیان بی پناه دیگری ، در نظام ولایی مواخذه ماموران تحت امر ظاهرا خلاف شرع تلقی میشود .

 3. سبز گفت:

  به امید روزهای بهتر و بدون خشونت برای هر زندانی و آزاده ایرانی .

 4. من گفت:

  این رییس بند زنان را باید به روانپزشک ارجاع می دادید و نه اینکه به یک زندان دیگر منتقل کنید!!! زنی که از لحاظ روحی سلامت باشد امکان ندارد اجازه هتک حرمت یک زن دیگر را صادر کند چون همزاد پنداری در ذات انسانهاست.

 5. مادر سبز گفت:

  خدا به داد زندانیان زندان قرچک برسد !! که این بیماران روانی و جنسی را به انجا فرستادند

 6. Mohammad Mohammadi گفت:

  ابا تا به امرور یک مسول بازخواست شده است جابجایی یعنی باپوزش (خر همان خره پالانش عوض شده) و یاداور میشوم انجام اینگونه حرکات نه از سر لطف واجرای عدالت بلکه از سر ناتوانی ودرماندگی است ونشاندهنده قدرت اتحاد ویکی شدن است (باید یکی شویم) صبح امید نزدیک است