سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتصاب غذای سیدحسین رونقی ملکی در اعتراض به بی عدالتی ها...

اعتصاب غذای سیدحسین رونقی ملکی در اعتراض به بی عدالتی ها

چکیده :این زندانی سیاسی در اعتراض به وضعیت خود، بازداشت امدادگران، قانون شکنی‌ها، قانون گریزی‌ها، ناروایی‌ها و بی‌عدالتی‌های حاکم از روز شنبه سیزده آبان اعتصاب غذا را آغاز کرده است. ...


سیدحسین رونقی ملکی، فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس در بند در اعتراض به قانون شکنی‌ها و بی‌عدالتی‌های حاکم از روز شنبه ۱۳ آبان دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، حسین رونقی ملکی پیش‌تر به مسئولان قضایی و امنیتی گفته بود که در صورت بی‌توجهی و عدم رسیدگی و پاسخگویی، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. این زندانی سیاسی در اعتراض به وضعیت خود، بازداشت امدادگران، قانون شکنی‌ها، قانون گریزی‌ها، ناروایی‌ها و بی‌عدالتی‌های حاکم از روز شنبه سیزده آبان اعتصاب غذا را آغاز کرده است.

به گفته خانواده این وبلاگ نویس در بند، وی مامواران اداره اطلاعات تبریز و معاون امنیت دادستان تبریز را عامل اصلی آسیب دیدن کلیه‌ها و به خطر افتادن سلامتی‌اش معرفی کرده است. همچنین وی از کینه عمیق ماموران اطلاعاتی نسبت به خود خبر داده و عنوان کرده است که ماموران اطلاعات به وی گفته‌اند بیماری و در ‌‌نهایت مرگ تو برای ما) بازجویان (و جمهوری اسلامی اهمیتی ندارد.

بنا به نظر پزشکان بهداری اوین و متخصصان، اعتصاب غذا در شرایطی که این زندانی سیاسی از بیماری حاد کلیوی رنج می‌برد بشدت خطرناک بوده و اثرات بسیار مخرب و غیرقابل جبرانی را بر سلامتی و جسم وی می‌گذارد.

این فعال حقوق بشر زندانی، پیش‌تر د نامه‌های خطاب به آیت الله خامنه‌ای و آملی لاریجانی، از ضرب و شتم خود و امدادگران توسط ماموران اداره اطلاعات تبریز نوشته بود و از آنچه بر امدادگران و خانواده‌هایشان توسط اداره اطلاعات تبریز گذشته، سخن گفته و عنوان کرده بود من اعتقاد دارم که کار ما انسانی و درست بوده و همچنان از کمک به مردم دفاع می‌کنم و حاضرم در این راه از جان خود نیز بگذرم و مطمئنا در قبال ظلمی که بر امدادگران رفته سکوت نخواهم کرد تا دادرسی عادل از حق ما دفاع کند.

دادستان تهران و مقامهای امنیتی که از شرایط بد جسمی و بیماری وی اطلاع دارند همچنان بر نگهداری وی در زندان اصرار می‌کنند. این در حالی است که بنا به نظریه پزشکی قانونی و متخصصان بیمارستان هاشمی‌نژاد وی دوران درمان خود را باید بیرون از زندان می‌گذراند.


2 پاسخ به “اعتصاب غذای سیدحسین رونقی ملکی در اعتراض به بی عدالتی ها”

  1. i گفت:

    عدالت و جنگ علیه هر فرم از تبعض٬ از حقوق و وظایف انسانهای شریف میباشد.

  2. Nadaram گفت:

    بازم تبعیض و بی عدالتی مهدی هاشمی بلا فاصله به یک بیمارستان خوب فرستاده می شه اما حسین رونقی کسی را مثل هاشمی نداره تا برای سلامتی اش تلاش کنه واقعا که روزگار غریبیه