سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادكان: دعوای آقايان فقط همین است؛ من باشم و دیگری نباشد/افرادی که خودشان عامل فساد...

دادكان: دعوای آقايان فقط همین است؛ من باشم و دیگری نباشد/افرادی که خودشان عامل فسادند، فساد را به ورزش آورده‌اند

چکیده :در گذشته استقلال و پرسپولیس وقتی با هم بازی می‌کردند جمعیت تهران یک میلیون نفر بود اما برای تماشای بازی ۱۲۰ هزار تماشاگر می‌آمدند امروز تهران ۱۶ میلیون جمعیت دارد اما برای بازی این دو تیم ۵ هزار نفر هم به ورزشگاه نمی‌آیند. دلیل این موضوع این است که اخلاق در ورزش و فوتبال ما رنگ باخته و دروغ و عدم صداقت باعث این ریزش شده است....


محمد دادکان در رابطه با اینکه چرا در ورزش کشور به خصوص فوتبال همه از جمله مسئولین و غیره اظهار نارضایتی می‌کنند، گفت: مسئولین از چیزی ناراحت نمی‌شوند. آنها برای هوای نفس خودشان صحبت می‌کنند، هیچ کس از آنها برای ورزش صحبت نمی‌کنند و تنها به دنبال این هستند که خودشان را مطرح کنند. متاسفانه در ورزش ما فساد وجود دارد. ادب و روحیه جوانمردی از بین رفته است. ادب و احترام صفر است، مگر ما اعتقاد به خدا و پیغمبر نداریم؛ در جایی که دروغ و ریا باشد آن جامعه آرامش را نخواهد دید. در جامعه ما نه صداقت وجود دارد و نه درستکاری. واژ‌ه‌هایی مانند جوانمردی در ورزش دیگر رنگی ندارد. وی ادامه داد: امروز یک فرد که ۶ ماه مدیر شده همه را می‌شوید و کنار می‌گذارد. الان در ورزش ما به خصوص فوتبال تنها ۳ قشر لذت می‌برند. مسئولین، مدیران و بازیکنان.

مسئولین از اینکه برای مردم سرگرمی تازه درست کرده‌اند از فوتبال لذت می‌برند، مدیران با عکس گرفتن و غیره به دنبال مطرح شدن هستند. بازیکنان هم میلیارد‌ها پول می‌گیرند. تنها مردم هستند که هیچ لذتی از فوتبال نمی‌برند، وقتی در ورزشگاه‌ها استقلال و پرسپولیس بازی می‌کنند و تنها ۵ هزار تماشاگر می‌آید مدیران می‌خواهند پز چه چیزی را بدهند.

وی در رابطه با ارتباط بین نه چندان خوب فدراسیون فوتبال و ورزارت ورزش اظهار داشت: در گذشته زمانی که من ریاست فدراسیون فوتبال را بر عهده داشتم بعد از انتخاب برانکو او را پیش مهر علیزاده بردم و به خوبی با یکدیگر تعامل داشتیم و به هم احترام می‌گذاشتیم اما امروزه متاسفانه بحث احترام مطرح نیست. امروزه بحث این است که من باشم و فرد دیگر نباشد. دادکان ادامه داد: الان دعوای وزارت ورزش و کمیته المپیک به خاطر چیست؟ هر کدام می‌خواهند بگویند من باشم و دیگری نباشد. رئیس سابق فدراسیون فوتبال اعلام کرد. رئیس کمیته ملی المپیک و مسئولان ورزش آیا وجاهت اجتماعی یا ورزشی دارند و فقط آمده‌اند یک جا برای خودشان درست کنند؟! وقتی IOC اعلام کرده‌ که انتخابات کمیته ملی المپیک باید به تعویق بیفتد رسانه ها وظیفه دارند که کمک کنند تا انتخابات به تعویق بیفتد. دلیل این حرفم این است که ۶ ماه دیگر یک دولت جدید قرار است بیاید و قطعا نفرات تغییر می‌کنند و دوباره چالش دیگری در ورزش به وجود خواهد آمد.

وی درباره شرایط فدراسیون فوتبال گفت: تیم ملی در شرایط حساسی قرار دارد. باید کمک کنیم که فدراسیون فوتبال این مرحله را طی کند. در رابطه با تیم ملی فوتبال باید فعلا دعواها را کنار بگذاریم. اما چون رفتن به جام جهانی یک افتخار است مطمئن باشید اگر به این مرحله راه پیدا کنیم همه به صحنه می‌آیند تا خودشان را به عنوان مسبب راهیابی به جام جهانی مطرح کنند و نقش کفاشیان و کی‌روش در اینجا کم رنگ خواهد شد. من خواهشم این است که آرامش برای تیم ملی و کی‌روش ایجاد کنیم تا با راهیابی به جام جهانی مردم خوشحال شوند. شرایط تیم ملی خوب است نباید به دنبال این باشیم که تیم ملی خوب بازی نمی‌کند باید کمک کنیم تا بتوانیم به جام جهانی صعود کنیم.

وی درباره فساد در فوتبال و تاثیر این موضوع در ورزش کشور گفت: فوتبال جدا از جامعه نیست. کسانی که می‌خواستند فساد در فوتبال باشد، الان عضو کمیته ملی و تربیت بدنی هستند. باید جلوی این افراد را بگیریم نه دلال‌ها را. ما یاد گرفتیم سراغ سیگار فروش برویم، اما کسی که تریلی تریلی سیگار می‌آورد را رها کردیم و کاری با او نداریم. فساد از ورزش ریشه کن نمی‌شود چون عده‌ای می‌خواهند فساد وجود داشته باشد.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال افزود: من این حرف‌ها را الان نمی‌زنم، قبل از انقلاب هم صحبت‌هایم را مطرح کرده‌ام. این جامعه نیاز به بیداری دارد و شرایط فعلی شرایطی نیست که با فرهنگ دینی و مذهبی ما وفق داشته باشد. افرادی که خودشان عامل فساد هستند، فساد را به ورزش آورده‌اند و می‌گویند که در ورزش فساد وجود دارد.

دادکا درباره بحث حضور دو شغله‌ها در فوتبال و ورود سازمان بازرسی کل کشور به این مقوله گفت: بازرسی نمی تواند این حرف را بزند، در این شرایط یا باید اساسنامه را کنار بگذاریم،‌ یا به قول محمد علی آبادی که می گفت باید فیفای اسلامی درست کنیم؛ برویم و فیفای اسلامی درست کنیم. ما باید به مقررات فیفا احترام بگذاریم، وقتی فیفا می‌پذیرد چنین افرادی در فوتبال کشور وجود داشته باشند دیگر بازرسی کل کشور نباید به این موضوع ورود کند. اگر تابع فیفا هستیم نباید بگویم مجلس، دولت و یا سازمان بازرسی چه چیزی می‌گوید. متاسفانه دخالت دولتی‌ها در ورزش باعث می‌شود این ورزش نیم بند هم خراب شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در گذشته استقلال و پرسپولیس وقتی با هم بازی می‌کردند جمعیت تهران یک میلیون نفر بود اما برای تماشای بازی ۱۲۰ هزار تماشاگر می‌آمدند امروز تهران ۱۶ میلیون جمعیت دارد اما برای بازی این دو تیم ۵ هزار نفر هم به ورزشگاه نمی‌آیند. دلیل این موضوع این است که اخلاق در ورزش و فوتبال ما رنگ باخته و دروغ و عدم صداقت باعث این ریزش شده است.


یک پاسخ به “دادكان: دعوای آقايان فقط همین است؛ من باشم و دیگری نباشد/افرادی که خودشان عامل فسادند، فساد را به ورزش آورده‌اند”

  1. Javid گفت:

    قربونت برم ، دکتر جون بزار وضعیت رفتن یا نرفتنمون به جام جهانی روشن بشه ،بعدش تکلیف این آقا رو بادوستاش

    دسته جمعی روشن میکنیم .شب دراز است دلاور ….