سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نگرانی از وضعیت جسمی حسین رونقی و اصرار دادستان بر حضور وی در زندان...

نگرانی از وضعیت جسمی حسین رونقی و اصرار دادستان بر حضور وی در زندان

چکیده :روزهای دوشنبه و سه شنبه این زندانی سیاسی جهت معاینه و درمان به بیمارستان هاشمی نژاد اعزام شد و پس از انجام آزمایشات تخصصی نتیجه این آزمایشات نشان داد که کلیه های وی به شدت آسیب دیده اند به گونه ای که کلیه چپ باید تخلیه شود و کلیه راست وی نیز 50 درصد کارایی دارد....


در پی اعزام حسین رونقی ملکی به بیمارستان فوق تخصصی هاشمی نژاد وضعیت کلیه های وی وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، روزهای دوشنبه و سه شنبه این زندانی سیاسی جهت معاینه و درمان به بیمارستان هاشمی نژاد اعزام شد و پس از انجام آزمایشات تخصصی نتیجه این آزمایشات نشان داد که کلیه های وی به شدت آسیب دیده اند به گونه ای که کلیه چپ باید تخلیه شود و کلیه راست وی نیز 50 درصد کارایی دارد.

در آخرین سری آزمایشات انجام شده که بعد از هفتمین عمل جراحی در زمان مرخصی درمانی از این فعال حقوق بشر انجام گرفت، فعالیت هر دو کلیه مثبت ارزیابی شده که بعد از بازداشت وی در مناطق زلزله زده بعلت برخوردهای فیزیکی بازجوهای اداره اطلاعات تبریز، بار دیگر کلیه های وی دچار آسیب دیدگی شدند و پس از انتقال به زندان اوین نیز علی رغم سپردن وثیقه جدید دادستان تهران با ادامه مرخصی درمانی رونقی موافقت نکرده و این امر موجب حادتر شدن شرایط وی شده است.

این زندانی سیاسی دادستان تهران و ماموران امنیتی به ویژه بازجوهای وزارت اطلاعات را مسبب آسیب دیدگی وبه خطر افتادن سلامتی خود می داند و اعلام کرده در اعتراض به این اقدام دادستان و نهادهای امنیتی دست به اعتصاب غذا می زند.


2 پاسخ به “نگرانی از وضعیت جسمی حسین رونقی و اصرار دادستان بر حضور وی در زندان”

 1. Hassan Norani گفت:

  مقاومت ! مقاومت!
  عزیز!
  امید ما شما‌ها هستید!

 2. قاسم آقا گفت:

  ای معتصم های عصر، بابک خرم دین ما را راحت بگذارید.  او فرزند خلف آذربایجانی هاست.  این اندازه به ما آذری ها بند نکنید.  بد می بینید.  هرکه با ما آذری ها در افتاد ور افتاد از سرنوشت محمدعلی شاه ها عبرت بگیرید. ازقرار خوشی زده زیر دلتان. آقا جان ایشان یک وبلاگ داشته و از اوضاع و احوال جاری انتقاد کرده است.  مگر رئیس جمهوری 63 درصدی سابقا مورد علاقه رهبری هر روز در رادیو فردا اعلام نمی کند که در جمهوری اسلامی کسی را به خاطر اظهار نظر مخالف، زندانی نمی کنند. یعنی میفرمایید احمدک دروغ می گوید؟