سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت الله هاشمی رفسنجانی: خود حق بینی آفت است/ دلسوزان نظام را طرد نکنید...

آیت الله هاشمی رفسنجانی: خود حق بینی آفت است/ دلسوزان نظام را طرد نکنید

چکیده : خط‌کشی‌های سیاسی و تفاوت دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها نباید به جدال، حذف و طرد دلسوزان نظام منجر شود و همه باید با احترام به قانون و ایجاد شرایط عادلانه و برابر برای رقابت گروههای سیاسی وفادار به نظام به نتیجه انتخاب مردم که ولی‌نعمت نظام اسلامی هستند، احترام بگذارند....


رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از فعالان سیاسی و اجتماعی استان مازندران، برپایی نظام جمهوری اسلامی براساس مکتب اهل بیت(ع) را حاصل ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی‌های طولانی مدت دلسوزان اقشار گوناگون جامعه خواند و گفت: خداوند امانت بزرگی را به ما داده و باید همواره وارثان خوب و صدیقی برای این امانت باشیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: حقیقتاً دوره‌های سختی را پشت سر گذاشتیم و مرارت‌های بسیاری توسط مردم کشیده شد تا انقلاب به پیروزی، تثبیت، سازندگی و پیشرفت رسید و نباید اجازه داد زجرنکشیده‌های انقلاب با ندانم‌کاری و ناکارآمدی به سرمایه و ثروت عظیم انسانی و مادی کشور صدمه بزنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یکی از ضروری‌ترین نیازهای کشور را قانون و قانون‌گرایی دانست و با بیان اینکه در حال حاضر به سند چشم‌انداز، سیاست‌های کلی مورد تأیید رهبری، برنامه توسعه و حتی قانون اساسی بی‌اعتنایی می‌شود، گفت: عدم التزام به قانون و یا برخورد گزینشی و سلیقه‌ای با قانون موجب هرج و مرج، انحراف و خودمحوری می‌شود.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی الهام‌بخشی انقلاب اسلامی را هدف اصلی سند چشم‌انداز 20 ساله کشور که با تلاش فراوان کارشناسان نوشته شد، دانست و تصریح کرد: نادیده گرفتن سند چشم‌انداز و بی‌قانونی و ناکارآمدی، نه تنها موجب الهام‌بخشی ما در منطقه جهان نمی‌شود، بلکه الگویی منفی از ما به دنیا نشان می‌دهد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امیدواری و دوری از یأس را نیاز اساسی حال حاضر کشور خواند و با بیان اینکه مردم و مسئولان تاکنون امتحان‌های دشواری را پشت سر گذاشته‌اند، گفت: خوشبختانه مردم و بسیاری از دلسوزان که دلشان برای انقلاب و نظام اسلامی می‌طپد به اشتباهات پی برده‌اند و همین امر می‌تواند مسیر بازگشت از خطا را هموار و اصلاح اشتباهات را تسهیل کند.

وی افزود: باید مردم را امیدوار به آینده‌ای بهتر در صحنه‌ها حفظ کنیم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با بیان اینکه راهکارهای خود را برای رفع مشکلات کشور همواره بیان داشته‌ام، رقابت صحیح و قانونی طیف‌های وفادار به نظام و قانون اساسی را اصل اساسی پویایی سیاسی جامعه خواند و تأکید کرد: خط‌کشی‌های سیاسی و تفاوت دیدگاه‌ها و سلیقه‌ها نباید به جدال، حذف و طرد دلسوزان نظام منجر شود و همه باید با احترام به قانون و ایجاد شرایط عادلانه و برابر برای رقابت گروههای سیاسی وفادار به نظام به نتیجه انتخاب مردم که ولی‌نعمت نظام اسلامی هستند، احترام بگذارند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اجحاف اقلیت بر اکثریت و بالعکس را خلاف قاعده مردم‌سالاری خواند و تأکید کرد: با رعایت اصول مردم‌سالاری نتیجه انتخاب و عملکرد منتخبین، مورد پذیرش مردم و گروهها قرار می‌گیرد و مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی از سوی مردم و مسئولان نیز نتیجه نهایی پویایی سیاسی جامعه خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خودخواهی و خودحق‌بینی را آفت حکومت و نظام سیاسی دانست و گفت: با وجود دشمنان کینه‌ورز خارجی، نباید با دست و افکار خودمان کشور را دچار مشکلات و مضیقه‌های مضاعف کنیم.

وی افزود: متأسفانه در برخی مقاطع و موارد انقلاب‌نکرده‌ها از انقلابیون و ضدروحانی‌ها از روحانیت انتقام می‌گیرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی تعامل سازنده با سایر کشورها و دوری از دشمن‌تراشی را از دیگر محورهای مهم اصلاح وضع کنونی خواند و با تأکید بر لزوم همکاری متقابل و مفید با دیگران، علی‌رغم اختلاف عقیده و سبک زندگی تصریح کرد: آنچه ملت‌ها و دولت‌ها را برای توسعه و پیشرفت متحد و همدل می‌کند، ترس از دشمن نیست، بلکه صداقت، عقلانیت، احترام به خواست مردم، مدیریت کارآمد و حفظ کرامت انسانی آحاد جامعه است.


5 پاسخ به “آیت الله هاشمی رفسنجانی: خود حق بینی آفت است/ دلسوزان نظام را طرد نکنید”

 1. Hassan Norani گفت:

  آیت‌الله هاشمی 
   شما یک مقام بالای نظام هستید!
  حرف زدن کافیست! عمل کنید!
  حصر را بر دارید.
  و زمینه انتخابات آزاد را فراهم کنید!

 2. Hassan Norani گفت:

  آیت‌الله هاشمی 
   شما یک مقام بالای نظام هستید!
  حرف زدن کافیست! عمل کنید!
  حصر را بر دارید.
  و زمینه انتخابات آزاد را فراهم کنید!

 3. من گفت:

  من اصلا مفهوم ایده ترس از دشمن را نمی فهمم. دین آمد تا مردم به جز خداوند تبارک و تعالی از چیزی نترسند. دشمن با ما زاده شده که همانا شیطان است! تدبیر و تفکر و یافتن راه صلاح روش مقابله با هر دشمنی است ، نه ترسیدن! مکتب اهل بیت پر از نترسیدن از دشمن و توکل به خداوند و تلاش در راه صواب است. ما به کجا می رویم؟

 4. Bidziba گفت:

  آیا منظورتان از اجحاف اقلیت بر اکثریت، اجحاف روحانیت بر مردم است؟

 5. دفتر دبير جبهه گفت:

  جناب آقاى دكتر احمدى نژاد، رييس محترم جمهورى اسلامي ايران.                 با اهداء سلام و احترام؛                                                                        ١- خانم معصومه ابتكار يكي از اعضاى شوراى اسلامي شهر تهران مي با شند كه به لحاظ ارتباطات و مراجعات شهروندان تهراني، مورد رجوع افراد مختلف مي باشند. در سايت شوراى شهر بخش ارتباط با اعضا متاسفانه مسدود است و امكان ارتباط وجود ندارد.                                                    ٢- رجوع به شوراى شهر تهران نيز براى شهروندان، وقت گير، هزينه بر و داراى مشكلا تي است، كه ارتباط و ابراز نقطه نظرات و انعكاس خواسته هاى شهروندان را ناخواسته منتفي مي كند.                                                      ٣- با توجه به حوزه مسئووليتي محيط زيست مشاراليه در شوراى شهر كه جزء مهمترين خواسته ها و مشكلات شهروندان مي باشد، بنظر مي رسد فيلترينگ سايت شخصي ايشان با توجه به نمايندگي يادشده از سوى مردم ايثارگر تهران،ظلم به  شهروندان و حقوق آنان محسوب مي گردد و لازم است جنابعالي با توجه به تعهدات شرعي و قانوني خود با حفظ آرامش، وحدت و برادرى، نسبت به رفع اين مشكل اقدام شايسته معمول فرماييد. انشاءالله ساير اعضاى محترم شوراى شهر نيز در خصوص ايجاد ارتباط خود با شهروندان اقدام خواهند نمود. با تشكر و سپاس: برادر شما: حجت، دبير جبهه حزب الله