سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سرانجام پرونده خانه فاطمی، رحیمی وجه المصالحه می شود؟...

سرانجام پرونده خانه فاطمی، رحیمی وجه المصالحه می شود؟

چکیده :همزمان با انتشار اسناد مشارکت سیدمحمد جهرمی در اختلاس بزرگ، برخی اخبار حاکی از آن است که سرانجام احمدی نژاد به بركناری محمدرضا رحیمی رضایت داده است و در چند روز اخیر صندلی معاون اولی از رحیمی به محمود صلاحی خواهد رسید....


همزمان با انتشار اسناد مشارکت سیدمحمد جهرمی در اختلاس بزرگ، برخی اخبار حاکی از آن است که سرانجام احمدی نژاد به بركناری محمدرضا رحیمی رضایت داده است و در چند روز اخیر صندلی معاون اولی از رحیمی به محمود صلاحی خواهد رسید.

عماریون سایت نزدیک به نیروهای امنیتی و از حامیان مصباح یزدی با اعلام این خبر نوشت: در راستای افزایش قدرت اسفندیار رحیم مشایی به زودی محمد رضا رحیمی از سمت خود بركنار خواهد شد.

به گزارش کلمه، این خبر در حالی منتشر شود که این روزها بیشترین حملات به احمدی نژاد وارد می شود و نامه نگاری سران قوا موج جدیدی از تهاحمات به رییس هیات دولت را ایحاد کرده است.

در همین حال هرچند رسیدگی به پرونده بیمه ایران به پایان رسید ولی همچنان خبری از پرونده محمدرضا رحیمی نیست. پرونده ای که گفته می شود وجه المصالحه پرونده جواد لاریجانی برادر قاضی القضات قرار گرفته است.

محمود صلاحی پیش از استاندار خراسان رضوی بود كه جای خود را به استاندار جدید داد و جلسه تودیع وی چندی پیش برگزار شد.

محمدرضا رحیمی که در دادگاه های اختلاس بیمه ایران با نام اختصاری م.ر به فساد متهم شده اما پیگرد قضایی او با حکم حکومتی رهبری متوقف شده، پس از آنکه دادگاه رسیدگی به بیمه ایران به اتمام رسید همچنان در حاشیه امنیتی است.

با توجه به محرز بودن نقش محمدرضا رحیمی در پرونده اختلاس شرکت بیمه، پس از اظهارات اژه ای، ذبیحی نماینده دادستان در دومین جلسه رسیدگی به این پرونده نام “م.ر” “معاون اول با عنوان “ریاست سابق دیوان محاسبات” در فهرست متهمان این پرونده اعلام کرد و گفت: “در ابتدای جلسه گذشته نام «م.ر» که در جلسه قبل برده شد مربوط به دوران ریاست دیوان محاسبات وقت بوده است و ربطی به سمت فعلی وی ندارد که بدین وسیله اصلاح می شود”.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه هم که طی سالهای گذشته متهم سازش و معامله بر سر پرونده معاون اول احمدی نژاد است ادعا کرده است که نتیجه این دادگاه و دادگاه بیمه عبرتی ماندگار برای همه کسانی شود که فکر می‌کنند می‌توانند با سوءاستفاده از مناصب و قدرت‌های اجرایی و با رانت‌های مختلف به مال و ثروت برسند و ملت بزرگوار باید بدانند که تبعیضی در رسیدگی به اتهامات متهمان فساد اقتصادی در هر رده و مقامی که باشند نداریم.

اما، پورمحمدی رییس سازمان بازرسی کشور پس از آن گفته بود بنا به مصالح نظام به پرونده محمدرضا رحیمی رسیدگی نمی شود.

در همین حال، دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جریان انحرافی برای حفظ بقای خود و هزینه کردن در تبلیغات انتخاباتی، بسیاری از ارگان‌های اقتصادی کشور را قبضه کرده است؛ گفت: پس از پایان فعالیت دولت دهم ابعاد گسترده‌تری از فعالیت‌های غیر قانونی جریان انحرافی نزدیک احمدی نژاد منتشر می‌شود.


5 پاسخ به “سرانجام پرونده خانه فاطمی، رحیمی وجه المصالحه می شود؟”

 1. بهروز گفت:

  محاله محاله محــــاله!
  شاید در ازاش بهش قول انتخابات رو دادند!

 2. علی گفت:

  دست هم جناح احمدی نزاد به خون مردم و اموال بیت المال الوده است و هم جناح و کاسه لیسان رهبر به خون مردم و اموال مردم الوده است .پس بهتر است بده بستان کنند که می کنند .می گویند که احمدی نزاد در رابطه با استیضاح و طرح سوال در مجلس گفته می ایم تا حرف هائی که تا امروز نگفته ام بگویم اماده باشید . که همه مزدوران مجلس جا زده اند

 3. سبز گفت:

  این چه مصا لحی از نظام بود که سی و چند سال است به خاطر مصا لح نظام می کشند می برند می خورند اختلاس می کنند وبه جهان می بخشند و سر کوب می کنند . کره جنوبی چین ترکیه و عمارات از با لای ما و از بی خردی رهبر و مسئولین اقتصاد شان جهان را برداشت و ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم 

 4. سخنگو گفت:

  به خاطر مصا لح نظام سر امام حسین را هم بریدند 

 5. قاسم آقا گفت:

  من به این رحیمی وقتی که در ترکیه بود توصیه کردم توهم مثل آن گلخن بان از همان ترکیه درخواست پناهندگی بکن و همانجا بمان تا بعدا به کشوری درست و حسابی بروی.  حرف مرا گوش نکرد.  ازبس که طماع است. آمد که مقدار دیگر هم گرد کند.