سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وعده های متهم جنایت کهریزک در سازمان تامین اجتماعی...

وعده های متهم جنایت کهریزک در سازمان تامین اجتماعی

چکیده :متهم جنایت کهریزک اواخر اسفند ماه سال گذشته به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسید. انتصابی که تا به امروز با مخالفت اصولگرایان و منتقدان احمدی نژاد رو به رو شده است. اما او آنقدر مستظهر به باندهای قدرت هست که ماه هاست به رغم همه مخالفت ها و وعده ها برای افشاگری ها در مسند خود مانده است و برای دیگران خط و نشان می کشد....


متهم جنایت کهریزک که با دور زدن قانون همچنان بر مسند ریاست سازمان تامین اجتماعی تکیه زده، هر خبری در مورد افزایش سن بازنشستگی را رد کرد و از برنامه این سازمان برای تدوین مقرراتی در جهت آسان سازی بازنشستگی خبر داد.

ادامه فعالیت متهم جنایت کهریزک در مدیریت سازمان پر ماجرای تامین اجتماعی در حالی است که مقامات قضایی از صدور کیفرخواست برای سعید مرتضوی در تیرماه خبر داده بود.

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران که در پرونده حادثه کهریزک متهم بود، بیش از این در زمینه های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و پرونده کهریزک هنوز مفتوح است.

مرتضوی، سه شنبه شب و در حاشیه رونمایی از ده داروی جدید در سازمان تامین اجتماعی گفت: ما امسال 18 درصد به حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران که حداقل آن برای بازنشستگان 100 هزار تومان است،‌ اضافه کردیم در حالی که در سالهای قبل این میزان حدود 8 درصد بود، از این رو این مقدار افزایش در طول سالهای گذشته بی نظیر بوده است.

وی که به پشتوانه حمایت های بی دریغ احمدی نژاد توانسته است در این مسند بماند، در حالی از افزایش حقوق مستمری بگیران می گوید که بیش از نیمی از آنان حداقل حقوق را دریافت می کنند و زیر خط فقر می باشند.

مرتضوی در مورد قانون تامین اجتماعی هم گفت:‌این قانون متعلق به 37 سال قبل و دارای ابهامات فراوانی است از این رو ما هم اکنون ده ها هزار پرونده در دیوان عدالت اداری و هزاران پرونده در هیئت های مختلف داریم که اکثر آنها در اثر ابهام و نارسایی قانون تشکیل شده است.

وی افزود: برخی کارشناسان مطالبی را در سطح رسانه های مطرح کردند که غیرواقعی است چرا که ما اصلا دنبال افزایش سن بازنشستگی نیستیم و سازمان هیچ تغییری را در این مورد در دستور کار خود قرار نداده است، بلکه درمورد مشاغل سخت و زیان آور، حتی در جهت کاهش سن بازنشستگی، مقرراتی را در دست تدوین داریم و در دیگر مشاغل هم به دنبال تدوین مقرراتی برای آسان سازی بازنشستگی هستیم.

متهم جنایت کهریزک اواخر اسفند ماه سال گذشته به ریاست سازمان تامین اجتماعی رسید. انتصابی که تا به امروز با مخالفت اصولگرایان و منتقدان احمدی نژاد رو به رو شده است. اما او آنقدر مستظهر به باندهای قدرت هست که ماه هاست به رغم همه مخالفت ها و وعده ها برای افشاگری ها در مسند خود مانده است و برای دیگران خط و نشان می کشد.


2 پاسخ به “وعده های متهم جنایت کهریزک در سازمان تامین اجتماعی”

  1. گناه استقرار این قاتل را در رأس سازمان ورشکست تأمین اجتماعی را بحساب احمدی  نژاد ننویسید بحساب خانه ضد کارگر، علیرضا محجوب، کمالی و حزب اسلامی کارش بنویسید. اگر کار گر ایران بی دفاع است تقصیر اینهاست والی از سرمایه خواران چه انتظاری هست.

  2. بهروز گفت:

    در کشوری که تک تک مسئولانش دستِ کمی از این آدم ندارند وجود همچین آدمی در قدرت خیلی عجیب نیست