سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت شرکت کنندگان در جلسه ” سرای اهل قلم ”...

بازداشت شرکت کنندگان در جلسه ” سرای اهل قلم ”

چکیده :شب گذشته همزمان با برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد اشغال لانه جاسوسی نیروهای امنیتی و انتظامی به محل برگزاری این مراسم وارد شده و ده ها تن از حاضران را با خود...


کلمه: شرکت کنندگان در شانزدهمین جلسه سرای اهل قلم شب گذشته با هجوم نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش رسیده به کلمه، سه شنبه شب، همزمان با برگزاری مراسمی به مناسبت سالگرد اشغال لانه جاسوسی نیروهای امنیتی به محل برگزاری این مراسم وارد شده و ده ها تن از حاضران را با خود بردند.

قرار بود در این نشست ابعاد اشغال سفارت آمریکا از نظر حقوق بین الملل و پیامدهای سیاسی ، نظامی و اقتصادی آن بررسی شود، اما در میان سخنرانی دکتر شعله سعدی با حمله نیروهای امنیتی این جلسه ناتمام ماند.

نیروهای امنیتی در حالی که صورت های خود را پوشانده بودند به سرای اهل قلم یورش برده و همه شرکت کنندگان را با خود برده اند.

گزارش ها حاکی است که قاسم شعله سعدی، مهدی خزعلی و فرزندان وی نیز جز بازداشت شدگان هستند.

پژمان ظفرمند ،محمد پارسی،امیر برهانی،مهرداد محمدی،محمدباقر مرادی،محمد صالح خزعلی، زهرا خزعلی، آذر طاهرآبادی، فاطمه محمودی،محمدرضا احدی، احمد فرهادپور، افشین قربان نژادو… از جمله بازداشت شدگان می باشند.

بر اساس گزارش های رسیده این افراد که حدود 50 نفر تخمین زده می شود بعد از انتقال به مکان نامعلومی، بازجویی و وسایلشان صورت جلسه شده است.

اوایل تابستان سال جاری نیز، نیروهای انتظامی با حضور در ساختمان جلسه، مانع از ورود و خروج افراد شده اند و در پاسخ به اعتراض شرکت کنندگان گفته اند که مامورند و معذور!

مهدی خزعلی پس از آن گزارشی از حضور نیروهای امنیتی در سرای اهل قلم منتشر کرد و نوشت: ساعت ۵٫۴۵ دقیقه به محل سرای اهل قلم رسیدم، لباس شخصی ها خیلی تابلو مشکوک بودند، به آنها گفتم منتظر کسی هستید، رئیسشان گفت: ” بله منتظر آقای خزعلی هستیم” گفتم: ” خزعلی من هستم، فرمایش؟” گفت: ” عجب شما با موتور آمدید؟” و ادامه داد: “شما امروز جلسه دارید؟ ” عرض کردم : ” بله یک جلسه در داخل این سرا با اهل قلم به مناسبت میلاد امام زمان(عج) داریم” گفت: ” ساعت چند؟” عرض کردم : ” ساعت ۶ تا ۸ و ممنون می شویم که امنیت ما را تامین فرمایید تا اشرار مزاحم نشوند!” گفت: ” ما ماموریت داریم، نگذاریم جلسه تشکیل شود” گفتم: ” ما مجوز داریم” گفت همان هایی که به شما مجوز داده اند ما را هم فرستاده اند تا نگذاریم جلسه تشکیل شود! ” یکی از لباس شخصی ها دوربینی را در میان روزنامه مخفی می کرد!


6 پاسخ به “بازداشت شرکت کنندگان در جلسه ” سرای اهل قلم ””

 1. کیوان گفت:

  این افراد مامورین سازمان اطلاعات میباشند به عبارتی همان ساواک سابق اینها همه تحت فرمان اقای خامنه ای میباشند فراموش نکنیم که احمدی نژاد امکان تعویض وزیر مربوطه را با دیکتاتوری ولی فقیه نیافت .اینها به دفتر روزنامه ایران (دولت)حمله کردند اینها معاون رئیس دولت( جوانفکر )  را بی گناه بازداشت و زندانی نمودند. و اینها به هیچ خدایی بندگی نمیکنند خودشان میبرند و میخورند .قدرت تعین و تشخیص مصلحت ملت و مملکت به اندازه ای به انان واگذار شده که قادرند ساعت پنج صبح فردا اقای خامنه ای را سر ببرند وبعد به قول اقای مهران مدیری بگویند مربا میخوریم. عجب !!!!!!!!!! به این میگویند ریاست به روش آقا …….چند بچه پر رو و بی ادب و بی سواد تحت عنوان سربازان گمنام امام زمان امکان تکه تکه کردن هر بنی بشری را داشته باشند حتی ولی فقیه را …….آقا تو را به خاکی که روی ان به دنیا امدی سوگند ابرو ریزی بس است لطفا تشریف بیاورید پایین تا بلکه این  سرزمین بالا رود

 2. ناشناس گفت:

  واقعیت اینه که بزرگترین اسلحه در برابر دیکتاتوری همون قلم هست و روشنگری ناشی از ذهن کاربر صاحب قلم و احمقانه ترین کار شکستن قلم و حبس صاحبشه چرا که از روی هر صاحب فکر صدها و هزاران نفر تکثیر میشه درست مثل همون میکروبی که آقا گفتن با این تفاوت که میکروب آزادیخواهی شاید جانمان را با مخاطره رویرو سازد ولی روحمان را  جلا می بخشد ما این میکروب را با با اولین قلمی که شکست، خون ناحقی که ریخنه شد، بی گناهی که به زنجیر کشیده شد و خلاصه با هر ظلمی که روا داشته شد به جان خریدیم و آنرا تا روز رو سیاهی ولی امر متخلفین با خود به همراه داریم

 3. Sdfwejkk گفت:

  این 40 نفر رو هم گرفتید . با میلیونها ایرانی آگاه دیگر چه میکنید ؟ 

 4. حسین گفت:

  جمال عاملی و مهدیه گلرو هم بودن و بازداشت شدن ..