سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال نسرین ستوده به بهداری زندان یک هفته پس از اعتصاب غذا...

انتقال نسرین ستوده به بهداری زندان یک هفته پس از اعتصاب غذا

چکیده :نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و وکیل محبوس در بند زنان زندان اوین که از هفته ی پیش دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بود دو روز پیش در پی وخامت حالش به بهداری این زندان منتقل شده است....


نسرین ستوده، فعال حقوق بشر در بند که از هفته ی پیش دست به اعتصاب غذا زده بود در پی وخامت حالش به بهداری این زندان منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، نسرین ستوده، فعال حقوق بشر و وکیل محبوس در بند زنان زندان اوین که از هفته ی پیش دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده بود دو روز پیش در پی وخامت حالش به بهداری این زندان منتقل شده است.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، هفته ی گذشته در گفتگو با کلمه با اعلام خبر اعتصاب غذای وی در زندان گفته بود: من خیلی اصرار کردم که از اعتصاب غذا صرف نظر کند اما می گفت من هیچ کاری اینجا از دستم بر نمی آید و آخرین راه اعتراض برای من همین اعتصاب غذا است. شما تصور کنید یک وکیل لایحه ی دفاعیه ی خودش را که دادسرا خواسته محاکمه کند، ناچار شده روی یک دستمال کاغذی بنویسد و آن را هم ازش گرفته اند به عنوان یک کار غیرقانونی و از آن تاریخ ملاقات حضوری بچه ها را قطع کردند. من نگران همسرم هستم، او در حال حاضر هم از شدت ضعف و لاغری قیافه اش درست قابل شناسایی نیست برای کسانی که در این مدت او را ندیده اند چه برسد از این به بعد.

وی در تشریح اعتصاب غذای همسرش گفته بود: ما از اول همواره مشکلاتی داشتیم درباره ی ملاقات ها و احضارها و تهدیدها، خصوصا روی خانواده که طبعا حساسیت همسر من است و در حال حاضر مدتی است که این فشارها بیشتر شده و تمرکز آن را بر روی بچه های ما گذاشتند. دخترم را ممنوع الخروج کردند و اخیرا از شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تماس گرفتند در رابطه با آن ممنوع الخروجی ما را شفاها احضار کردند، که همسرم از این هم خبر دار شد. از طرفی ملاقات های حضوری ما هم بیش از سه ماه است که توسط دادستانی قطع شده، ملاقات های کابینی ما را هم به روزهای چهارشنبه تبعید کردند که مانند بقیه روزهای یکشنبه نباشیم تا اینگونه بتوانند ما را منزوی کرده و تحت کنترل داشته باشند. از سوی دیگر دختر من روزهای چهارشنبه ۴ ساعت درس ریاضی دارد که منطقا نمی تواند هر هفته غیبت کند و از اول مهرماه فقط یک بار توانسته به دیدن مادرش بیاید. و وقتی که مهراوه نمی آید رفتن ما بی او کمی سخت و تلخ است. تقاضا کردیم که روز را تغییر بدهند، درخواست کردیم مثل بقیه یکشنبه باشد و یا هر روز دیگری غیر از این روز که مخالفت کردند. مشکل دیگر هم بحث تلفن است که ۱۸ ماه است تلفن های زندانیان سیاسی قطع شده و این بی خبری برای یک مادر در طول هفته آزار دهنده است.

نسرین ستوده از ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ در بازداشت است و در دادگاه به جرم “اقدام علیه امنیت ملی، تبانی و تبلیغ علیه نظام و عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر” به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از وکالت و ۲۰ سال ممنوعیت خروج از کشور و به جرم تظاهر به بی حجابی به ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده است.


7 پاسخ به “انتقال نسرین ستوده به بهداری زندان یک هفته پس از اعتصاب غذا”

 1. من گفت:

  خانم ستوده و خانواده ایشان را آزاد کنید!!! احمدی نزاد خیلی دلش می خواد قانون اساسی رو اجرا کنه بهتره بره پیگیری کنه که چرا فرزند این بانو را ممنوع الخروج کرده اند!

 2. Mehmak گفت:

  مقامات 2 روز غذا نخورند تا درد ستوده رو بفهمند یا یک بار جلوی سفرشون رو بگیرند تا….

 3. Javid گفت:

  بمان
          بمان که فردا
                           
  ما بهار را در آغوش می‌کشیم .

 4. Behrooz گفت:

  Nasrine  Sotude  sanade  zendei  az,,,,,  bidadgarie,,  khodforukhtegi,,  zellate  nezame
  bi  dinhaei  ke  khod  ra  be  poolo  ghodrato  banbazi  forukhteand
  KHODAYA  khod  poshtibane  bi  panahan  bash,  ke  be  feron  ,,na,,  gofteand

 5. Nashenas گفت:

    “روزگاری غریبی است نازنین”
  چه باید کرد ؟
  چه باید گفت؟
  که زبان فلج است از تکرار.
  “عشق را در پستوی خانه پنهان باید کرد”
  یا در حصر!
  یا در زندان!

 6. نسیم گفت:

  سرکار خانم نسریسن ستوده تاریخ ایران تو را به عموام یک شیر زن ثبت کرده است تو همانا چون  سربداران و چون امیر کبیر ها زند ه ای باشد . نسرین جانم از اینکه اینچنین تمام قد در مقابل این سیاه روحان و ضحاکان ایستاد های از خود خجالت می کشم از همین راه به خانواد ه ی شما سلام و درود می رسانم و نمی دانم در مقابل  این ظلم ها چه کنم
  یک محقق انرژی اتمی ایران-نسیم

 7. قاسم آقا گفت:

  نسرین جان دخترم، برنده شدن جایزه ساخاروف را به تو عزیزم و خانواده گرامی ات شادباش می گویم.  رضای عزیزم امیدوارم همیشه خندان باشی.