سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برگزاری مراسم تدفین احمد قابل با حضور گسترده مردم و شخصیت های سیاسی/ گزارش تصویری...

برگزاری مراسم تدفین احمد قابل با حضور گسترده مردم و شخصیت های سیاسی/ گزارش تصویری

چکیده :مراسم تشییع و تدفین استاد احمد قابل امروز در مشهد با حضور جمع کثیری از مردم در صحن آزادی حرم امام رضا(ع) برگزار شد. شرکت کنندگان در مراسم تدفین استاد احمد قابل با شعارهای "لااله الا الله" ، "الله اکبر" و "ای قابل آزاده راهت ادامه دارد"، این رزمنده هشت سال دفاع مقدس را راهی دیار ابدی کردند....


مراسم تشییع و تدفین استاد احمد قابل امروز در مشهد با حضور جمع کثیری از مردم در کمال آرامش و نظم برگزار شد. در این مراسم که از صحن آزادی حرم امام رضا(ع) انجام شد، جمع کثیری از مردم، شخصیت های سیاسی و مذهبی شرکت داشتند.

به گزارش ندای سبز، شرکت کنندگان در مراسم تدفین استاد احمد قابل با شعارهای “لااله الا الله” ، “الله اکبر” و “ای قابل آزاده راهت ادامه دارد”، این رزمنده هشت سال دفاع مقدس را راهی دیار ابدی کردند.

حضور نیروهای امنیتی در مراسم بسیار گسترده و کاملا مشهود بود. نیروهای امنیتی با تعداد بسیار زیادی دوربین از مردم حاضر در مراسم فیلم می گرفتند، اما مردم آرامش را کاملا حفظ کردند و تا این لحظه هیچ برخوردی بین مردم و ماموران گزارش نشده است.

علیرغم اینکه این مراسم با بایکوت خبری رسانه های رسمی در مشهد همراه شده بود، جمع کثیری از مردم از ساعات اولیه صبح در صحن آزادی و بهشت رضا حاضر شده بودند تا در مراسم تشییع استاد قابل شرکت کنند. به عقیده کسانی که در مراسم حاضر بودند مشهد در سالهای اخیر چنین تشییع جنازه باشکوهی به خود ندیده بود.

در این مراسم پیام آیت الله صانعی در خصوص ویژگی های شخصیتی و علمی استاد احمد قابل توسط نماینده این مرجع تقلید قرائت شد.

پس از مراسم تشییع، حجت الاسلام و المسلمین احمد منتظری بر پیکر این اندیشمند فرزانه نماز گزارد و پیکر استاد احمد قابل در بهشت رضا در میان اندوه خانواده و دوستان در آرامش به خاک سپرده شد.

در مراسم تشییع احمد قابل، نماینده دفتر آیات عظام صانعی، بیات، احمد منتظری، عمادالدین باقی، محمد نوری زاد، ابوالفضل موسویان ، مهندس حسین فرزین ، عبایی ، ناصر آملی و جمع دیگری از شخصیت های سیاسی و مذهبی شرکت داشتند.

مراسم ختم احمد قابل روز پنجشنبه صبح از ساعت 9 تا 11 و عصر از ساعت 14:30 تا 16:30 در مسجدالنبی واقع در خیابان کوهسنگی، و جمعه صبح از ساعت 9 تا 11 درحسینیه انصار الحسین واقع در خیابان امام خمینی، میدان ده دی برگزار می گردد. در شهرهای قم، تهران و نجف آباد نیز مراسم جداگانه ای برگزار خواهد شد.

استاد قابل پس از یک دوره طولانی درمان و عمل جراحی در تهران و مشهد و در حالیکه دوران نقاهت را میگذراند، با وخیم شدن حالش از شنبه هفته پیش ۱۵ مهر از منزل به بیمارستان قائم مشهد منتقل شد و در بخش داخلی اورژانس بیمارستان قائم مشهد و روز چهارشنبه اتاق آی سی یو این بخش بستری بود. از روز چهارشنبه پزشکان احتمال بروز مرگ مغزی می دادند . ظهر امروز دوشنبه اول آبان ماه استاد قابل در سن ۵۵ سالگی درگذشت.‏

این پژوهشگر دینى، جانباز جنگ تحمیلی و از انقلابیون و بنیان‌گذاران جمهوری اسلامی بود، از نیمه ی دهه ۷۰ به علت انتقادهاى بى پروا و مشفقانه اش ، بارها هدف سرکوب و برخورد امنیتی و قضایی قرار گرفت. بارها به زندان رفت و رفتار غیرانسانی و ضدقانونی را تجربه کرد. ازجمله در سال ۱۳۸۰ و ۸۱ که ۱۲۵ روز در بند امنیتی ۲۴۰ اوین در انفرادی گذراند.


13 پاسخ به “برگزاری مراسم تدفین احمد قابل با حضور گسترده مردم و شخصیت های سیاسی/ گزارش تصویری”

 1. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  من خیلی ایشونو دوست داشتم ، خدا رحمتشون کنه

 2. Parasto گفت:

  Any picture?

 3. ایرانی گفت:

  آزادگی نمیمیرد.

 4. حمیدرضا گفت:

  نمیدونم چرا حس میکنم خدا قربونش برم داره از دو سه سال اخیر از ایران “گُل وَرچین” میکنه
  خدا بیامرزدش

 5. Ali Shahbaz52 گفت:

  این مرد بزرگ به خدایش پیوست.در قلب ما او نیز همانند بازرگان و سحابی همیشه جاودان خواهد ماند

 6. Yar گفت:

  به ظاهر در ام ا لقرای اسلام با سن ۵۰ و ۵۵ سال مردن کاری عادی شده. اسم تمام این ویرانیها را هم گذاشتند اسلام ناب محمدی. نمیدانم پس چرا کافران در اروپا میانگین سن ۹۰ سال دارند.

 7. Sadeg گفت:

  مومنین و عاشقان دین و کشور در زندان و متحجرین و ریا کاران و دشمنان دین ودزدان خزانه و دشمنان خونی کشور  با حکم حکومتی  در راس کار و مشغول به چپاول خزانه و خشکاندن ریشه کشور این عاقبت حاکمیت تحجر مطلق با عبای دین بر کشور است ؟

 8. علی اسلام دوست گفت:

  سلام و درود و رحمت بیکران الهی بر او ……

 9. Rad گفت:

  “در برابر تندر می‌ایستند خانه را روشن می‌کنند و می‌میرند”
   

 10. M_sardini2008 گفت:

  من هم دوست داشتم در بین شما تشیع کنندگان باشم . خدایش با منتظری محشور کند . خدایا مرا هم با قابل محشور کن 

 11. علی گفت:

  روحش شاد ولی حتمآ حتمآ نامه سال 88 این راد مرد  در مورد مسائل کشور و رهبری و تقلب انتخابات و…. را بخوانید البته نامه بعنوان وصیت به مردم ایران منتشر شد مواردی در آن است که ضمن نشان دادن شجاعت این راد مرد اولین بار است که با سند و مدرک مطالب تکان دهنده ای عنوان شده.

 12. کوروش کبیر گفت:

  خدا رحمتش کند جوانمردی به تمام معنی شریف وشجاع بود کاشکی ذره ای ازشهامت این شهید به کسانی می رسید که ادعای رهبری اصلاح طلبان رادارند
   

 13. هوا دار موسوی گفت:

  درود همه ازاد اندیشان بر این مرد بزرگ که دنیا را به اخرت نفرو خت