سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سوء استفاده وزارت اطلاعات از محکومان جاسوسی برای آزار زندانیان سیاسی...

سوء استفاده وزارت اطلاعات از محکومان جاسوسی برای آزار زندانیان سیاسی

چکیده :وزارت اطلاعات در ادامه ایجاد مشکل برای زندانیان سیاسی در ماه های اخیر یکی از بازجویان خود به نام عباسی را در بند 350 مستقر کرده و تعدادی از محکومان به جاسوسی برای سیا و موساد را برای فعالیت علیه زندانیان سیاسی به بند 350 منتقل کرده اند....


وزارت اطلاعات در ادامه ایجاد مشکل برای زندانیان سیاسی در ماه های اخیر یکی از بازجویان خود به نام عباسی را در بند 350 مستقر کرده و تعدادی از محکومان به جاسوسی برای سیا و موساد را برای فعالیت علیه زندانیان سیاسی به بند 350 منتقل کرده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، نماینده وزارت اطلاعات به این افراد قول داده در ازای جاسوسی و خبرچینی در این بند علیه زندانیان سیاسی و ایجاد تش در بند، آنها امکاناتی همچون تلفن، ملاقات حضوری، مرخصی و تخفیف در حکم و عفو خواهند داشت. این افراد نیز به دلیل نگرانی از وضعیت خود حاضرند دست به هر اقدامی بزنند و مشکلاتی برای زندانیان سیاسی ایجاد کرده اند.

لازم به ذکر است که مسوولیت زندانیانی که دوره محکومیت خود را طی می کنند با سازمان زندان ها و قوه قضاییه است و وزارت اطلاعات یا اطلاعات سپاه حق هیچ دخالتی در امور آنها را ندارد ولی در سال های اخیر عملا بازجویان حاکم بر دستگاه های قضایی و قضات بوده و هستند.

به گفته خانواده های برخی از زندانیان سیاسی، اخیرا بازرسان سازمان زندان ها بازدیدی از بند 350 زندان اوین داشته اند که در آن با اعتراض زندانیان سیاسی برای این گونه دخالت های مامورین وزارت اطلاعات و استقرار یکی از مامورین 209 در بند 350 مواجه شدند.

بر اساس این گزارش بازرسان سازمان زندان ها ضمن اظهار بی اطلاعی به گونه ای برخورد کرده اند که نشان دهند کاری از آنها ساخته نیست.


4 پاسخ به “سوء استفاده وزارت اطلاعات از محکومان جاسوسی برای آزار زندانیان سیاسی”

 1. ناشناس گفت:

  حیدر هرچه میتوانی ترک تازی کن، از عمرت هفت هشت ماهی بیشتر باقی نمانده و گفته ام در کابینه بعدی سمتی به تو ندهند. میروی و در بیت مشغول میشوی.  تو اگر مردشی برو آن تروریست های اسرائیلی را که در روز روشن درخیابانهای تهران آن کارشناسان اتمی را ترور کردند پیدا کن.  برو آن کسانی را پیدا کن که در تاسیسات اتمی ایران خرابکاری کردند، برو ..برو.. برو…. زورت به عده ای زندانی دست و پا بسته رسیده است؟

 2. mahmoud گفت:

  تجربه من با این وزارت  بسیار وحشتناکتر ازاین موضوع  است  بقول  مهدی محمودیان انها  در صورت  امکان با خانوادههای  مونث زندانی نیز ارتباط  برقرارمیکنند. اینها از 7 دولت ازادند و به هیچ عنوان مورد بازخواست بابت اعمال  وحشتناک و جنایت کار خود قرار نمیگیرند به امید روزی که عادلانه  مورد محاکمه قرار  گیرند.

 3. mani گفت:

  rasti in bazjooyan ham sarbazane amame zamanand?

 4. ناشناس گفت:

  متاسفانه اینها فکر می کنند این مملکت را تسخیر کرده اند وجان و مال و ناموس مردم دست آنان است.  هیچ مقامی پاسخگوی کارهایش نیست.  اگر ازآنها بازخواست کنی که به موجب کدام قانون این رفتار را با ما دارید، شما را بازداشت کرده ومیگویند به موجب این قانون.  وقتی رهبر و رئیس جمهور مملکتی خود را موظف به اطاعت ازقانون نداند، وقتی مجلس به شکلی باشد که نمایندگان آن با کمال بی شرمی اعلام کنند اگر رهبر اجازه دهد ما این کار را می کنیم یا نمی کنیم، دیگر از افراد پائین دستی چه انتظاری دارید.  آنوقت عده ای آدم خوش باور و خوش خیال شیرین عقل دل به اصلاحات بسته اند و یکی دیگر هم اظهار نظر می کنند که قانون اساسی ما آنقدر ظرفیت دارد که بتوانیم حکومتی با شیوه دموکراسی داشته باشیم. من که بسیار از سامان گرفتن اوضاع نا امید شده ام.