سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جولان فقر در کشور/ بی‌سوادی ۳۴۰ هزار کودک ۶ تا ۹ ساله به علت فقر اقتصادی...

جولان فقر در کشور/ بی‌سوادی ۳۴۰ هزار کودک ۶ تا ۹ ساله به علت فقر اقتصادی

چکیده :یک نماینده مجلس از بیسوادی ۳۴۰ هزار کودک ۶ تا ۹ ساله به علت فقر اقتصادی و فرهنگی خانواده‌ها خبر داد و گفت: ما به عنوان نمایندگان مجلس کسانی را در حوزه‌های انتخابیه خود سراغ داریم که به علت نداشتن پول کافی قادر به ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس نیستند....


یک نماینده مجلس از بیسوادی ۳۴۰ هزار کودک ۶ تا ۹ ساله به علت فقر اقتصادی و فرهنگی خانواده‌ها خبر داد.

قاسم احمدی لاشکی فقر اقتصادی برخی از خانواده‌ها را از دلایل بیسوادی کودکان و نوجوانان ذکر کرد و در گفت و گو با خانه ملت یادآور شد: ما به عنوان نمایندگان مجلس کسانی را در حوزه‌های انتخابیه خود سراغ داریم که به علت نداشتن پول کافی قادر به ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس نیستند.

او با ابراز تاسف از این آمار با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا به سمت ریشه‌کن کردن بیسوادی حرکت کرده‌اند، گفته است: در چنین شرایطی بیسوادی تعدادی از کودکان و نوجوانان جای سوال دارد.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس به سایت خانه ملت گفت: اگر تعدادی از افراد مسن جامعه بیسواد باشند می‌توان آن را میراث گذشته و دارای توجیه دانست اما بیسوادی کودکان و نوجوانان موضوعی است که به هیچ‌وجه دارای توجیه منطقی نیست.

وی با اشاره به صراحت قانون اساسی مبنی بر تحصیل رایگان برای تمام مردم کشور تصریح کرد: همواره نکته ما این است که باید نهضت سواد‌آموزی پیر‌زن‌ها و پیرمردهای بیسواد ساکن در روستاها را از نعمت سواد بهره‌مند کند؛ در این شرایط است که وظیفه وزارت آموزش و پرورش در سواد‌آموزی به کودکان و نوجوانان کاملا مشخص می‌شود.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه در دنیای امروز کودکان و نوجوانان باید از سواد و اطلاعات کافی بهره‌مند باشند، تاکید کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضوع بیسوادی تعدادی از کودکان و نوجوانان را از وزارت آموزش و پرورش پیگیری خواهد کرد زیرا وظیفه مسئولان این وزارتخانه آن است که با برنامه‌ریزی صحیح کودکان بیسواد را به آغوش تعلیم و تربیت بازگردانند.

او گفت: فقر فرهنگی از دیگر علت‌هایی است که به بیسوادی کودکان و نوجوانان منتهی می شود زیرا متاسفانه هنوز جایگاه علم و دانش برای برخی از خانواده ها هویدا نیست.


4 پاسخ به “جولان فقر در کشور/ بی‌سوادی ۳۴۰ هزار کودک ۶ تا ۹ ساله به علت فقر اقتصادی”

 1. احتمال نیم درصدی گفت:

  سوال از نمایندگان مجلس(یا به اصلاح نمایندگان مردم یا در واقعیت نمایندگان رهبری در مجلس) این است که اگر امریکا یا اسرائیل میخواستند که شدیدترین لطمه و ضربه ی ممکن را به ایران بزند در عین حال این کار برایشان خیلی خرج زیادی نداشته باشد و با تبلیغات منفی برایشان یا نفرت بین المللی برایشان همراه نشود چه کار میکردند؟!
  آیا سعی نمیکردند شخصی مثل آقای احمدی نژاد رو رئیس ایران کنند و اشخاص نظیر او را به پست وزرایش بگذارند؟!
  فقط چند صدم درصد احتمال بدهید و به آن فکر کنید!
  نه آنکه مثل “تحریم نفتی و بانکی ایران” که فکر میکردید شدنی نیست و همچین کاری نمیکنند و برای همین هم به “تبعات بعد از آن و راه حلهای مورد نیاز بعد از آن برای خروج از آن بحران” حتی فکر نکرده بودید(بخاطر احتمال کمی که به انجام آن میدادید) اما اینبار بیایید و اندکی بر این اندک احتمال فکر کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. ناشناس گفت:

  “فقر فرهنگی از دیگر علت‌هایی است که به بیسوادی کودکان و نوجوانان منتهی می شود زیرا متاسفانه هنوز جایگاه علم و دانش برای برخی از خانواده ها هویدا نیست.”
  اون چیزی هم که بر شما هویدا نیست گرسنگی مردمی است که نه از سر ناآگاهی از مدرسه رفتن فرزندانشان جلوگیری میکنند بلکه از سر فقر و نداری و برخلاف میلشان مجبور میشوند عزیزانشان را از تحصیل محروم کنند و برای زنده ماندن و بدنبال کار بفرستند تا لااقل نان و خوراکشان را بدست بیاورند و لااقل زنده بمانند!

 3. معلم لرستان گفت:

  دردناک ترین حرفی که تو زندگیم شنیدم. به یکی از شاگردام گفتم چرا جواب تمریناتو تو دفتر ننوشتی گفت پول نداریم دفتر بخرم . خدا

 4. بسیجی واقعی گفت:

  البته این فقط مختص کودکان مناطق دور افتاده نیست، متاسفانه مساله حذف ارز مرجع دانشجویی هم شاید باعث ترک تحصیل خیلی از دانشگاهیان شود. تا همین حالا که من یک ترم از تحصیل عقب افتاده ام، البته من روی حق اساسی ام برای ادامه تحصیل هستم…