سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گرانی کمر “مردم” را شکست ؛ “مجلس” در حال و هوای ورزش زورخانه ای و لیگ برت...

گرانی کمر “مردم” را شکست ؛ “مجلس” در حال و هوای ورزش زورخانه ای و لیگ برتر!

چکیده :اگر واقعاً نماینده مردم هستید ، به جای تسویه حساب های سیاسی و گرو کشی های جناحی و استیضاح بازی در این ماه های آخر عمر دولت ، به داد مردم برسید و اگر راست می گویید و هنری دارید ، آن را در کاستن درصدی ولو اندک از گرانی ها نشان دهید...


سایت عصر ایران در یادداشتی پیرامون گرانی های اخیر نوشت:

تشخیص اولویت ها و اقدام بر اساس آنها ، از اولین و بدیهی ترین وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی است ؛ با این حال ، بسیار مشاهده می شود که مجلسی ها ، در مسیری می روند و مسائلی برایشان مهم است که اساساً دغدغه مردم نیستند. این ، درست همان جایی است که مردم را می آزارد و از این که می بینند وکلایشان در عوالمی سیر می کنند که متفاوت با خواست ها و نیازهای آنهاست بر می آشوبند.

همین دیروز بود که خبر رسید بعد از گران شدن های مکرر انواع لبنیات ، بار دیگر قیمت این مواد خوراکی پرمصرف ، تا 33 درصد افزایش یافت.

یا در ماه های اخیر ارزش پول ملی ، با سرعت تمام در سراشیبی سقوط قرار گرفته و هر روز از ارزش آن کاسته می شود ؛ دلار ، برغم تکذیب رئیس جمهور و مقامات بانک مرکزی ، به سمت مرزهای سه هزار تومان حرکت می کند و در لحظه نگارش این یادداشت ، 2830 تومان است.*

گرانی به حدی بالا گرفته که حتی صدای اعتراض مراجع عظام تقلید نیز بلند شده است و در این میان ، مردمی که برای خرید به بازار می روند ، در جواب چانه زدن هایشان برای تخفیف ، به کرات ، این پاسخ را می شنوند که قیمت ها ، مال خرید قبلی است و حالا خودشان که بخواهند مجدداً همان کالاها را تهیه کنند ، باید گران تر بخرند!

در میان این گرانی ها که از خوراک تا پوشاک و از مسکن تا درمان را شامل می شوند و کمر مردم را شکسته اند ، مجلسی ها نه تنها اقدامی نمی کنند ، بلکه عملاً سکوت هم کرده اند ، گو این که معتقدند گرانی ، تقدیر لایتغیّر ملت ایران است و نه تنها کاری نمی توان کرد ، بلکه کاری هم نباید کرد ؛ ولی برای خالی نبودن عریضه می توان به حاشیه هایی پرداخت که هر چند برای ملت اهمیتی ندارد ولی لااقل وقت مجلسی ها را پر می کند تا حقوقشان حلال شود!

به عنوان مثال ، در حالی که نمایندگان در قبال گرانی های روزافزون و افزایش مستمر قیمت ها سکوت کرده اند و مردم ایران ، انتظار عمل از وکلایشان دارند ، بحث روز مجلس به جای توجه به این مسائل مردمی باشد ،این است که وزیر ورزش را استیضاح کنند که چرا معاونت ورزش بانوان را حذف کرده یا به امور ایثارگران در این وزارتخانه بی توجه است و به مسائل فرهنگی در ورزش اهمیت نمی دهد و ورزش زورخانه ای مشکل دارد و نظایر این…!

به راستی آیا دغدغه مردم این ها هستند و این که “فردی به نام عباسی وزیر ورزش باشد یا نباشد” یا آن که مردم غم نان دارند و هشت شان گرو نه شان است و از این که می بینند روز به روز و گاه ساعت به ساعت و لحظه به لحظه ، ارزش پول مملکت شان پایین می آید و قدرت خریدشان در هم می شکند، نگرانند؟

استیضاح ، هر چند “حق” مجلس است ، اما رسیدگی به معیشت و زندگی مردم “وظیفه” مجلسیان است و تصویر مجلس ، هنگامی زشت می شود که وظیفه را بر زمین بگذارند و به دنبال حقوق شان باشند!

به نظر می رسد ، دستکم بخشی از نمایندگان از مطالبات مردم منحرف شده و در پی بازی های سیاسی خودشان هستند و ماجرای استیضاح وزیر ورزش ، درست در وسط میدان گرانی ها نشان می دهد که بسیاری از آقایانی که به نام ملت بر کرسی های وکالت ملت تکیه زده اند، اوضاعشان به حدی خوب است که گرانی ها را حس نمی کنند و تنها نگرانی شان ، مشکلات فدراسیون قایقرانی و لیگ برتر و ورزش زورخانه ای و مواردی از این دست است!

البته این احتمال هم وجود دارد که بخواهند با حاشیه های این چنینی ، حواس مردم را از مشکلات اصلی منحرف و به مسائل بی فایده ای مانند استیضاح ، سرپرستی وزارتخانه ، رأی اعتماد به وزیر معرفی شده و … مشغول کنند!

اما سخنی با مجلسی ها

آقایان و خانم ها ! باور کنید که این ها هیچ کدام درد و دغدغه مردم نیستند. همین دیروز اعلام شد که “پارازیت ها” سقط جنین را در کشور افزایش داده است ، مصرف شیشه و کراک بالا رفته ، قیمت کالا و خدمات هم روز به روز افزایش می یابد و سکه و ارز هر روز رکورد تازه ای می زنند.

اگر واقعاً نماینده مردم هستید ، به جای تسویه حساب های سیاسی و گرو کشی های جناحی و استیضاح بازی در این ماه های آخر عمر دولت ، به داد مردم برسید و اگر راست می گویید و هنری دارید ، آن را در کاستن درصدی ولو اندک از گرانی ها نشان دهید و الا استیضاح که عبارت است از “نوشتن یک کاغذ A4 خطاب به هیات رئیس مجلس و دادن رأی موافق یا مخالف یا ممتنع” کاری است که از عهده هر انسانی که سواد خواندن و نوشتن داشته باشد ، بر می آید برخلاف مدیریت بازار و کاستن از قیمت ها “مردان تدبیر” می خواهد.

*در پایان نگارش و ویرایش این مطلب ، دلار 2844 تومان شد!


18 پاسخ به “گرانی کمر “مردم” را شکست ؛ “مجلس” در حال و هوای ورزش زورخانه ای و لیگ برتر!”

 1. محمد گفت:

  گرانی کمر مردم را شکسته . مجلس در حال و هوای باند بازی و دولت در حال هوای هزینه کردن در کنفرانس ها ی درون کشور و بیرون کشور تا امام زمان را ثابت کند و هزینه های ملیاردی بر روی دست مردم بگذارد . رهبر به فکر فلسظین و دشمن دشمن و مهو اسرا ئیل است . سپاه قدس هم به فکر چپا ول پول های مردم ایران و انرا فرستادن به بیرون برای پرورش تروریست . فر ماند هان سپاه هم مترصد رانت خوری روحانیت در باری هم به فکر چپا ول بیت المال و گرفتن امتیاز ها ئی برای واردات و.. دزد راضی بز هم راضی گور پدر مردم .حرف بزنند شکنجه گران و بسیجیان بدبخت که خودشان اکثرا از قشر پا ئین هستند را برای سر کوب در خدمت ولایت مطلقه جهل بکار می گیرند

 2. ناشناس گفت:

  اقایان دنبال کار های خودشان هستند زندگی شان هم تا مین مردم متوسط و پائین نابود شدند . با این نفت گران همه امید وار بودند کشور سرو سا مان بگیرد و روزگار مردم بهتر شود . نشد که نشد .تا این سیاست های غلط رهبر و مسئولین هست سر نوشت مردم هم بر باد هوا است

 3. نا شناس سبز گفت:

  بر اساس اخبار صدا و سیمای میلی ، همه جای دنیا را بحران گرفته الا ایران !!! مقایسه کنید قیمتها را با دوره خاتمی ، همه چی چند برابر شده الا حقوق گارگران ، معلمین ، باز نشسته ها و …. میخواستند پول نفت سر سفره مردم بیاورند با پرداخت یارانه ناچیز ، ده ها برابر ان از جیب مردم بردند بنامهای مختلف !!!

 4. محمد گفت:

  دولت راست گفت. نفت را سر سفره مردم آورد ولی همراش یک کبریت آوردو زد به اون نفت و کلهم همه سفره مردم آتیش زد.

 5. ناشناس گفت:

  هرچي ميخوام اينها رو فحش نديم نميشه

 6. ناشناس گفت:

  گفتم فوتبال غارت نابود کرد همه عدالت و انصاف و هنجارها را در کشور

  من که گفتم بدلیل رانت عجیب بی بدیل کمر شکن و منحصر بفرد تمام تاریخ معاصر ایران بلکه بشریت در فوتبال سراسر غارت و فسق و فجور ملیاردی فوتبال که بزرگترین سرداران و مرداران دکاتره و مهندسین – کس و ناکس- همگی حاضرند برای یک منصب از این مناصب حتی لیدری و چاقوکشی حتی توپ جمع کنی حتی کفش جمع کنی حتی… قداره و خنجر از جلو و پهلو و عقب بهم بزنند…

  این فوتبال کمر تاریخ معاصر ایران را شکست
  همه چیز را نابود کرد

 7. امیر گفت:

  اتفاقا نفت رو آوردن سر سفره مردم! ولی یه کبریت زدن سفره رو با لوازمش آتیش زدن!
  سه زمان خاتمی 100 هزار تومن و دلار در بالاترین قیمتش 880 تومن …

 8. حامد گفت:

  ج. ا. نماینده مردم؟؟؟!!

 9. سید جواد گفت:

  خدایا خودت به دادمون برس

 10. فرهاد گفت:

  در یکی از سیاه ترین و تاریک ترین دوره های تاریخ ایران در تمام اعصار و قرون قرار داریم.خدا اخر و عاقبتمون رو با این جماعت نااهل ختم به خیر بگرداند آمین!!!!!!!!

 11. ناشناس گفت:

  ولت انقلاب و جمهوری اسلامی را نابود کرد نابود نابود نابود

 12. - گفت:

  مملکت گل و بلبل داریم برید حالشو ببرید حالا گیریم دلار شده قیمت خون پدرشون مهم نیست مهم اینه که مقام عظما کیفش کوک باشه گور پدر مردم. باز هم برید رای بدید.

 13. ناشناس گفت:

  ناشناس محترم که نوشتید:”هرچی میخوام اینها رو فحش ندیم نمیشه”

  آخر حیف ناسزا های توی کتاب لغت نیست که نثاراین ها کنید. بعدهم جان من، ازماست که برماست…

  برایتان ازصمیم قلب، آرزوی آرامش می کنم.

 14. ناشناس گفت:

  و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

 15. نرگس گفت:

  دست روی دست بگذارید تا ملت جانش درآید و فدای رهبر شود. چرا هیچ کس کاری نمی کند؟

 16. ناشناس گفت:

  فساد امروز و روزگار امروز را خا منه ای و مجتبی خا منه ای بر سر مردم اوردند مصبا ح ها جنتی ها و اعلم الهدی های متحجر و احمد خاتمی دهان کف کرده این ها مگسانند گرد شیرینی کرم از بیت این ادم خا منهای است که جا معه و کشور را نابود کرده است

 17. ناشناس گفت:

  این ها نماینده مردم نیستند این ها مزدوران ولایت و شورای نگهبان هستند و دست پرورده متحجر بزرگ و هاف هافو جنتی و شاگرد مصباح واپسگرا و خشونت طلب هستند . و برای انها کار می کنند .شما مصوبات این مجلس را ببینید همش ضد مردم و ضد ازادی و ضد ایران هستند

 18. ناشناس گفت:

  یکی از رییس دفتر یک نماینده ای از دوستان صمیمی بنده هست روزی پای درد دل اون نشسته بودم این آقا روزی در بازار تهران مغازه ای اجاره کرده بود و بقولی میخواست لقمه نانی برای خانواده فراهم کنه که متاسفانه بعد از متدی بجهت بی ثباتی قیمت ها و روند رو برشد اجاره مغازه بعد از مدتی ور شکست شد و توسط شخصی به نماینده مورد نظر معرفی شد و ایشون شد رییس دفتر آقای راننده این دوست عزیز ادامه داد از وقتی وارد تشکیلات این نماینده شدم تازه فهمیدم دنیا و روزگار دست کیاست اولا” تمام آدمهای فک و فامیل چه دختر چه پسر همگی در تشکیلات دولتی مشغول بکار هستند از برادر و پدر وخواهر وفامیل نزدیک که نگو هرکدام با بیسوادی هرچه کمتر در مناسب بالا برادر خودش بادی گارد و محافظ حقوق ماهانه این افراد کمتر از 2ملیون تومان نیست امکانات که دیگه خدا میدانه اما خود نماینده ابتدا بساکن مبلغی بالای 500 ملیون تومان برای تهیه خانه وچه خریدنی جه اجارهای در بهترین منطقه تهران از طرف مجلس هم یک دستگاه ماشین در اختیار سالانه 2 دستگاه هم حواله از ایران خودرو با نازلترین قیمت بایشان تحویل داده میشود حال دوستان آیا نماینده ای هست که دیگر بفکر مردم باشه؟؟؟؟!!! آیا این نمایند که روزی الاغ هم بزور سوار میشد با این همه امکانات حاضره حرفی بر خلاف میل رهبر بزنه ببخشید این مقال انقدر عریض و طویل است که ساعتها وقت لازم داره فقط قصدم این بود که بگویم نماینده یعنی پول >>>>یعنی رانت >>>>یعنی رفاه آساییش>>>>یعنی غلام حلقه بگوش رهبر >>>و الی آخر دوستان خود بخوانید حدیث مفصل از این مجمل!!!!!!!!!!