سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » وضعیت بحرانی 20 جانباز بخاطر عدم پرداخت ارز درمانی؛ بانک مرکزی اولویت های دیگری دار...

وضعیت بحرانی 20 جانباز بخاطر عدم پرداخت ارز درمانی؛ بانک مرکزی اولویت های دیگری دارد

چکیده :در حالی که در هفته دفاع مقدس به بهانه واهی توهین به رزمندگان با تعطیل نشریه ای تعداد زیادی از روزنامه نگاران را بیکار کرده اند، خبرهای رسیده حاکی است که وضعیت درمان دو جانباز اعزام شده به آلمان در شرایط حادی است....


افزایش قیمت ارز و سنگ اندازی در پرداخت ارز درمانی، جانبازان هشت سال دفاع مقدس را با مشکلات جدی رو به رو کرده است.

در حالی که در هفته دفاع مقدس به بهانه واهی توهین به رزمندگان با تعطیل نشریه ای تعداد زیادی از روزنامه نگاران را بیکار کرده اند، خبرهای رسیده حاکی است که وضعیت درمان دو جانباز اعزام شده به آلمان در شرایط حادی است.

چند روز پس از اعزام دو جانباز اورژانسی به کشور آلمان وضعیت درمان آنها بلاتکلیف است و بستری شدن آن‌ها تنها با تعهداتی از سوی بنیاد شهید انجام شده است و پیش از این تعهد با تاخیر افتادن در بستری شدن، در خانه ایران در کلن به سر می‌بردند.

به گزارش خبرآنلاین، علاوه بر این، 18 نفر دیگر از جانبازان دفاع مقدس که از دردهای مزمن و سرطان رنج می‌برند در لیست اعزام هستند که به دلیل همین بلاتکلیفی ارزی از ادامه‌ی مراحل درمان بازمانده‌اند. آن‌ها به دلیل پرداخت نشدن ارز به مبلغ یک ونیم ملیون یورو از سوی بانک مرکزی نه تنها اعزام نشده‌اند بلکه امکان تهیه‌ی دارو و تجهیزات خاص برای آنان در داخل کشور وجود ندارد.

مسئولان بانک مرکزی پس از پی‌گیری‌های بسیار از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران نه تنها همکاری لازم را نداشتند بلکه اولویت‌های دیگری را مهم‌تر از درمان جانبازان می دانند.


4 پاسخ به “وضعیت بحرانی 20 جانباز بخاطر عدم پرداخت ارز درمانی؛ بانک مرکزی اولویت های دیگری دارد”

 1. ناشناس گفت:

  چه چیزی مهمتر از سوریه وحزب الله ولبنان وفلسطین واره واوره و…

 2. ناشناس گفت:

  ارز برای رفتن به نیویورک وجود دارد…..

 3. ناشناس گفت:

  اولویتهای دیگر است مثلا فوتبال غارت و رانت دهی به سرداران بانک جعلی درست کن و دلارها با سعر خود ساخته غارت کن!

  برای فوتبال سراسر غارت و ناهنجاری و فساد و خنجر بهم زدن و از لبنان و.. باختن پول ملیاردی دارند ولی برای این ایثارگران که اگر نبودند این امپراطوری غارت و دروغ و ریا به دولت و حکومت نمیرسید پول ندارند

 4. mani گفت:

  shoma ke migid bohrani vojood nadareh kodam bohran az farmayeshate rahbare osoolgarayan