سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روزنامه ایران: بازداشت رییس موسسه ایران ظلم به رهبری است...
» پسرخاله جوانفکر جایگزین او شد

روزنامه ایران: بازداشت رییس موسسه ایران ظلم به رهبری است

چکیده :روزنامه ایران می نویسد: آیا این بالاترین ظلم به ولی‌امر مسلمین ‌جهان نیست و آیا افکار عمومی باور می‌کنند که فردی که سالها در دفتر رهبری به عنوان خبرنگار خدمت کرده و رهبر معظم انقلاب را مراد و جان خود می‌داند به ایشان اهانت کرده باشد! ...


کلمه: در حالی که چند روز از بازداشت مدیرمسئول موسسه ایران گذشته است، امروز روزنامه ایران نسبت به این بازداشت عکس العمل نشان داد و عملکرد قوه قضاییه را زیر سوال برد.

به گزارش کلمه، همچنین در ستون طنز این روزنامه در مطلبی با عنوان دیکتاتور شناسی به نقد دستگیری جوانفکر پرداخته و با طنز به عدم بررسی پرونده زمین خواری محمد جواد لاریجانی انتقاد کرده است.

در همین حال با اشاره به انتقادهای صورت گرفته از احمدی نژاد طی این مدت نوشته است: احمدي‌نژاد ديكتاتوره چون اگه بهش بگي ديكتاتور كسي باهات كار نداره ولي اگه به ما بگيد ديكتاتور، اگه بتونيم خودتون رو هم فيلتر مي‌كنيم!

همچنین در این مطلب آمده است که جوانفكر (عامل مخوف جريان انحرافي) دستگير شد. ديگه لطفاً كسي دنبال علت فتنه و … نباشه!

در همین حال روزنامه ایران در گفت و گو با تعدادی از نمایندگان مجلس و مقامات دولتی، زمان بازداشت علی اکبر جوانفکر را بدترین زمان ممکن خوانده و نسبت به اتهامات وی ایجاد شبهه کرده است.

قوه قضاییه اعلام کرده بود که احکام صادره که به تایید دیوانعالی کشور و دادگاه تجدیدنظر استان تهران نیز رسیده، وی به اتهام توهین به رهبری، نشر مطالب خلاف موازین اسلامی و مطالب مخالف عفت عمومی علاوه بر دو فقره محکومیت حبس تعزیری، به محرومیت از هرگونه اشتغال و فعالیت مطبوعاتی و رسانه ای نیز محکوم شده است.

روزنامه ایران با اشاره به برادر شهید بودن جوانفکر می نویسد: آیا این بالاترین ظلم به ولی‌امر مسلمین ‌جهان نیست و آیا افکار عمومی باور می‌کنند که فردی که سالها در دفتر رهبری به عنوان خبرنگار خدمت کرده و رهبر معظم انقلاب را مراد و جان خود می‌داند به ایشان اهانت کرده باشد!

این در حالی است که در حال حاضر تعدادی از خانواده شهیدان، رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس، مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی و انقلابیون در زندان هستند و روزنامه تحت امر رهبری تاکنون نسبت به این موضوع هیچ واکنشی نشان نداده است.

در همین حال سایت بازتاب نوشت: حسینی وزیر ارشاد با حضور در موسسه ایران، ضمن دلجویی از کارکنان این موسسه از مشخص شدن وضعیت مدیریت موسسه ایران و خبرگزاری ایرنا خبر داده و شنیده می شود غلامحسین اسلامی فرد، قائم مقام خبر ایرنا و پسرخاله جوانفکر برای سرپرستی خبرگزاری ایرنا از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد در نظر گرفته شده و این مسئله امروز به وی ابلاغ شده که این مسئله رسانه ای نشده؛ ولی عملاً وی در حال اداره خبرگزاری است.

وزیر ارشاد بازداشت مدیرعامل ایران را باعث سوء استفاده دشمن خوانده و بر پیگیری بازداشت مدیرعامل ایرنا “از طریق دفتر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری” تاکید و ابراز امیدواری کرده این مشکل هرچه سریعتر برطرف شود و البته وی درباره اینکه آیا توقیف شرق که وی خواستارش شده بود، باعث سوء استفاده دشمن شده یا نشده، سخنی به میان نیاورده است.

اسلامی فرد، مدیر مسئول روزنامه ایران در دوران درج کاریکاتوری در این روزنامه بود که برخی آذری زبانان بر اثر برخی تحریک ها، این کاریکاتور را توهین به خود تلقی کرده و ناآرامی هایی در این بین به وجود آمد. اما بعدها هیئت منصفه مطبوعات ایران، وی را از اتهام ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه و اهانت به مردم ترک ‌زبان مبرا دانست و مجرم تشخیص نداد. البته هنوز خبر سرپرستی اسلامی فرد رسماً اعلام نشده و با توجه به ترکیب هیات امنای این مجموعه ممکن است هر اتفاقی رخ دهد.


13 پاسخ به “روزنامه ایران: بازداشت رییس موسسه ایران ظلم به رهبری است”

 1. ناظر گفت:

  این چه بازداشتی است که هم دفتر رهبری و هم ریاست جمهوری در حال پیگیری آن هستند و احتمالا هم بی نتیجه ؟ نکند کار شریعتمداری است یا یکی دیگر از نفوذی ها . آنچه مسلم است کار قاضی القضات نیست ، چون جنم این کار را ندارد و پرونده های اخوان هم مانع است .

 2. ناشناس گفت:

  حدس ميزدم كه اين فتنه و فساد هم از همان بيت كذائى باشه.

 3. سبز محمد گفت:

  خوب کسانی که از دیکتا توری و دیکتا تورو جهل دفاع کردند و از سر کوب جنبش سبز حمایت کردند حالا خودشان در همان چا هی افتاده اند که برای دیگران کندند این رسم تاریخ است . می گویند هویدا از سلول زندانش نا راحت بود و می گفت جای تنگی است .گفتند دولت خودت درست کرده است . داستان همه دیکتا تور ها و هوادارانشان همین خواهد بود

 4. محمد رضا گفت:

  اگر از مجتبی خا منه ای در خواست کند و به زاری کمک از او بخواهد و چا پلوسی اقا را بکند .که از دست مانند جوانفکر بر می اید .شاید اقا عنا یتی کند و مانند رحیمی و جواد لاریجانی و.. مقام عظما دستور ازادی و عدم پیگیری پرونده ا ش را بدهند

 5. مريم گفت:

  واي به حال مردمي كه رهبرشان هم دوست ودشمن خود را نمي شناسد وهر كس دوستش مي شود توزرد از آب در مي آيد بهتر نيست رهبر خودشان گواهي استراحت براي بيماريهاي متعدد خودبدهد بلكه مردم كمتر صدمه ببيند وشايد عاقلي در اين مردم فرحيخته پيدا شد

 6. ناشناس گفت:

  خانه روزنامه ایران از پای بست ویران است!!!! یعنی می شه که عده ای فقط خودشون رو صاحب حق بدونن!! حتما می شه که ایران این مقاله بیخود رو نوشته. یک روزنامه در خدمت جوانفکر!!!!

 7. jamsheed گفت:

  روزنامه ايران دراينكه در اجراي حكم دادگاه جوان فكر بياد مظلوميت رهبري افتادنداز خوارق است .اگر شما معتقد به قانون هستيد چرا از مجاري قانوني اقدام نميكنيد چرا كسانيكه زماني خدمتي بنظام كردند فكر ميكنند كه قانون براي انها نيست واين تفكر زشت كه مسري هم شده بتكرار ديده ميشود در محاكمه ي جلال الدين پارسي كه يكنفر را سهوا يا عمدا كشته بود كاملا مشهود بودهمين اقايان درگفته هاي خود ازعدالت وعدم تبعيض معصومين در محاكمات بين يهودي ومسلمان دادسخن ميدهند

 8. khosrow گفت:

  با گوشه و کنایه نمیشه، لطفا مستقیماً بگوئید که احمدی نژاد می‌خواهد از حاکمیت باج بگیرد، که رفیقش جوانفکر را آزاد کنند.

 9. ناشناس گفت:

  هرکاری شود ظلم به رهبری نیست. خود رهبر ظالم تر از همه است. همه بلاها را او به سر ما و این مملکت و انقلاب آورد.

 10. ناشناس گفت:

  تنها واژه ای که به این رهبر نمی خورد، همان “مظلوم” است یا “ظلم به او” این آدم نشان داد که آدم بسیار بسیار نمک ناشناسی است. یک آدم پیدا نشد از او سوال کند که مگر این ملت به تو چه کرده است که اینگونه کمر قتل آنها و مملکت آنها را بسته ای؟ هر کاری به این بشر بشود، اصلا ظلم نیست.

 11. mani گفت:

  inja tebghe dalaele osoolgaraha bayad majeraye talhe o zobeyr ra be miyan keshid

 12. mani گفت:

  man benazaram barge barandeye ahmadinejad roo kardane tabani khodesh ba rahbari bar sare raeese jomhoor shodanesheh vaghti bebineh dareh ghargh misheh digaran ra ham ba khodesh ghargh mikoneh

 13. مسئول اوست گفت:

  هربلایی سر رهبر بیاید و مردم هرگونه راجع به او قضاوت کنند و حتی خطای کارهای نکرده را هم اگر پای او بنویسند حقش است. کسی که این اندازه زیاده خواه است و تمام وظایف را میخواهد قبضه کند، البته که باید در مظان اتهام هم باشد و آماده انواع و اقسام انتقاد ها و ایرادگیری ها و درصورت لازم باید خود را باری محاکمه هم آماده کند. این که نمی شود در هرکاری مداخله کند و هیچ مسئولیتی هم نداشته باشد. مثل شاه که هرکاره بود و بعد هم عده ای را زندانی کرد و فریادش بلند شد که صدای انقلاب شما را شنیدم. مردم می گفتند ما شاه نمی خواهیم دیکتاتور اصلی اوست و این شاه نخست وزیر تغییر میداد. احمدی نژاد عددی نیست. او مخلوق همین رهبری و بیت اوست. بارها مگر نگفت من با او جور جورم خوب حالا هم باید پاسخ گوی تمام خرابیهای این مملکت و سقوط رژیم و ورشکستگی مملکت باشد.