سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رییس جمهور برمه: آنگ سان سوچی می‌تواند رییس جمهور شود...

رییس جمهور برمه: آنگ سان سوچی می‌تواند رییس جمهور شود

چکیده :دو روز پیش شین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود که روند اطلاحات در برمه برگشت ناپذیر است. وی به مدت دو دهه عضو دولت سرکوبگر برمه بود که خانم سوچی را محکوم به حبس خانگی کرده بود....


تین شین، رییس جمهوری برمه در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفت در صورتی که مردم برمه در یک انتخابات آنگ سان سوچی، رهبر مخالفان این کشور را به عنوان رییس جمهور خود انتخاب کنند، وی نیز با آن موافقت خواهد کرد.

وی در این مصاحبه بر تعهدات خود درباره تغییرات دموکراتیک تاکید کرده و گفت با آنگ سان سوچی در این زمینه همکاری می‌کند.

دو روز پیش شین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود که روند اطلاحات در برمه برگشت ناپذیر است. وی به مدت دو دهه عضو دولت سرکوبگر برمه بود که خانم سوچی را محکوم به حبس خانگی کرده بود.

شین پس از حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، دستور داد بیش از ۵۰۰ زندانی، از جمله چند زندانی سیاسی آزاد شوند.


6 پاسخ به “رییس جمهور برمه: آنگ سان سوچی می‌تواند رییس جمهور شود”

 1. ناشناس گفت:

  کاش مستبد ما هم اجازه می داد قبل از ان که شیرازه کشور به هم بپاشد این ازادی را مردم پیدا می کردند تا ان گونه که می خواهند زندگی کنند و ان کسی را که دوست دارند به رئیس جمهوری انتخاب کنند

 2. ناشناس گفت:

  خوش به حال ان مردم که دیکتا تورشان به این نتیجه رسیده است .که باید حکو مت را به دست خود مردم واگذار کند

 3. ابراهيم گفت:

  سلام
  ديكتاتور عاقل هم داريم !
  رييس جمهور ديوانه هم داريم!
  معاون اول دزد هم داريم!
  رييس مجلس و قوه قضايه برادر هم داريم!
  دلار ٣٠٠٠توماني هم داريم!
  بخدا خاتمي هم نمي تواند جمش كنه!

 4. محمد گفت:

  باسلام
  هركز تصور نمي كرديم كه با بيرون كردن شاه و اسقرار حكومت اسلامي به اين روز بيفتيم . شما كاري كرديد تو اين هفت سال كه ما صد بار يادشاه افتاديم كي ايكاش بود بدبخت كي اين همه جنايت كرد حالا بدبود شما خوبي اخه اين جه روزكاري است كه سرمون اورديد واقعا تو اين هفتاد ميليون كسي ديكر نبود به عقايد شما نزديكتر باشه تا ما انقدر تو دنيا تحقير نشيم والا بلا خسته شديم جمع كنيد اين بي عقلي ها را ما را به خودمان رها كنيد صبر و طاقت ما هم اندازه اي دارد
  محمدت
  ياحسين ميرحسين

 5. ناشناس گفت:

  درد و بلای این رئیس جمهور دیکتاتور و مستبد برمه همراه با درد و بلای این خانم آن سان سوچی بخورد به فرق سر دیکتاتورهای بقیه کشور های مستبد که هرچه میخورند و فرمان و دستور میدهند باز سیر نمی شوند و نمی خواهند قبول کنند که اولا ملت هم حق بسیار دارد و بعد در یک قدمی گور ایستاده اند:

  به قول سعدی : چشم دنیا دار را یا قناعت پر کند یا خاک گور

 6. ازماست گفت:

  من هم وقتی شاه رفت گفتم عجب آدمهای احمق و ترسوییی بودیم که زودتر بیرونش نکردیم تا آن بلاها سرمان نیاید. دیگر بعد از این هیچ کس نمی تواند برما دیکتاتوری کرده و مستبدانه با ما رفتار کند، پدرش را در می آوریم. حالا میدانیم با دیکتاتور چطور رفتار کنیم. گفتم من به سهم خود قسم می خوردم هرجا انحراف و کجی دیدم بگویم و بنویسم. اما متاسفانه حسابها غلط از آب درآمد و حکومتی برما مستولی شد و دیکتاتورهایی برما حکومت کردند که گفتیم شاه نور به قبرت ببارد. در مقایسه با اینها تو عجب آدم رحیم القلب و خوش نیتی بودی. اگر تو دیکتاتور و مستبد بودی پس اینها که ازشیطان هم بدترند چه کاره اند. خلاصه با کمال تاسف به این نتیجه رسیدم که ما ملت بد هستیم و دیکتاتور پرور و افراط تفریطی. خودمان به افراد آنقدر رو میدهیم و تعریف و تمجید می کنیم که طرف باورش می شود و بعد رفته رفته ارث پدرش میرزا جواد را ازما مطالبه می کند.