سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جهانگیری: اقتصاد با بحران جدی روبرو است / دروغ سکه رایج شده است...

جهانگیری: اقتصاد با بحران جدی روبرو است / دروغ سکه رایج شده است

چکیده :در فضای سیاست داخلی شکاف‌های عمیقی بین جریانات سیاسی پدیدار شده است؛ حتی بین گروهی که حاکم هستند نیز شکاف‌هایی مشاهده می‌شود. اقتصاد کشور نیز با بحران جدی روبه‌رو است؛ به طوری که فشار زندگی بر مردم بسیار سنگین شده و از طرفی، در اقتصاد کلان کشور، به علت عدم سرمایه‌گذاری‌های مناسب در طول سال‌های گذشته، امروز موضوع بیکاری و تورم و نیز عقب‌ماندگی توسعه کشور نسبت به کشورهای همسایه به مشکل جدی تبدیل شده است....


روزنامه اعتماد در گفت­وگویی با اسحاق جهانگیری، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران نوشت:

من فکر می‌کنم یکی از دشوارترین و خطیرترین دوران جمهوری اسلامی ایران، همین مقطعی است که در آن قرار گرفتیم. ما در دوران‌هایی با فشارهای خارجی یا جنگ روبه‌رو بوده‌ایم، ولی در این دوره‌ها در مسائل سیاسی داخلی مشکل نداشتیم. یا زمانی در مسائل اقتصادی شرایط سختی را سپری کردیم، اما در مسائل سیاسی داخلی و بین‌المللی مشکل جدی قابل توجهی نداشتیم.

متاسفانه در مقطع کنونی در همه زمینه‌ها با چالش‌های جدی مواجه هستیم و این چالش‌ها با یکدیگر همپوشانی پیدا کرده و روی هم قرار گرفته‌اند. به همین دلیل شاید در خطیرترین دوران قرار داشته باشیم. در شرایط فعلی ما در فضای بین‌المللی با تحریم‌های ظالمانه جدی روبه‌رو هستیم و دشمنان به حدی جسور شده‌اند که با واژه‌های بسیار تند علیه حکومت و نظام صحبت و ما را تهدید می‌کنند؛ به‌گونه‌یی که مسوولان داخلی وادار به عکس‌العمل در مقابل آنها می‌شوند.

در فضای سیاست داخلی شکاف‌های عمیقی بین جریانات سیاسی پدیدار شده است؛ حتی بین گروهی که حاکم هستند نیز شکاف‌هایی مشاهده می‌شود. اقتصاد کشور نیز با بحران جدی روبه‌رو است؛ به طوری که فشار زندگی بر مردم بسیار سنگین شده و از طرفی، در اقتصاد کلان کشور، به علت عدم سرمایه‌گذاری‌های مناسب در طول سال‌های گذشته، امروز موضوع بیکاری و تورم و نیز عقب‌ماندگی توسعه کشور نسبت به کشورهای همسایه به مشکل جدی تبدیل شده است.

در حوزه فرهنگ نیز همین‌گونه است. همان‌طور که قبلا هم گفته‌ام، بالاخره جامعه‌یی که مدعی بود می‌خواهد ارزش‌های اسلامی را مستقر کند، متاسفانه موضوعاتی، همچون دروغ و تهمت، سکه رایج شده است. ارزش‌های اخلاقی، بزرگ‌ترین رسالتی است که حکومت دینی هدف قرار داده، اما متاسفانه در مقطعی قرار گرفتیم که رذایل اخلاقی پررنگ شده و ارزش‌های اخلاقی به انزوا کشیده شده و اینها چالش‌هایی جدی است.


5 پاسخ به “جهانگیری: اقتصاد با بحران جدی روبرو است / دروغ سکه رایج شده است”

 1. ناشناس گفت:

  ان زمان که این قا نون اساسی متحجرانه و مستبدانه را نوشتند .باید این چنین روزگاری را پیش بینی می کردند . این همه اختیار به یک ادم ….
  و مستبد و خود شیفته به نام ولایت مطلقه داد ند .سر نوشت مردم و کشور به این جا رقم خورد . حالا هم این ادم پا به راهی گذاشته است .که پسو پیش ندارد ……..

 2. ناشناس گفت:

  چرا نمی گوئی این بلا ها را کی بر سر مردم اورده است

 3. ناشناس گفت:

  این بلاها چه ربطی به قانون اساسی دارد؟آهان!!! ربطش اینه که قانون اساسی اجرا نمی شه و آقای رییس اصلا اون رو قانون نمی دونه. بیخودی کامنت نذارید و فکر نکنید ما گاگولیم. مسئولیت مستقیم بحران کن

 4. علی گفت:

  بدترین مورد وضع فعلی این است که مردم شوکه شدند و فهمیدند مسئولین چقدر کوچک و بی برنامه هستند و فقط بفکر خودشان و نفس خودشان هستند مردم شوکه شده فهمیدند مسئولین بی برنامه هستند و پیش بینی یک هفته آینده را هم نمیکنند و در کل مردم در هر سطحی که باشند می بینند که از همه سران بزرگتر و آینده نگرتر هستند و طبعآ با برنامه تر هستند.

 5. mehdi گفت:

  اتفاقا همین قانون اساسی هست که سرنوشت یک کشور 70 میلیونی رو داده دست یک عده آدم متحجر که دین رو با هزار کلک میخوان تو حلق مردم کنند و یک نفر به اسم ولایت فقیه جای شاه سابق روگرفته و دیکتاتوری میکنه.