سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کاریکاتوریست اراکی بالاخره تبرئه شد...

کاریکاتوریست اراکی بالاخره تبرئه شد

چکیده :محمود شکرایه، کاریکاتوریست نشریه «نامه امیر»، پرتیراژترین نشریه استان مرکزی، که محکومیت او به شلاق جنجال آفرین شده بود، بالاخره در دادگاه مطبوعات تبرئه شد. او چهره نماینده اراک را با لباس ورزشی به تصویر کشیده بود....


کاریکاتوریست اراکی که محکومیت او به شلاق جنجال آفرین شده بود، بالاخره در دادگاه مطبوعات تبرئه شد و کاریکاتور او “نقدی با زبان طنز به پاره ای از اقدامات یك مسئول” تشخیص داده شد.

به گزارش کلمه، محمود شکرایه، کاریکاتوریست نشریه «نامه امیر» که پرتیراژترین نشریه استان مرکزی است، به خاطر ترسیم کاریکاتور احمد لطفی آشتیانی، نماینده اصولگرای مجلس هشتم از اراک، کمیجان و خنداب، به تحمل ۲۵ ضربه شلاق محکوم شده بود که دادگاه مطبوعات استان مركزی به دلیل اهانت آمیز تشخیص ندادن كاریكاتور محمود شكرایه را تبرئه كرد. این کاریکاتوریست، چهره نماینده اراک را با لباس ورزشی به تصویر کشیده بود.

اکنون سایت دادگستری كل استان مركزی با قراردادن خبری به نقل از قاضی عدالتخواه در رابطه با اتهام محمود شكرایه به دلیل ترسیم كاریكاتور سید احمد لطفی آشتیانی اعلام كرده: با توجه به باقی بودن ایشان بر شكایت خود علیرغم نظر هیئت منصفه بر بزهكار بودن متهم، دادگاه كاریكاتور مزبور را حاوی نكات اهانت آمیز تشخیص نداده بلكه آنرا نقدی با زبان طنز به پاره ای از اقدامات یك مسئول تشخیص داده و در نهایت حكم برائت كاریكاتوریست آقای محمود شكرایه صادر کرده است.

پیش از این دادگاه اراک در حالی کاریکاتور کشیده شده از نماینده این شهر را مصداق توهین تشخیص داده بود که بسیاری از صاحبان هنر با این تشخیص مخالف بودند و بسیاری از فعالان رسانه ای نیز تاکید می کردند که چنین تفسیرهایی در نهایت نتیجه ای جز نقض آزادی های قانونی نخواهد داشت.

بر اساس اعلام دادگستری استان مرکزی، حكم تبرئه این فعال مطبوعاتی، قابل تجدیدنظرخواهی در دیوان عالی كشور است. البته این امر مشروط به این است که شاکی به این حکم اعتراض کند؛ حال آن نماینده اراک پیش تر گفته بود شکایت خود از این کاریکاتوریست را پس گرفته است، و البته این موضوع مورد پذیرش دادگاه قرار نگرفته یود.


3 پاسخ به “کاریکاتوریست اراکی بالاخره تبرئه شد”

 1. ناشناس گفت:

  از بس این نماینده ها روزنامه نمی خونن و اگرم بخونن کاریکاتورش رو نگاه نمی کنن و با این هنر آشنا نمی شن و بعد هم می شن وزیر و اونم از نوع ارشادی اش! اینجوری می شه که کاریکاتوریست ها رو آزار می دن. مگه آزار داری؟؟؟؟

 2. نرگس گفت:

  مبارک باد

 3. پسر کوروش کبیر گفت:

  3000.000.000.000 تومن چی شد ؟؟ اینو باید جواب بدن ؟؟؟؟ دیر یا زود !! من عقده دار شدم . جواب میخوام !