سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فیلم/ مستند «والعصر» درباره زندگی آیت الله العظمی منتظری...
» به بهانه نودمین سالروز تولد فقیه فقید

فیلم/ مستند «والعصر» درباره زندگی آیت الله العظمی منتظری

چکیده :کلمه در نودمین سالروز میلاد آیت الله العظمی منتظری، برای یادآوری نام و مرام ایشان، فیلم مستند «والعصر» را که به کارگردانی علی فاتحی درباره زندگی این مرجع فقید ساخته شده و سال گذشته برای اولین بار از تلویزیون رسا پخش شد، بازنشر می کند....


کلمه: آنچه در زیر مشاهده می کنید،‌ فیلم مستند «والعصر» است که درباره زندگی آیت الله العظمی منتظری ساخته شده است.

در این فیلم مستند ۴۵ دقیقه ای که آن را “علی فاتحی” کارگردانی کرده، علاوه بر بخش هایی از سخنان و دیدگاه های فقهی و سیاسی آیت الله العظمی منتظری؛ عزت الله سحابی، احمد سلامتیان، محمدجواد اکبرین، رضا علیجانی، یوسفی اشکوری، مسعود ادیب، فرخ نگهدار و موحدی نیز به بیان ویژگی های این فقیه عالیقدر می پردازند.

کلمه در نودمین سالروز میلاد این عالم ربانی و برای یادآوری نام و مرام ایشان، این فیلم را که اولین بار سال گذشته از تلویزیون رسا پخش شد، برای استفاده علاقه مندان باز نشر می کند:برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید.


17 پاسخ به “فیلم/ مستند «والعصر» درباره زندگی آیت الله العظمی منتظری”

 1. ناشناس گفت:

  دم سازندش گرم . فیلم جالبی بود

 2. ناشناس گفت:

  یاد پدر عزیزمان منتظری کبیر گرامی باد. هیچ چیز بیشتر از زنده کردن نام و یاد منتظری کبیر دیکتاتور را عصبانی نمی کند و حس حسادت او را تحریک نمیکند. در نزد او گناهی بزرگ تر و نابخشودنی تر از سخن گفتن در مورد حضرت آیه الله منتظری و بزرگداشت یاد ایشان وجود ندارد.

 3. مسعود گفت:

  خخخخخخخخخخخدا رحمتش كند،خون گريستم!!

 4. موسوی گفت:

  آیت پاکی , صداقت , درایت و سیاست منتظری , عاشق زنده و مرده ات هستم . دیانت تو در این مقطع از تاریخ اسلام در ایران بسیاری از سیاه کاریها را که به نام اسلام اتجام میشد را رسوا و دربدر کرد . خدا را شکر که از دین پاک اسلام چنین محافظت نمود. تو پرده خدا بودی میان اسلام راستین و اسلام فریب , تو کشتی نوح بودی , خداوند تو را برای نجات انقلابیون راستین از چنگال دهشتناک تزویر دینی فرو فرستاد . ای پدر بزرگوار انقلاب ایران ,تنفیذ مقام ملی برای قیام علیه استیداد سیاه شاهنشاهی و تحمل زندان و شکنجه و تبعید به تو بعد از آقای خمینی و ایت الله طالقانی رتبه سوم بخشیده بود اما به جرات و بی تردید و به حق پس از پیروزی انقلاب اسلامی مردتر از تو مردی نبود ……….بهشت جایگاهت و راهت پر رهرو باد.

 5. ناشناس گفت:

  سلام بر تو ای پدر روحانی. ای بزرگمرد. ای رئوف. ای مهربان. برای ما دعا کن ای مرد خدا.

 6. ناشناس گفت:

  نامش در تاریخ ایران بعنوان مردی صادق و معتقد و صاف و ساده و زلال باقی خواهد ماند. پست و مقام و بقیه داستانها به خاویار مبارکش نبود. زمانی که همه از آیت الله خمینی به شدت وحشت داشتند و واقعا از هیبت او وحشت داشتند، این مرد، مرد مردانه در برابرش ایستاد و آن نامه های جانانه را نوشت که کسی جرات نوشتن یک دهم آنها را هم نداشت. آیت الله خمینی هم با شناختی که از زلالی و پاکی و اعتقاد او داشت، احترامش را محفوظ داشته فقط دستور داد که تدریس بپردازد و سمت قائم مقامی را هم از او گرفت که البته فکر اشتباهی بود. باید پس از ایشان کسی سر کار می آمد که خرابی ها آباد می کرد و بر دلهای ریش مرحم میگذاشت. که متاسفانه آنگونه نشد و این دسته حریص ها بر سر کار آمدند وانقلاب را به این جایی رساندند که امروز از آن کشتی شکسته ای بیش نمانده است. نامش همواره به نیکی یاد خواهد شد.

 7. مشهد گفت:

  خدایا از گناهم بگذر،روزی بقدری در خواب غفلت بودم که توهین به این پیرمرد روحانی افتخارم بود .به لطف انتخابات 88 از خواب غفلت بیدار شدم و با حقایق تلخ اشنا گشتم .برادران حلالم کنید…

 8. ناشناس گفت:

  رسیدن به مقام رهبری را فدای انسانیت خود کرد. برای رسیدن به قدرت در برابر جنایت تابستان 67 نه تنها سکوت نکرد که با صدای رسا زبان به انتقاد گشود.

  کدام یک از ما از شجاعت، درایت و انسانیتی در این حد برخورداریم.

 9. mahmud گفت:

  گرچه با برخی دیدگاههای مذهبی آیت الله منتظری مخالفم ولی صداقت و شهامت او ستودنی بود.

 10. امير گفت:

  روحش شاد و يادش گرامي باد.

 11. aliirani گفت:

  vvvvvروحش شاد مظهراسلام وتداعی کننده ائمه اطهار ومسماومصداق آیت الله، حجت وبرهان خدای رحمان بربندگانش

 12. جواد رهجو گفت:

  بزرگمردا که تو بودی….

 13. حجت گفت:

  ااو امونه بارز مردی بود مبارز مجاهد صابر و نستوه
  او از قدرت گذشت انتقاد کرد تا در حق فاتلان پسرش جفا نشود
  درود خدا بر ایت الله منتظری

 14. حجت گفت:

  تو نمونه بارز مردی بود مبارز مجاهد صابر و نستوه
  او از قدرت گذشت تا در حق قاتلان پسرش جفا نشود
  او همان کاری را کرد که امام علی پس از ضربت خوردن به امام حسن وصیت کرد و فرمودند نگذارید حتی در حق ابن ملجم جفا شود
  ای کاش کسی می توانست معنای واقعی شیعه بودن را مانند منتظری به این روحانیون سنی شیعه نما بفهماند

 15. علي گفت:

  انشاءا… با اربابانش محشور شود

 16. یه منتقد گفت:

  اینگونه برخورد رو نمیپسنمدم برخوردی از روی تعصب نسبت به یک شخص!اگر اقای منتظری حامی رهبر وو….میشد با یان مه علم شما اینگونه از او طرفداری میکردید؟ مطمئنا نه!چون الان احساس میکنید همفکر بعضی ها بودشما او رو تقدیس میکنین.به نظرم در کلیت اقای منتظری مردی ارجمند و عزیز و حامی کلیت نظام اسلامی و در عین حال منتقد بود

 17. العبد گفت:

  ايشان مصداق عالمى بودند كه به علم خود عمل نكرده و به دليل مخالفت مغرضانه با ولى فقيه عصر خويش عاقبت بخير نشدند
  باشد كه به واسطه تقرير و طلب مغفرت رهبرى به مناسبت رحلت ايشان ، مورد رحمت خداوند قرار گيرند