سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » جنایت کهریزک؛ ننگی که از دامن این حاکمیت زدوده نخواهد شد...
» آمران بر مسند و در مصونیت؛ قربانیان همچنان در مظلومیت

جنایت کهریزک؛ ننگی که از دامن این حاکمیت زدوده نخواهد شد

چکیده :پرونده جنایت کهریزک کارنامه و کتاب تاریخ اقتدارگرایان حاکم است. این اسناد گویای ناکارآمدی نظامی است که می خواهد برای دنیا نسخه بپیچد و داعیه رهبری منطقه‌ای و جهانی را در سر می پروراند. سرنوشت رسیدگی به این پرونده ملی، نشان از ضعف ساختاری و سیستمیک نظام مبتنی بر فردیت دارد؛ آنجا که قانون و مقررات تنها کاغذ پاره‌ای است که نه قانونگذار حامی آن است و نه مجری خود را ملزم به اجرای آن می داند....


کلمه – گروه سیاسی: بیش از سه سال از جنایت کهریزک می گذرد و این روزها همزمان با سالگرد ترور دکتر سودبخش*، انتشار خبر آزادی قاضی حیدری فر و ابقای قاضی مرتضوی بر مسند سازمان تامین اجتماعی، بار دیگر نام کهریزک و بازداشتگاه مخوف آن را در افکار عمومی مطرح ساخته است.

وقتی در دادگاه فرمایشی جنایات این بازداشتگاه که برای فروکش کردن بخشی از التهاب جامعه برگزار شد، اعترافات و اسنادی در معرض قضاوت عمومی قرار گرفت، ابعاد گسترده تری از این فاجعه ملی از زبان مسئولان قضایی جمهوری اسلامی بیان شد که نشانگر بخشی از عمق یک خشونت سازمان یافته و نهادینه شده در نظام قضایی و امنیتی کشور است.

دادگاهی که برگزار می شد تا عاملان و آمران شهادت محسن روح الامینی، محمد کامرانی، امیر جوادی فر و نیز رامین قهرمانی، احمد نجاتی کارگر و پزشک وظیفه رامین پوراندرجانی را به جزای اعمالشان برساند، اما آنقدر فرمایشی بود که خانواده قربانیان حتی راضی به اجرای حکم قصاص متهمان نشدند، و به امید محاکمه عاملان و آمران اصلی چشم انتظار ماندند.

انتظاری که پس از دو سال هنوز به نتیجه نرسیده و حتی قضات عزل شده از حضور در دادگاه مبرا شده اند و هر ماه یک مقام قضایی وعده می دهد که به زودی دادگاهی برگزار می شود، اما نه تنها دادگاهی تشکیل نمی شود که آنان با فراغت بال از مسندی به مسندی می روند.

جنایت کهریزک، پرونده‌ای است ملی که حیثیت نظام را در عالی ترین سطوح خدشه دار کرده است. بررسی نشدن جرایم آمران و عاملان این جنایت و محدود کردن آن به مجازات چند نفر، آنگونه که پیش از این در خصوص جنایت حمله کوی دانشگاه 78 و پرونده های دیگر مشابه دیده ایم، نشان از سطحی بودن رسیدگی به فاجعه‌ای عمیق دارد.

خاطره هایی که از این جنایت ننگین بر جا مانده و با هیچ رنگی پاک نخواهد شد، سند رسوایی اقتدارگرایانی است که با سرقت انقلاب اسلامی و منحرف کردن نظام برآمده از آن، کار را به جایی رساندند که پس از سه دهه از فعالیت جمهوری اسلامی، روی بسیاری از جنایتکاران سابق سفید شود:

 

 • کتک و شلاق در صف‌های منظم؛ حتی مجبور به فحاشی به خود و ناموس خود نیز می‌شدند و یا روی بدن آنها بنزین ریخته و ساعت‌ها در هوای گرم تابستانی در زیر آفتاب نگه می‌داشتند، یا مجبور به لیس زدن کاسه توالت کلانتری شده‌اند
 •  در یک سولهٔ ۲۰۰ متری بدون وجود دستگاههای تهویهٔ هوا، چندین معتاد کراکی که امیدی به زنده ماندن آنها نیست و بدن‌هایشان کرم گرفته، دراز به دراز بر روی زمین افتاده‌اند؛ و در کنار آنها، بازداشت شدگان نگهداری می‌شوند. بازداشت‌شده‌ها حدود ۱۰۰ نفرند که به این محیط غیر بهداشتی با هوای نامطبوع منتقل شده‌اند. آنها صف می‌کشند تا بتوانند از زیر در، ولو برای دقیقه‌ای از هوای بیرون تنفس کنند. یکی از بازداشتی‌ها در اثر برخورد باتوم به سرش، کم کم بینایی خود را از دست داد.
 •  جوادي فر تمام دنده هايش شكسته بود و قرنيه چشم و دماغ و فك او نيز شكسته و پاره شده بود و او را با کتک سوار اتوبوس کرده اند و کمیجانی به او شلاق زده بود. کمیجانی با لگد به پهلوی جوادی‌فر که از حال رفته بود می‌زده و می‌گفته بلند شو فیلم بازی نکن! به رغم وخامت حال شهید جوادی فر و معرفی وی به بهداری بازداشتگاه، به جاي مداوا به او گفته بودند بزرگ مي شود و يادش مي رود! یکی از شاهدان تصریح کرده که به رغم تلاش بازداشت شدگان برای جلب نظر مسئولان به وخامت حال شهید جوادی فر، به آنها گفته شده است که می‌خواهند او را اعدام کنند پس بذارین همین‌ جا بمیره!
 •  شهید روح الاميني بر اثر چركي كه پشتش وارد شده بود بي حال و كسل بود و در كهريزك ايستاده مي خوابيد و پشتش جوش داشت و كل بدنش چرك كرده بود. به رغم عفونت شدید شهید روح الامینی، خمیس آبادی به زخمهای عفونی او با کمربند ضربه زده است.
 • محمد کامرانی در روز دوم دچار عفونت بود و نمی توانست تکان بخورد و در آمارگیری مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود… کامرانی تا لحظه ورود به اوین مثل بقیه بچه‌ها بود و همراه همه کتک خورد… نحوه برخورد با مرحومین خیلی وحشیانه بود و محمد کامرانی نیز به همین صورت و با شکنجه مأمورین و ضرب و شتم بازداشت کننده‌های اولی فوت کرد. داخل اتاق حتی قادر به ایستادن نبود و به زمین می افتاد تا اینکه او را به بیرون بازداشتگاه بردند… محمد کامرانی که داخل اوین حالت غش و تشنج به او دست داد و رنگش پریده بود و می گفت پاهایم شل شده که فکر کردم قند خونش پایین آمده که بعد از چند روز فوت کرد… بچه‌ها را شکنجه کردند و طاقت نداشتند زنده بمانند… علت فوت آنها کثیفی زندان و آب و محل بود و به آنها دود و گازوئیل می دادند!

اینها تنها چند نمونه از حجم مهیب جنایات بازداشتگاه کهریزک است که در دادگاه فرمایشی رسیدگی به این پرونده عنوان شده بود. جنایاتی که نه تنها خانواده‌ها را از خود بی‌خود کرده بود، که حتی مسئولان قضایی هم ظاهرا حیرت زده بودند از اینکه چنین اتفاقاتی در زندان‌های جمهوری اسلامی رخ داده باشد؛ رفتارهایی که تنه به تنه جنایت‌های شهیر تاریخی می‌زد، آن هم نسبت به کسانی که هیچ جرمی مرتکب نشده اند و صرفا به دنبال دستور “جمع کردن مردم از کف خیابان ها” آنان را که حتی شعار نمی دادند و به آرامی از رای گم شده‌شان پرسشگری کرده بودند.

عامل این جنایات چه کسی می تواند باشد؟ یکی از بازداشت شدگان که جان سالم از کهریزک به در برده است، در رابطه با برخورد قاضی علی اکبر حیدری فر با دستگیر شدگان راهپیمایی سکوت سی و یک خرداد ماه، می نویسد: او گفت بنویس، و “اگر ننویسی همینجا میکشمت بعد میگم تو تظاهرات مرده بوده اینقدر میزنمت که هیشکی نتونه بشناستت!!!”

همین یک جمله برای پاسخ به آن سؤال کافی است. شاید دیگر لازم نباشد حتی دادگاهی تشکیل شود و کسی را به محکمه عدل بکشاند. وقتی یک قاضی جمهوری اسلامی به خود اجازه می دهد با بازداشت شدگان بی‌گناه اینگونه رفتار کند، همان کسی که به راحتی از کشتن حرف می زند و ابایی ندارد که آنقدر بزند تا کسی نتواند مضروب را حتی شناسایی کند، مثل بلایی که سر خیلی از زندانی‌ها آمده بود؛ دیگر نکته مبهمی باقی نمی ماند. و او همان کسی است که در ملأ عام در روز روشن برای مردم کوچه و بازار “اسلحه” می کشد و تهدید به مرگشان می کند و تیر هوایی شلیک می کند.

اصرار بر اینکه کسی مرتکب جرمی نشده که بخواهد به آن اعتراف کند، بی‌فایده است. شیوه مرتضوی و نزدیکانش هم سال‌ها همان بوده، و شاگرد خلفش حیدری فر هم همانگونه در برخورد با بازداشت شدگان رفتار می کند. یک قلم و یک کاغذ و دیگر هیچ. باید بنویسی هر چه دیکته می کنند. چون ننویسی -به گفته بازداشتی آزاد شده از کهریزک- جوابش “فحش و ناسزاست. یکی که ننوشته بعد از فحش و ناسزا با مشت به دهانش کوبیده شده و دهانش که حتی در اعتراض به رایش هم گشوده نشده بود، پر از خون شده است!”

و اینک این قاضی عزل شده و استادش سعید مرتضوی، با این همه جنایاتی که در پرونده‌شان هست، آزادند و نه فقط آزاد، که بر جان و مال مردم مستولی اند و همزمان، دلسوزان و منتقدان و معترضان بی‌هیچ جرمی در زندان‌هایی که بسیاری از آنها از کمترین امکانات برخوردار نیستند، به سر می برند.

روایت شکنجه ها و رفتارهای خشن با بازداشت شدگان از یک سو و عدم نظارت و مدیریت و مبسوط الید بودن ماموران زندان و نیروهای امنیتی و انتظامی از سوی دیگر، نشان از این دارد که نظام قضایی کشور از ویرانه‌ای که شاهرودی رئیس سابق وعده داده بود هم ویران تر شده و نیازمند یک تغییر کلی مبتنی بر ارزشهای مبتنی بر احترام به حقوق بشر است؛ آنچنان که نباز به تغییراتی مشابه در بخش های دیگر ساختار موجود هم کاملا محسوس است.

سند قرار نهایی صد و دو صفحه‌ای پرونده کهریزک که نتیجه تحقیق بازپرسی سازمان قضایی کشور بود و اقرارات و اظهارات شهود را در بر می گرفت، گویای چکیده واقعیت هایی است که در زندانها و بازداشتگاههای کشور اعمال می شود، و پژواک فریاد مظلومانی که به قول افسر نگهبان “به جایی نمی رسد” چرا که اینجا “آخر دنیاست”.

در نظام خودکامه، آنجا که کسی در مقابل قانون مسئولیت ندارد و هر کس موظف است بالا دستی خود را خشنود کند. حکم می دهد و قدرت مطلقه است، نتیجه این می شود که چندین تن قربانی ظلم عریان می شوند و جان می سپارند و اثرات عمیق روحی و عاطفی ناشی از سوء رفتارها و شکنجه‌ها سالها بر قربانیان باقی می ماند و نهایتا حاکم خودکامه تنها با تاخیر و پس از گذشتن کار از کار و رسیدن کارد به استخوان، امر به بستن یک بازداشتگاه می دهد! بدون اینکه حتی به همان جنایات مورد اعتراف هم به درستی رسیدگی شود.

بی شک هر یک از جنایاتی که تنها در کهریزک اتفاق افتاد، قابلیت آن را دارد که دولتی را ساقط، مسئولی را عزل و آمرانی را به میز عدل بکشاند. ولی آنجا که “مصالح نظام” جایگزین “کرامت انسان” می شود و “ظلم” و “جنایت” در تفسیر واژگان “عدالت اسلامی” مبنای عمل قرار می گیرد، آمرانی در سایه حمایت حاکم از یک پست به پست دیگر و از مأمنی به مأمن دیگر می گریزند.

چتر حمایتی حکومت از آمرانی که “مرضای ولایت امر” در سر داشتند، چنان گسترده است که مرتضای نامشان تنها در بخشی کوچک از سند رسوایی شهود و اعترافات پرونده کهریزک می آید.

همان مرتضایی که به همراه عصای دستش این روزها نه تنها به پای میز محاکمه کشیده نشدند، بلکه با افتخار بر مسند ثروتمند‌ترین سازمان کشور تکیه است و دیگری با نفوذی که به واسطه خوش خدمتی‌هایش به هم زده است، با آنکه پرونده اش اتهاماتی مستوجب مجازات اعدام وجود دارد، حتی تا تکمیل پرونده هم در زندان نمی ماند و به پاس خدماتش در کهریزک، به راحتی “زورگیری”، حمل مواد مخدر” و “قاچاق عتیقه جات” بر او بخشیده می شود تا به سر کار خود در ستاد مبارزه با قاجاق بازگردد! در حالی که هر روز در گوشه ای از این کشور، دانشجویی، فعال مدنی، استادی، روزنامه نگاری و فعال سیاسی به حبس فراخوانده می شود.

اما با همه کتمان ها که در جریان رسیدگی به جنایت کهریزک انجام شد، همین گزارش دادگاه‌های کهریزک به تنهایی شاهدی بر مظلومیت ملت ایران است که فرزندانش بی‌هیچ جرمی به حبس رفتند و در غیر انسانی ترین شرایط ممکن بازداشت و شکنجه شدند و حالا آمران در حاشیه امنیتی که “نظام” برای آنان فراهم کرده است، در حال برنامه ریزی برای جنایت دیگری هستند.

کهریزک دنباله طبیعی قتلهای زنجیره‌ای و حمله به کوی دانشگاه است. آنجا که باز قاضی مرعوب حکم به مجازات چند مهره دست چندم می دهد و عوامل اصلی را آزاد می گذارد تا برای تثبیت نظام مهره چینی کنند و با حذف و ارعاب چند صباحی دیگر حکومت کنند.

پرونده جنایات کهریزک نشان از بی‌بند و باری و هرج و مرجی دارد که در نظام قضایی و سیاسی کشور ما ساری و جاری است. آنجا که یک مامور به خود حق می دهد زندانی را عریان کند و در حیاط بچرخاند و دیگری را به گودال بیفکند و ساعتها گرسنه و تشنه نگه دارد، تازیانه به پیکر زخمی زندانی بزند و دهها عمل غیر انسانی دیگر که هر روزه گزارشش از زندان های اوین و رجایی شهر، اهواز و بهبهان، بابل و مشهد و … به گوش می رسد، انجام دهد.

پرونده جنایت کهریزک کارنامه و کتاب تاریخ اقتدارگرایان حاکم است. حتی بی‌هیچ تفسیر و تحلیلی، این اسناد گویای ناکارآمدی نظامی است که می خواهد برای دنیا نسخه بپیچد و داعیه رهبری منطقه‌ای و جهانی را در سر می پروراند. سرنوشت رسیدگی به این پرونده ملی، نشان از ضعف ساختاری و سیستمیک نظام مبتنی بر فردیت دارد؛ آنجا که قانون و مقررات تنها کاغذ پاره‌ای است که نه قانونگذار حامی آن است و نه مجری خود را ملزم به اجرای آن می داند.

پرونده جنایت کهریزک به تنهایی قابلیت آن را دارد که سند محکومیت حکومتی باشد که درخواست کرسی برای شورای حقوق بشر دارد. کهریزک، سند گویایی برای آن دسته از مجامع بین المللی است که برای اعمال خشونت علیه یک فرد رسانه‌ها را پر می کنند از بیانیه و اطلاعیه، ولی علیه خشونت سازمان یافته و نهادینه شده سکوت می کنند و لب به اعتراض به دولتی نمی گشایند که تنها نگرانی‌شان از آن انرژی هسته‌ای است.

*عبدالرضا سودبخش پزشکی بود که در ۳۰ شهریور ۱۳۸۹ در تهران ترور شد. او از پزشکان مرتبط با بازداشتگاه کهریزک بود که قربانیان تجاوز را معاینه کرده بود و برای اعلام مننژیت به عنوان دلیل مرگ کشته شدگان بازداشتگاه، زیر فشار قرار گرفته بود.


52 پاسخ به “جنایت کهریزک؛ ننگی که از دامن این حاکمیت زدوده نخواهد شد”

 1. ناشناس گفت:

  مردم ناظر همه اعمال این حاکمان هستند و در تاریخ ایران هم اعمال ننگین و سیاهشان ثبت خواهد شد و ایندگان قضاوت خواهند کرد

 2. ناشناس گفت:

  مو بر تن انسان سیخ میشود این جنایتهای وحشتناک نتیجه آن خطبه خونبار واین که این رئیس جمهور به من نزدیکتر است میباشد

 3. ناشناس گفت:

  اگر شما نماینده اسلام ناب محمدی هستید، من از دین اسلام با کمال میل خارج می شوم واز اینکه این همه سال به این دین اعتقاد داشته ام توبه کرده و طلب عفو می کنم. این دینی که نماینده اش شما باشید عجب دین خشن و دشمن مردم است.

 4. لعنت برشما گفت:

  تا عاملان و آمران جنایت کهریزک در دادگاههای علنی و در حضور مردم و هیات منصفه محاکمه و به جزای جنایت های خود نرسند من مخالفت خود را با این رژیم همچنان ادامه خواهم داد. جنایتی به این آشکاری روی داده و عده ای از جوانان در زندانی مخوف به آن صورت حیوانی و واقعا بدتر از حیوانی کشته شده اند. حال شما به این بهانه که این حیوان مورد حمایت رهبری است و عده ای پست و بی وجدان هم از او حمایت می کنند و نامه فدایت شوم برایش می نویسند، مورد مرحمت ویژه قرار گیرد. رزیمی که توسط این گونه حیوانات حمایت شود، به درد همان حیوانها میخورد. هم سعید مرتضوی و هم آن بی ناموسی که به او فرمان داده که اینگونه رفتاری با مردم داشته باشد و هم تمام کسانی که تا کنون از محاکمه این حیوان جلوگیری کرده اند باید با سخت ترین شیوه محاکمه شوند. باید از خانواده تمام کسانی که در کهریزک کشته شدند و تمام کسانی که خون آنان خیابانهای تهران را رنگین کرد، به نحو شایسته جبران و اعاده حیثیت شود. باید جنایت کاران در هر پست و مقامی هستند به مجازات برسند. آیا اعتراض به شیوه انتخابات و اعتراض به انتخابات تقلبی مجازاتش آنست که مردم را اینگونه به گلوله به بنیدید؟ لعنت برشما که عمری سر ما مردم کلاه گذاشتید و مرتب برای امام حسین اشک ما را درآوردید و وقتی بر سرکار آمدید از یزید و ابن سعد و حرمله و شمر بدتر عمل کردید. من از هرچه روحانی دروغگو و حقه باز و دو روست بیزارم. شما کاری کردید که این همه ملت مومن و معتقد از اسلام فرار کرده رو به ادیان دیگر آوردند. هیچ حکومتی در عرض این چهارده قرن این اندازه به اسلام ضربه نزده بود. خداوند نسل شما را از روی زمین بردارد و مردم را از شر شما شیطان صفت ها خلاص کند. ای کسانی که باعث شرم و خجلت انسان ها در روی کرده زمین هستید. لعنت ابدی بر شما باد

 5. ناشناس گفت:

  این جنایتکاران بیمار روانی هستند. جنایت برایشان ایجاد لذت می کند و به همین دلیل دست به جنایت می زنند. من هنوز در تعجبم که چطور عده ای انسان روانی که اگر داخل خانه هایشان هم بروی می بینی که از شکنجه زن و فرزند خود نیز لذت می برند را توانسته اند اینچنین هدفمند برای سرکوب سازماندهی کنند! اینها را از کجا پیدا کرده اند؟ سابقه روانی اینها را چگونه کشف می کنند و در خدمت قدرت درمی آورند؟ این کار سالهاست که برنامه ریزی هدفمند می شود. دفاع از نظام و سرکوب برانداز و غیره مزخرفی بیش نیست. من باورم نمی شود که اینها از اول از لحاظ روانی سالم بوده اند و آموزش سرکوب دیده باشند. حاکمیت سابقه روانی این افراد را می داند و این انتخاب ها هدفمند است.

 6. قلم سبز گفت:

  آقای قاضی سعید وآقای حیدری فر مطمئن باشید روزی تاوان خونهای ریخته شده را خواهید داد در این مورد هیچ شکی به خودتان راه ندهید آن وقت حال وروزتان دیدنیست همانطور که حال وروز قذافی با کردن چاقو به ماتحتش دیدنی بود ما هیچ گاه خواهان خشونت وکشتار نیستیم جنبش سبز هیچ گاه دنبال خشونت نبوده است ولی وای به روزی که در دادگاه خلق محاکمه شوید ویا اینکه به دست مردم بی افتید وای به آن روز که دیگر هیچ کس نمیتواند جلو خشم مردم را بگیرد

 7. ناشناس گفت:

  اقای خامنه ای مساوی است با ایران اقای خامنه ای مساوی است با اسلام اقای خامنه ای مساوی است با عدالت اقای خامنه ای مساوی است با فهم اقای خامنه ای مساوی است با منطق اقای خامنه ای نماینده اوحد خداوند است اقای خامنه ای رهبر جهان مسلمین است اقای خامنه ای پاک کننده گناهان ما در اخرت و عیسی زمان است اقای خامنه ای نماینده مهدی موعود اقای خامنه ای در زمان تولد یا علی گفت و الی اخر در تمام این موارد اقای خامنه ای باسکوت خود مدعیان گزافه گو را تایید کرده به نام اقای خامنه ای و ولایت و امامت و حکومت او چه جنایتهایی که نشده است زندانها پر ازمخالفان نجیب این اقا شده و در کمال بی شرمی از رحمت اسلامی سخن میگوید هیچ کس به اندازه اقای خامنه ای جوانان را از اسلام نرانده است و اولین رنده شده ها ی از اخلاق بسیجیان دروغین هستند که برای استفاده از مزایای دنیا و دانشگاه و کار و اینده پذیرفته اند که ان باشند که دوست ندارند …

 8. javad گفت:

  دوست عزیزی که کامنت زدی گفتی اگه شما نماینده اسلام نابید من با کمال میل از این دین خارج میشوم :
  اولا که دین را نباید با این ادم های جنابت کار قاطی کرد اگر من هم تا کنون دینم را خفظ کرده ام بخاطر این بوده که میدانم حکومت ما اسلامی نیست و فقط نامی از ان دارد حتی اگر مسیحی یا… هم بودم این جنایتکاران را از ان جدا میدانستم. این ها اگر پای منافعشان وسط بیفتد به خدا هم کافر میشوند…

 9. ميهين گفت:

  تصور فيلم سينمايش هم ترسناك نزن نامرد واي خدا شكنجه

 10. shahed گفت:

  اين آقايي كه گفته من از دين خارج شدم نمونه همه افراد ضد انقلاب است،چون مشت نمونه خروار است، شما اگر دين داشتيد اين همه دروغ نمي نوشتيد،حالا كه دين نداريد حد اقل آزاده باشيد و اين نظر رو بگذاريد تا بخونند و بفهمند كه مخالفين نظام چه عقائد سستي دارند،به خدا اينها مخالف اسلامند؛و اگر با نظام مخالفند به خاطر مخالفت با اسلامه،بارها هم تو شعارهاشون با حذف كلمه “اسلام” از “جمهوري اسلامي” به اين اعتقادشون اعتراف كردند؛هركه از خدا بترسه با طناب پوسيده اينها به چاه نميره.

 11. moslem گفت:

  “إعملوا فسيري الله اعمالكم”
  اين نظام حاصل خون شهيدان.ما از خون شهيدان چشم نخواهيم پوشيد،شما اگر با نظام مخالفيد بايد براي تغيير آن از جنازه ما عبور كنيد ؛ما حاضريم جان و مال و عرض خود را در راه اسلام و ولايت فدا كنيم.شما هم توبه كنيد كه”ان الله يحب التوابين و يحب المتطهرين” اگر اسلام رو هم قبول نداريد حداقل آزاده باشيد و اين همه دروغ ننويسيد، يا اينكه نظرات مخالف رو حذف نكنيد،
  نصيحت:
  وعده حتمي خدا بر پيروزي اسلام بر همه افكار است”…ليظهره على الدين كله و لو كره المشركون”پس به نفع شماست كه به صف متدينين برگرديد و با تقوا باشيد”و العاقبة للمتقين”و بترسيد از روزي كه امر فرا رسد و شما توبه نكرده باشيد”و لا ينفع نفس ايمانها لم تكن آمنت من قبل”و وعده الهي حتمي است”و الله لا يخلف الميعاد”
  كساني كه به خدا و روز قيامت ايمان دارند با طناب پوسيده اين منافقين به چاه نروند.
  “و السلام علي من اتبع الهدى”

 12. میرهادی موسوی گفت:

  انان نفوذی های وابسته به سبزها بودند که دربدنه نظام نفوذ داشتند همان طوری که می زدند در خیابان همدیگر را نفله می کردند
  که خود رهبر انان را به دادگاه معرفی کرد

 13. میرهادی موسوی گفت:

  ولی انصافا باید یک چیزی را اعتراف کنم که جنبش سبز خوب برنامه ریزی کرده بود برای بعد انتخابات ومعلوم بود افراد خاصی برای این روزها اموزش دیده بودن

 14. ناشناس گفت:

  دچار تعجب نشوید که این ها این جانی ها را از کجا پیدا کرده اند. در هر حکومتی که با شیوه غیر انسانی اداره شود، همیشه از این نوع حیوانات پیدا می شود. حکومت ملی و مردمی و نیک خصال باشد، تاثیر مثبت روی مردم می گذارد و انسان بار می آورد. مثل اینها لجن باشد، لجن پرور می شود وحتی پاره ای از انسان ها را نیز مانند حیوانات و حتا وحشی تر از حیوانات بار می آورد. کارهایی می کنند که حیوانات رو سفید می شوند. بعنوان مثال حیوان هرگز نمونه خودش را نمی خورد. نمونه این وحشی گری ها، آن حیواناتی است که در زمان هیتلر در آلمان پرورش یافتند و آن انسان ها را صرفا به اتهام یهودی بودن آنگونه در کوره های آدم سوزی سوختند و خاکستر کردند. که حالا این بابا منکر آن شده است. یا حیواناتی که در روسیه استالینی آن جنایات را مرتکب شدند. یا آدمخواران دوره شاه اسماعیل و شاه عباس که معروف به “خام خوار” بودند و آنها را “چگینی” می نامیدند و با عرض پوزش از خاندان چگینی، اینها بازمانده همان حیوانات هستند. وقتی شاه دستور میداد بخورین، آنها به جان متهم افتاده و زنده زنده او را می خوردند و استخوانهایش را می لیسیدند و به جای میگذاشتند و درتواریخ آمده است که گاهی پیش آمد که وقتی چگینی ها به جان متهمی افتادند که او را بخورند، برسر اینکه کدام زودتر و بیشتراز همه از آن متهم بخورد جنگ شده، عده ای از این چگینی ها نیز به دست هم کشته شدند؟ می بخشید این صحنه های مشمئز کننده را برایتان نوشتم. اما به قول معروف “لا حیاء فی التاریخ” همان گونه که گفته اند: لا حیاء فی الدین. حقایق را باید گفت و نوشت. یا آن سردار بی پدر عرب که دشمن ایرانیان بود و قسم خورده بود هنگامی که به جرجانیان(ناحیه گرگان امروزی) دست یابد ازخون آنان آسیاب گردانده گندم آرد کرده و نانی پخته و خواهد خورد که انتقام خود را از حماسه مقاومت ایرانیان در برابر اعراب مسلمان بگیرد. وقتی جنگ را برد، همین کار را کرد اما چون خون دلمه می بست، بدون اطلاع این سردار حیوان صفت، مقداری آب در خون کردند و آسیاب را گردانده و آردی درست کرده و نانی پختند و دادند این سردار بی شرف بی صفت مثلا مسلمان، آن نان را کوفت کرد. این مطلب در تواریخ نوشته شده است. اما آن را مخصوصا در دسترش ما نمی گذارند که همواره ادعا کنند اسلام دین رافت و مهربانی است و مردم داوطلبانه آنرا پذیرفتند که ما متوجه نشویم این دین چه کشته هایی از ما گرفته تا خود را میان ما جا کرده است. چرا این بخش ها را در کتاب های دبستان ها و دبیرستانها نمی آورید؟
  ما به خیابان ها رفتیم و فریاد مرگ برشاه کشیدیم به امید آنکه حکومتی ملی و مردمی سرکارآید و شما آمده، سرما کلاه گذاشتید و انقلاب را ازما دزدیدید و حال این بلاها را سرما می آورید. انگار که این مملکت را اشغال کرده اید. حال تصور بفرمایید در قرن هفتم میلادی با آن توحشی که عرب ها داشته اند، وقتی به سرزمین حاصل خیز و ثروتمند ایران رسیدند، با چه وحشی گری مردم را کشته، نوامیس آنها را مال خود کرده و پس از انواع و اقسام بلاهایی که بر سرآنان آوردند، این بیچارگان را به عنوان غلام و کنیز در بازارها فروختند و بعد هم اسلام را بما عرضه کردند. بی جهت نبود که وقتی فیروز ابولولو این غلامان و کنیزکان را میدید که در مدینه می گردانند، زار زار برحال و روز آنان میگریست و میگفت” از دیدن آنها دلم می خاید” هم او بود که بهانه یافته و عمر خلیفه فاتح ایران را که ایرانیان در زمان او به روز افتاده بودند کشت و نام خود را در تاریخ باقی گذاشت. حقایق را بدون ترس و وحشت باید نوشت و روی واقعی را به مردم نشان داد.

 15. ناشناس گفت:

  به نظرم در ماجرای مرتضوی عملکرد احمدی نژاد قابل دفاع تر است تا امثال زاکانی و توکلی…احمدی نژاد حداقل اینقدر معرفت داشت تا مهره ی زمین خورده را لگد نزند اما امثال زاکانی و توکلی که تنها به لطف بگیر و ببندهای مرتضوی توانستند جای نمایندگان پر افتخار مجلس ششم را بگیرند حالا که مرتضوی مهره ی سوخته شده حداقلی از قدرشناسی را هم ندارند.اینها که با خودیها و خادمینشان چنین می کنند وای به روزی که بخواهند از ما مخالفانشان انتقام بکشند.در سالهایی که مرتضوی جلادی مطبوعات را می کرد و روزنامه نگار و دانشجو و فعال سیاسی را روانه ی انفرادی می کرد این مدعیان وکالت مردم کجا بودند؟

 16. ناشناس گفت:

  چرا ننوشتید که مرتضوی با دستخطش دستور داده بود که علت فوت قربانیان کهریزک را مننزیت بنگارند.

 17. ناشناس گفت:

  نظام و انقلاب بدست ناهلان و فرصت طلبان افتاده بیخودی زور نزن جناب چون خیلی وقته از خط امام خارجش کردن و تو خواب بودی ای مدافع نظام ولایت

 18. ناشناس گفت:

  خدایی این طرفداران نظام ولایت خیلی رو دارن که این همه جنایت کشتار اختلاس دروغ و هزاران خلاف دیگر را از حاکمان می بینند و باز هم ادعا دارند عجب !!!!

  1

 19. ناشناس گفت:

  آقا نفرمایید مرتضوی مهره سوخته شده است. اگر مهره سوخته بود که این همه نماینده مجلس و رئیس جمهور و رهبر و بیت رهبری از او محافظت و حمایت نمی کردند. خود را به زمین و زمان می بندند و می زنند که این قاتل را از طناب دار حفظ کنند. علت هم آنست که میدانند اگر او را بکشند، دیگرجانیان و آدم کشان حاضر نخواهند بود اوامر کثیف این آدمکشان را اجرا کنند. خواهند گفت ما آدم بکشیم که شما فردا اگر کمیتتان لنگ شد ما را هم مثل سعید امامی و مرتضوی به کشتن بدهید؟ علت حفظ این جانور همین است و بس وفعلا هم این قاتل تبدیل به مهره سوخته نشده است.

 20. ناشناس گفت:

  هرکسی حق دارد وارد هر دینی بشود و یا ازآن خارج شود. نوشتم اینها کاری کردند که من از دین هم زده شدم. فورا مارک ضد انقلاب به ما بستند. انقلاب و ضد انقلاب چه ارتباطی به اسلام دارد. مگر در انقلاب 57 آنهمه از ادیان گوناگون شرکت نداشتند؟ درجنگی که پیش آمد آنهمه از ادیان دیگر کشته نشدند. کی گفته که این انقلاب اصلا از اول اسلامی بود. نه خیر ما رفتیم خیابان و فریاد کشیدیم مرگ برشاه و استقلال و آزادی عدالت اجتماعی. بعدا علات اجتکماعی شد عدالت اسلامی، بعد هم شد یواش یواش زمزمه جمهوری اسلامی را کوک کردند. مگر دولت موقت بازرگان اسلامی بود؟ یواش یواش این اسلامی را جا انداختند تا بعد هم گفتند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و بعد هم دنبال رادیو تلویزیون، مجلس شورای، وزارت خانه ها، …. یک اسلامی هم اضافه کردند. از ولایت فقیه و این داستانها هم که اصلا خبری نبود و به زور به قانون اساسی اضافه کردند که همان را هم بعدها کردند “ولایت مطلقه فقیه” حالا هم که دارند اصلا رئیس جمهوری انتخابی با رای مردم را می خواهند اگر بتوانند با رئیس جمهور پارلمانی عوشض کنند. یعنی آقا دوسه نفر غلام خانه زاد را به مجلس بفرستد که یکی را انتخاب کنید. آنها هم استمزاج کنند که آقا میلشان به کیست ایشان هم بفرمایند اختیار دارین انتخاب با شماست اما اگر اتول خان رشتی را انتخاب کنید، هم آدم متدینی است، هم مدیر خوبی است و هم امتحان انقلابی بودنش را داده است و هم اخلاقش با اخلاق من جور است و دهانش هم بوی بد نمیدهد. اما البته انتخاب رئیس جمهور پارلمانی از حقوق شماست مثل انتخاب وزیر یا برکناری او که از وظایف رئیس جمهور است و من هم بنا ندارم دخالتی درآن بکنم کمااینکه دیدید در سنگالی شدن آن وزیر خارجه و برکناری آن وزیر اطلاعات اصلا دخالت نکردم فقط به این بابا مصلحی گفتم تو برو قرص و محکم سرجایت بنشین بقیه اش بامن.
  برگردم به اصل موضوع دوستان لطفا از مارک زدن خودداری کنید. اگر کسی به سبب این حرکات مشمئز کننده اینها از دین زده شده باشد می شود ضد انقلاب؟ چه ربطی دارد. آن شاهی که ما آنهمه ریختیم درخیابانها و مرگش را خواستار شدیم که از همه اینها مذهبی تر بود و نه زیارت امام رضایش ترک می شد و به مکه هم رفت و حاجی شد. بچه هم که بود به اقرار خودش در امامزاده داود حضرت عباس از سقوط از بالای قاطر نجاتش داد. هچ دخلی وار؟ بازهم مرا ببرید و داخل ضد انقلاب ها جابزنید. آقا بگذارید حرفهایم را آزادانه بزنم. باز تکرار می کنم این بازیهایی که اینها درآوردند، که من نماینده امام زمان هستم و مرا از آن بالا انتخاب کرده اند و وقتی از مادرش جداشد یاعلی گویان جدا شد و چاه جمکران همه سبب شده که من فعلا از دین زده شده ام. نمی توانم حرفم را بدون ترس از اتهام شما بزنم؟ بابا یک خرده ظرفیت داشته باشیم و بی دین ها را از خودمان طرد نکنیم.

 21. سبزه قبا گفت:

  از پدر شهید روح الامین در عجبم که پسرش را اینچنین به ناحق کشته اند و دم بر نمی آورد .
  آقای خامنه ای جنابعالی که ولایت مطلقه ی فقیه هستید مسئولیت کلیه ی این مصایب به صورت مطلقه بر عهده ی شما است. اینکه اعلام کنید که وضعیت بازداشتگاه غیر استاندارد بوده کافی نیست. اگر به مردم پاسخگو نیستید روزی همه به سوی الله باز میگردیم و باید به او پاسخ بگوییم. از آن روز بترسید و توبه کنید او آمرزنده است.

 22. ناشناس گفت:

  بی شک هر یک از جنایاتی که تنها در کهریزک اتفاق افتاد، قابلیت آن را دارد که دولتی را ساقط، مسئولی را عزل و آمرانی را به میز عدل بکشاند. ولی آنجا که “مصالح نظام” جایگزین “کرامت انسان” می شود و “ظلم” و “جنایت” در تفسیر واژگان “عدالت اسلامی” مبنای عمل قرار می گیرد، آمرانی در سایه حمایت حاکم از یک پست به پست دیگر و از مأمنی به مأمن دیگر می گریزند

 23. ناشناس گفت:

  قابل توجه شاهد.مسلم ومیرهادی خجالتم خوب چیزیه البته اگه شما داشته باشید رو که نیست سنگ پای قزوینه انشاالله یه بار که پاتون به این جور جاها باز بشه تا بعد بفهمید یه من ماست چقدر کره داره شکمتون سیره افتادید به دریوری نوشتن قافیه که تنگ اید شاعر به جفنگ اید

 24. سلام گفت:

  کسی که مدعی ولایت مطلقه است باید هم مسوولیتش مطلقه باشد. یعنی مطلقا در برابر اعمال زیردستانش پاسخگو و مسئول باشد.

 25. ناشناس گفت:

  این احمقهای وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه ما را مشتی کاربر اینترنت می بینند که نشسته ایم پشت کامپیوتر و غر می زنیم. آهای بیدارشو اطلاعاتی! همه اینهایی که در دنیای مجازی می خونی یک روز ر دنیای واقعی اتفاق خواهد افتاد. امیدوارم کاری نکنید که مردم شما را تکه تکه کنند!

 26. محمد گفت:

  1) کتابی از یکی از فزقه های اسلامی میخواندم! در ان کتاب نویسنده کوشیده بود ماجرای عاشورا را به کلی انکار کند! یزید را از تابعین صحابه و خلیفه ی رسول الله قلمداد کند! باز کتابی از همین فرقه های انحرافی میخواندم! که عاشورا را شورشی علیه خلیفه ی رسول الله قلمداد کرده بود! و نتیجه گرفته بود: ” شورش و قیام علیه خلیفه ی رسول الله قیام در برابر رسول الله و خداوند است! ” البته ما قائلیم امام حسین (علیه السلام) ابتدائا قیام نکرد بلکه به دعوت مردم کوفه لبیک گفت! و روانه شد! و وقتی او را منع و به اجبار به بیعت وا داشتند! زیر بار نرفت ! و ان زمان که جنگ یا بیعت در مقابلش قرار دادند قیام و شهادت را بر گزیدند و خود را جاودانه نمودند! قصه ی انتخابات 88 نیز بی شباهت به عاشورا نیست! مردم و بزرگان از میر حسین موسوی_که اتفاقا نامش نیز حسین است!_ او را به انتخابات دعوت نمودند! او هم که کشور را در خطر میدید! لبیک گفت و با عزمی جزم! پا به عرصه گذاشت! و وقتی در انتخابات تقلب و او را به بیعت کور _ بدون اینکه در صدا و سیما بتواند از خود دفاعی بکند_ وا داشتند! زیر بار نرفت ! و خود را برای همیشه ماندگار کرد! بعد از ان بود که وقایع کوی کهریزک روز عاشورا و دیگر وقایع رخ داد! درست است که مدتی است که با یک وقفه ی سکوت از سوی مردم مواجهیم اما این وقایع و حوداث پس از ان باعث افزایش اگاهی لایه های زیرین اجتماع شده است! و عن قریب باعث قیامهای مسالمت امیز خواهیم بود تا انجا که جائران حاکم چاره ای جز رفتن نداشته باشند! البته پس از ان محاکمه ی عادلانه با حضور هیئت منصفه خواهند شد!! 2) باری قدری از مطلب اصلی دور شدم! همانگونه که برخی فرقه ها در پی توجیه و تبرئه ی یزید و یزیدیان هستند! امثال حسنیان ( یزیدیان) و کوچک زاده ها نیز در سدد توجیه و تبرئه ی مرتضوی ها هستند! چون خود نیز بر خوردار از سابقه ی امثال مرتضویند! 3) من سابقا به مناسبت سالگرد شهدای کهریزک به پدر شهید روح الامینی هشدار دادم که از این پیگیری نتیجه ای حاصل نمیشود! چون شخص خامنه ای باعث و بانی این واقعه و مباشر عمده ی جرم است ! من در این هشدار اضافه کردم! : اگر میخواهید خون فرزندتان ضایع نشود_ البته در نزد خدا ضایع نمیشود_ از خامنه ای تدریجا فاصله بگیرید! چون در همراهی ضالمان هیچ خیر و مصلحتی وجود ندارد جز این که انسان را بد نام میکند! اندکی صبر سحر نزدیک است!

 27. ناشناس گفت:

  در کهریزک به یک دختر و به یک پسر که رسانه ها با انها مصا حبه کردند تجا وز شد . و چندین نفر را هم با دستور مرتضوی مزدور اقا با چوب با تون
  این قدر بر سرشان زدند که مردند . رو حانیت حوزه از این جنایت ها تکان نخورد و یا واشر عا و یا دینا سر نداداما برای یک کاریکا تور یا یک فیلم مخدوش
  علیه پیامبر اسلام ان هم در سر زمین غیر اسلامی دارند مو ج درست می کنند و عوام فریب می دهند توسط رسا نه های مزدور .ادم می ماند قسم حضرت عباس را باور کند یا دم خروس را

 28. ناشناس گفت:

  با سلام و درود به همه من فقط يك حديث از امام محمد باقر را براي روشن شدن شما مينويسم كه شايد از خواب غفلت بيدار شويد : حديث از عياشي نقل شده كه امام محمد باقر چنين نقل كرده اند كه : بعد از ما كساني به اسم اسلام و به نام اينكه فرزندان ما هستند قيام خواهند كرد مبادا با اينان باشيد كه اينها خود به يك دولت ديگر وابسته هستند براي حكومت ما پرچم و دولتي خاص است كه آن به دست امام حجت ابن الحسن عسگري پايه گذاري ميشود پس اين حكومت و اين ولايت فقيه يك چيز من درآوردي هست و بر اساس اين حديث هيچ پايه و اساسي ندارد

 29. ناشناس گفت:

  قرا ئت خا منه ای و رو حانیون حاکم و شیفته قدرت و واپسگرا و سر داران رانت خور و سر کو بگر از دین اسلام خشونت زور رب و وحشت
  و شکنجه و جو متلا طم و .. است برای حکو مت کردن

 30. ناشناس گفت:

  برادر مسلم نیازی نیست که تو نسخه توبه برای ما بپیچی الحمدالله مردم همه خودشون آگاهند تو جیره خوار نظام داری از کدوم دین طرفداری میکنی دین اسلام مانند این دین شما نیست حضرت علی نگفت در دین اسلام دزدی کنید نگفت کهریزک درست کنید نگفت در انتخابات تقلب کنید نگفت 21 میلیارد تومان بکشید بالا نگفت در بیمه ایران هم اختلاس کنید نگفت وزیر کشور با مدرک تقلبی بیارید نگفت جنایت کنید نگفت 3 هزار میلیارد اختلاس کنید نگفت در روز عاشورا روزی که خون ریختم حرامه با ماشین نیروی انتظامی از روی مردم بی گناه رد بشید ویا اینکه در تیر 78 حادثه کوی دانشگاه دانشجو رو تو پتو بپیچید وبا رمز یا زهرا از بالا به پایین پرت کنید این دین واقعی اسلام نیست پیغمبر وحضرت علی هیچ کدوم نگفتند در دین من این کثافت کاریهارو در بیاورید ولی شما واربابانتون همه کثافت کاریها رو در آوردید شما خیلی بیجا می کنید برای مردم تصمیم گیری می کنید این شما آدم فروشان حرام خور هستید که برای زره ای نان حیثیت وآبروی خودتونو فروختید ودست به کشتار مردم زدید این شمائید که با اعمال ننگین خودتون توبه که هیچ باید با آب توبه شما را غسل داد .بترسید از آه مادرانی که فرزندانشان را از دست دادند بترسی از آه اون دختر بچه ای که با ماشین در روز عاشورا از روی مادرش رد شدند شما همه قاتل هستید ومنتظر دادگاههای عدالت وقانون باشید وخداوند بشارت داد به مومنین: الیس صبح القریب

 31. ناشناس گفت:

  اقای “إعملوا فسیری الله اعمالکم. . دراینکه نظام حاصل خون شهدا دراینکه نظام حاصل استقامت مجاهدان است در اینکه نظام حاصل خواست مردم است شکی نیست ولی این دلیل نمیشود که هرمسلطی بر این نظام مورد خواست شهدا و مردم و مجاهدان باشد مگر دزدان حکومت ولایت جور شکنجه گران حکومت اقا .کهریزکیان حکومت استالین درغگویان حکومت معاویه زمان خواست خداوند است خداوند می فرماید و لو شائ ربک لامن من فی الارض (اگر رب تو اراده کند همه زمینیان ایمان می اورند ) یعنی در پذیرش دین اکراه و اجبار نیست و اگر قرار بر زور باشد من (خداوند ) میتوانم تمام زمینیان را به ایمان واردارم ایا روزنامه نگاران و سخنرانان و متکلمین را به جرم مخالفت با هبل تهران زندانی کردن مورد خواست خداوند است . اگر اینچنین است چرا خداوند قادرو توانا و فعال مایشائ خود مخالفان خود را زودتر به درک واصل تمی کند . چرا کاری که خداوند نمیکند شما انجام می دهید مگر ابا عبدااله الحسین در روز عاشورا نفرمود و لکم فی اسوه یعنی من نمونه کار برای شمایم به رفتار من اقتدا کنید شما که در همه منابر دروغتان الحکم لله سر می دهید چرا به حکم خدا که همان لا اکراه است پایبند نیستید ای درغگویان ای رهروان راه استالین زمان علی خامنه . شما درغگو هستید شما منحرفید شما و رهبرتان باید توبه کنند محمد خاتمی ما فرزند فاضل و متقی امام خمینی و میر و شیخ امیر الحاج خمینی همیشه خود را در محضر خدا می دانند و اگر این سه نفر و همراهانشان بسمت دیکتاتور بروند مجسمه انها از طلا ساخته در تمام میادین ایران نصب خواهید کرد اما یخداوند از پاکان نخواست و نمیخواهد که در خدمت ستمگر باشند …

 32. پروین گفت:

  سعید مرتضوی و دو قاضی همدستش باید اعدام شوند و این حداقل کاریست که نظام برای حفظ ابروی از دست رفته اش می تواند هزینه کند. هر چند که انها هم مهره های دست چندم هستند . این افراد باید قربانی نظامی شوند که خود از بزرگترین حامیان ان هستند و نظام کنونی بهتر از انها را در خود سراغ ندارد. اما به هر صورت باید هزینه داد و این سه قاضی کثیف حداقل هزینه نظام هست

 33. KARDO گفت:

  نشنیدی می گن “ازمکافات عمل غافل نشو گندم ازگندم روید وجو از جو” حقتونه. یادتونه تو دوران قدرت چکار می کردین.

 34. يكى ازفرزندان ملت گفت:

  به نام خدا،گروهى از ساكنين اين مرز و بوم حامى وگروهى نيز مخالف صاحب منصبان فعلى هستند،گروه اندكى نيز تصميم جدى براى مخالفت يا موافقت نگرفته اند وصاحب منصبان فعلى به اين تقسيم بندى بطور كامل واقفند،لذا در صدند كه بر حاميان خود بيفزايند،اما چگونه؟ ١- الوهيت بخشيدن به مقام رهبرى: اونماينده خدا روى زمين است پس برتر از او نداريم ، او در مجلس خبرگان رهبرى (پس از رحلت امام )كشف شد نه انتخاب ،يعنى خداوند بر قاطبه ملت منت نهاده و بدون هيچ گونه برنامه ريزى قبلى ايشان در ان مجلس كشف شدند،اين مقام مكشوف در زمان بدنيا امدن، گفت يا على!؟ (اين روايت ايت ا..سعيدى قم هيچگاه توسط رهبرى تكذيب نگرديد)،در فيلم ظهور ،اين انسان مكشوف، از زمره مخلصين حضرت امام مهدى (كه درود بى پايان بر او باد) قلمداد مى گردد ،اين فيلم در قالب سى دى ، بصورت ميليونى توزيع گرديد،چرا از اين دست تبليغ انجام مى شود؟ مثالهاي فراوان ازاين دست، بصورت هدفدار جهت جذب حامى از درون مردم اين سرزمين است،از ميان ساده دلان و زود باوران كه فريفته اين دغل بازان شده وسعى بليغ دارند كه از اين انسان مكشوف طرفدارى نمايند و حكومت سعى دارد تا حد امكان از احساسا ت اين گونه افراد حداكثر استفاده را بنمايد و اباي ندارد كه انان را به جان ديگر هم ميهنان خود بيندازد لذا ما نمى بايستى در گفتگو و محاوره با اين طرفداران ساده دل و شيفته به گونه اي برخورد كنيم كه موجب غليان احساساتشان گردد ، چرا كه با اين كار احتمالا”در زمين حكومت گران فعلى بازى ميكنيم و باعث شعله ور شدن درگيريهاى درون ملتى خواهيم گرديد و اين بى گمان از اهداف اصلى حا كمان فعلى است لدا پيشنهاد مى نمايم كه از القاب تند و زننده در محاوره با اين طيف از طرفداران حكو متى استفاده ننماييم٢-بمباران رسانه اى و تبليغى : در دو محور – الف:ارايه امار و اطلاعات غير واقعى و دروغ اما مثبت مثل كشف داروى ضد ايدز ،توليد دو ميليون شغل،استفاده از سلولهاى بنيادى جهت درمان بيماريهاى لاعلاج اعصاب كه توسط جمله متخصصين داخلى ايران غير واقعى و ناپذيرفتنى است،درخواست بيش از يكصد كشور از ايران بر اى مديريت جهان ،تمام حركتهاى انقلابى اخير منبعث از اقلاب اسلامى ايران بوده و دنبال الگوي شبيه ايران هستند و …….. ب:قراردادن قاطبه ملت ايران در خلع اطلاعاتى بصورت كنترل روزنامه ها ، اينترنت و شبكه هاى اجتماعى مجازى ،ايجاد پارازيت جهت اختلال در دريافت برنامه هاى خبرى ماهواره اى ،امنيتى كردن فضا هاى كارگرى و كارمندى……… لذا پىشنهاد دارم كه ضمن احترام در محاوره و گفتمان درون ملتى و افشاى امار واطلاعات غير واقعى و اگاهى بخشى در صدد كاهش طرفداران ساده دل حا كمان مردم فريب براييم. انشا ءا……
   

 35. ناشناس گفت:

  اون …… که چند بار پیاپی کامنت می گذارد و در همین جا هم تقلب می کند و خود ش را فدائی رهبر مطلقه می داند و دین اسلام را با این حکو مت زور وسرکوب و واپسگرا مقایسه می کند بداند که ما با این حرف ها از میدان بدر نخواهیم شد و تا سر نوشت شما را با قذافی صدام و اسد و مبارک پیوند نزنیم از پای نخواهیم نشست

 36. ازیزید بدتر گفت:

  داستان کربلا و امام حسین هم بدون آنکه بخواهیم میرحسین را با امام حسین مقایسه کنم و عده ای به خیابانها بریزند که وا اسلاما اسلام ازبین رفت، به همین شکل انتخابات سال 88 بوده است. وقتی یزید لعنت الله علیه بی هیچ دلیل و سابقه ای برخلاف عرف خود را خلیفه و جانشین پدر خواند مردم بسیار خشمگین شدند که ازکی تا حالا رسم شده که خلافت از پدر به پسر برسد؟ مثل همین بی شرافت حافظ اسد که ریاست جمهوری سوریه به ارث از پدر کودتا گرش به او رسید، مگر جمهوری هم می شود ارثی باشد؟ مگر خلافت هم ارتی می تواند باشد. امام حسین هم به تشویق و درخواست مردم کوفه که در حکم بیعت با او بود آمد که به خلافت مسلمانان برسد که کوفیان جا زدند و یزدیدیان هم به سردستگی ابن سعد آن بلاها ها را سر امام حسین و یارانش آوردند. درست مثل وقایع سال 88 که ریاست جمهوری حق ما بود اما یزید زمانه از آن طرفی طرفداری کرد که من با او اخلاقم جورتراست. اینهم شد دلیل؟ و آن بلاها را سرما آوردند. یعنی این پدر نامردها اگر در زمان امام حسین بودند، همان بلا را که یزید و اطرافیان برسر امام حسین آوردند، اینها هم برحسین وارد می کردند. آنوقت می گویند ما نایب امام هستیم و ولی مسلمین جهان هستیم و شما ها نمی فهمید و ما قیم و ولی شما هستیم. اینها را کسی میزند که اینگونه در اداره مملکت چه از نظر داخلی و چه از نظر خارجی مانده است و اگر غیرت داشته باشد باید هر روز آرزوی مرگ کند که روزهای بدبختی اش را نبیند. خوب وقتی اینها ادعای مسلمانی می کنند، انتظار دارید من احساسم نسبت به اسلام چه باشد؟ میگویم اگر اسلام اینست که شما عرضه می کنید، خیر سرتان مال خودتان ما یکی نخواستیم. شما هم از دست من ناراحت نشوید، قصد توهین به اسلام یا هیچ دینی در مرام من نیست اما من این اسلام را نمی خواهم مال خودشان و اولاد و احفادشان و ….. دور و برشان اینها از یزید و معاویه و شمر و بقیه جانیان جانی تر و بدکاره ترند. آقا زوره من اینها را از یزید بدتر می دانم . یزید اقلا شهامت داشت که بطور آشکار شراب می خورد. مثل اینها نبود که هر …. را بکنند و بعد هم تاکید پشت تاکید که ” مردم نفهمند” مردک تو اگر کار درست میکنی به قول آیت الله خمینی چرا کاری می کنی که از افشاء شدنش نزد مردم وحشت داری؟ پس … معلوم است که شما …. هستید و بدتر از یزید. پس چرا وقتی آریا فریاد زده علی را می خواهد که ما را از دست یزید زمانه نجات دهد او را می کوبید؟ تازه او در باره شما لطف کرده که یزیدتان نامیده والله شما صد مرتبه از یزید بدترید.

 37. جواب به میرهادی و یارانش گفت:

  سلام..هم از خانواده شهدا هستم…هم جنگ را دیدم و هم زمان شاه را….جنایت کهریزک لکه ننگی است که تنها کسانی که خود متهم هستند از آن حمایت میکنند…….از خود پرسیده اید چرا مرتضوی محاکمه نمیشود؟؟؟؟ زیرا چاقو دسته خودش را نمیبرد……از توبه و بازگشت حرف میزنید…..با این واژه بیگانه نیستیم……توبه و بازگشت به راه خدا همیشه خوبه………..اما از مظلومین حوادث انتظار دارید توبه کنند ؟؟؟؟ توبه باید توسط ظالم صورت گیرد…..در ضمن خدا حق الناس را نمیبخشد……//////////

 38. میرهادی موسوی گفت:

  اقای ناشناس که گفتید انشاالله ما هم به کهریزک بی افتیم:
  اگر ما در روز قدس از اسراییل حمایت کردیم
  اگر ما بر علیه ولی فقیه زمان شوریدیم
  اگر ما در روز عاشورا پرچم امام حسین را اتش زدیم حتما باید ما را به بدتر از کهریزک ببرید

 39. ناشناس گفت:

  کلمه شما هم عجب سیاستی داری میگی حاکمیت نمی گی حکومت.

 40. ناظر گفت:

  عزیزان من ، ایت الله محقق داماد دوسال قبل در نامه ای به شاهرودی قاضی القضات نقل کرد که در جلسه ای ، روجانی صد البته جلیل القدری فرموده اند که ، آنچه که ولی فقیه مولی علیه های خود کرده است ، حجت شرعی دارد . مطمئن باشید که درست هم گفته است . با داشتن کتاب مستطاب بحار الانوار ، اگر دارای ملکه اجتهاد (منظور از ملکه در اینجا ملکه اعتضادی نیست ، چون او با اسلام کاری نداشت و این متاسفانه دارد ) باشی ، با رعایت عنصر زمان و مکان ، حتی برای قتل امام حسین هم میشود حجت شرعی ساخت ، همانطور که شریح قاضی ساخت . تازه او بحار الانوار و عنصر زمان و مکان را که اقای خمینی به “باب باز اجتهاد ” هدیه کرد ، در اختیار نداشت . ملکه کار خودش را کرد .

 41. ناشناس گفت:

  میر هادی دروغ های حاکمیت که از صدا وسیما پخش میشود -راجع به تمام پیشرفتهای ایران_ ارز _ دخالت همه سرداران فعلی سپاه در سیاست خارجی بدون توجه به پیامد حرفهای خود بیکاری گروه گروه کارگران _دریافت نکردن چندین ماه حقوق کارگران دیگر – پر شدن بازار ایران از اجناس بنجل چینی – صرف چند صد میلیون دلار صرف اجلاس بی فایده غیر متعهدها _ نقد نکردن جنگ و تبعات آن وبردن بچه های 14 ساله بدون آموزش وداشتن حتی یک کلاه به خط مقدم جنگ _انجام عملیات تک های لو رفته که باعث کشته شدن هزاران نفر در کربلای 5 وبسیار چیزهای دیگر _تو را آگاه نمی کند که حامی این طالمان که از دین نردبانی برای صعود خود درلذت بردن هرچه بیشتر از دنیا ساخته اند دست بر داری .برو داخل مردم مستضعف بدون پست ومقامت پای درد دل مردم فقیر بنشین تا بدانی در کجا هستی واز چه حاکمیتی دفاع می کنی .برای دنیای به این بی ارزشی انسانیتت را نگذار _بدان برای آتش زدن یک پرچم آدم کشتن وشکنجه کردن مجاز نیست البته این حاکمیت برای توجیه کارهایش از هیچ دروغی ابا ندارد پس ای میر هادی عمله ظلمه نشو

 42. ناشناس گفت:

  اره باید بیفتید ولی جراتشو ندارید جناب میرهادی همچین جایی رفتن مرد میخواد که شما نیستید توحرف زدن همه هر کاری میتونن بکنن ولی تو واقعیت نه اونایی که رفتن کهریزک مرد بودند از جونشون که بالاترین داده ی خداوند متعال بود گذشتن اما شما به ظاهر مردید ولی درباطن شجاعت یک …… رو هم نداری

 43. ناشناس گفت:

  بی ناموس ها اونوقت فیلم قلاده طلا می سازن…لعنت ..

 44. میرهادی موسوی گفت:

  پدر من در راه اسلام وانقلاب شهید شد 2 عمویم هم شهید شد
  انقدر وجود داشتند که هم به شاه مر گ گفتند هم زدن به دهن صدام وجاهایی بدتر را تجربه کردند
  سستی ایمان شما از اعتراض کوتاه مدتان معلوم شد
  در اخر هم امام حسین در روز عاشورا وارد کار شد تا ابروی شما را ببرد

 45. ناشناس گفت:

  جواب به میر هادی :
  آخه برادر عزیز ، تو اعتراضات به ما ساندیس نمی دادند که مثل شماها ثابت قدم باشیم !!!!!
  شما هم اگر مسالمت آمیز میآمدی و می دیدی یک عده سگ هار تو خیابون واسه تیکه پاره کردن رها شون کردن و بعد هم در جریان عدالت علی وار!! آقایان در زندان ها – مثل کهریزک – قرار می گرفتی ، حتما اگر هم میامدی با ترس میامدی …… و آنموقع بود که اومدن خیلی ها معنی داشت و نشانه ی شهامت و شجاعتشون بود …. آدم هایی مثل تو ، وقتی به زیرپا گذاشته شدن حق ، حساس می شوند که حقوق خودشون یا دوروبریاشون هم زیرپا گذاشته بشه ….. وگرنه وقتی پای حقوق سایرین در بین باشه ، کک تون هم نمی گزه …. اگر مسئله حقوق رقباتون باشه ، که چه بهتر … بشکن هم می زنید… همین بشار اسد قاتل را نگاه کن… تا الان نزدیک به 30 هزار نفر رو کشته … که رئیس جمهور!!! بمونه …
  چرا یه ذره واکنش نسبت به این همه قساوت تو حکومت اخلاق مدار شما مشاهده نمیشه؟ شماها همون قدر اخلاقی هستید که سلفی ها و طرفداران القاعده.. آنها هم همین شکلی ، وقتی صدام جانی را اعدام کردند ، بهش لقب سیدالشهدا را دادند… تو فلسطین اسم خیلی از بچه ها را صدام گذاشتند… ککشان هم نمی گزید که این بابا مسئول چه قساوت های باور نکردنی بود… همین که هوای آنها را داشت برای طرفداری کفایت می کرد… گوربابای اصول اخلاقی… عزیز من اخلاقیات ، تو ظواهر ریش و پشم و ریابازی های مربوط به تقوا و پرهیزکاری نیست ….. اخلاقیات مربوط به مرد بودنه … یعنی اینکه با همه نسبت به معیار واحد قضاوت کنی … یک بام و دو هوا نباشی … حق را معیار قضاوت راجع به افراد قرار بدی نه اینکه فرد به ملاک حق و حقیقت تبدیل بشه. همین!

 46. ناشناس گفت:

  جواب به میر هادی :
  آخه برادر عزیز ، تو اعتراضات به ما ساندیس نمی دادند که مثل شماها ثابت قدم باشیم !!!!!
  شما هم اگر مسالمت آمیز میآمدی و می دیدی یک عده سگ هار تو خیابون واسه تیکه پاره کردن رها شون کردن و بعد هم در جریان عدالت علی وار!! آقایان در زندان ها – مثل کهریزک – قرار می گرفتی ، حتما اگر هم میامدی با ترس میامدی …… و آنموقع بود که اومدن خیلی ها معنی داشت و نشانه ی شهامت و شجاعتشون بود …. آدم هایی مثل تو ، وقتی به زیرپا گذاشته شدن حق ، حساس می شوند که حقوق خودشون یا دوروبریاشون هم زیرپا گذاشته بشه ….. وگرنه وقتی پای حقوق سایرین در بین باشه ، کک تون هم نمی گزه …. اگر مسئله حقوق رقباتون باشه ، که چه بهتر … بشکن هم می زنید… همین بشار اسد قاتل را نگاه کن… تا الان نزدیک به 30 هزار نفر رو کشته … که رئیس جمهور!!! بمونه …
  چرا یه ذره واکنش نسبت به این همه قساوت تو حکومت اخلاق مدار شما مشاهده نمیشه؟ شماها همون قدر اخلاقی هستید که سلفی ها و طرفداران القاعده.. آنها هم همین شکلی ، وقتی صدام جانی را اعدام کردند ، بهش لقب سیدالشهدا را دادند… تو فلسطین اسم خیلی از بچه ها را صدام گذاشتند… ککشان هم نمی گزید که این بابا مسئول چه قساوت های باور نکردنی بود… همین که هوای آنها را داشت برای طرفداری کفایت می کرد… گوربابای اصول اخلاقی… عزیز من اخلاقیات ، تو ظواهر ریش و پشم و ریابازی های مربوط به تقوا و پرهیزکاری نیست ….. اخلاقیات مربوط به مرد بودنه … یعنی اینکه با همه نسبت به معیار واحد قضاوت کنی … یک بام و دو هوا نباشی … حق را معیار قضاوت راجع به افراد قرار بدی نه اینکه فرد به ملاک حق و حقیقت تبدیل بشه. همین!

 47. ناشناس گفت:

  گویند پدر توهست فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل اونا واسه خودشون بودند شما چی تو چنته داری میرهادی فقط حرف دوصد گفته رو چون نیم کردار نیست بحث ما کهریزکه شما چرا بحث منحرف میکنی بعدم الکی میچسبونیش به سالار شهیدان که تقدس پیدا کنه شما قوم کارتون همینه کم که میارید شروع به …….. گفته مغلطه کردن میفتید بعد برای مقدس کردنش سریع به دین وصلش میکنید

 48. ناشناس گفت:

  پدر توهست فاضل از فضل پدر تورا چه حاصل اونا واسه خودشون بودند شما چی تو چنته داری میرهادی فقط حرف دوصد گفته رو چون نیم کردار نیست بحث ما کهریزکه شما چرا بحث منحرف میکنی بعدم الکی میچسبونیش به سالار شهیدان که تقدس پیدا کنه شما قوم کارتون همینه کم که میارید شروع به دریوری گفته مغلطه کردن میفتید بعد برای مقدس کردنش سریع به دین وصلش میکنید

 49. ناشناس گفت:

  اقای میرهادی من نمدونم شما چند سال دارید اما باتوجه به صحبتهایی که کردی معلوم میشه از نسل بعداز انقلابی وفقط متاسفانه تلویزیون ایران رو میبینی شما وامسال شما مثل گوسفند میمونین که وقتی گوسفند جلویی به یک سمت میره شما هم به همون سمت میرین .چشمت را بازکن برای یکبار هم که شده گوسفند نباش تورو اون خدایی که نمیشناسیش ادم باش .به امید ازادی زندانیان سیاسی درود بر موسوی

 50. میرهادی موسوی گفت:

  از دوران دفاع مقدس فقط نخست وزیرش را می شناسید انهم برای عوام فریبی