سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تعیین جایزه 25 میلیون دلاری برای مرده یا زنده اسد...

تعیین جایزه 25 میلیون دلاری برای مرده یا زنده اسد

چکیده :" احمد حجازی " یکی از فرماندهان مخالفان مسلح در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی ترکیه ضمن اعلام این مطلب مدعی شد که جمعی از سرمایه داران سوری ساکن در داخل یا خارج این کشور که از حامیان مالی مخالفان هستند پرداخت این مبلغ را به عنوان جایزه سر اسد تضمین کرده اند....


یکی از فرماندهان مخالفان مسلح مخالف حکومت سوریه موسوم به ارتش آزاد سوریه اعلام کرد مخالفان 25 میلیون دلار بابت مرده یا زنده اسد جایزه تعیین کرده اند.

” احمد حجازی ” یکی از فرماندهان مخالفان مسلح در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی ترکیه ضمن اعلام این مطلب مدعی شد که جمعی از سرمایه داران سوری ساکن در داخل یا خارج این کشور که از حامیان مالی مخالفان هستند پرداخت این مبلغ را به عنوان جایزه سر اسد تضمین کرده اند.

این فرمانده سابق ارتش سوریه که اخیرا به ترکیه گریخته است ، افزود که به دلیل مسایل امنیتی در حال حاضر قادر به افشای اسامی سرمایه دارانی که متقبل پرداخت جایزه سر بشار اسد شده اند؛ نیست.

نیروهای مخالف حکومت سوریه تحت حمایت مالی و تسلیحاتی کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی منطقه و ترکیه قرار دارند.

احمد حجازی افزود تعیین این جایزه به منظور تحریک و تشویق اطرافیان و نزدیکان بشار اسد برای کشتن یا تسلیم کردن اوست.

وی افزود : ” البته کسی که بشار اسد را کشته و یا زنده به ما تسلیم کند دست خوشی بیش از 25 میلیون دلار باید به او داد اما ما در حال حاضر بیشتر از این قادر به پرداخت نیستیم.

سوریه از مارس سال 2011( فروردین 1390) مواجه با موجی از اعتراضات داخلی شد که در نهایت به یک شورش مسلحانه و جنگ تمام عیار داخلی انجامید .

به گزارش عصر ایران،برخی کشورهای عربی از جمله عربستان و قطر ، کشورهای اروپایی و آمریکا و نیز ترکیه از مخالفان حکومت سوریه پشتیبانی کرده و آنها را مسلح می کنند و خواستار کناره گیری بشار اسد از قدرت هستند.


8 پاسخ به “تعیین جایزه 25 میلیون دلاری برای مرده یا زنده اسد”

 1. رزمنده گفت:

  خداکندسرفرماندهان ارتش آزادتوسط مردم واقعی سوریه بریده شود
  دوستان دقت کنندبالاسران ارتش ازادوهابی بوده وکشتن7شیعه حکم بهشت برای شان رادارد
  برای شادی روح امام وشهداصلوات

 2. ناشناس گفت:

  جالب است که فقط در کشورهای مسلمان برای سر دشمنان جایزه طرح می کنند. سربریدن در نزد مسلمانان از سابقه ای هزار و چهارصد ساله برخوردار است. پیش از تکریتی ها در عراق هم سر یکدیگر را بریدند و حتا یکی از سرها به عنوان هدیه برای جنرال دوگل فرستادند چرا که آن سر در روز چهادهم ژوییه که روز انقلاب فرانسه است بریده شده بود. بدبخت جنرال دوگل نمی دانست با این سر بریده چه بکند. در مصر هم همین طور در ایران نیز بدستور و فتوای روحانیون سر و پستان فروهرها را بریدند. سر سلمان رشدی نیز درصف است. سر نجفی خواننده هم همینطور. مسلمان رحمانی کنید دینتان را!

 3. ناشناس گفت:

  بشار اسد! بای بای….

 4. ناشناس گفت:

  این بل بشو ئی که در سوریه هست از نوع حکو مت ان است . دیکتا توری به نام سوسیالیست . پدر پسری که 42 سال است به زور خود را بر گرده
  مردم سوریه تحمیل کرده اند .همه دیکتا توری ها یک سر نوشت و یک وجه اشتراک هائی دارند . مانند سر کوب کشتن اعدام ترس در میان مردم
  تحمیل اندیشه های حکو مت بر مردم مردم و عوام را فریب دادند و دروغ گفتن و سر انجام نا بود شدن خودشان و کشور شان .سر نوشت دیکتا تور ایران و دارو دسته اش هم همین است

 5. قلم فرانسه گفت:

  یاد دارم در سال هزار و سیصد و شصت و شش

  باب شده بود افراد از راه دور ازدواج می نمودندی ! یکی از دوستان من هم در سوئذ پناه گرفته بود و از خاک پاک ایران دختر خانمی را نشان کرده بود و قرار بر این شد مراحل عقد غیابی با حضور اینجانب عملی شود. در باب شیرین مهریه مادر عروس خانم پیشنهاد 1340 سکه تمام آزادی را به یمن سال تولد عروس خانم پیشنهاد نمودند و زمانیکه دود حاصله از فرق سر اینجانب را دیدند , فرمودند ” حالا کی داده , کی گرفته ” !

  عرض کردم جااااااااان ؟! و تازه فهمیدم منظور ایشان مهریه است !

  خودمانیم ” حالا کی داده کی گرفته ” ؟! نه اشتباه نشود منظور همین جایزه برای آوردن سر یک بی مغزی مانند بشار اسد است.

  و بازهم خودمانیم خوب قیمتی گذاشته اند 25 میلیون دلار ! اگر به من بود یاللا 25 دلار بر چنین سر بی خردی قیمت می گذاشتم !

  و مجددا خودمانیم خدا کند خبر به گوش معاون اول رئیس دولت نرسد ! آخر این بابا زیادی لارجه ممکن دست تو جیب برده و 25 میلیون دلار ناقابل بابت ” بیمه ” ب ی م ه سر بشار اسد هزینه کند ! قلم فرانسه

 6. بلوچ گفت:

  به اون …. که گفته بود مردم واقعی سر فرماندهان جیش حر را بیاورند . سرت را از خاک بیرون بیاور و به این سیمای میلی این قدر نگاه نکن یک سری به دیگر رسانه ها بزن. کشتارهایی که می شود اگر حکومت نیست پس باید از بی عرضگی هم که شده باید این حکومت برود که در مقابل چند صد نفر ، از مردم خود نمی تواند حمایت کند. و متاسفانه پول نفت ایران است که فعلا بشار و نصر الله را سر پا نگه داشته است.جور و گرانی اش را مردم ایران باید بچشندو نحمل نمایند.

 7. ناشناس گفت:

  من مخالف اسد هستم. اما اگر جانیانی از این دست که هنوز قدرت نگرفته جایزه سر تعیین می کنند و بچه دار می زنند و بی محاکمه بخشدار و… را به رگبار می بندند؛ فکر می کنم باقی ماندن اسد در شرایط کنونی به نفع مردم سوریه باشد.
  ایران با وعده آزادی “حتی مارکسیست ها” به جایی رسید که کشتار سال 67 را شاهد بودیم. وای به حال سوریه که از همین امروز تفنگ چیان عربستان و قطر به پشتوانه سازمان های جاسوسی غرب و ترکیه میدان دار شده اند!

 8. فرخ گفت:

  سلام . دوست عزیزی که با استدلال تماما عقلی!!!!!(جانیانی که …بی محاکمه ….به رگبار میبندند) نتیجه گرفتند بقاء اسد به نفع مردم سوریه است ، تنها این جمله را میگویم که آیا کشتار 19000نفر از مردم سوریه را ندیدند؟
  دوست عزیز چشم خردت باز کن از روی یقین و ببین این جریان جنگ است نه شورش یا اغتشاشی ساده که انتظار عدالت در برخودهای متقابل را از آن دارید.