سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دولت 20 میلیارد تومان به چایکاران بدهکار است...

دولت 20 میلیارد تومان به چایکاران بدهکار است

چکیده :از ابتدای سال تاکنون درحدود ۹۱ هزارو۱۴۵ تن برگ سبزچای به مبلغ در حدود ۴۳۰ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده اما از ابتدای سال تاکنون تنها حدود ۲۲۵ میلیارد ریال به کشاورزان چایکار پرداخت شده است....


رئیس سازمان چای ایران ارزش ریالی میزان خرید برگ سبز چای را تا به امروز در حدود ۴۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون حدود ۲۲۵ میلیارد ریال بابت طلب کشاورزان چایکار پرداخت کرده ایم.

به گزارش مهر، علی محرر درخصوص میزان برگ سبز چای خریداری شده از کشاورزان اظهارداشت: از ابتدای سال تاکنون درحدود ۹۱ هزارو۱۴۵ تن برگ سبزچای از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه از این میزان درحدود ۲۴ هزارو ۷۴۳ تن برگ سبز درجه یک و درحدود ۶۶ هزارو ۸۳ تن برگ سبز چای درجه دو خریداری شده است، گفت: به عبارت دیگر، تاکنون درحدود ۲۸ درصد برگ سبز چای درجه یک و درحدود ۷۲ درصد برگ سبز چای درجه دو از کشاورزان چایکارخریداری شده است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه ارزش ریالی میزان خرید برگ سبز چای تا به امروز در حدود ۴۳۰ میلیارد ریال است، عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون درحدود ۲۲۵ میلیارد ریال بابت طلب کشاورزان چایکار پرداخت کرده ایم.

وی همچنین درمورد میزان چای خشک تولید شده نیز عنوان کرد: تا به امروز بیش از ۲۰ هزارتن چای خشک توسط کارخانجات چای تولید شده است.

محرر درباره فعالیت کارخانه های چای نیز گفت: درحدود ۱۵۶ کارخانه چای با سازمان قرارداد بسته اند اما به دلیل اینکه هنوز برداشت از چین آخر چای شروع نشده است تنها ۴۰ عدد کارخانه مشغول فعالیت هستند.


یک پاسخ به “دولت 20 میلیارد تومان به چایکاران بدهکار است”

  1. به کی بدهکار نیست؟ گفت:

    دولت به کی بدهکار نیست؟