سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال عیسی سحرخیز به زندان رجایی شهر و ادامه اعتصاب غذا و دارو...
» پزشکان زندان: ما مسئولیتی در قبال جان او نمی پذیریم

انتقال عیسی سحرخیز به زندان رجایی شهر و ادامه اعتصاب غذا و دارو

چکیده :عیسی سحرخیز روزنامه نگار زندانی و فعال سیاسی در اعتراض به رعایت نشدن قانون در پرونده قضایی اش، پس از انتقال شنبه شب به زندان رجایی همچنان در اعتصاب غذا و دارو به سر می برد....


عیسی سحرخیز روزنامه نگار زندانی و فعال سیاسی در اعتراض به رعایت نشدن قانون در پرونده قضایی اش، پس از انتقال شنبه شب به زندان رجایی همچنان در اعتصاب غذا و دارو به سر می برد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این روزنامه نگار دربند تاکید کرده است تا زمانی که شرایط درمان و پزشکی ام طبق توصیه ی پزشکان مهیا نشود به اعتصاب خود ادامه خواهم داد.

این در حالی است که پزشکان زندان رجایی شهر مجدا روز یکشنبه نامه ای تنظیم کرده اعلام کرده اند که همانطور که قبلا نیز گفته ایم ما در زندان نمی توانیم برای عیسی سحرخیز کاری انجام دهیم و مسئولیتی در قبال جان او نخواهیم پذیرفت زیرا که جان او در خطر است.

در حالیکه عیسی سحرخیز بیش‌ از شش‌ماه در “حصر بیمارستانی” و تحت مداوا بود، هم‌زمان با اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها و مقارن ساعت ۱۰ شب سه‌شنبه، هفتم شهریور به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و از همان زمان دست به اعتصاب غذای تر اعتراضی و پس از چند روز اعتصاب دارو زد.

عیسی سحرخیز که پیش از این خطاب به گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل نامه نوشته بود و از اراده حکومت برای «مرگ خاموش» مخالفان نوشته بود و کارگروه بازداشتهای خودسرانه سازمان ملل هم خواستار آزادی وی شده بود، همزمان با حضور بان کی مون در تهران به زندان اوین منتقل شد و تحت کنترل امنیتی بیش از پیش قرار گرفت.

او پیشتر گفته بود: چنانچه قانون درخصوص پرونده قضایی وی رعایت نشود و برخلاف نظر پزشکان معالج؛ وی را دوباره به زندان منتقل کنند، از همان روز نخست دست به اعتصاب‌غذا خواهد زد.

اعلام اعتصاب غذای عیسی سحرخیز در شرایطی است که پیشتر پزشکان معالج وی در ماه مبارک رمضان سحرخیز را به دلیل مشکلات کلیوی و قلبی از روزه گرفتن منع کرده بودند و هم اکنون آغاز اعتصاب غذای سحرخیز، نگرانی نسبت به وضع وخیم جسمی این فعال سیاسی و مطبوعاتی را شدت بخشیده است.

سحرخیز تیرماه ۸۸ و در پی بازداشت های گسترده پس از انتخابات ریاست جمهوری دستگیر و سپس توسط قاضی صلواتی، رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام” به سه سال حبس محکوم شد. خرداد ماه با وجود تمام شدن حکم سه سال محکومیت عیسی سحرخیز وی بر خلاف روند جاری آزاد نشد.

این روزنامه نگار که در زندان رجایی شهر به سر می برد مرداد ماه در نامه ای به دادستان تهران خواستار استفاده قانونی از حق مرخصی شد. سحرخیز تا کنون از حق مرخصی عادی و استعلاجی محروم بوده و در مدت حبس، تنها به صورت تحت الحفظ و با حضور ماموران به بیمارستان منتقل شده است.

اعتصاب غذای اعتراضی عیسی سحرخیز در پی انتقال به زندان اوین‬ ‫

فرزند عیسی سحرخیز: پدرم در اعتصاب است و از او بی خبریم

انتقال عیسی سحرخیز به بند ۲۰۹ زندان اوین


3 پاسخ به “انتقال عیسی سحرخیز به زندان رجایی شهر و ادامه اعتصاب غذا و دارو”

 1. سامان گفت:

  عیسی سحرخیز
  مدیرکل مطبوعات وزارت ارشاد دولت خاتمی بود و اکنون به دلیل کینه خامنه ای و محسنی اژه ای در زندان ستمگران است.اما خدا از همه برتر و بالاتر است

 2. ناشناس گفت:

  فقط کینه خا منه ای با چند نفر مانند سحر خیز . تا ج زاده نبوی و مو منی و قدیانی و چند نفر دیگر .با عث این همه ظلم به این انسان های ازاده شده است

 3. ناشناس گفت:

  درود بر تو ای اسطوره مقاومت! ایران به وجود تو افتخار می کند. تو به خاطر ایستادگیت در مقابل حاکمان مستبد و فرعون زمانه بر تارک آینده تاریخ ایران زمین خواهی درخشید. درود خدا بر تو. لعن و نفرین خدا بر فرعون روزگار و طاغوت زمانه!!