سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تشکیل پرونده جدید برای بهزاد نبوی در بند دوالف سپاه...

تشکیل پرونده جدید برای بهزاد نبوی در بند دوالف سپاه

چکیده :بهزاد نبوی وزیر صنایع دولت میرحسین موسوی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که هم اکنون به طور غیر قانونی در بند ۲ الف وابسته به سپاه محکومیت خود را می‌گذراند چندی پیش در رابطه با پرونده جدیدی به بازپرسی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است. ...


بهزاد نبوی وزیر صنایع دولت میرحسین موسوی و عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که هم اکنون به طور غیر قانونی در بند ۲ الف وابسته به سپاه محکومیت خود را می‌گذراند چندی پیش در رابطه با پرونده جدیدی به بازپرسی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.

به گزارش کلمه، اتهاماتی که در جریان این بازپرسی‌ به این مبارز و زندانی سیاسی رژیم پهلوی ابلاغ شده است عبارتند از: امضای نامه‌های ساختار شکن از داخل زندان،‌ شکایت به همراه چند تن دیگر از سردار مشفق به عنوان مصداق تبلیغ علیه نظام،‌ نشان داده شدن تصویر وی از شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان مخالف نظام در خارج کشور.

وزیر صنایع دولت میرحسین موسوی در جریان بازجویی‌ها به بازجویان خود گفته است: چرا برای محاکمه مجدد و نگهداری من در زندان این قدر خود رابه زحمت می اندازید؟ در جریان محاکمه گذشته آرشیو شخصی من شامل اسناد و مدارک دوران مسؤلیت مرا ضبط و بنده را به نگهداری اسناد محرمانه متهم کردید. این اتهام در پرونده قبلی هنوز مفتوح است بنابراین برای نگهداری من در زندان احتیاج به این اتهامات مضحک ندارید.

لازم به ذکر است پس از اعتراض بهزاد نبوی و اعلام این که از حضور در حلسات بازجویی خودداری خواهد کرد فعلا جلسات بازجویی وی متوقف شده است.

بهزاد نبوی دچار بیماری‌های قلبی، کلیوی و ستون فقرات بوده و در طی مدت سه سال چند بار در سی سی یو بستری و تحت عمل جراحی قلب گرفته است. پیش از این نیز پزشکان به او توصیه کرده بودند که برای کنترل مشکل بیماری ستون فقرات خود فیزیوتراپی و هیدروتراپی داشته باشد که متاسفانه فقط در چند نوبت آن هم در زمستان سال گذشته این کار انجام شد و پس از آن جلسات درمانی این زندانی سیاسی متوقف ماند.

معاون نخست وزیر در امور اجرایی در دولت محمدعلی رجایی، رییس سازمان بسیج اقتصادی در دوران جنگ ایران و عراق از فعالان سیاسی قبل و بعد از انقلاب است که از او در عرصه سیاست ایران به “چریک پیر” یاد می‌شود.

نبوی از خرداد ۱۳۵۱ به دلیل تحت تعقیب بودن توسط رژیم شاه به طور مخفیانه زندگی می کرد. او قبل از انقلاب بارها توسط ماموران ساواک دستگیر شده بود. ولی هیچ گاه مأموران حکومت پهلوی موفق به گرفتن اعترافات از او نشدند و ناکامانه او را آزاد کردند.

بهزاد نبوی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت و یکی از موارد اتهامی او اخلال در ترافیک تهران ذکر شد. او در دادگاه های نمایشی سال ۸۸ نیز شرکت داده شد که جمله معروف “من به میر حسین موسوی خیانت نمی کنم” را بیان کرد. بهزاد نبوی در تاریخ ۲۹ دی ۱۳۸۸ به شش سال حبس تعزیری محکوم شد.


30 پاسخ به “تشکیل پرونده جدید برای بهزاد نبوی در بند دوالف سپاه”

 1. ناشناس گفت:

  با توجه به دشمنی رهبری با آقای بهزاد نبوی مشهود است مردانگی حکم میکرد حتی بفرض مقصر بودن بهزاد نبوی او را اول از همه آزاد میکردند تا تصور خصومت شخصی محرز نشود ولی به غیر از جمله معروف او که “به مهندس موسوی خیانت نمیکنم” و بجز جرم سنگین اخلال در ترافیک و جرم عمدی “نشان دادن تصویر ایشان در تلویزیونهای خارجی” !!!! باید بگویم بهزاد نبوی به معنای واقعی کلمه مرد است در ضمن مظلوم واقعی.

 2. محمد گفت:

  1) این گزارشها را که میخوانم نفرتم از این همه ستم وجودم را فرا میگرد! به خدا پناه میبرم! 2) خامنه ای ظلم را به اوج رسانده است! خدا سایه اش را هر چه سریعتر از سر مظلومان کوتاه کند! و به سزای اعمالش برساند! امین یا رب العالمین 3) بهزاد نبوی همان کسی است که شهید مظلوم بهشتی فرموده بود : ” بهزاد نبوی و میرحسین موسوی به تنهایی میتوانند کشور را اداره کنند! “ننگ بر تو ای ظالم! که چنین انسانهای باشرف و با اصالت را به بند کشانده ای! 4) مردم اکنون بی تفاوت نیستند! منتظر یک جرقه اند! این را به وضوح مشاهده میکنم! اندکی صبر سحر نزدیک است!

 3. بهبهاني گفت:

  خاك شدانكه دراين خاك زيست*
  خاك چ داندك دراين خاك كيست*
  عاقبت بايدك دراين خاك رفت*
  خوشاانكه پاك امدوپاك رفت
  كشورماب چنين مرداني نيازدارد_زنده بادياران سبزازجمله مردهميشه دربندبهزادنبوي

 4. ناشناس گفت:

  اخلال درترافیک..غلط کردید.فتنه گری کرده.این پیرتون،منافق هست.

 5. ناشناس گفت:

  شباهت شیعیان مخلص به پیشوایان معصومشان و شباهت ظالمین و غاصبین حقوق معصومین به خلفای جور شگفت آور است. امام هادی و امام حسن عسکری را نوشته اند در زندان هاییی تحت نظارت سپاه نگاه می داشتند. این زندانیان معصوم خاص بودند و می باید سپاه با تمام نیرو و مراقبتی که داردآنان را زیر نظر گیرد ، بازجویی کند ،محاکمه کند، تحت فشار قرار دهد، و مراقب ملاقات کنندگان باآنها باشد. این همه را امروز با الگو برداری از عساکر خلفای جور بنی العباس انجام می دهد. علاوه بر این که در آن روزگار اعمال تبهکاران زیر نظر جهانیان نبود آنان می توانستند به نوعی از انتشار مضایقی که بر معصومین روا می داشتند جلو گیری کنند اما اینان آشکارا و با بی حیایی و ناجوانمردی محاصره منازل میر حسین و کروبی و برخی ازشخصیت های والا مقام مسلمان را با شدت بیشتر از خلفای جور ادامه می دهند.و با وقاحت تمام به مردم و جهان دروغ می گویند.پیش تر از این هم فقیه والامقام شیعه وفقیه جعفری یعنی آیت الله منتظری را در محاصره داشتند و نگذاشتند مردم و مسلمان از ایشان بهره مند گردند.پس چراامروز،بهزاد و موسوی و کروبی را ملقب به عسکری نکنیم. و این شباهت را از امتیازات اینان و رو سیاهی طاغوتیان ندانیم ؟! رویتان سیاه و ننگ بر شما و خاندانتان که ازجنایتکاران تاریخید. ننگ و نفرین بر خامنه ای و اذنابش.

 6. سامان گفت:

  وحشتی که ولی فقیه از امثال بهزاد نبوی دارد از هیچ دولت و کشور بیگانه ای ندارد.این انسان مومن و متعهد فقط به دلیل کینه های کهنه زندان است و هیچ مدرکی بر علیه او ندارند

 7. ناشناس گفت:

  اللهم فک کل اسیر

 8. ناشناس گفت:

  اتهامات بهزاد خیلی خنده آور است. از جمله اتهامات قبلی ایشان اخلال در ترافیک شهر که خوشبختانه تبرئه شدند. الان هم جرایم جدید مانند چرا شکایت کردی؟ چرا تصویر تو را شبکه خارجی نشان داده؟ چرا نامه امضا کردی؟ اینها نشان می دهد که بهزاد نبوی از نظر مادی و معنوی آدم سالمی است و هیچ جرمی مرتکب نشده است.

 9. رضا گفت:

  چریک پیر! آزادی نزدیک است. گوش کن، صدای پایش را نمی شنوی؟

 10. hadi گفت:

  دوست ناشناسی که این مجاهد پیر رو با لقب منافق خظاب کردی اگر منافق بود مثل خیلی از حضرات که به سپاسی ها معروفند و الان در صدر نشسته قدر می بینند توبه نامه می نوشت و به جان اعلی حضرت همایونی مقام معظم رهبری دعا می کرد و سر پیری عمرش رو در زندان استبداد نمی گذروند.

 11. ناشناس گفت:

  بهزاد نیوی ,تاج زاده ؛ کروبی و میرحسین و رمضانزاده و میردامادی و دیگرانی از این قبیل زندانیان شخص اقای خامنه ای هستند اما اقای خامنه ای بداند که همانطور که تشییع کنندگان جنازه فقیه عالقدر ایت اله منتظری در حرم حضرت معصومه خطاب به تو سر دادند که دیکتاتور بداند عزت خدادادی است باز هم اقای خامنه ای بداند اینان رجال صدقوا ما عاهدوا اله علیه هستند و یوسف وار صدایشان را میشنویم که میگویند رب السجن احب الینا مما یدوعننا الیه علی خامنه ای پس دیکتاتور بداند و اگاه باشد که شیرینترین لحظات زندگی اقایان همان لحظاتی که در خلوص تمام در زندان تو با خدایشان مناجات میکنند و توی دیکتاتور از ان مناجات و لذت دیانت و تدین محرومی و فقط روز بروز بار گناهانت را بیشتر میکنی و مطمئن باش که در انروز نه سپاهت نه شورای نگهبان استبدادت نه مراجع بزدلت ونه مصباحت و نه شرعت نامدارت به داد تو نمی رسند بیچاره تر ان کسانی که تو را رهبر و مقتدا وولی میدانند

 12. هموطن گفت:

  یوسف نبی و امام موسی بن جعفر را سالها در زندان کردند چون درستی انها را تحمل نمی کردند.درود خدا بر چریک مظلوم

 13. ناشناس گفت:

  گیوگان آزادند و جنایت میکنند و مجاهدان راه خدا منجمله بهزاد نبوی در اسارت گیوگانند.

 14. حسین گفت:

  باسلام من نمیدانم تا کی باید این همه ظلمی که به این مردان پاک روا میدارند را تحمل کرد و هیچ حرفی نزد . من که خیلی از روی این مردان خجالت میکشم .ای کاش فرستی پیش میامد و ….. تا بحال حتی مورچه ای را دلم نمی امد زیر بگیرم ولی حالا حاضرم با دندان جان این نامردان را بگیرم . به امید روز انتقام

 15. علی گفت:

  انسانهای حقیر همیشه با کینه با رقبای خود برخورد میکنند ، همانطور که مستبدین میکنند. بهزاد در دادگاه با چرت زدن خود نشان داد پشیزی برای دیکتاتور ارزش قایل نیست.

 16. easen گفت:

  این نظامی که من دیدم پرو تر ار این حرف ها است.مردمش هم بی عرضه هستند.

 17. ممل گفت:

  من به میر حسین موسوی خیانت نمیکنم!!!!!!!!

 18. صدا گفت:

  مصداق بارز مجاهد فی سبیل الله. علی یارت قهرمان . ما که . . . . . . . .

 19. ناشناس گفت:

  در مسلخ عشق جز نکو را نکشند .. روبه صفتان زشت خو را نکشند
  .به خدا اگر این حوزه نشینان و حجره نشینان قم مشهد اصفهان و تبریز و.. بوئی از دین برده بودند( بلا نسبت اندکی شان ) به خاطر همین ظلمی که در باره این مرد بزرگ و این خد مت گذار انقلاب شده است باید خود را به اتش بکشند .مگر این رهبران دینی از همان را هبه های بودائی کمتر هستند که به خاطر ظلم در برمه خود شان را به اتش کشیدند .لا اقل اگر این شها مت را ندارند می توانند دسته جمعی نا مه ای منتشر کنند و از رهبر بخواهند دست از ظلم بردارد و گرنه فرا خوان یک را هپیمائی بزرگ رادر سرا سر کشور خواهند داد .اگر همچنان بنشینید و از ظلم در کشور
  چشم خو دتان را ببندید مطمئن باشید که دین دارد در دست … خا منه ای از بین می رود و نابود می شود

 20. ناشناس گفت:

  دمپایی بهزاد نبوی در بیدادگاه اقای خامنه ای بر قبا و لباده بسیاری از مدعیان با ارزشتر است .

 21. ناشناس گفت:

  سخن بهزاد و بهزادیان ساکنان ظلمکده اوین مقام معظم استبداد سخن امام معصوم است که می فرماید الهم انی اسئلک ایمانا تباشر به قلبی و یقیننا حتی اعلم انه لن یصیبنی الا ما کتبت لی و رضنی من العیش بما قسمت لی تو کوچکتر و حقیرتر از ان هستی که این منطق الهی را از بهزادها بگیری این تقدیر الهی است و بر این جکاعت مکتوب و این جماعت مجاهد فی سبیل اله راضی به رضای خداوند هستند و مست از نعمات و از مایشهای سخت الهی در زندان تو هستند .

 22. ناشناس گفت:

  امام حسين عليه السلام وقتى كه مى آمد به طرف كربلا، اشعارى را با خودش مى خواند كه نقل شده پدر بزرگوارشان هم همين اشعار را گاهى مى خواندند، آن اشعار اين است .

  فان تكن الدنيا تعد نفيسه

  فدار ثواب الله على و انبل

  و ان تكن الاموال للترك جمعها

  فما بال متروك به المرء يبخل

  و ان تكن الابدان للموت انشاءت

  فقتل امرء بالسيف فى الله اجمعل .

  اگر چه دنيا زيبا و دوست داشتنى است ، دنيا آدم را به طرف خودش ‍ مى كشد، اما خانه پاداش الهى ، خانه آخرت ، خيلى از دنيا زيباتر است ، خيلى از دنيا بالاتر و عالى تر است .
  اگر مال دنيا را آخرت كار بايد گذاشت و رفت ، پس چرا انسان آن را در راه خدا انفاق نكند.
  و اگر اين بدن هاى ما ساخته شده است كه آخر كار بميرد، پس چرا در راه خدا با شمشير قطعه قطعه نشود؟
  O مرگ براى انسان جوانمرد ننگ نيست ، اگر در راه حق جهاد كند و در حالى كه مسلم است كوشش به خرج بدهد (نيتش حق باشد و در حالى كه مسلم است مجاهده و جهاد كند) و با مردن صالح ، مواسات و همگانى و همدردى نمايد، و بر عكس ، راه خودش را از مردم بدبخت هلاك شده و مجرم گناهكار جدا كند

  بهزاد هم میگوید فان ثواب اله اغلی و انبلو

 23. محمود گفت:

  اگر كتاب استثناوقاعده برشت را بخوانيد متوجه اين مورد خواهيد شد كه در انقلابات قاعده براين است كه در اويل انقلاب ياران ببهانه هاي مختلف ازقبيل ضدانقلاب سازشكار منافق جاسوس بجان هم ميافتند تا يكي دو نفر بيشتر باقي نماند درانقلا فرانسه وقتي زندان باستيل بدذست باستيل بازشد تعدادي ازاشراف دران زنداني بودند كه جمعشان به پ

 24. ازاده گفت:

  نوشته شما که بهزاد نبوی قبل از انقلاب به طور مخفیانه زندگی میکر د مرا یاد یار همیشگی مصدق انداخت کریم سنجابی او پس از
  انقلاب زندگی مخفیانه ای را شروع کرد بعد مجبور به ترک سرزمین مادری ش

 25. محمد گفت:

  ايكاش و ايكاش و ايكاش شما اين مرد را از نزديك مى شناختيد. ايكاش مى دانستيد كه اين وجود شريف و پاك ، اين مجاهد نستوه و اين مبارز في سبيل الله چه انسان وارسته و اين روح با عظمت و اين نفس متخلق به اخلاق كريمه چه نعمتى براى اين آب و خاك است كه اينك در زندان ديكتاتور روسياه اسلام برباد ده و وطن برباد ده بايد روزگار سپرى كند.
  روزى در دفتر سازمان مجاهدين انقلاب اسلامى به ديدنش رفته بودم. در اتاق رييس هئت اجرايى نشسته بود و سرش را روى كاغذى خم كرده و سعى مى كرد آنچه را مى نويسد به سختى ببيند. سلام كردم و گفتم مهندس آخر چرا برق را روشن نمى كنيد؟ در اين تاريكى نوشتن و خواندن براى چشمهايتان ضرر دارد، لبخندى زد و گفت هنوز غروب كامل نشده و مى شود از نور موجود استفاده كرد، اسراف مى شود.
  يادم مى آيد در شب انتخابات رياست جمهورى سال ٧٤ كه تداركاتچى رهبرى جناب آقاى احمدى نژاد با حمايت و دخالت سپاه و بسيج براى نخستين بار داشت به سوى رفتن به مرحله ى دوم گام بر مى داشت و دفتر سازمان مملو از جوانان و اعضايى بود كه مشغول گرفتن نتايج صندوق ها از استانهاى مختلف بودند، وقتى كه مشخص شد انتخابات به مرحله ى دوم ميرود و احمدى نژاد هم گاهى سوم و گاهى چهرم مى شد، جوانان در آن ساعات بامداد اطراف مهندس نبوى حلقه زده و از او مى خواستند تحليل كند كه چطور كسى كه تا آخرين نظر سنجى هاى دو روز به انتخابات نفر آخر يا ماقبل آخر بوده اكنون دارد بالا مى آيد؟ و البته برخى نيز پرخاش مى كردند كه مقصر خاتمى و نمايندگان مجلس ششم هستند كه هيچ كارى نكردند تا قانون اينگونه و بصورت سيستماتيك نقض نشود و فاشيسم از پله ى نيازهاى مردم بالا نرود و …. يكى از آقايان نماينده ى مجلش كه از فراكسيون اصلاح طلبان بود و در جمع حضور داشت خطاب به بهزاد گفت: مقصر شخص جنابعالى بعنوان نايب رييس اول مجلس ششم هستيد كه هر چه نمايندگان خواستند از صندوق ذخيره ى ارزى يكى دو ميليارد دلار بردارند و در بين مردم توزيع كنند، مخالفت كرديد و نگذاشتيد ما اين كار را بكنيم تا ملت فريب صدا و سيما را نخورند و فكر نكنند اصلاح طلبان بفكر معيشت آنان نيستند و الآن يك فريبكار بيايد و با وعده ى نان بر نيازهاى آنان سوار شود و كار خود را به پيش برد. بهزاد نبوى كه با نگاههاى پرابهام و عصبانى جوانان حاضر روبرو شده بود گفت: بخدا قسم اگر همين الآن هم به مجلس برگردم باز با اينكارهاى ضد مصالح ملى مخالفت مى كنم. صندوق ذخيره ى ارزى پشتوانه ى روزهاى ندارى كشور است و بايد صرف اقدامات زيربنايى و ارتقاء اقتصادى و گسترش توليد شود نه اينكه آن را دود كنيم و به هوا بفرستيم تا مردم از ما خوششان بيايد و به ما رأى بدهند.
  آرى اين است چريك پيرى كه امروز بايد در ميانه ى پيرى و بيمارى و دورى از فرزندان در زندان استبداد بماند تا آقاى خامنه اى به عملگى احمدى نژاد هفتصد ميليارد درآمد نفتى را چوب حراج بزند و جاروى آنرا هم بدست برادران عزيز سپاهى يا همان زندانبانان نبوى بدهد تا كف صندوق ذخيره ى ارزى را جاروب كنند مبادا سكه اى مانده باشد و بيت المال مسلمين تلف شود. ننگ و نفرين خدا و رسول و ائمه ى هدى و شهدا و صالحين بر استبداد و بر عمله ى ظلمه ى استبداد و درود پاكان و شهدا و صلحا بر مردان مرد مؤمن وطن پرست موسوى، كروبى، رهنورد، نبوى، قديانى، تاجزاده و هزاران مجاهد بنام و گمنام زندان ستمگر زمانه.

 26. ناشناس گفت:

  مردان حق را یکی یکی فرسوده میکنند تا مملکت ضعیف و ورشکستهای را به اربابانشان اسراییل و امریکا تحویل دهند تا اینچنین افرادی ن نداشته باشیم و کسانی چون نوری مالکی و حامد کرزای را بر ما مسلط کنند و ما هم خوشحال باشیم…………….نگزاریم چنین شود…..

 27. ناشناس گفت:

  بهتر است بگوییم اینان مردان دموکراسی و قانون مداریند-زندان در راه دموکراسی و مححق کردن حقوق مردم(اگر باشد) ستودنی است

 28. محمد گفت:

  با سلام
  با داشتن اين مردان بزرك در زندان و مردان بسيار كوتوله در مناصب بالا خجالت ميكشم كه در خارج از كشورً تابعيت خودم را كه يك ايرني است بيان كنم البته به موسوي و هراهانش هميشه بعنوان ايراني افتخار ميكنم و لي اون ها اسير كوتوله هاي سياسي هستندو مردم هم در رنج و منتظر جرقه
  محمد ت

 29. said گفت:

  حقته خيانت كار

 30. فرید گفت:

  من دیر به دیر وقت میکنم به سایتتون سر بزنم ولی این مطلبو که دیدم دلم نیومد چیزی ننویسم.
  واقعا ببینین چقدر آدمهای نازنینی الان توی زندونن به جرمهای واهی و دروغی
  اینم ببینین واقعا چند نفر آدم نازنین مثل این افرادی که توی الان زندان و حبس و حصر هستند،الان مسئول هستند؟واقعا همچین اشخاصی در این مناصب فعلی کشور میبینین؟