سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پس از اعتراض زندانیان و انتشار خبر؛ کیوان صمیمی و مسعود باستانی به بند عمومی بازگش...

پس از اعتراض زندانیان و انتشار خبر؛ کیوان صمیمی و مسعود باستانی به بند عمومی بازگشتند

چکیده :به علت اعتراض تمامی زندانیان سیاسی سالن 12 زندان رجایی شهر به انتقال کیوان صمیمی و مسعود باستانی روزنامه نگاران دربندی که صبح امروز به سلول انفرادی منتقل شده بودند و فشار ناشی از اطلاع رسانی به موقع بر مسئولین زندان هر دو نفر به بند عمومی بازگشتند....


کیوان صمیمی و مسعود باستانی روزنامه نگاران دربندی که صبح امروز به سلول انفرادی منتقل شده بودند به بند عمومی بازگردانده شدند.

به گزارش کلمه، به علت اعتراض تمامی زندانیان سیاسی سالن 12 زندان رجایی شهر به انتقال کیوان صمیمی و مسعود باستانی روزنامه نگاران دربندی که صبح امروز به سلول انفرادی منتقل شده بودند و فشار ناشی از اطلاع رسانی به موقع بر مسئولین زندان هر دو نفر به بند عمومی بازگشتند.

صبح امروز کلمه گزارش داده بود که ماموران امنیتی با یورش به سالن ۱۲ زندان رجایی شهر و تفتیش اتاق های زندانیان سیاسی سبز در این سالن کیوان صمیمی و مسعود باستانی را به دلیل انتشار عکس های این دو روزنامه نگار دربند، به انفرادی منتقل کردند.

کیوان صمیمی، روزنامه نگار، هشتم آذر ماه سال ۸۹ از زندان اوین به زندان رجایی شهر منتقل شد. او تاکنون در طول مدت بازداشتش بارها دست به اعتصاب غذا زده است. وی یک بار آن هم در بهار سال ۸۹ از مرخصی استفاده کرد، اما بعد از آن از هرگونه مرخصی محروم بوده است.

این زندانی سیاسی که به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده و حدود دو سال و نیم است که در زندان به سر می برد به اذعان هم بندیانش به لحاظ وضعیت جسمی از چند ماه پیش دچار مشکل کبد و بیماری های مشکوک دیگری شده است.

کیوان صمیمی، مدیرمسئول روزنامه توقیف شده ی نامه و عضو انجمن دفاع از آزادی مطبوعات است. او همچنین عضویت در کمیته پیگیری بازداشت های خودسرانه و دفاع از حق تحصیل را در پرونده کاری خود دارد. او از زندانیان سیاسی در دوران نظام شاهنشاهی بوده است.

مسعود باستانی روزنامه‌نگار دربند در زندان رجایی شهر که سردبیری وب‌گاه جمهوریت را برعهده داشته و سابقهٔ خبرنگاری در روزنامه‌های شرق، جمهوریت و کارگزاران را داشته است پیش از این نیز چندین بار به دلیل فعالیت‌های شغلی‌اش بازداشت و زندانی شده‌است.

وی در ۱۴ تیرماه ۱۳۸۸ در جریان سرکوب اعتراضات مردمی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دهم وقتی برای رسیدگی به وضعیت همسرش که روز پس از انتخابات بازداشت شده بود، به دادگاه انقلاب رفته بود بازداشت و به ۶ سال حبس محکوم و در اسفندماه به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

مهسا امرآبادی همسر وی نیز هم اکنون در بند زنان زندان اوین محبوس است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.