سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه ابوالفضل قدیانی به محمد مرسی: از تجربه انقلاب اسلامی و سرنوشت ملت ایران درس بگ...
» زمامداران ایران در انتخابات همانقدر امانتدار بودند که در ترجمه سخنان شما

نامه ابوالفضل قدیانی به محمد مرسی: از تجربه انقلاب اسلامی و سرنوشت ملت ایران درس بگیرید

چکیده :آرزومندم که جنابعالی و انقلابیون مصر، نلسون ماندلا را الگوی خود قرار داده و به هیچ وجه من الوجوه اجازه ندهید که در مصر حکومت مادام العمر برای کسی برقرار شود و در موعد مقرر قدرت را تحویل منتخب واقعی مردم دهید، همانطور که قدرت به شما که منتخب واقعی مردم هستید سپرده شد. کاملا آگاهید که استبداد و خودکامگی بخصوص در جوامع خاورمیانه زمینه های وسوسه انگیز دارد....


ابوالفضل قدیانی، عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در نامه ای به محمد مرسی، رییس جمهور مصر با توجه به حضور وی در اجلاس غیرمتعهدها در تهران می نویسد: خوب بود از زمامداران ایران می خواستید دیداری با رهبران زندانی جنبش سبز ایران، جنبشی که الهام بخش جنبش ضد استبدادی ملت بزرگ مصر و شاید کلیت بهار عربی بود، داشته باشید و هدف واقعی ملت ایران را از آنها می شنیدید هرچند که یقینا با این درخواست شما موافقت نمی شد اما حداقل زمینه ای برای طرح مجدد مطالبات سرکوب شده ی ملت ایران فراهم می کرد.

به گزارش کلمه، این مبارز و زندانی سیاسی دوران ستمشاهی در بخشی از نامه خود اظهار امیدواری کرده است: آرزومندم که جنابعالی و انقلابیون مصر، نلسون ماندلا را الگوی خود قرار داده و به هیچ وجه من الوجوه اجازه ندهید که در مصر حکومت مادام العمر برای کسی برقرار شود و در موعد مقرر قدرت را تحویل منتخب واقعی مردم دهید، همانطور که قدرت به شما که منتخب واقعی مردم هستید سپرده شد. کاملا آگاهید که استبداد و خودکامگی بخصوص در جوامع خاورمیانه زمینه های وسوسه انگیز دارد.

ابوالفضل قدیانی زندانی سیاسی ۶۷ ساله هم اینک به اتهام توهین به رهبری در حال گذراندن محکومیت ۳ ساله خود در بند ۳۵۰ اوین است، او در سال ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس محکوم شده بود، چندی قبل نیز به ۳ سال زندان دیگر محکوم شد.

ابوالفضل قدیانی از مبارزان سیاسی قبل از انقلاب بوده که در دوران ستمشاهی نیز ۴ سال زندان و شکنجه را تحمل کرده است.

متن کامل این نامه را به گزارش کلمه با هم می خوانیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

تِلْكَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُهَا لِلَّذِينَ لَا يُرِيدُونَ عُلُوًّا فِي الْأَرْضِ وَلَا فَسَادًا وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ

(آری،) این سرای آخرت را (تنها) برای کسانی قرارمی‌دهیم که اراده برتری‌جویی در زمین و فساد را ندارند؛ و عاقبت نیک برای پرهیزگاران است!

سوره قصص آیه 83

جناب آقای مرسی رییس جمهور محترم مصر

با سلام و تحیت

جنابعالی به عنوان رییس جمهور برآمده از انقلابی ضد استبدادی در مصر و از کشوری بزرگ و تاریخی، در کنفرانس غیر متعهدها در تهران شرکت کردید.

متاسفانه طی دیدار کوتاه شما، نمایندگان واقعی ملت ایران نتوانستند با شما صحبتی داشته باشند چون یا در حبس اند یا اگر هم در حبس نیستند آزادی آنها بیشتر از محبوسان نیست. البته جنابعالی که خود از زندانیان سیاسی دوران استبداد حسنی مبارک در مصر بودید، خوب بود از زمامداران ایران می خواستید دیداری با رهبران زندانی جنبش سبز ایران، جنبشی که الهام بخش جنبش ضد استبدادی ملت بزرگ مصر و شاید کلیت بهار عربی بود، داشته باشید و هدف واقعی ملت ایران را از آنها می شنیدید هرچند که یقینا با این درخواست شما موافقت نمی شد اما حداقل زمینه ای برای طرح مجدد مطالبات سرکوب شده ی ملت ایران فراهم می کرد.

در اجلاسی که شما شرکت کردید فردی که در جایگاه رهبری کشور ایران نشسته است، در آن سخن راند و از دموکراسی و عدالت و مقابله با ظلم در سطح جهانی و مجامع بین المللی سخنانی بر زبان راند که جا دارد به وی گفته شود: «لم تقولون مالا تفعلون»، الحق که او از مصادیق بارز این کلام خداوند است. تمامی بینندگان و شنوندگان شاهد بودند که حاکم مستبد ایران و دیگر مستبدان چگونه مفاهیم شریفی چون عدالت و دموکراسی را قلب کرده و آنان را به تمسخر می گیرند و در حقیقت فرار به جلو می کنند؛ «فاعتبرو یا اولی الابصار»

متاسفانه همه ایرادهای مطرح شده از سوی وی به نظام بین الملل، اعم از حق وتو و بی عدالتی، دروغ جلوه دادن راستی ها و راست نشان دادن دروغ ها، تحمیل اراده زورمندان به مردم و… سال هاست در این کشور تحت زعامت وی جاری و ساری است و دقیقا مردم ایران در اعتراض به همین ها به فرمان آقای خامنه ای سرکوب شدند. شما به عنوان نمونه، برای درک صداقت و امانت داری حاکم مستبد امروز ایران، نگاهی به تفاوت ترجمه همزمان سخنرانی خود در اجلاس تهران که از رادیو و تلویزیون دولتی ایران پخش شد با سخنرانی خود داشته باشید تا معنی صداقت، عدالت، حق و… را از نظر زمامداران امروز ایران به خوبی درک کنید.

همین نوع امانتداری و عدالت بود که در انتخابات سه سال پیش در ایران اتفاق افتاد و حاصل آن دولتی نامشروع و زندانهایی مملو از آزادگان و آزادیخواهان شد؛ همچون دوران حسنی مبارک و دیگر مستبدان جهان.

امیدوارم شما و انقلابیون و ملت بزرگ مصر از تجربیات انقلاب اسلامی ایران و سرنوشت ملت شریف ایران درس بگیرید و اجازه ندهید که انقلاب مصر همانند انقلاب ایران توسط مستبدین مصادره و آمال و آرزوی آزادیخواهان را به باد فنا بدهد.

آرزومندم که جنابعالی و انقلابیون مصر، نلسون ماندلا را الگوی خود قرار داده و به هیچ وجه من الوجوه اجازه ندهید که در مصر حکومت مادام العمر برای کسی برقرار شود و در موعد مقرر قدرت را تحویل منتخب واقعی مردم دهید، همانطور که قدرت به شما که منتخب واقعی مردم هستید سپرده شد. کاملا آگاهید که استبداد و خودکامگی بخصوص در جوامع خاورمیانه زمینه های وسوسه انگیز دارد.

با آرزوی توفیق روزافزون برای ملت های عربی و سایر ملل در بند استبداد

ابوالفضل قدیانی


61 پاسخ به “نامه ابوالفضل قدیانی به محمد مرسی: از تجربه انقلاب اسلامی و سرنوشت ملت ایران درس بگیرید”

 1. ناشناس گفت:

  درود بر مرد همیشه مبارز با استبداد و ظلم مرد شجا عی که تا وان درست کرداریش را دارد می دهد .در این روزگار غریب کسی به رهبری نامه بنویسد و اشتبا هات او و انحرا فات او را گوش زد کند باید به زندان بیفتد و شکنجه شود

 2. سامان گفت:

  به امید آزادی

 3. قلم سبز گفت:

  طیب الله انفسکم احسنت

 4. محمد گفت:

  پیشنهاد! ا) درود بر ابوالفضل قدیانی مجاهد بزرگ که با روشنگریهای خود چراغ راه ازاد اندیشان و ازادگانند! ۲) زیبنده است! که لازم است! سبزها! عزیزان کلمه! شورای هماهنگی سبز امید و……….! از اکنون یک کمپین میلیونی امضا برای “محمد مرسی” بر پا کنند! تا هر چه زودتر به دست ایشان برسد! ۳) بهتر است فرصت را از دست ندهیم! که به تعبیر امام عدل علی (علیه السلام) : اضاعه الفرصه غصه ! ” از دست دادن فرصت سر انجامش غصه است! ” .

 5. شادى گفت:

  درود فراوان بر اقاى قديانى عزيز و شجاع خداوند هميشه حافظتان باشد

 6. سجاد گفت:

  جناب استادقدیانی شماشجاعترین مردتاریخ ایران هستید درودخدابرتوباد
  جناب قدیانی حاکمان ایران ازسخنان مرسی خیلی برآشفته شدند وقتی نام خلفای راشدین راآورد ابوبکرعمرعثمان علی وسخنش رابادرودبربزرگان تاریخ اسلام شروع کرد وحکومت بشارظالم راکوبید اینهاترویج دهنده شیعه صفوی هستند نه شیعه علوی
  واین نشان میدهد که چقدراینهاسردمداران وروحانیون ایران تاریخ تشیع راتحریف کردند وقتی درملاعام سخنان مرسی راتحریف میکنند پس تاریخ 1400ساله رابه راحتی تحریف میکنند
  دردخدابرمیرحسین وکروبی

 7. حسن گفت:

  درود درود بر روح پاک و صادقت .

 8. رضا گفت:

  خیلی جالب بود. بخصوص این قسمتش: «فردی که در جایگاه رهبری کشور ایران نشسته است»

  درود بر آزادمرد ایران، ابوالفضل قدیانی.

 9. امید آزادی گفت:

  درود،
  نامه ای بسیار شجاعانه بود..بسیار شجاعانه. ..به عنوان یک شهروند صمیمانه از آقای قدیانی سپاسگزاریم..مطمئنا آنچه باعث این شجاعت در کلام آقای قدیانی شده است حقیقت راهی است که ایشان و دیگر عزیزان در بند دارند..راهی که ملت ایران امیدوارانه پای در آن نهاده اند..مطمئنا ملت ایران بیش از همه کشورهای خاورمیانه باید از تجربه انقلاب 57 خود درس بگیرند..در آن صورت جمهوری دمکراتیک ایران در فردا الگویی کامل برای همه کشورها ی منطقه خواهد بود..با آرزوی سلامت برای آقای قدیانی و همه زندانیان آزادیخواه در بند..

 10. ناشناس گفت:

  درود بر شجاعت تو.مردم شجاع موفق می شوند .مثل مردم سوریه.امیدوارم شجاعت شما به دیگران هم سرایت نماید.

 11. ناشناس گفت:

  به امید آزادی آقای قدیانی.

 12. iranabadec گفت:

  قواعد سیاست ورزی و غضنفریسم در بازی سیاسی، واقعاً “این دروغی” که میگی، راسته؟
  http://iranabadec.blogspot.com/2012/08/blog-post_2246.html

  اگر “دروغ و دروغگوئی” فقط یک ایراد داشته باشد. این است که برای پوشش “دروغ” اولی شخص دروغگو مجبور است دروغ های بعدی را هم بگوید.

  تجربهء 7 سال اخیر حکومت داری در ایران درس های بزرگی برای مردم و تجارب بزرگی برای علم سیاست و علوم اجتماعی در جامعه بشری داشته است.

  – معلوم شد که گزاره «دروغ هر چه بزرگتر باشد، باور کردن آن برای عوام سهل تر است.» صرفاً به عنوان یک “مسکن” کوتاه مدت برای یک دندان درد واقعی، مدت زمان تاثیر “محدودی” دارد.

  – معلوم شد که گزارهء «سیاست ورزی معادل است با دروغ و نیرنگ» نیز خود یک “دروغ” بزرگ است و نمی توان بر محور آن سالهای متمادی بر یک جامعهء “پویا و آرزومند” حکومت کرد.

  در هفته ای که در آن دولت مستقر با تعطیل کردن حیات اجتماعی و اقتصادی تهران و پس از سالها انحصار مطلق بر قدرت سیاسی، رادیو و تلویزیون، مطبوعات و حصر و زندانی کردن رهبران اجتماعی، وکلای دادگستری، روزنامه نگاران و استادان دانشگاه و… نیاز به حداقل “مشروعیت” را برای نشان دادن به دنیا لازم دارد. دنیا و شهروندان ایرانی “حکومت مطلقه” را به بازی گرفته اند.

  ساعت ها تلاش، هزاران میلیارد تومان هزینه، دو صد هزار نیروی چماق را بگذارید کنارِ التماسِ رهبران و سران کودتا برای نشان دادن اقتدار و صلابت حکومت و در دقیقه “نود و سه” بازی تازه باید به این سئوال جواب بدهی که « واقعاً این دروغی که میگی، راسته؟»

  حکایت “علی” و “کل علی” و “حاجی علی” است!(اینجا 1/2) (اینجا 2/2)

  «سیرک حاکمان …» در میانهء پرده ای دیگر از نمایش زمانه است و « نامه های افشاگرانه به دنیا » یکی بعد از دیگری فضای اطلاع رسانی دنیا را در “تسخیر” خود گرفته اند. در حالیکه شهروندان ایرانی رسم حکومت داری را در “غیبت” دولت منصوب تمرین می کنند. «امید» در لابه لای کلمات عاشقانهء عشاق ایرانی – «رضا به ستوده» ، «بهمن به ژیلا» ،… و مصطفی به محتشمی پور» – فضای این آب و خاک را “عطرِ” صلح، صلح و صلح می پراکند!

 13. ناشناس گفت:

  درود درود برشما، به امید آزادی شما و تمام زندانیان سبز در بند

 14. ناشناس گفت:

  الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم.
  لعنت الله علی القوم الظالمین

 15. said گفت:

  Dorud ber schoma merde azadandish v azadikha.

 16. Dalghak.Irani گفت:

  سلام بر قدیانی عزیز.
  خواستم فقط ادای احترام بکنم و بگویم که معیار آدم ها را می شناسیم و سپاسگزاریم. یا…هو

 17. مهدي گفت:

  مرگ بر ضد ولايت فقيه

 18. مهدي گفت:

  كساني كه از زندان مي توانند اين طور نامه بنوبسند و به رهبري توهين كنند ديگه نوبره

 19. ناشناس گفت:

  جدا” آزاد مردی و به جز خدا از هیچکس واهمه ای نداری حتی خود آقای خامنه ای.

 20. عبید گفت:

  حاکمیتی که در انتشار نطق یک رئیس جمهوری که ریاست کنفرانسی را به عهده دارد و سخنان او را جهانی دنبال می کنند، تقلب کند، آیا حال تصدیق می کنید که در همه انتخاباتی که تا حال برگزار کرده تقلب کرده بوده است؟ منتها در سال 88 آش آنقدر شور شد که صدای مردم درآمد و به خیابانها ریختند و فریاد تقلب تقلب آنها بلند شد. بی آبرو ترین و بی حیا ترین دولتی که در یکصد وپنجاه سال اخیر تشکیل شده است همین دو دوره احمدی نژاد بوده است که با کارگردانی … کار را به اینجا رسانده است. این ها باید رختخواب خود را جمع کنند و بروند. آخرین بی حیایی آنها بخشودن دزد هایی است که بزرگترین دزدی تاریخ را انجام داده اند و آنوقت آقا ایشان را می بخشد. آقا مگر این ارث پدر شما ست که ببخشید. یک دانشجو گفته رای من کو ستاره دار می شود، از دانشگاه بیرونش می کنند، زندانی اش می کنند، به حق وحقوقش و حتی خودش تجاوز می کنند. آنوقت شما اینهمه دزدان را صرفا به این سبب که ……… می بخشید. واقعا شما بسیار … تشریف دارید. هر مشکلی و بلایی تا کنون سرما آمده به سبب اعمال خلاف قانون و اشتباه شما آقای رهبری بوده است.

 21. فرشته گفت:

  اگر میخواهید حرف شما شنونده داشته باشد شعار ندهید. از کلمات من درآوردی هم پرهیز کنید. دوران “ستمشاهی” یعنی‌ چه؟ در کدام کتاب لغات می‌توان معنی‌ این کلمه را پیدا کرد؟ دیکتاتوری با همین کلمات احساساتی‌ ادامه پیدا می‌کند.

 22. ناشناس گفت:

  درود بر مبارزان عليه ديکتاتوری .

 23. ناشناس گفت:

  انكار نظام قرون وسطايي بر ايران حاكمه ?¡

 24. ناشناس گفت:

  آقای مرسی تو انقلاب نکردی! رانت خواران و نابود کنندگان میراث امام هم در انقلاب مصر تو دخلی نداشتند!

  چرا یک عکس کوچک از امام ضد استعمار امام ضد ان منحوس امام ضد استکبار هم در میدان تحریر نبود ایا امامن یک وجه مشترک یک مثقالی هم با یک نفر ار ملیون نفر جمعیت میدان تحریر و دیگر میدان های بهار عربی نداشت؟؟!!

  مثل مرسی از عمد بدستور ظاهری سلفی های (بقول امام در مثال شبیه انزمان- چپهای امریکائی) بلی بدستور سلفی های امریکائی اسرائیلی بیاید و بگوید شیعه و ایران مجوس- قصدشان نه شاه و غیر شاه بلکه امام ضد استکبار است- از یهود بدترند بدستور انها بیاید و در اغاز سخن خود سلام شاهنشاهی در مجلس…
  در مجلس این اقایان مفتخور رانت خوار تاج غارت بر سر گذاشته و خود بخود سردار لقب داده بیاید و سلام بدهد به ان دو شیخ که پهلوی بضعة مصطفی ص فاطمه را خورد کردند و سلام را اضافه اجباری و برای خالی نبودن عریضه اضافه بر ان خلیفه سوم و علی ع دهد – منظورش دهن کجی بود به شیعه و امام شعه خمینی بت شکن س!
  هیچ وقت بطور عادی ندیده بودم شیوخ و برادران سنی وقتی صلوات بر محمد و ال او میکنند ندیدم اسم ان دو شیخ بیاورند بلکه فقط به کلمه ال پیامبر و صحبه (اصحاب او) اشاره میکنند ولی مرسی..
  خوب شما اگر مردید این را در کشور شیعه سانسور میکردید ولی مرد نیستید بلکه اقوال سیاسی بحرین- سوریه او را سانسور کردید
  اتفاقا مرسی ها را اگر عینا ترجمه میکردید همه میفهمیدند که شما اهل سازش نیستید و نقدش با جبروت و با هیمنه میکردید که ایا مستر مرسی درست است که بنظر تو سوریه جنایت کرد- و خدائیش هم اسد جنایت کرد بیشمار و پدرش- درست ولی تو چرا فقط او را میگوئی و چرا از جنایات خادم لات و عزی و قتل حجیج و مهمانهای خدا و قتل و کشتار در بحرین نمیگوئی
  شما بدلیل غارت بیت المال و رانت خواری و تضییع میراث امام برای حطام دنیا دنبال تملق هستید نه خط صالح و راست و پیامبرانه نه شرقی نه غربی امام س و الا این قدر ریا و ترجمه دروغ و چاپلوسی و دعوت های ذلت نمیکردید

 25. محمد گفت:

  مهدی گفت که “کسانی که از زندان می توانند این طور نامه بنوبسند و به رهبری توهین کنند دیگه نوبره”
  آقا مهدی!! حالا چکار کنیم رهبر شما این اندازه بزگوار هستند که اجازه دادند یک نامه از زندان خارج بشه!! به به عجب این رهبری به آزادی بیان پایبنده!! عجب مملکت گل و بل بلی!!!
  آقا مهدی!! یکبار از خودتون بپرسید این آقایان به چه جرمی زندانی شدند!!!
  رهبر شما باید از این که مخالفانش رو به سیاهچال می اندازه شرم کنه!
  شما هم ظاهرا تمام وجودتان خاب از انسانیت و اخلاق شده و پر شده از مهر ولایتی که رفتارش روی طاغوت رو سفید کرده!!

 26. ناشناس گفت:

  سرزنده باشي اي دوست شجاع

 27. ناشناس گفت:

  اهداف متعالی نظام کجا رفت ؟ آرمان های امام ره کجاست؟ چی شد؟ امروز کجای کاریم؟ این بود داعیه ی آزادگی ؟ آقای خامنه ای شما اولین وارث این ولایت بودی کاری کردی آخرین باشی چرا؟ ما دیگه شما را باور نداریم و فقط از شما یک درخواست داریم. لطفا اگرمی توانید به خود خداوند بگویید شما را تایید کند به مقدسات قسم من و 300 نفر دیگه قول میدیم پشت شما بایستیم وگرنه عذاب لکم. والسلام

 28. ناشناس گفت:

  نظری ندارم.

 29. ناشناس گفت:

  درود بر این مرد شجاع

 30. محمود گفت:

  محمد مرسي ازرهبران اخوان المسلمين است حزبي است كه نزدبك به يك قرن سابقه ودر بيشتر كشور ها فعاليت دارددارد وتقريبا حالات مختلف نهضت هاي سياسي واجتماعي راميداند وبيش از يك دهه است كه فعاليت خشونت بار را تعديل كردند وبفعاليت هاي سياسي ومبارزات مدني روي اوردند اگ در مورد اقاي مرسي خيال پردازي اضافي انجام شود تكرار يك اشتباه است

 31. ناشناس گفت:

  خدایا ، کمی از شجاعت ایشان را به ما عنایت فرما تا بتوانیم مقابل ظلم و ظالم بایستیم.

 32. آفرین بر این مرد گفت:

  ترا به خدا به ژشت این مرد شجاع نگاه کنید. مخصوصا آن تسبیج گرداندنش. انگار که میفرماید شما ها همگی از بیت تا هیات دولت و قوه قضاییه و مقننه همه تازه … ما هم نیستین.

 33. ناشناس گفت:

  ما هرچه می کشیم از دست این سلطان حسین عظما است و بس

 34. مملکته؟ گفت:

  درتواریخ صفویه آمده است که هرچه جلو شاه سلطان حسین میگذاشتند و یا هرطرح و برنامه ای را برای او تعریف کرده و اجازه انجام آنرا میخواستند به لفظ مبارک میفرموده ” یخشی دور یخشی دور” یعنی خوب است خوب است. حال داستان این شاه سلطان حسین خودمان است که حتی دزدان و قطاع الطریق ها را می به همان یخشی دور یخشی دور می بخشد. به این ترتیب والله من هم به هوس افتاده ام که بروم خیابان فاطمی و ساکن آنجا شوم شاید دستم به دم گاوی چیزی بند شود. مملکته؟

 35. حسن عابد گفت:

  ماشاله به آقای موسوی
  خوب نشون داد که چکونه در مسیر حضرت امام حرکت میکنه و امروز در سایتش از نائب امام بد میکن نا حق میگن و حرفهای الکی میگن
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
  (گرچه بعیده بزارید پیام دیده شه)

 36. علی گفت:

  برادر عزیز و شجاع و خداشناس واقعی ، آقای قدیانی خدا با ماست و حق قطعآ پیروز میشود.
  حسن عابد از ارتش سایبری افاضاتی داشت !!!! آقای محترم : لطفآ اسم امام را نیاورید همه شاهدند که سالیان سال است که در راه حذف راه امام چه تلاشهائی میشود اگر امام میدانست سرنوشت انقلاب به اینجا میرسد شک نکنید که انقلاب نمیکرد و نام اسلام را هم خراب نمیکرد امام شاید همچون همه انسانها اشتباهاتی داشت ولی همه مطمئن هستند که امام اولآ خدا ترس بود و ثانیآ مردم را ولی نعمت میدانست و اهل زر و زور نبود.

 37. Allen... گفت:

  **********************^^^^^^^^^^^^^^^^^^*******************

  «فردی که در جایگاه رهبری کشور ایران نشسته است»

  Beautifully Said
  That is soooo True…..

 38. رجز خوان گفت:

  جناب خامنه اى بنفع خودتان است كه زندانيان سياسى را آزاد كنيد. اين آقاى
  قديانى جرمى جز مخالفت با سياستهاى شما نداشته است و واقعا احمقانه است
  اگر فكر كنيد اين كار جرم است. ظلم گريبان شما را عاقبت خواهد گرفت اين قدر
  به جامعه ايران و پيشرفت و عزت اسلام ظلم نكنيد.

 39. ﻋﺮﻓﺎﻧﻴﻴﺎﻥ گفت:

  ﻣﺎ ﻛﻪ ﺁﺧﺮ ﻧﻔﻬﻤﻴﺪﻳﻢ اﺳﻼﻡ ﻛﻲ ﺭﻭ ﻗﺒﻮﻝ ﻛﻨﻴﻢ اﺳﻼﻡ ﺁﻗﺎﻱ ﺧﻤﻴﻨﻲ ﻳﺎ ﺁﻗﺎﻱ ﺧﺎﻣﻨﻪ اﻱ ﻳﺎ ﻣﺼﺒﺎﻩ ﻳﺰﺩﻱ ﻳﺎ ﻭﻫﺎﺑﻲ ﺑﻦ ﻻﺩﻧﻲ ﻣﻨﺗﻆﺮﻱ و ﺻﺪﻫﺎ اﺳﻼﻡ ﺩﻳﮕﻪ ﻛﻪ ﻫﻤﺸﻮﻥ ﻫﻢ اﺩﻋﺎﻱ اﺳﻼﻡ ﻭاﻗﻌﻲ ﺭﻭ ﺩاﺭﻥ و اﮔﺮ ﺑﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﺑﺮﺳﺖ ﺩﻣﺎﺭ اﺯ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﺑﻘﻴﻪ ﺩﺭ ﻣﻴﺎﺭﻥ . ﻣﺎ ﺩﻳﮕﻪ ﭼﻪ ﻧﻴﺎﺯﻱ ﺑﻪ ﺩﺷﻤﻦ ﺩاﺭﻳﻢ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻳﻦ ﺩﺷﻤﻦ ﻣﺎ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺧﻮﺩﻣﻮﻧﻴﻢ ﺁﻳﺎ ﻭاﻗﻌﺎ ﻧﺒﺎﻳﺪ ﺧﺠﺎﻟﺖ ﺑﻜﺸﻴﻢ و ﺑﺴﺎﻁ اﻳﻦ ﻣﺼﺨﺮﻩ ﺑﺎﺯﻱ ﺭﻭ ﺟﻢ ﻛﻨﻴﻢ ﺁﻳﺎ ﻭﻗﺖ اﻭﻥ ﻧﺮﺳﻴﺪﻩ ﻛﻪ ﺑﻔﻬﻤﻴﻢ اﻣﻜﺎﻥ اﻳﻨﻜﻪ ﻫﻤﻪ ﺗﺴﻠﻴﻢ ﻳﻚ ﺗﻔﺴﻴﺮ ﺑﺸﻮﻧﺪ اﻣﺮ ﺑﺎﻃﻠﻴﺴﺖ ﺁﻳﺎ اﻳﻦ ﺷﻚ ﻧﻴﺎﻭﺭﺩﮔﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﻳﻘﻴﻦ اﺣﺘﻤﺎﻝ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭﻱ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺩاﻡ ﻧﻔﺲ ﺭا ﻧﻤﻴﺪﻫﻨﺪ ﻳﺎ ﻓﻘﻄ ﺑﻪ اﻳﻦ ﺣﺴﺎﺏ ﻛﻪ اﺣﺘﻤﺎﻝ ﺁﻥ ﺭا ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺧﻮﺩ ﻛﻤﺘﺮ ﻣﻴﺪاﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ اﺟﺎﺯﻩ اﻳﻦ ﺣﺮﻳﻤﺸﻜﻨﻲ ﻫﺎ ﺭا ﻣﻴﺪﻫﻨﺪ . ﺧﺪا ﺑﻪ ﺯﻭﺩﻱ ﺷﻤﺎ ﺭا اﺯ ﺁﻥ ﺑﻬﺸﺖ ﻳﻘﻴﻨﻲ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ ﺳﺎﺧﺘﻪ اﻳﺪ ﺑﻴﺮﻭﻥ ﺧﻮاﻫﺪ ﻛﺮﺩ .

 40. ناشناس گفت:

  ولی … شما آقای حسن عابد نه با قدیانی که سابقه ای روشن در حمایت از حقوق مردم داردواتیان به دستورات الهی که عدم خاموشی مومنان در مقابل سلطان جائر می باشد که افضل الجهاد نام گرفته ،و نه تاجزاده که اندیشه های آشکارش حکایت از بینش وسیع وی از سیاست و خردمندی دارد،و نه بهزاد که عمری را در مبارزه با طاغوت گذرانیده و مغز متفکر دولت های انقلاب بوده ، قابل مقایسه است. فاصله میان این بزرگ مردان آزاده با کذابی که بی دروغ پایه های حکومتش فرمی ریزد و بی نیرنگ تاب نفس کشیدن ندارد و بی استبداد توان گام برداشتن ، بسیار زیاد است. دل مردم ما بیشاز آنکه از مظالم این ناولی نامهربان به درد آمده باشد ، از مثل حسن عابدی به ستوه می آید که در میان مردم زندگی می کنند و سختی و نگرانی های مردم را می بینند و گسستگی دین از باور و زندگی دینداران و نسل امروز را که براثر لغزش ها ی فراوان حاکمان از دین برگسته متظاهر را مشاهده می کنند اما باز هم در قالب پوسیده غیر واقعی خود قرار دارند. انگار نه گوشی برای شنیدن و نه چشمی برای دیدن دارند.ابهت ملت ما نه به دست خامنه ای بلکه توسط عناصربی منطق توتم پرستی است که دین ودنیای خویش را در طاعت طاغوت فروخته اند . و نه انگار که خداوند در قرآن به آنان دستور کفر و اجتناب از آنانرامی دهد. اگر خامنه ای تمثال اتم طاغوت نیست پس کیست که مصداق کلام خداوند است. طاغوت در مصداق تمامش به حاکم مستبدی گفته می شود که به قانون عمل نمی کند ، میان مردم تبعیض برقرار می سازد ، به نصسحت ناصحان حتی در کسوت خودش اعتنا نمی کند و خود را و اندیشه خود را برتر از دیگران می داند.آیا خامنه ای ملعون مصداق آن نیست؟

 41. امیدسبز گفت:

  درود بر آزادمرد ایران، ابوالفضل قدیانی….خدا پشت و پناهت

  کلمه گرامی، چرا قسمت جدید فیلم شعبون بی مخ ها اثر نوریزاد رو رو سایت نمی ذارین؟

 42. mehdi گفت:

  پس من درست فکر می کردم…
  تو انتخابات 88 تقلب نشده بود…تنها به دلیل خستگی گویندگان رادیو و تلوزیون جای نام موسوی و احمدی در مقابل تعداد آرای کسب شده جابه جا خوانده شد….
  پس آقایون اگر قسم بخورند که در شمارش تقلب نشده حق دارند….نه مگه؟

 43. امیدان گفت:

  متشکرم جوان 70 ساله . شما چیزی ندارید که از دست بدهید . جانتان را برای حق در کف دست نهاده اید . دو زن و دو مرد از عزیز ترین های خود بسیار منطقی گذشتند تا جوانان و مردم آگاه ایران نا امید نشوند : نرگس و نسرین . قدیانی و تاجزاده . اینها میتوانستند مثل خیلی ها سکوت کنند و منتظر پایان دیکتاتور بمانند …..

 44. ناشناس گفت:

  dorood bar to

 45. هموطن گفت:

  به خداوندی خدا اگر همه ی سبز ها مثل شما شیر مرد بودند الان وضعیت ما اینچنین که هست نبود رحمت خدا بر تو شیر مرد آریایی

 46. ناشناس گفت:

  به عنوان کسی که به قانون اساسی و ولایت فقیه رای مثبت داد و در تمام دوره امام خمینی از ولایت فقیه دفاع کرد میگویم اگر ولایت فقیه این است که فعلا میببینم من هم میگویم مرگ بر ولایت فقیه

 47. میرهادی موسوی گفت:

  از حالا رفتید زیر سایه یک سنی که بسم الله را بانام عمر شروع می کند فردا نوکری ان را هم خواهید کرد

 48. iman گفت:

  جناب اقاي حسن عابد-نائب امام زمان كدومه؟!!!!-اقا جون در زمان غيبت گفتند به فقها رجوع كنيد همچنان كه از زمان غيبت اقا همين بوده وهست،شخص خاصي نداريم كه نائب باشه.حالا امام خميني بنده خدا بنا به موقعيت يه انقلابي راه انداخت حالا اين دليل نميشه رهبر اين حكومت نائب باشه يا ولي امرمسلمين جهان باشه!!!!هر كسي تو هرجاي دنيا احكام دين رو از يه فقيه تقليد ميكنه بقيش دست خود ادماست كه ان اكرمكم عندالله اتقكم،ديگه اينا همش زايده خيالات ذهني هست كه يه نفر رو ميكنن نائب خاص!!!!!!!ا

 49. محسن براتي گفت:

  سلاسلام. وقتي نظرات دوستانو مطاله مي كردم ديدم كامنتهاي موافق و مخالف بدون سانسور ثبت شده .به مسئولين اين سايت تبريك و خسته نباشيد ميگويم. آقاي قدياني عزيز پيروزي با ماست.

 50. ناشناس گفت:

  soale man ham ke dar enghelab sahim budam ine ke shah ba welayate faghih che farghi dare ke ba on hame hazine jan o mali shah ro birun kardim ?eshtebah kardim nist?