سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما ...

علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما سرباز ولایتیم

چکیده :رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص پرونده تخلفات رحیمی معاون اول احمدی نژاد، با اعلام اینکه این پرونده به طور کامل بررسی شده، از توقف پیگرد قضایی آن به علت مصالح نظام خبر داد و گفت: کشور باید با اراده‌ای روشن، هوشمند و هماهنگ اداره شود. اگر سرباز ولایت هستیم باید تصمیمات ایشان را اجرا کنیم تا امور به سامان برسد....


رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص پرونده تخلفات رحیمی معاون اول احمدی نژاد، با اعلام اینکه این پرونده به طور کامل بررسی شده، از توقف پیگرد قضایی آن به علت مصالح نظام خبر داد و گفت: کشور باید با اراده‌ای روشن، هوشمند و هماهنگ اداره شود. اگر سرباز ولایت هستیم باید تصمیمات ایشان را اجرا کنیم تا امور به سامان برسد.

به گزارش کلمه، پرونده مفاسد اقتصادی محمدرضا رحیمی که از جمله موارد فاش شده ی آن رشوه‌گیری میلیاردی و همچنین استفاده از اموال نامشروع برای کمک به هزینه های انتخاباتی اصولگرایان در انتخابات مجلس هشتم است، هنوز رسیدگی نشده و گفته می شود رهبری شخصا دستور توقف پیگیری آن را داده است؛ موضوعی که تلویحا مورد تایید پورمحمدی نیز قرار گرفته است.

مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور امروز دوشنبه در یک جمع دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف، در پاسخ به سوال دانشجویی که می گفت «معاون اول احمدی نژاد از سوی دوستان شما یعنی آقای باهنر به ریاست دیوان محاسبات انتخاب شد و پله‌های ترقی را تا معاون اولی پیمود» خاطرنشان کرد: رای من و شما در انتخابات 88 ایشان را به معاون اولی رساند.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، وی به طور سربسته به تخلفات قبلی معاون اول احمدی نژاد هم اشاره کرد و گفت: آقای رحیمی برای ریاست دیوان محاسبات بر اساس گزارشی که به صحن علنی مجلس در خصوص سوابق ایشان ارایه شد انتخاب شد و پس از آنکه عملکرد متفاوتی داشت دیگر به این سمت انتخاب نشد.

پورمحمدی ادامه داد: اگر مجلس آن زمان در انتخاب خود اشتباه کرد امروز نیز دولت در انتخاب خود اشتباه کرده است.

پیش از این هم سایت الف متعلق به احمد توکلی، فاش کرده بود که رحیمی طراح نقشه پرداخت رشوه پنج میلیون تومانی به نمایندگان مجلس برای بازپس گیری امضای خود از طرح استیضاح علی کردان بوده که احمدی نژاد به ظاهر دستور رسیدگی و برخورد با عوامل آن را صادر کرد. سایت توکلی تصریح کرده بود که مدیرکل امورمجلس ریاست‌جمهوری این کار را به دستور رحیمی انجام داده است.

اما امروز رئیس سازمان بازرسی کل کشور بدون اشاره به موارد متعدد تخلفات معاون اول احمدی نژاد و تنها با اشاره به پرونده بیمه ایران و باند موسوم به حلقه فاطمی، گفت: پرونده ایشان بدون هیچ کم و کاست در سازمان بازرسی مورد بررسی قرار گرفته و به قوه قضائیه ارسال شده است. در مرحله بازپرسی هم تحقیق شده، مراحل بازرسی نهایی‌اش هم که در اختیار بنده و شعبه هم نیست، متوقف و به زمان دیگری موکول شده است، برای رعایت مصالحی که بنده هم قبول دارم.

وی افزود: آنچه که در این پرونده به عهده ما بوده است درست و دقیق بررسی شده اما کشور باید با اراده روشن اداره شود. بنده به عنوان یک کارگزار وظایف خود را خوب انجام دادم. ما در حال مدیریت این قضیه هستیم چون معتقدیم کشور باید با اراده‌ای روشن، هوشمند و هماهنگ اداره شود. اگر سرباز ولایت هستیم باید تصمیمات ایشان را اجرا کنیم تا امور به سامان برسد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور سپس در پاسخ به سوال های مکرر دانشجویان گفت: از عملکرد بنده سوال کنید نه از عملکرد دوستانم. من از عملکرد آنها دفاع نمی‌کنم.


29 پاسخ به “علت توقف رسیدگی به پرونده فساد معاون اول احمدی‌نژاد، مصالح نظام است/ پورمحمدی: ما سرباز ولایتیم”

 1. محمد گفت:

  البته هیچکس سرباز هیچ ولی غیر معصومی نیست و همه سرباز میهن هستند. محض امر به معروف گفتم. ما هم تا پایان دوره ریاست احمدی نژاد به اینها فرصت می دهیم که به پرونده های فساد رسیدگی کنند و پس از آن هیچ مصلحتی را بالاتر از مصلحت برخورد قاطع با فساد نمی دانیم. این دارو دسته مصباح و علم الهدی و احمد خاتمی و جنتی هنوز بالقوه تهدید برای ملت برای دست نیافتن به جامعه مدنی هستند و به دنبال ایجاد آشوب در مملکت می گردند. من ترجیح می دهم همه را ضد مصالح مردم ندانم. خبرهایی زیر پرده هست!!

 2. ناشناس گفت:

  dozdan dar ras bashand agha negaran nist

 3. محسنم گفت:

  کامنتی که در مورد علت توقف توقف پیگیری 10 پرونده سنگین دولتی ها ، با عنایت ویژه رهبری!! در همبن سایت گذاشته ام عبنا ابنجا هم می گزارم تا مصالح نظامی که پورمحمدی به دروغ میگوید معلوم شود یعنی چه!!

  در جهت تایید کامنت فوق که ریشه دزدیها را خامنه ای دانسته است میخواستم این نکته افشا شده را یادآوری کنم همان اوائل که پرونده فساد و دزدیهای رحیمی معاون اول احمدی نژاد بعنوان رئیس خانه فساد خیابان فاطمی افشا شد او در دفاع از خود گفت که مقداری از این پولهای دزدی را خرج انتخابات مجلس هفتم کرده ام و مشخصا یک مورد را با ذکر آدرس دقیق افشا کرد تا طرف مقابل حساب بیاید دستش و از پیگرد او خودداری کند!!آن یک مورد هم این بود که گفت از بیت رهبری مشخصا حجت الاسلام اصغر حجازی مسئول امنیت بیت با من تلفنی تماس گرفت و گفت برای مخارج انتخابات پانصد میلیون تومان میبری و میدهی به علی لاریجانی تا او خرج تبلیغات انتخاباتیش کند و من هم این مبلغ را در پاکتی گذاشته و به علی لاریجانی تحویل داده ام این افشاگری را همان اوائل فاش شدن فساد خود رحیمی کرد تا به خامنه ای پیام داده باشد که اگر ادامه دهی مابقی را هم افشا خواهم کرد از همان موقع بود که پرونده او به سکوت فرو رفت!! حتی میرحسین هم در یکی از بیانیه هایش به این مسئله رسیدگی نکردن به پرونده رحیمی اشاره کرد جالب آنکه وقتی خبرنگار از علی لاریجانی در مورد این پول سوال کرد او منکر شد!! ولی بلافاصله گفت شاید رئیس دفترم این پول را تحویل گرفته باشد!! واین نکته را گفت که از دفتر رهبری با من تماس گرفته اند و از من خواسته اند در انتخابات برای مردم قم!!! کاندیدا شوم یعنی اینکه در این مملکت کاندیدا شدن را رهبر تعیین میکند و پول تبلیغات آنرا هم رهبر میدهد اینست ماهیت واقعی این مجلسی که می بینیم هیچ خبری از درد و گرفتاریهای مردم در آن مطرح نیست و معاویه وار اسم آنرا هم خامنه ای انتخابات میگذارد.

 4. ناشناس گفت:

  فساد نهادینه به این میگن

 5. ناشناس گفت:

  ولایت .یعنی مجوز داشتن گشتار قتل جنایت تجاوز.وتخریب گشور

 6. عیسا گفت:

  این آقا روی آن را نداشت که بگوید که ایشان در حقیقت نوکر “بادمجان” است و ولایت فقط بهانه است.

 7. حق گو گفت:

  فکر میکنم حالا به همه ثابت شده که منشا همه چپاول وغارتگری هاوفسادها تو بیته رهبریه این ادم شده گره کور مملکت.

 8. ناشناس گفت:

  همه برن دزدي کنن نترسن…

 9. صنویر گفت:

  هر چی که بیشتر همش میزنند حرفای تاجزاده عزیز رو بیشتر اثبات میکنند در این مملکت حتی یک ریال هم بدون اذن رهبری جابجا نمیشود

 10. امیدسبز گفت:

  امروزه دیگر حتا کودکان خردسال هم میدانند که ، مصالح نظام = مصالح دیکتاتور خامنه ای

 11. قلم سبز گفت:

  مملکت گل وبلبل مملکت حاکمان دیو صفت مملکت حاکمان قاتل مملکت حاکمان دزد یا بنابر مصلحت نظام نباید پرونده در جریان باشد یا اینکه نباید کش داده شود مرگ بر این حاکمیت فاشیستی

 12. ناشناس گفت:

  آقا بزودی نگران خواهند شد چون قراره سیلی اجتماعی و خانمان برانداز ایشون و همیاران و همکاران و آقازادگان را ببرد.وای به حالشان که فکر می کنند راهشان درسته. وای بر شما وای بر شما یادتونه با یک ساک دستی و کتانی انقلاب کردین؟ حالا بچه ی خیابانی را می بینین و با ماشین از بغلش رد میشین بو نگیرین.شاه هر چی که بود سرش و از ماشین بیرون میاورد و برای مردم دست تکون میداد . آقا با ماشین ضد گلوله و یک چراغ قوه رو صورتش بیرون میاد یعنی نورانیه تازه از چند روز قبل هم مسیر رد شدنش کنترل میشه . کراواتی ها دارن میان و جوونهای شیک پوش ایرانی این سیلاب را راه می اندازند.الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم

 13. ناشناس گفت:

  یا بدستور نظام مفاسد را انجام داده- که معلوم است نظام او را محاکمه نمیکند

  یا خودش به جسارت و زیاده خواهی عمل کرده
  اگر در حالت دوم نظام او را محاکمه نمیکند دو حالت دارد

  یا او به نظام رشوه و حال و سهم داده
  یا نظام بدلیل مفاسد خود نزد او گرو دارد و میترسد که اگر او را محاکمه کند او هم گرو ها را بردارد- توضیح انکه گرو میتواند ابرو هم باشد!

  ما خلص ماجرا فساد فی فساد- ته اش فساد و سرش فساد- اول نظام فساد و آخر نظام فساد- توضیح انکه از نظام رجال و سیستم حاکمه حال منظور نظر است و الا
  که امام و نظام حقیقی زهد و تقوایش سلام الله علیه بری از این نظام است

  این هم نظام است ان هم نظام بود- دانه فلفل سیاه و خال مهرویان سیاه هر دو جانسوزند اما این کجا و ان کجا؟!
  هر دو نماز است- یکی نماز به معنای اخلاص و عبادت- یکی نماز بمعنای ریا و اعراض وجه حق از آن

 14. یارامام گفت:

  تجاوز جنایت مرگ براین ولایت

 15. ناشناس گفت:

  خدایا چه خبر است ؟ یک انسان عادی را به درجه عصمت رسانده اند و ادعای خداپرستی هم میکنند !!!!!!

 16. ناشناس گفت:

  شده حکایت علی بابا و چهل دزد !!!

 17. بنده یزدان پاک گفت:

  چشم جمهوری اسلامی روشن،خامنه ای چن روز قبل به گفته صدا وسیما به تجلیل از شخصیت دیکتاتور کره شمالی پرداخت(کره شمالی دیکتاتوری ترین کشور دنیاست) حالا هم که محاکمه دزدان رو به مصلحت نمیدونه.این رفتار رو با رفتار علی علیه السلام با مسوولان خطاکار حکومتش مقایسه کنین تا معاویه صفت بودن آقای خامنه ای روشن تر بشه

 18. ناشناس گفت:

  نشون میده رحیمی با اجازه خود آقا بیت المال رو کش رفته.

 19. بنده خدا گفت:

  دوست عزیز فعلا اوضاع چرخیده و فکر می کنند که خدا نماینده ولی فقیه در آسمان است

 20. ناشناس گفت:

  ای حیف نان، آن موقع که سرت بالای دار می رود هم می گویی سربازولایتی؟

 21. همایون گفت:

  دوستان
  آن زمانی که خامنه ای تصمیم میگرفت گذشته است حالا دیگر رحیمی و احمدی نژاد تصمیم میگیرند چرا ؟
  چونکه مدارک تصمیم های قبلی خامنه ای را در اختیار دارند !

 22. ناشناس گفت:

  شما آقای مسلمان و معمم ! موظف نیستی بگویی من مامورم و معذور . و اگر از حزب خدایی ، مسئولیت داری از جنود الله باشی و نه سرباز من دون الله که کوس ستمگری و بی تقوایی و بی ارزشیش بردل ها و ورد زبان هاست.این سخن که من سرباز ولایت هستم پس درست عمل کرده ام نادرست نیست اگر ولی شیطان باشد.و متولی ، کافر! تو که کافر نیستی پس چرا سنگ ولایت شیطان را بر سینه می زنی. به حتم نه امروز و نه فردا معذور نیستی که نمی دانستی. خود بیش از همه می دانی مردم لئیمی که امروز بر سرنوشت اجرایی کشور حاکم شده است ، از نظر علمی و اخلاقی و بی نظری و مردم دوستی در ادنی منازل صلاحیت است . و افزون برآن می دانی فردی که بر سرنوشت دادگری مستولی شده است از خود جنابعالی مادون صلاحیت است. و این معنا بر اهالی کسبه و کارگران و دبیران و دانشجویان و اساتید و خردمندان بسیار آشکار است. نوشتم تا فردای دادرسی نگویی حجت برمن تمام نبود.و ندانسته ولایت اهریمن را پذیرفتم.و اگر به نتیجه رسیدی . به فکر جبران مافات باش . و فردا نه میرسد و می توانی. دیر است.

 23. اردشیر گفت:

  بلی، شرایط کنونی فساد (در هر موردی)، دزدی، غارت، ریا و دروغ هم ایجاب میکنه!

 24. reza گفت:

  سعدی میگه
  هنوز آن حدیثم به گوش اندر است /چو قیدش نهادند بر پای و دست
  بگفت ار نه سلطان اشارت کند /که را زهره باشد که غارت کند

 25. مصطفی گفت:

  وقتی ” سگ زنده یاب ” برای افراد در زلزله مانده به دستور رهبری خریداری میشود ، وقتی در مجلس مردمی ششم ” احکام فقاهتی ” رهبری برای مصوبات مجلس داده میشود ، وقتی 3000 میلیارد را نباید به دستور رهبری ” کش ” داد ، وقتی 290 زبان بسته راه یافته و زور چپان به خانه ملت بدون الهام غیبی رهبری ، چیزی را نمی تواند تصویب کنند ، وقتی پور محمدی علنا” میگوید : آقا دستور توقف رسیدگی را داده است و… یاد ” بنی صدر ” در مجلس حبرگان تصویب قانون اساسی میافتم که به شجاعت و آگاهی در آن زمان میگفت : این که دارید تصویب میکنید ” استبداد فقیه ” است نه ولی فقیه .

 26. اصل ماجرا گفت:

  بخشی از واقعیت اینست که وقتی دزدی های فلانی را با سند و مدرک به دادگاه برده و دادگاه هم رای خود را داده برده اند پیش آقا که ما جرات اجرای این حکم را نداریم چی میفرمایید. احمدی هم رفته پیش آقا که همه این سندها درست است و این پولها هم با سند و مدرک راستی و قلابی گرفته شده و بیشتر از اینها بوده که همه را خرج کرده ایم که آن شصت و سه درصد را جور کنیم. تو این مملکت کسی به کسی مجانی کتک هم نمیزنه جه برسه که فرد مورد نظر شما را ازصندوق بکشند بیرون. آقا اگه این پولا نبود، حالا به جای من موسوی نشسته بود و به جای شما هم خدا میدونه کی بود شاید هم این جای شما خالی خالی بود. حالا شما که این بابا را محکوم کرده اید اگر بندازینش هلفدونی خوب دوستا و رفقاش که ساکت نمی شینن همه جا جار میزنند که این پولها را ما قسم به قرآن می خوریم که توجیب این بابا نرفته همه را داده این و اون که فرمان آقا اجرا بشه. این آدما یکی دوتا هم نیستن که بشه فرستادشون کهریزک یه لشگرن. جلو زبونشونم نمیشه گرفت. آقا بیا یه معامله کنیم، نه ازشما نه ما نه شما گندش را درآورید نه ما حرفی میزنیم و اسم اونایی را میاریم که یک سرشون به بیت وصله و یه سرشون به یه جاهایی. همین چند نفر را باضافه آدمهای خودتون حکم حکومتی بکنین و قال قضیه رو بکنی. بقیه هم چشمشون کور و دندشون نرم میخواستن اینجوری آشکارا دزدی نکنن. برن فعلا آب خنک بخورن معامله به این ترتیب بسته میشه و من راضی تو راضی گور پدر ناراضی احمدآقا خوش وخندان میاد بیرون آقا هم درحالی خنده رضایت برلبانس نقش بسته به مترسکش میگوید غیر او ده نفر بقیه را سرب بریزین تو حلقومشون که دیگه از این غلط ها به این صورت نکنن. اگرم میکنن یه جوری بکنن که “مردم نفهمه” من که همیشه تاکید می کنم کاری که می کنین هرچی هست از نظر من اشکالی نداره فقط یه جوری بکنین که مردم نفهمن حالا برو دیگه اینطرفا نبینمت

 27. سبز راست قامت گفت:

  چگونه است که 300000000تومان آقای کروبی ( البته اختلاس نبوده و شخصی با رضایت پولش را داده ،به من هم اگر میداد میگرفتم. به زور و حقه بازی که نگرفته ام) تا به حال ” کش “دارد ولی 3000000000000تومان دزدی و اختلاس را نباید “کش ” داد!! لابد هر دزدی که سرباز ولایت است در حاشیه امن قرار دارد زیرا سهم ولایت “آقا “دزده میرسد!!!
  پس باید نتیجه گرفت که این آقایان راهزن و قاتل هستند و آن “آقا” رییس راهزنان و قاتلان است که مابقی خود را سرباز (سربار )او مینامند!

 28. ناشناس گفت:

  قول آقای اکبر اعلمی کشور با 200 نفر میچرخد آقا رییس دیوان میشه سخنگو بعد میشه رییس فلان قسمت این دور همیشه ادامه داره.همین احمدی نزاد اگه به تیپ اینا هم زد فردا می شد رییس مجلس .

 29. irani گفت:

  وشما چه میدانید که مصالح نظام کدام است؟