سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ادامه بازداشت حمیدرضا مسیبیان، از فعالان مدنی امدادگر مناطق زلزله زده...

ادامه بازداشت حمیدرضا مسیبیان، از فعالان مدنی امدادگر مناطق زلزله زده

چکیده :این فعال مدنی و پژوهشگر تاریخ، که ده روز قبل به همراه دهها فعال مدنی دیگر در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی بازداشت شد، در تماس کوتاهی با یکی از نزدیکان خود گفته است که همچنان در بازداشتگاه اطلاعات تبریز است....


حمیدرضا مسیبیان از فعالان مدنی بازداشت شده در کمپ سرند مناطق زلزله زده ایران همچنان در بازداشتگاه اطلاعات تبریز است.

به گزارش جرس، این فعال مدنی و پژوهشگر تاریخ، که ده روز قبل به همراه دهها فعال مدنی دیگر در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی بازداشت شد، در تماس کوتاهی با یکی از نزدیکان خود گفته است که همچنان در بازداشتگاه اطلاعات تبریز است.

مقام های امنیتی و سیاسی در ایران اتهام فعالان مدنی را “توزیع مواد غذایی فاسد” و “همکاری با رسانه های خارجی” عنوان کرده اند.

این در حالی است که این گروه داوطلب علاوه بر توزیع مواد مورد نیاز زلزله زدگان، نسبت به احداث امکانات بهداشتی موقت در این مناطق نیز اقدام های قابل توجهی را انجام داده اند.

حمید رضا مسیبیان، دانش آموخته مهندسی عمران و پژوهشگر تاریخ است که پیش از این هم در سال 1389 بازداشت شده بود.

از این فعال مدنی و پژوهشگر تا به حال کتاب هایی با موضوع نهضت ملی ایران و ملی شدن صنعت نفت ایران منتشر شده است. مسیبیان به تازگی پژوهش خود در باره مناطق جدا شده از ایران را نیز روانه بازار کتاب کرده است.


یک پاسخ به “ادامه بازداشت حمیدرضا مسیبیان، از فعالان مدنی امدادگر مناطق زلزله زده”

  1. ناشناس گفت:

    همکاری با رسانه خارجی وسط بیابان؟؟؟؟ آنتن ماهواره داشتن؟ چندنفر با مواد غذایی که ایشان پخش کرده مسموم شده اند؟ هیچکس!!! پس چرا ایشان را آزاد نمی کنید؟ به هر حال شما هرچی هم ایشان را نگه دارید از فعال مدنی بودن ایشان کم نمی شود. انسانها راه خودشان را خودشان انتخاب می کنند و هزینه های آن را هم می پردازند. فقط ننگش برای سازمانهای اطلاعاتی می ماند. این سازمان اطلاعات کاروزندگی نداره؟؟؟ دانشمندان هسته ای امون برای همین ترور می شن. چون اطلاعات دنبال نان فاسد می گرده!!!!