سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » گزارش منفی و خطرناک آژانس انرژی اتمی علیه ایران، همزمان با اجلاس غیرمتعهدها...

گزارش منفی و خطرناک آژانس انرژی اتمی علیه ایران، همزمان با اجلاس غیرمتعهدها

چکیده :آژانس بين المللی انرژی اتمی در روز پنجشنبه در ارتباط با برنامه هسته ای ايران ادعا کرد که جمهوری اسلامی فعاليت های "گسترده ای" را برای پاکسازی منطقه نظامی پارچين انجام داده است. در گزارش آژانس همچنین ادعا شده که ايران تعداد سانتريفيوژها تاسيسات فردو در نزديکی قم را دو برابر کرده و از يک هزار و ۶۴ سانتريفيوژ در فصل بهار به دو هزار و ۱۴۰ سانتريفيوژ افزايش داده است....


کلمه: آژانس بين المللی انرژی اتمی در گزارشی منفی و نگران کننده علیه ایران، حکومت را متهم کرد که تحرکات جدیدی را در تاسیسات پارچین صورت داده و همچنین تعداد سانتریفیوژهای تاسیسات فردو را هم به دو برابر افزایش داده است. این گزارش خطرناک که نگرانی ها را درباره احتمال تحرک نظامی دشمنان علیه کشورمان افزایش می دهد، همزمان با برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران منتشر می شود.

بر اساس تازه ترین گزارشها؛ آژانس بين المللی انرژی اتمی در روز پنجشنبه در ارتباط با برنامه هسته ای ايران ادعا کرد که جمهوری اسلامی فعاليت های “گسترده ای” را برای پاکسازی منطقه نظامی پارچين انجام داده است. آژانس انرژی اتمی اين اقدام را مانعی برای تحقيق بازرسان از اين منطقه در آينده دانسته و همچنین نسبت به فعاليت های ايران در منطقه نظامی پارچين ابراز نگرانی کرده و خواهان بازرسی از اين منطقه شده است.

در گزارش آژانس آمده است: “فعاليت های خاکبرداری و تسطيح در منطقه وسيعی از پارچين و در منطقه (مورد نظر آژانس) انجام شده است. پنج ساختمان تخريب شده و خطوط انتقال برق، نرده ها و جاده منتهی به آنها برداشته شده است. فعاليت های مشاهده شده، ارزيابی های آژانس را تقويت کرده و ضروری است که آژانس بدون تاخير بيشتر به اين محل (پارچين) دسترسی يابد.”

به گزارش رویترز، آژانس بين المللی انرژی اتمی همچنين در اين گزارش تاکید کرده که ايران تعداد سانتريفيوژها تاسيسات فردو در نزديکی قم را دو برابر کرده است. طبق گزارش فصلی آژانس، ايران در تاسيسات فردو، که در زير زمين قرار دارد تعداد سانتريفيوژها از يک هزار و ۶۴ سانتريفيوژ در فصل بهار به دو هزار و ۱۴۰ سانتريفيوژ افزايش پیدا کرده است. اما اين سانتريفيوژها در حال فعاليت نيستند و فقط نصب شده اند.

اين گزارش همچنين تصريح کرده است ايران از سال ۲۰۱۰ تاکنون، ۱۹۰ کيلوگرم اورانيوم غنی شده با عيار بالا تاکنون توليد کرده است. اين ميزان حدود سه ماه پیش، ۱۴۵ کيلوگرم بوده است.

در مقابل اما ایران با رد ادعاهای مربوط به انجام آزمایش‌های مرتبط با تسلیحات هسته‌ای در سایت پارچین اعلام کرده است که بازدید از این منطقه در چارچوب توافق‌های دوجانبه با آژانس نیست و این کشور تحت شرایطی خاص می‌تواند به بازرسان اجازه بازدید از پارچین بدهد.

همچنین به گزارش دویچه وله، آژانس بين المللی انرژی اتمی پيشتر درگزارشی در آبان سال گذشته از احتمال انجام انفجارهای پرقدرت در سایت نظامی پارچين در شرق تهران ابراز نگرانی کرده بود. يوکيو آمانو ، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز پیشتر در خصوص مذاکرات ایران و آژانس گفته بود:پارچين الويت است و ما بهتر است با آن شروع کنيم.


12 پاسخ به “گزارش منفی و خطرناک آژانس انرژی اتمی علیه ایران، همزمان با اجلاس غیرمتعهدها”

 1. ناشناس گفت:

  كلمه جان از روز 12 شهريور تا دور بعدي مذاكرات 5+1 دوباره امضا جمع كن كه ملت ايران تكنولوژيه اتمي نمي خوان…خيلي رو مردم و زندگيشون فشار هست…مردم كه بيت المال ندارن خرج كنن!…بوي جنگ هم كه مياد! امضا جمع كن كه بدونن ملت ايران اونايي كه ميرن نماز جمعه و راهپيمايي نمايشي نيستند

 2. به چه زبانی بگوید؟ گفت:

  آقا خیلی عجیبه ها!! این جمهوری اسلامی به چه زبانی به جهان حالی کند که درصدد ساختن بمب اتمی است؟ منتها برای مقاصد کاملا صلح جویانه. اینها میگویند ما بمب اتمی را برای مقاصد صلح جویانه می خواهیم. منتها زبانشان برنمی گردد که علنا بگویند بمب اتمی میفرمایند “انرژی اتمی” علت این هم که می گویند برای مقاصد صلح آمیز همان تئوری معروف جرج کنان است که میگفت “بالانس اف ترور” یعنی موازنه وحشت. میگفت چون دوطرف، عینی آمریکا و شوروی بمب اتمی دارند، جنگ بین آنها درنخواهد گرفت زیرا ازهمدیگر وحشت دارند و این این یک بالانس یا تعادلی بین آنها برقرار کرده است که از وحشت هم مدتی است که صلح برقرار شده است. جمهوری اسلامی هم میگوید وقتی من انرژی اتمی ساختم،چون دارای بمب هستم هیچ کس جرات نخواهد کرد به من حمله کند، پس من انرژی اتمی یا آنگونه که شما بدجنس ها میگویید بمب اتمی را برای ایجاد صلح میخواهم پس هدفم کاملا صلح آمیز است. این جمهوری صادق اسلامی این مطلب را اکنون سالهاست میگوید یعنی از زمانی که رو شد که دستش به ساختن بمب اتمی مشغول است، اما شما غربی ها منظور او را خوب درک نمی کنید و هی دم گرفته اید که تو داری بمب اتمی میسازی.

 3. مادرسبز گفت:

  لعنت به این پارچین که تا به الان نه تنها هیچ سودی برای ایرانی ها نداشته بلکه تحریم های پی در پی را بر ملت ما تحمیل کرده حالا فرض کنید شمارش معکوس جنگ علیه ایران شروع شده چه کاری باید کرد؟؟؟ گرچه الان هم دیر شده ولی باید یک فکری کرد و جلوی این بلای خانمان سوز را گرفت فردا خیلی دیر است!!

 4. ناشناس گفت:

  من حدسم اینه که حاکمیت فعلی ایران خودش دنبال جنگ می گرده. شاید فکر می کنه که با جنگ تشتت بوجود آمده در میان ملت و سپاه ویا ملت و دولت را برطرف کند. بنظرم سایت پارچین هم پوچ است و اینها فقط طالب حمله خارجی هستند.

 5. ناشناس گفت:

  آقا اینها حرفهای بی ربط می زنند. زندان های جمهوری اسلامی هم پارچین است و دارای تاسیسات طبقه بندی شده که نمی گذارند احمد شهید نماینده کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل از آنها دیدار کند. به بینید اینها در این زندانها جه جنایاتی مرتکب می شوند که جرات ندارند نماینده سازمان ملل را به این زندانها راه دهند. آنوقت برای تبلیغات بان کیمون را با خواهش و تمنا و دادن قول های بیهوده به تهران می کشند. من با صراحت عرض می کنم، اینها درصدد ساختن بمب اتمی هستند و اولین اقدامشان هم آنست که تعدادی از این بمب ها را که بسیار کوچک و قابل حمل خواهد بود به شهرهای بزرگ دنیا فرستاده و درآن ها منفجر خواهند کرد. بمب اصلی را هم روی اسرائیل می اندازند و آنرا از نقشه جغرافیا محو خواهند کرد. سر این مار را باید پیش از آنکه بزرگتر شود با سنگ کوبید که دیگر نتواند نفس بکشد. جمهوری اسلامی از زمانی که تاسیس شده برای دنیا جز کشت و کشتار و مصیبت و بدبختی و رواج دزدی و دروغ و دورویی و آتش سوزی و بمب گذاری هیچ نتیجه ای نداشته است. آفرین بر محمد مرسی و بان کیمون که آمدند و آبروی نداشته اینها را بازهم ریختند مرسی مرسی تنکز مستر بان کی مون وی لاو یو

 6. ناشناس گفت:

  حکومت خواهان جنگ هست و چه بسا پارچین خالی باشه و اینا دارن فیلم بازی میکنن تا همه کاسه کوزه های بی خردی و حماقتهاشون رو با بروز جنگ به پای آن بشکنند و اصلا همین گفتن اقصاد مقاومتی برای اینه که فعلا این خلاءِ تا جنگ رو پُر کنن و فعلا این گرانیها و مشکلات رو با این مَلاتِ موقت پر کنن

 7. ناشناس گفت:

  فرض بفرمایید البته به فرض محال ولی فرض میکنیم حکومت به شما سبزها واگذار شود چه میکنید؟کنترل مراکز غنی سازی را به که میسپارید؟تعطیلش مکینین؟

 8. ناظر گفت:

  تصور من این است که پروژه تولید سلاح اتمی هم مثل تمام پروژه های نظام ولایی به جایی نخواهد رسید . این توهم ولی امر مسلمانان جهان وسیله ای شده در دست برادران زبل و قاچاقچی برای غارت دلارهای نفتی . احتمالا دانشمندان ترور شده هم جان خود را بر سر این کار گذاشتند . چون احتمال داشت اسرار را بر ملا کنند و نان برادران را آجر . به بقیه دانشمندان دست اندر کار حالی کردند که به نمایش ادامه دهند و صدایشان در نیاید .

 9. Ahad گفت:

  said جانم. نه دوست من مملکت را مثل شما به ورطه نابودی میکشیم. کمر ملت را با گرانی میشکنیم و شرایط را برای حمله محیا میکنیم تا قشنگ پایه های حکومت محکمتر شود و مردم سلاخی بشند و ما بتوانیم به اهدافمان برسیم. در ضمن مثل شما میلیادها میلیاد از جیب ملت برمیداشتیم و در حسابهای خارجی میخواباندیم. و بسیاری از کارهای دیگر که از شما یاد گرفته ایم.

 10. ناشناس گفت:

  دجا ل عوام فریب برای حکو مت کردن و سر کوب کردن مردم و ازادی خواهان کشور تنور سه چیز را باید گرم نگه دارد .1- انرزی هسته ای دوم دشمن دشمن .سوم اسرا ئیل . چیز هائی که هیچ منا فعی برای مردم ما نداشته است جز خسارت و عقب افتادگی و وابستگی بیشتر به چین و کره و روس و هند و ترکیه .انها هم به این ها بنجل هایشان را جا می کنند و به ریش این ها می خندند و سپس با همان غرب هما هنگ هستند هر گاه لازم شد یک تف هم بالای این حکو مت گران بی خرد ما می اندازند و با غرب هما هنگ می شوند

 11. ناشناس گفت:

  اگر ایران به بمب اتمی دست پیدا کند دیگر به هیچ سازمان و کشوری پاسخگو نیست و خدا را دیگر بنده نیست
  انموقع استبداد و خفقان در ایران وحشتناک خواهد شد

 12. ناشناس گفت:

  جنگ اگر پایانش محو این رژیم باشد من برای شروع ان هر روز دعا میکنم