سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » برگزاری مراسم افتتاحیه پارا المپیک در لندن/ حضور ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول ...

برگزاری مراسم افتتاحیه پارا المپیک در لندن/ حضور ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشی

چکیده :با آغاز مراسم افتتاحیه بازی های پارالمپیک 2012، المپیک معلولان رسما در لندن گشایش یافت تا 4200 ورزشکار از 166 کشور از امروز (پنجشنبه) رقابت خود را آغاز کنند. ایران با 79 ورزشکار در 13 رشته ورزشی در این بازی ها شرکت کرده است. این برای هفتمین بار است که ورزشكاران جانباز و معلول ايران در بازي‌هاي پارالمپيك شركت مي‌كنند....


چهاردهمین دوره بازی های پارالمپیک 2012 شب گذشته در لندن گشایش یافت.

به گزارش ایسنا، با آغاز مراسم افتتاحیه بازی های پارالمپیک 2012، المپیک معلولان رسما در لندن گشایش یافت تا 4200 ورزشکار از 166 کشور از امروز (پنجشنبه) رقابت خود را آغاز کنند.

پس از گشایش رسمی بازی های پارالمپیک 2012 و اجرای 30 دقیقه برنامه، رژه کشورهای شرکت کننده در بازی های لندن برگزار شد که کاروان ایران با پرچمداری عبدالرضا جوکار ملی پوش رشته دوومیدانی رژه رفت.

ورزشکاران ایران کت و شلوار تیره رنگ با پیراهن سفید بر تن داشتند و یک شال سفید رنگ که پرچم ایران روی آن نقش بسته بود بر گردن داشتند. همچنین اعضای کاروان ایران پرچمهای کوچک کشورمان را نیز در دست داشتند.

ایران با 79 ورزشکار در 13 رشته ورزشی در این بازی ها شرکت کرده است. این برای هفتمین بار است که ورزشكاران جانباز و معلول ايران در بازي‌هاي پارالمپيك شركت مي‌كنند. اولين حضور آنها به بازي‌هاي 1988 سئول باز مي‌گردد و پس از اين بازي‌ها بدون وقفه در همه ادوار بازي‌هاي پارالمپيك حاضر بوده‌اند. مجموع افتخارات به دست آمده توسط ورزشكاران ايران در بازي‌هاي پارالمپيك، 88 مدال است كه 37 مدال آن طلا، 21 نقره و 30 برنز بوده است.

بهترين دوره حضور كاروان ورزشي ايران در بازي‌هاي پارالمپيك نيز به بازي‌هاي سيدني باز مي‌گردد. در اين دوره از بازي‌ها تيم ايران 12 طلا، چهار نقره و هفت برنز به دست آورد. همچنين كاروان جانبازان و معلولان در آخرين دوره بازي‌هاي پارالمپيك در پكن پنج مدال طلا، شش نقره و سه برنز به دست آورده بود.

قیمت بلیط مراسم افتتاحیه تا 300 پوند (حدود یک میلیون تومان) رسید. الیزابت دوم ملکه انگستان و خانواده سلطنتی اش در ورزشگاه 80 هزار نفری المپیک که اکثر سکوهای آن پر است، حضور داشتند. در بخشهایی از مراسم معلولان بر روی ویلچرهای خود به اجرای برنامه پرداختند.

مارگارت ماگان 84 ساله که اولین مدال طلای تاریخ بریتانیا در بازیهای پارالمپیک را به دست آورده است، مشعل خوشه ای بازی های لندن را روشن کرد که آتش بازی و پخش زنده موسیقی را به دنبال داشت.


4 پاسخ به “برگزاری مراسم افتتاحیه پارا المپیک در لندن/ حضور ایران با 79 ورزشکار جانباز و معلول در 13 رشته ورزشی”

 1. احسان گفت:

  ایران در هر کاری پیشرفت نکرده باشد اما در ایجاد افزایش تعداد معلول و جانباز پیشرفت خوبی داشته است
  خدا کند روزی برسد تا معلولی نداشته باشیم تا به پاراالمپیک بفرستیم
  مدال های معلولان افتخاری برای مردم ما و ننگ و عاری بر حکومت ماست که تعداد معلول را با سیاست جنگ طلبانه زیاد کرده اند

 2. ناشناس گفت:

  زحمات اين بانو قابل تقدير است ولي اين بازيها در جهان به حساب نميايد

 3. ناشناس گفت:

  بازيهاي المپيک و فوتبال زير بيست سال ذختران را ببينيد که تيمهاي زنان آسيايي چکار ميکنندو زنان و دختران ايراني افسوس و گريان ؟!………

 4. ناشناس گفت:

  با این مدالها فقط دارند گرانی را برای ما قابل تحمل میسازند انگلیس و رژیم ایران یکی هستند