سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کاهش ناگهانی قیمت جهانی نفت

چکیده :نفت برای تحویل در ماه اکتبر (10 مهر تا 10 آبان) روز پنج شنبه در معاملات الکترونیک بازار معاملات تجاری نیویورک به 94 دلار و 91 سنت در هر بشکه رسید. امسال بهای نفت در بازار نیویورک تا کنون 9/3 درصد نسبت به سال 2011 کاهش داشته است....


بهای نفت روز پنج شنبه در بازار نیویورک برای دومین روز متوالی کاهش یافت، زیرا موجودی نفت آمریکا به طور غیر منتظره ای بالا رفت و از شدت طوفان ایزاک که خلیج مکزیک را تهدید می کرد، کاسته شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، وزارت انرژی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد: موجودی نفت این کشور در هفته گذشته میلادی سه میلیون و 800 هزار بشکه افزایش یافته است. این در حالی است که انتظار می رفت، موجودی نفت آمریکا در هفته میلادی گذشته یک میلیون و 750 هزار بشکه کاهش یابد.

بهای نفت برای تحویل در ماه اکتبر (10 مهر تا 10 آبان) روز پنج شنبه در معاملات الکترونیک بازار معاملات تجاری نیویورک 58 سنت کاهش یافت و به 94 دلار و 91 سنت در هر بشکه رسید.

بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت نیویورک در ساعت 12:12 دقیقه بعد از ظهر امروز در بازار سنگاپور 95 دلار و دو سنت در هر بشکه بود. بهای نفت دیروز (چهارشنبه) در بازار نیویورک با 48 سنت کاهش، 95 دلار و 49 سنت در هر بشکه بود که کمترین قیمت پایان روزی از 27 اوت (شش شهریور) بود.

امسال بهای نفت در بازار نیویورک تا کنون 9/3 درصد نسبت به سال 2011 کاهش داشته است. بهای نفت برنت دریای شمال روز پنج شنبه در بازار آیس فیوچرز اروپا واقع در لندن سه سنت کاهش یافت و به 112 دلار و 51 سنت در هر بشکه رسید. بهای نفت برنت دریای شمال امروز 17 دلار و 49 سنت نسبت به نفت وست تگزاس اینترمدیت گرانتر بود.


3 پاسخ به “کاهش ناگهانی قیمت جهانی نفت”

  1. ناشناس گفت:

    دور جدید تحریمها هم که شروع شد. قیمت نفت کاهش یافت و تولید نفت هم نصف شد. کدام علم اقتصادی می تونه این کشور رو از بلایی که در آن گرفتار آمده با رییس دولت متوهم و دست اندرکاران بی خرد نجات بده؟

  2. مملکته؟ گفت:

    معروف است که سه پلشک آید و زن زاید و مهمان عزیزی ز در آید. حالا در این هیرو ویری که آمریکا و غرب این تحریم های کمرشکن را علیه جمهوری اسلامی گذاشته اند که پدر درمی آورد و با این خرجی که این کنفرانس عدم تعهد روی دست جمهوری اسلامی گذاشته که ناچار شده اند برای حفظ ظاهر حتی علاوه بر هزینه سفر عده ای، مقداری پول توجیبی هم به آنها بدهند، امیدوار بودند که قیمت نفت در اثر این تحریم ها ترقی کرده و به بالای یکصدو پنجاه دلار برسد که قدری جبران مافات شود. از شانس بد جمهوری اسلامی قیمت نفت هم اینگونه …. و اینگونه افت کرد. حالا مسئولان جمهوری اسلامی دچار درد شدید زایمان شده و باز کاسه چکنم چکنم را به دست گرفته اند. خداوند هیچ کسی را محتاج نامرد آنهم از نوع اسکتباری آن نکند. معقول زمانی بود که ارزمان از پارو بالا میرفت و حسابی کرکری میخواندیم اما حالا…. آنکه شیران را کند روبه مزاچ، احتیاج است احتیاج است احتیاج. خداوند هیچکس را شرمنده اهل و عیال نکند که آدم از زور بی ارزی شب ها نتواند به خانه اش برود. خودش کردش که لعنت بر خودش باد. نه واقعا مملکته؟

  3. ناظر گفت:

    نمیشود اقا امام زمان دستی به سر چاههای نفت بکشند و دل نایب برحقشان را شاد کنند . هزینه اماده کردن زمینه ظهور هم تامین میشود . یک تیر و دو نشان .