سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بی خبری از امدادگران بازداشت شده در کمپ کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان...

بی خبری از امدادگران بازداشت شده در کمپ کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان

چکیده :پس از انتقال امدادگران بازداشت شده در کمپ کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان از زندان مرکزی تبریز به مکانی نامعلوم خبری از سرنوشت آنها در دست نیست....


پس از انتقال امدادگران بازداشت شده در کمپ کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان  از زندان مرکزی تبریز به مکانی نامعلوم خبری از سرنوشت آنها در دست نیست.

به گزارش خبرنگار کلمه، بعد از ظهر شنبه چهارم شهریور ماه 91 امدادگران بازداشت شده در کمپ کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان توسط مامورین وزارت اطلاعات از زندان مرکزی تبریز به مکان نامعلومی منتقل شدند و خبری از سرنوشت آنها در دست نیست.

گزارش ها حاکی از ضرب و شتم فیزیکی حسین رونقی و خونریزی وی بر اثر ضربات بازجوهای اطلاعات اهر و تبریز به محل جراحی این کوشنده حقوق بشر دارد و براین اساس وضعیت جسمی وی بسیار وخیم وخطرناک گزارش شده است.

همچنین وی به همراه سایر بازداشت شده ها دست به اعتصاب غذای خشک زدند و همین امر باعث تشدید خونریزی کلیه های تازه عمل کرده اش شده و باتوجه به اینکه مقامات قضایی و امنیتی اجازه درمان و مصرف دارو به این زندانی بیمار را ندادند نگرانی ها نسبت سلامتی وی افزایش یافته است.

نکته شایان توجه این است که یک مقام اطلاعات سپاه در رابطه با بازداشت حسین رونقی به یکی از بستگان رونقی بیان کرده “سپاه با بازداشت حسین رونقی مخالف بوده و از بازداشت وی اطلاعی نداشتند .

وی گفته مرخصی درمانی رونقی با هماهنگی سپا ه و مقام قضایی انجام گرفت و در طول مدت حضور حسین درخارج از زندان ایشان فعالیت سیاسی یا تحرک مشکوکی انجام نداده بود و به همین دلیل ما سه بار تا قبل از بازداشتش با تمدید مرخصی وی موافقت کردیم.

این مقام اطلاعاتی گفته: اگر سپاه را از بازداشت او مطلع می کردند حتما مخالفت می کردیم چرا که رونقی متهم اطلاعات سپاه بوده و اشراف کامل بر رفتار و عملکرد او داشتیم و اگر نیاز به برخورد با رونقی بود قطعا ما خودمان انجام می دادیم.

وی در پایان گفته با ادامه بازداشت وی نیز موافق نیستیم.


یک پاسخ به “بی خبری از امدادگران بازداشت شده در کمپ کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان”

  1. ایمان گفت:

    فقط باید دعا کرد