سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عارضه قلبی میرحسین در زندان خانگی؛ انتقال به بیمارستان...

عارضه قلبی میرحسین در زندان خانگی؛ انتقال به بیمارستان

چکیده :آخرین نخست‌وزیر کشورمان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری دهم که حدود 18 ماه است در حصرخانگی به‌سر می‌برد صبح امروز و در میان تدابیر امنیتی شدید، در کنار همسرش زهرا رهنورد به یکی از مراکز تخصصی قلب تهران منتقل شده است....


میرحسین موسوی که در پی حبس و حصر خانگی 555 روزه دچار عارضه قلبی شدید شده، صبح امروز، پنجشنبه دوم شهریور، در میان تدابیر شدید امنیتی به بخش سی‌سی‌یو یکی از مراکز تخصصی قلب تهران منتقل شد.

به‌گزارش ندای سبز آزادی، گفته می‌شود آخرین نخست‌وزیر کشورمان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری دهم که حدود 18 ماه است در حصرخانگی به‌سر می‌برد صبح امروز و در میان تدابیر امنیتی شدید، در کنار همسرش زهرا رهنورد به یکی از مراکز تخصصی قلب تهران منتقل شده است.

گفته می‌شود ماموران امنیتی از شب پیش از انتقال میرحسین موسوی به بیمارستان در آنجا حضور یافته و در بخش‌های مختلف بخش مزبور دوربین‌های مداربسته کار گذاشته‌اند.

ده ها مامور امنیتی و ماموران اطلاعات ‌سپاه، نیروی‌انتظامی و لباس‌شخصی مراقبت از رهبر جنبش سبز و همسرش زهرا رهنورد را به‌عهده دارند. کارکنان بخشی که میرحسین موسوی در آنجا بستری شده تا این ساعت حق ترک محل کار خود را نداشته‌اند و موسوی به‌طورکل ممنوع‌الملاقات است.

براساس این گزارش، میرحسین موسوی صبح پنجشنبه به‌دلیل انسداد عروق‌قلبی تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفته که سه‌ساعت به‌طول انجامیده است. وی پس از عمل دوباره به سی‌سی‌یو منتقل شده و ممکن است اقامت وی در بیمارستان را طولانی‌تر کند.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است در صورتی که زمان بستری شدن موسوی در بیمارستان طولانی شود، وی را به‌صورت ایزوله در یک بخش مجزا نگهداری کنند.

 

August 23rd, 2012 – According to reports by IranGreenVoice (Nedaye Sabz Azadi) Mir Hossein Mousavi, former presidential candidate during the 2009 elections and leader of the Green Movement under illegal house arrest for approximately 18 months, was transferred to a cardiac hospital in down town Tehran under extreme security measures accompanied by his wife Zahra Rahnavard.

526 days after his illegal house arrest, Mir Hossein Mousavi who was reportedly suffering from extreme chest pain was reportedly transferred this morning, Thursday August 23rd, 2012, under extreme security measures to the Coronary Care Unit (CCU) at a cardiac hospital in central Tehran. It has been reported that security agents arrived at the hospital the night before Mousavi’s transfer, installing security cameras throughout the hospital.

According to the same reports the security apparatus assigned to Mir Hossein Mousavi and his wife Zahra Rahnavard at the hospital includes tens of IRGC agents, security agents and plain clothes officers. The hospital personnel working in the unit where Mousavi has been admitted, have not been allowed to leave the building and Mousavi is said to be banned from all visitation.

It has been reported that as a result of a blocked coronary artery, Mousavi under went a three hour angiogram. Upon completion of the operation, Mousavi was transferred back to the CCU unit where he is likely to remain for a longer period of time.

In the event that Mousavi’s hospitalization is prolonged, there is speculation that he will be kept in isolation in a separate unit in the hospital.

Source: Kaleme: http://kaleme.org/1391/06/02/klm-110814/


434 پاسخ به “عارضه قلبی میرحسین در زندان خانگی؛ انتقال به بیمارستان”

 1. javad گفت:

  عزیزان تهرانی بازی دربی امروز رو فراموش نکنید.
  همیشه از کلمه و شورای هماهنگی سبز میخواید تا راه پیمایی برنامه ریزی کنه خوب شما هم باید خودی نشون بدید. بازی فوتبال امروز بهترین موقعیت برای جرقه دوبارست.

 2. لیلی گفت:

  خدایا سید ما را تا روز آزادی ملت حفظ کن

 3. کوروش گفت:

  معجزه سید ما همین که با یک رگ قلبش می تونه برنامه ریزی ها رو جهت غیر متعهد ها بهم بزنه به حق جدش خدا شفاش بده

 4. ناشناس گفت:

  ببینید دوستان محترم شورای هماهنگی!
  من نمی دونم شما الان دارید چه کار می کنید وچی تو سرتون می گذره که یه خبر گذاشتید ورفتید. اصلا درک می کنید نگرانی مردم رو؟ درک می کنید اگه الان مردم واکنشی نشون ندن به سادگی سر میرحسین رو زیر آب می کنن؟ به نظر من این مقطع بسیار مهمی در تاریخ جنبش سبزه. اگر مردم کاری نکنند واویلا.
  مردم الان پتانسیل یک تجمع رو دارن. خیلی ها نگران وخشمگین هستن واستفاده از این پتانسیل فقط به همت یه فراخوان از شما بستگی داره.
  تو رو خدا نذارید مرد سلامت نفس رو از دست بدیم…
  از دیشب تا حالا خون گریه می کنم…

 5. ناشناس گفت:

  اگه يه تار مو ازش كم بشه بيچارتون ميكنيم.يا حسين مير حسين

 6. ناشناس گفت:

  متاسفانه به عنوان یک شهروند عادی کاری جز دعا برای سلامتی شان نمی توانم بکنم. ولی چهره های شاخص اصلاح طلب باید حداقل بر ملاقات با ایشان اصرار کنند. آقای خاتمی این توان را دارند.

 7. ali گفت:

  باید شروع بکنیم …مثل اول انقلاب با اعلامیه و نامه وسی دی مردم رو بیدار بکنیم…………
  یه روزی همه تو میدون ازادی جمع بشیم.. بشینیم وقتی 3 میلیون نفر بریزن تو میدون ازادی
  هیچکسی هیچ غلطی نمیتونه بکنه
  ولی اگه بخوایم بشینیم .میر دلیر که هیچی……………………………. هممون میمیریم

 8. ramin گفت:

  اولاً همه برای سلامتی آقای مهندس موسوی دست به دعا بر می داریم . ثانیاً زمان آن فرارسیده که سکوت را بشکنیم و برای آزادی او و سایر زندانیان اقدامی کنیم .

 9. رويا گفت:

  مير حسين موسوي اميدوارم سلامتيش رو دوباره بدست بياره اما همين مير حسين موسوي بهتر بود مثل محمد خاتمي راه گفتگو رو در پيش بگيره تا بعد از انتخابات اين همه مشكل براي مردم ايجاد نشه ………………..مير حسين موسوي يك انسان مثل بقيه آدم هاست فرقي نداره دنبال منجي نگرديد اگر ميومد مثل خاتمي همين شماها شروع مي كرديد به بد و بيراه گفتن بهش .پس چه بهتر كه از اين مردم دوره .

 10. ناشناس گفت:

  وای به حالت یزید
  چه کار با میرم کردید

 11. behdad گفت:

  ما برای سلامتی این بزرگ مرد ایرانی دعا میکنیم
  و آرزو میکنیم دست همه شیاطین را رو گردد
  مرگ بر دیکتاتور

 12. ناشناس گفت:

  نه از خاتمی بخاری بلند میشه نه از مردم. انقلاب به دست نااهلان و پاسدار لونپن های آدمکش افتاده. ایران بدتر از سوریه میشه بزار بشار جانی بیاد پایین

 13. ناشناس گفت:

  بیمارستان را اعلام کنید بهترین زمان برای نشان دادن به میرمان است که ما با او مانده ایم. فرصت سوزی نکنید.

 14. ناشناس گفت:

  بسختي سايت كلمه را باز كردم فكر كنم سايت كلمه ترافيك زياد داره كاري كنيد كلمه خدايا هادي ما را نجات بده ياحسين ميرحسين

 15. ناشناس گفت:

  ما از زاهدان و زابل تا بم و کرمان تا اصفهان و نطنز و قم فامیل داریم همگی به تهران می آییم. برای سه روز٬ یک هفته ٬ یک ماه٬ و یا حتا یک سال جمعیت تهران باید پنجاه ملیون شود٬ تهرانیها آیا ما را به تهران خود دعوت می کنید؟؟؟ هر نفرمان اگر یک قطر عرق پیشانی و یا یک قطره خون بدهیم ایران شاد خواهد شد و کفتار ها از قدرت بزیر خواهند آمد. درود خردمندان و شاعران و هنرمندان و فیلسوفان بر امیر لشگر خردمندان و پاکان روزگار.

 16. VV گفت:

  الله اکبر در شب های حضور غیر متعهدها

 17. ناشناس گفت:

  کلمه جان چگونه می شود همهی نظرها را خواند.
  کلمه: با سلام. در انتهای نظرات خطی سبز رنگ به انگلیسی نوشته شده است که برای دیدن کل نظرها روی آن باید کلیک کنید.

 18. شمالی گفت:

  خانم یا آقای یک ایرانی فکر نمیکنم از واژه شهید کسی بیشتر از امثال شماها و همپالکی هایتان سوء استفاده کرده باشه . برای هزارمین بار اعلام میکنیم برای اینکه ببینید ما بیشماریم بگذارید ما یک فراخوان جلوی مرکز قلب شریعتی اعلام کنیم و چند ساعتی هم به سرکوبگران راحت باش بده اید آنوقت خواهید دید چه شود!!!؟؟؟

 19. پاینده ایران گفت:

  وای بر ما که با رهبر جنبش همراه نبودیم و سکوت کردیم و اینک جان آن بزرگوار در خطر….
  در ا
  در این شرایط که سپاه از هم اکنون برای انتخابات ریاست جمهوری از هم اکنون در گروه های حلقه صالحین فعالیت میکند و سنگ ولایتی، جلیلی، باقری لنکرانی و … به سینه میزند ما چه کرده ایم برای آزادی بزرگ مردی که عافیت را به جهنمی که این رژیم برای او درست کرد عوض کرد.. وای بر ما وای بر ما!!!!!!!!1

 20. ناشناس گفت:

  کامنتی گذاشتم مبنی بر اینکه مسئولیت جان موسوی اول بر عهده دیکتاتور سپس شورای هماهنگی و سپس مردم و گروه های سیاسی منفعت طلب که به دنبال منافع خویشند و حاضر به اتحاد حول محور استقلال و آزادی و مردم سالاری نیستند. اما اما اما یا سانسور شد توسط کلمه یا توجه نشد که به هرحال درج نشد.

 21. سبز گفت:

  خداهرچه سریعترشفاش بده.عاشقتیم سیدجان

 22. ناشناس گفت:

  از مقام رهبری یه درخاست دارم:
  شما در اقدام اخیرتان (آزادی زندانیان سیاسی) خوب عمل کردید از شما تقاضا دارم برای تلطیف فضا موسوی و کروبی و رهنورد را رفع حصر کنید تا
  در سال آینده شاهد حضور حد اکثری در انتخابات باشیم.

 23. ناشناس گفت:

  ننگ بر معاویه زمان
  یاحسین میرحسین

 24. سبز استوار گفت:

  مردم عزیز خواهش می کنم به عهد خود با میر حسین وفادار بمانید. جانش در خطر است باید کاری کرد. کاری نکنید که به بی غیرتی و اهل کوفه شهرت پیدا کنید. برنامه ای پشی رو را شورای هماهنگی طی بیانیه ای به مردم اعلام کند:
  وخامت حال میر حسین و تلاش برای آزادی رهبران و تاکید بر پایبندی آنها به حقوق مردم و تکلیف مردم به ادای دین در برابر این عزیزان
  ماندن تهرانی ها در تهران و فراخوان برای آمدن شهرهای دیگر به تهران برای نجات جان میرحسین
  باید از شب 7 تا 13 ساعت 10 شب شعار الله اکبر و مرگ بر دیکتاتور بر فراز بام خانه ها طنین انداز شود
  راهپیمایی اعتراضی در روز 5 شنبه هفته آینده که هنوز اجلاس تمام نشده است و جهان صدای مظلومان را بشنود.
  مردم نیز سریعا اطلاع رسانی کنند. به خدا قسم که در آینده پشیمان می شویم. جان من و تو و جان هزاران انسان و عزیز خودمان در این محیطی که دیکتاتور برایمان ایجاد کرده است به شدت در خطر است

 25. - گفت:

  همه مردم بایستی بریزند جلوی بیمارستان برای دعای سلامتی. اما همه مردم یعنی حد اقل ملیونها مردم.

 26. عبدالله حقجو گفت:

  با عرض سلام و ادب _ چراغی را که ایزد برفروزد هر انکس پف کند ریشه اش بسوزد
  هر کس که پاک و خالص و صالح و خیّر و صادق و عادل و مردمی و متقی باشد و ارتباطش با خدا بی ریا و دائم و محکم باشد ،
  حتما نزد حضرت حق عزیز است و همو او را عزیز و گرامی و سربلند و ماندگار می نماید . زیرا سنت و قانون او چنین است . البته رنج و سختی و صبر و تلاش لازمۀ سیر الی الله است . یا ایهالانسان انک کادح الی ربک کدح فملاقیه ( قرآن )
  هر که در این راه مقربتر است جام بلا بیشترش می دهند
  هیچ کنجی بی دد و بی دام نیست جز به خلوت گاه حق آرام نیست
  یا حسین گفتی و عشق آغاز شد جنبش سبز در ره و پرواز شد
  ای میر محترم ، دل گرفته مباش که عشق تنها نیست و رهروان مسیرش مصمم و ساعی و صبورانه هر گونه و هر چه بتوانند مضایغه نخواهند نمود .
  پایدار و سلامت و استوار و ماندگار و صبور و مفید و اثر بخش و سرافراز و سربلند و شاد و خشنود و آزاده و راضی به رضای حق باشی ….. الهی آمین

 27. سبز استوار گفت:

  370 نظر نمایش داده نمی شود. حرف دل همه آنها این است که باید کاری کرد. آقای امیرارجمند جان عزیزمان در خطر است. متوجه عمق درد و رنج دوستاران او هستید یا خیر؟ منتظر بیانیه و دعوت به حضور مردم تا آزادی رهبرانمان هستیم.
  کلمه: با سلام با کلیک بر روی لینک سبز رنگ انتهای کامنتها همه ی نظرات قابل مشاهده است

 28. ناشناس گفت:

  اینم آخر و عاقبت همراهی با ملت بی بخار ایران- بیشتریت تاوان رو خود میر حسین داد

 29. ناشناس گفت:

  توقعات بعضی ها از امثال خاتمی و هاشمی و سید حسن خیلی زیاده و برازنده وجود امثال اینها نیست – به سابقه آقایون بیشتر رجوع شود-

 30. ناشناس گفت:

  وقتی بازی سپاهان و تراکتور سازی است میگویند استقلال سر ور پرسپولیس است الان هم عزیزانی میگویند خاتمی باید به دیدار میر حسین برود تا یعنی بی مرد حرف زدن کی برای دیگران تکلیف تعیین میکنیم انگار خاتمی نمیداند چکار کند شعور او از شعور امثال ما بالا تر است تا کی فکر میکنیم دیگری به امر ما باید حرکت کند اگر درست میگویید شما هم باید برای میر حسین که برای ما حصر شد جان خود را بدهید

 31. ریحانه گفت:

  سلام بر میرحسین و تمامی آزادگان عزیز دربند و ….. همراهان فکری کنید و اقدامی. تا به کی میخواهید شعار بدهید. مسئولان محترم سبز برای سلامتی میر حسین پیشهاد می کنم که مراسم دعا برقرار کنید در مساجد و محله های مختلف و میادین بزرگ شهرها. اعلام راهپیمایی در روز تشکیل جلاس سران متعهدها! بکنید. تا دیر نشده کاری کنید. ای که دستت میرسد کاری بکن.!!! فردا دیر است.وقتی میرحسین از دست رفت اونوقت میگوئید که ای وای که ای وای.!! وقت تنگ ای برادر……. ما زنده از آنیم که آرام نگیریم . موجیم که آسودگی ما عدم ماست…………

 32. آرمین گفت:

  خدایا از میر مامحافظت کن.

 33. nashenas گفت:

  MOTEASEFAM baraye in melat, hanoz ham SAKET mimonid, ba in BIOhame biorzegi DICTATOR har chi be saremon biareh haghemone!!!!!!!!!!!!!

 34. ali گفت:

  ما مردم مقصریم ک الان این مرد بزرگ تو این وضعیته
  ما مقصریم……………..

 35. مهدی گفت:

  با سلام به حضور جنبش سبز
  راهکارهای زمان حساس فعلی
  1-تجمع گسترده در حوالی بیمارستان شریعتی
  2-درخواست از خاتمی جهت ملاقات با موسوی
  3-الله اکبر شبانه
  4-شعار در زمان بازی فوتبال
  5-راهپیمای های گسترده در زمان اجلاس غیرمتعهدها
  در نهایت درخواست عاجزانه از شورای هماهنگی و جبهه اصلاحات از جمله مشارکت ومجاهدین واعتماد ملی جهت فراخوان دادن وحضور مجتهدین سرشناس همراه جنبش ازجمله ایت الله صانعی-طاهری-زنجانی-اردبیلی-استادی -موسوی خوینی و….

 36. ali گفت:

  گل گفتی

 37. s0gol گفت:

  از صمیم قلب برای سلامتیشون دعا میکنم.

 38. مهران گفت:

  یا حسین به مردم ما جرات و به میرحسین ما شفاعت و بر حاکمان مستبدما مرگ عطا بفرما

 39. سبز سبزم گفت:

  یار با ماست چه حاجت که زیادت طلبیم

 40. علی گفت:

  فراخوان بدهید.

 41. داریوش گفت:

  یا حسین میر حسین

 42. احمد گفت:

  با سلام، دوستان خواهان فراخوان هستند، با چه کسانی، سری به فیس بوک بزنید، در زمانی که میر ما در حصر است و سلامتی او نگرانی ماست، صحبت از این رنگ رژ لب آن هنرپیشه ، و مسائلی که کمال تاسف است، بخشی از ملتی که از این امکان اجتماعی استفاده میکند مثلاً این عده بخشی از طبق روشنفکر و فرهیخته ماست، آنقدر میترسند که حتی دریغ از یک تایید خبر ، حال از این طبقه فیس بوکی میخواهیم بیایند بیرون، اینا از یکتایید میترسن چه برسد بیایند بیرون،میترسم این بندگان خدا روح به روح القدوس تسلیم کنند.

 43. محسن گفت:

  میرحسین جان! صبح آزادی را با تو جشن خواهیم گرفت. می‌دانم، می‌دانم، می‌دانم!

 44. Sabzeh گفت:

  به امید سلامتی‌ و بهبود سریع برای میر حسین.

 45. jafar گفت:

  اینبار خشم خود رو به این حکومت نشون میدیم. باید همبستگی داشته باشیم و اطلاع رسانی کنیم. این همه میزنن تو سرمون و گران میکنن بس نیت؟ یکم به خودمون باییم و عمل کنیم و شعار ندیم.

 46. ناشناس گفت:

  خدا من امروز با خبر شدم نه نه خدا كاري كه با سيد احمد خميني كردن

 47. امیر گفت:

  یا حسین جانم فدای میر حسین
  خدایا مارا به یار وفادارمان برسان

 48. یاور میرحسین گفت:

  همین الان خبر راشنیدم بسیار دلم گرفت.خیلی متاسفم و آزرده از وضعیت امروز ایران.وآنچه بر هموطنان عزیزم می گذرد.چه حصر میرحسین و همسرش چه حصر کروبی شجاع و عزیز چه آنها که در زندانهای ایران رنج کشیدند و دارند می کشند چه برای مردم دور و برم که می بینم چه مصیبتی دارند می کشند و چگونه دارند با حاصل حماقت این رهبران احمق و کودن در زیر چرخ این گرانی ها و بی تدبیری ها له می شوندو هیچ کاری نمی توانند بکنند..برای میرحسین سبزم و همسر گرانقدرش آرزوی سلامتی می کنم.میر عزیز قلبت همیشه گرم باد.برایت همیشه دعا می کنم.چقدر من خوشبخت بودم که تو را دیدم تو زندگی مرا عوض کردی.تمام افکارم تغییر کرد.فهمیدم امام حسین افسانه نیست.هیهات من الذله افسانه نیست.معاویه را شناختم.میرگرامی دلت گرم من به نوبه خودم دارم هر لحظه در راه حق تو پیش می روم من هر لحظه مشغول مبارزه با این حاکمان نالایق هستم من هر دم در حال روشنگری وآگاهی بخشی هستم.من عضوی از شبکه های جنبش سبز هستم.من برای هر گوشی که گیر می آورم با دلیل و استدلال حقانیت تو را می گویم و ناحقی این حاکمان نامسلمان رااثبات می کنم.من همه جا پته این حاکمان نالایق را روی آب می ریزم و حق را یاد آوری می کنم.این کار من است از سال 88 و بعد انتخابات و تا سرنگونی ظلم ادامه خواهد داشت.دلم برایت تنگ شده میرحسین.می خواهم آن بیانیه های آتشین و پربارت را بشنوم.

 49. ندای سبزمن گفت:

  با سلام .
  ان شالله خدا کمک میکنه سیدما به سلامتی دوباره به میدان برمیگرده .حکومت با کفرمی مونه اما با ظلم هرگز!!!!!

 50. ناشناس گفت:

  ارزوی بهبودی برای میر حسین دارم .همه چیز برای الله اکبر و راهپیمائی و تبلیغ در اینترنت و شبکه های مجازی و غیر مجازی اماده است
  چرا رهبرا ن جنبش سبز استفاده نمی کنند نمی دانم