سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تایید 10 سال حبس برای امید کوکبی نخبه جوان زندانی در دادگاه تجدید نظر...

تایید 10 سال حبس برای امید کوکبی نخبه جوان زندانی در دادگاه تجدید نظر

چکیده :هنوز به وكلاي او اجازه ملاقات با وي داده نشده است و سير دادرسي واجد ايرادات فراواني از لحاظ آيين دادرسي است كه در شرايط عادي هر كدام ازاين ايرادات به تنهايي براي نقض يك دادنامه و تعليق قاضي كافي بود ....


حكم 10 سال محكوميت اميد كوكبی فیزیکدان زندانی در شعبه 36 دادگاه تجديدنظر عيناً تاييد شده است.

به گزارش جرس، هنوز به وكلاي او اجازه ملاقات با وي داده نشده است و سير دادرسي واجد ايرادات فراواني از لحاظ آيين دادرسي است كه در شرايط عادي هر كدام ازاين ايرادات به تنهايي براي نقض يك دادنامه و تعليق قاضي كافي بود .

امید کوکبی، فیزیکدان ایرانی و دانشجوی دکترا در دانشگاه تگزاس آمریکا، اردیبهشت ماه سال جاری پس از ۱۵ ماه بازداشت موقت، به اتهام توطئه‌گری با کشورهای خارجی علیه ایران، به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

گفته می‌شود کوکبی در دادگاه رسیدگی به اتهام‌های ۱۳ تن که به «جاسوسی برای اسرائیل» متهم شده‌ است.

امید کوکبی ۲۹ ساله، بهمن ماه سال ۸۹ به هنگام بازگشت به آمریکا برای ادامه تحصیل، در فرودگاه، به اتهام «ارتباط با دولت‌های متخاصم» و «کسب درآمد نامشروع» بازداشت شد.

سعید خلیلی، وکیل امید کوکبی، پیشتر اتهام‌های موکل خود را «غیرمنطقی و بی‌اساس» دانست و گفت که در جلسه دادگاه اجازه پیدا نکرده تا با وی گفت‌وگو کند.


8 پاسخ به “تایید 10 سال حبس برای امید کوکبی نخبه جوان زندانی در دادگاه تجدید نظر”

 1. ناشناس گفت:

  اگر انسان هائی ….. هستند که احکام سنگین و واهی و ناجوانمردانه صادر می کنند متمعن باشید که به عذابی سخت خود و خانواده شان گرفتار خواهند شد

 2. ناشناس گفت:

  نام کسانی که این حکم بی اساس را صادر کرده اند در میان جنایتکاران تاریخ ثبت خواهد شد و به روزی به سزای عملشان خواهند رسید.

 3. ناشناس گفت:

  این گونه داغ و درفش کردن جوانان تحصیل کرده ای که به امید دیدار از یار و دیار به ام القراء اسلامی می آیند، درس عبرتی است برای تمام ایرانیانی که درخارج با عزت و احترام زندگی می کنند و دارای تحصیلات بی نظیر هستند و به کره مریخ و سایر سیاره ها این دستگاههای عجیب و غریب را میفرستند که دور این مملکت نفرین شده را برای همیشه خط بکشند و بگذارند این … آنقدر از این کارها بکنند که بالاخره به جهنم واصل شوند. به بینید این … مملکت ما را به کجا رساندند. آخر آمریکا نیازی ندارد که از امید کوکبی برای جاسوسی استفاده کند. درآن کشتی ها یی که در خلیج فارس لنگرانداخته انواع شنودهای اعجاب آور را به کار بسته که حتی صحبت های آشپز بیت رهبری را هم ضبط می کنند وخبر دارند که آقا امروز شام ناهار چی میل میکنند. با ماهواره ها هم وجب به وجب پادگانها و نقاط مخفی را عکسبرداری می کنند. مگر بیمارند از امید کوکبی یا سه دانشجوی بدبخت اسرائیلی و عراقی برای جاسوسی استفاده کرده آنها را به مرز عراق بفرستند. این مالیخولیا کار حیدرمصلحی است که بیکار است و برای بزرگ کردن خود و کارش این دروغ ها را سرهم می کند درست مثل آیرم رئیس شهربانی زمان رضاشاه که بعد هم با دزدی هایش به لیختن اشتاین گریخت. بیچاره ماهایی که اسیر شما حقه باز ها شدیم.

 4. u گفت:

  دوست عزيز و نخبه متمعن غلط است
  و نحوه نوشتن آن اين است
  (مطمئن)

 5. ناشناس گفت:

  داشتن وکیل در تمام مراحل بازپرسی و محاکمه حق هر انسانی است و هر حکمی که بدون وکیل صادر شود حتی اگر دلایل متقن هم وجود داشته باشد باطل است. اگر واقعا دلایل محکم دارید چرا جلوی ملاقات وکیل و موکل را می گیرید؟

 6. انسان گفت:

  امید جان دوستت داریم,
  این بی عدالتی ها فقط تو را نزد ما ایرانیان عزیزتر می کند ,
  آن پست فطرت ها روز به روز نزد خدا و مردم پست تر و ذلیل تر خواهند شد انشاءا…
  امید و امیدها آینده ایران ما هستند ,
  چرا آیندگان ایران ما باید گوشه زندان ها باشند و آنوقت عده ای بی لیاقت و بی کفایت کارها را دست گرفته و زمامداری کنند ؟؟
  در کشوری که بازداشت موقتش 15 ماه طول می کشد باید هم حکم بدون مدرک و بدون رعایت دادرسی برگزار شود !!
  امید عزیز , برای آزادیت و برای سرافرازیت دعا می کنیم و ای کاش بتوانیم کاری غیر از دعا هم بکنیم .
  امید و امیدها ! مقاومت کنید , مبارزه کنید که هیچ ظلمی پابرجا نخواهد ماند.
  حق آمدنی و باطل نابود شدنی است …

 7. اعدالت گفت:

  لعنت بر شما بی شرف های بی ناموس
  انشالله داغ عزیزانتان را ببینید

 8. دانشجو گفت:

  باید این آدم های نخبه و شایسته در گوشه زندان باشند تا عده ای ناشایست مفت خور بتوانند با فراغ خاطر خر سواری کنند